Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלודה במנעול הדלת?

danyu
שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בימים האחרונים אני מרגיש התנגדות הולכת וגוברת כאשר אני מכניס את המפתח לחור המנעול בדלת. ההרגשה היא ממש כאילו המפתח מגרד בכוח את המנעול ולא מתאים לו. כל זה בצד של הנהג, אבל בצד השני (שליד הנהג) המפתח נכנס חלק. מיותר לציין שההתנגדות הזו היא דבר חדש

האם יכול להיות שזוהי חלודה שהצטברה בצד הפנימי של המנעול? בימים האחרונים ירד גשם ואני מאמין שהיו כמה פעמים שהמפתח היה רטוב. מצד שני, אין לי את הבעייה הזו כשמכניסים את המפתח לסוויצ' האם זה יכול להיות? אשמח לקבל רעיונות (ופתרונות) נוספים

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שציינת כסיבת התופעה סביר מאד. ממליץ על אבקת גרפיט (אבקה מוצקה שחורה ודקה) שניתן לפעמים להשיג אצל מנעולנים - שפוך קצת לתוך חריץ המנעול בדלת ותראה שזה מחולל פלאים. דרך אגב, החומר יעיל מאד גם לצילינדרים ביתיים וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הייתה את אותה בעיה

בגלל הגשמים נכנסו לי מים לתוך הדלת עצמה

(פירקתי את הדלת ותיקנתי -לא קשור לתר'ד)

בגלל הגשם שנכנס לדלת גם הצילינדר שלי התחיל לעשות את אותם התופעות כמו שלך

ריססתי את המפתח בWD-40 הכנסתי את המפתח, סובבתי קצת

הוצאתי וחזרתי על הפולה עוד פעם

והמפתח לא נכנס יותר חלק מזה מאז שיש לי את האוטו

בברכה

דקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע שהמקצוענים הולכים על אבקה

אבל שמן וודאי יותר זמין והוא וודאי יעיל. יש תרסיסי שמן זולים שעדיף לקנות לסתם יום של חול אבל למנעול שים WD40 דווקא. יש בכל טמבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר המליץ לי על ספריי לשחרור ברגים חלודים.

אני חושב שהוא קרא לזה "זסקל" . מישהו מכיר? יכול לחוות דעה

אם כבר אז "זז-קל"... שהוא החיקוי הישראלי ל WD40...

"כולם או הדבר", זה נכון, אבל לא לכולם יש את אותה התוצאה. אמנם זז-קל עולה חצי או פחות מ WD40, אבל מאחר והסכומים הם זניחים עדיף לקנות את הWD.

לי לדוגמא יש כמה סוגים של ספריים. אחד מהם זה ה WD40. השני הוא גם משחרר ברגים (מכיל שמן חודר) אבל זו היא מטרתו המישנית, הוא, בניגוד ל WD משאיר שיכבה של שמן. השיכבה עם הזמן מיתקשה ונהפכת למשהו דמוי סיליקון גריז.

היות וWD וחברין משאירים שיכבה דקה מאוד של שמן כי הוא מכיל חומרים חודרים וממיסים בעיקר, לפעמים אני מעדיף את הספריי "גריז" שלי. לדוגמא, כאשר לא צריך לשחרר בורג תקוע (למרות שגם את זה הוא עושה אבל WD עושה את זה יותר טוב בהרבה) אלא לשמן ציר של דלת, הספריי מחדיר סילון של שמן + ממיס שמיתאדה ומשאיר שיכבה עבה יחסית של שומן.

אני הייתי מישתמש בספריי מהסוג הזה למטרה הזו. קנה ספריי טוה והוא יחזיק לך שנים (במידה ולא תרסס עוברי אורח :wink: כל יום).

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

בימים האחרונים אני מרגיש התנגדות הולכת וגוברת כאשר אני מכניס את המפתח לחור המנעול בדלת. ההרגשה היא ממש כאילו המפתח מגרד בכוח את המנעול ולא מתאים לו. כל זה בצד של הנהג, אבל בצד השני (שליד הנהג) המפתח נכנס חלק. מיותר לציין שההתנגדות הזו היא דבר חדש

האם יכול להיות שזוהי חלודה שהצטברה בצד הפנימי של המנעול? בימים האחרונים ירד גשם ואני מאמין שהיו כמה פעמים שהמפתח היה רטוב. מצד שני, אין לי את הבעייה הזו כשמכניסים את המפתח לסוויצ' האם זה יכול להיות? אשמח לקבל רעיונות (ופתרונות) נוספים

תודה

ייתכן שניסו לפרוץ לך לרכבוהכניסו מתקן כלשהו למנעול.

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שניסו לפרוץ לך לרכבוהכניסו מתקן כלשהו למנעול.
לי פעם הכניסו מקל של ארטיק למנעול (ושברו אותו), הלשונית שמגנה על המנעול ניסגרה עליו וזהו... תקוע...

הייתי צריך לפרק את הדלת ולהוציא את המנעול ולנקות את זה... בעסה...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אוכל לדעת אם באמת ניסו לפרוץ לי לרכב?

אין שריטות מסביב למנעול...

נסה לראות אולי יש סימני כיפוף על הפתח של המנעול, על הלשונית הקפיצית ולפעמים על הטבעת ההקפית (בסיס המנעול)... חפש סימנים של שיפשוף או עיקום חריגים. עוד משהו, יש שיטה של "חליצת" המנעול ע"י כלי מיוחד (ממש לא), תראה אם הבסיס של המנעול "יושב" על הפח ואם הוא מקביל אליו, אם לא יכול להיות שמישהו ניסה את השיטה הזו על המנעול והוא זז ממקומו ולכן לא מאפשר תזוזה חופשית של המוטות אותם הוא מושך ודוחף...

לרוב גנבים לא "טורחים" לנסות לפרוץ רכב בעזרת "כלים", הם שוברים חלון...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אוכל לדעת אם באמת ניסו לפרוץ לי לרכב?

אין שריטות מסביב למנעול...

תראה, אני כתבתי שכדאי לבדוק האם פרצו לך לרכב לאור מקרה שהייתי נוכח לו יחד עם חבר לעבודה.

באחד הלילות הוא הגיע כרגיל לרכב, הכניס את המפתח למנעול הדלת וראה שקצת קשה להכניס ולסובב...בסופו של דבר הוא הצליח לפתוח את הדלת ונכנסנו פנימה. חיכתה לנו הפתעה - המערכת היקרה שלו נגנבה. בבדיקות יותר קפדניות גילינו גם שריטות ליד מנעול הדלת. כנראה שהפורץ השתמש באיזשהו מתקן שחודר למנעול.

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אסור להכניס שמן למנעול כי אח"כ ידבק שם לכלוך. ( שמן זה גם אבקה , משחת גריז וכ"ו)

מנעולן המליץ לי על ספרי סיליקון בכמות קטנה מאוד, וזה עובד יפה מאוד.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל אבקת גרפיט היא החומר למקצוענים והיא בפרוש ובמובהק לא שמן וגם איננה דביקה, איננה סופחת אבק וזהו אחד מיתרונותיה. מנעולים מומלץ לסוך רק בה. אחד החסרונות המובהקים של שמנים חודרים למינהם (זז-קל, WD-40 ודומיהם) הוא שהם נשטפים במים בקלות ולכן אם חודרים לצילינדר המנעול מים פעולתם תתבטל במהרה. עדיף להשתמש באבקה או לפחות בשמן קל חודר הנצמד היטב לפני השטח של המתכת כדוגמת הספריי מתוצרת ROYAL PURPLE.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שיכנסו מים לתוך הצילינדר??

יש את התופסן הקטן שסוגר אותו על מנת הגן עליו ממקרים שכאלה

ואם כבר יכנסו מים למנעול זה יהיה הרבה יותר גרוע מסתם להוריד את השמן ששמת שם...

עד עכשיו ,כבר שבוע של גשמים אחרי השימון של הצילינדר שלי והוא עדיין עובד כמו חדש (WD40)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...