Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 156 סלספיד 2001 - סקירת 3 שנים

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חידשת לי דבר, האמת. החישוב ידוע ובוצע לא אחת. נכון לעכשיו אני עדיין זול מרכישת ג'ולייטה חדשה לאותו פרק הזמן, אבל בניכוי עלויות ביטוח גבוהות בהרבה בג'ולייטה ההפרש לא בשמיים. הרכישה של ה-156 אמוציונאלית בעיקרה.

עריכה: על מנת להרחיב, ההשוואה שלי היא למכוניות החדשות אותן הייתי רוצה לקנות, לא הייתי יכול באותו הכסף. המכוניות שהייתי רוצה לקנות כחדשות בעת זו מצויות מחוץ להישג ידי או, לחלופין, עסקת המימון שתוצע לי עליהן לא תהיה נוחה לי כלכלית. לכן, אני נוסע ברכב שאני אוהב ונהנה ממנו, גם במחיר המצוין בשרשור.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל ההשוואות האלו לא נכונות, כיוון שלא מתמחרים את עלות שעות העבודה המבזבזות, שכירת רכב חליפי, חוסר נוחות וכו'.

אם מכניסים את כל זה, אז אולי אפילו ג'ולייטה לא תהיה יותר יקרה.

זה בכלל לא רלוונטי, הרי לא הייתה מראש כוונה להיות "כלכלי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, עכשיו אני מבין למה אתה אף פעם לא מצטרף לבדיחות על הרנו :-P!

האחזקה אכן לא זולה, אך אם היא מתגמלת - דיינו.

אני מחזיק ברכב שהאחזקה שלו לדעתי זולה רק במעט (זאת אומרת אני הופך אותה לכזאת כי אני סטודנט - אם לא הייתי סטודנט יתכן והאחזקה הייתה דומה)

ואני חייב להגיד שאני לא ממש מצטער, הנסיעה מתגמלת אותי משמעותית מכל דבר אחר שהייתי יכול לרכוש בתקציב הנ"ל, גם אם מוסיפים את עלות האחזקה עד כה.

* אגב השנתון והק"מ דומים מאד אצלינו :), אם כי קצב הצבירה אצלך משמעותית גבוה יותר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ההוצאות סבירות יחסית לשימוש ולתמורה.

זה ממש לא מתאים לכל אחד. רוב האנשים סובלים בהרבה יותר מהרבה תשלומים בדרך מאשר תשלום אחד גדול (אך שווה לתשלומים), לכן יבחרו מאזדה 3 ולא אלפא.

עבורם הסבל מרצף ההוצאות יעלה על ההנאה שהמכונית יכולה להעניק. רומן אחר. כל הכבוד לו.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הנקודה שאנשים שוכחים היא שההשוואה היא לא למאזדה3 אלא, בהיעדר (עדיין) מחליפה ל-159, יש להשוות לב.מ.וו. 3 או, למשל, וולוו s60, שבתקופה המקבילה יאבדו כ-100000 ₪ או יותר מערכן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ההשוואה היא מה אפשר לקבל תמורת 56 א' ש"ח לשלוש שנים.

במובן הזה ההשוואה היא למאזדה 3, אם תחליט למשל שההשוואה היא מול רכב חדש מקטגוריה דומה או גבוהה יותר - המספרים ישתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על זה שהלכת עם הלב ואתה לא מפחד מהתוצאות.

יש הרבה אנשים שלא מבינים מה זה לנהוג ברכב שאתה אוהב, גם אם הוא ישן יותר, מפורק יותר, ועולה יותר (במצטבר) מרכב חדש.

כל זה בטל בשישים ברגע שנכנסים לרכב והחיוך המטופש לא יורד מהפנים.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ההשוואה היא מה אפשר לקבל תמורת 56 א' ש"ח לשלוש שנים.

במובן הזה ההשוואה היא למאזדה 3, אם תחליט למשל שההשוואה היא מול רכב חדש מקטגוריה דומה או גבוהה יותר - המספרים ישתנו.

זו ההשוואה. שלי לפחות. מכיוון שאני בעל הרכב, אז זה קובע, פחות או יותר [emoji2]

מאזדה 3 לא תספק אותי כמו ה-156. המכוניות החדשות שכן יספקו אותי, יעלו יותר. זו המשוואה.

שוב - אם החישוב היה כלכלי נטו, הייתי קונה יפנית בת 15 בעלת אמינות ועמידות מוחלטת, שירעדת הערך שלה ועלות ההון זניחות ועלויות התפעול שלה נמוכות ביותר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 לא תספק אותי כמו ה-156. המכוניות החדשות שכן יספקו אותי, יעלו יותר. זו המשוואה.

בדיוק, מכונית חדשה ברמה של המכונית שלי תעלה 160,000.

שלי עלתה פחות מחמישית מזה, ועל פני 3 שנים תגיע אולי לשליש.

לא מבין את ההשוואה בין מכונית מנהלים יוקרתית וחמימה למאזדה 3 שעשיתם פה.

הוא גם יכל לקנות סובארו ג'אסטי ב5000 ש"ח שלא הייתה מאבדת ערך ובשביל להחזיק אותה מספיק מברג, שוודי ופטיש.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בידך דני. מכונאי אמיתי צריך 2 כלים בלבד - WD40 ואיזולירבנד. אם זה זז ולא צריך - איזולירבנד. אם לא זז וצריך - WD40.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כל הכבוד על זה שהלכת עם הלב ואתה לא מפחד מהתוצאות.

יש הרבה אנשים שלא מבינים מה זה לנהוג ברכב שאתה אוהב, גם אם הוא ישן יותר, מפורק יותר, ועולה יותר (במצטבר) מרכב חדש.

כל זה בטל בשישים ברגע שנכנסים לרכב והחיוך המטופש לא יורד מהפנים.

בדיוק זה. מה שכתבת.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה אינה למאזדה 3 ספציפית, אלא לתפיסת עולם.

dorki - אתך כבר מזמן סיכמנו שאתה טיפוס של מכונית חדשה (גם אני, בנתיים). במקרה הזה, בכלל המחשבה על ההפתעות שיד שניה מזמנת, מעוררת פריחה.

אבל גם שאר מרבית רוכשי הרכב, מחפשים פתרון להגיע ממקום למקום עם כמה שפחות התעסקות. והנאה? זה מקסימום מכמה אינטש המסך או איזה באגז' ענק...

אני בטוח שגם רומן ודומיו מוכנים להסתפק ב QV חדשה (או אפילו ג'ולי170), רק שזה כבר סיפור אחר לגמרי מבחינה כלכלית. ה QV תאבד ערך גם ביום כיפור. ב 156 אפשר להחליט לפרוש מהמשחק באמצע ולחתוך הוצאות, או לצמצם מפגשי פסגה בכוכב יאיר.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חובב רכב אני אומר לך כל הכבוד.

בתור אדם ריאלי גם כלכלית, וגם בהסתכלות של התפקיד הראשון של רכב אני לא שותף להתלהבות.

בכל מקרה תמשיך להנות מהבחירות שלך, ומקווה שלא יהיו עוד תקלות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שגם רומן ודומיו מוכנים להסתפק ב QV חדשה (או אפילו ג'ולי170), רק שזה כבר סיפור אחר לגמרי מבחינה כלכלית.

170 תעלה בין 500 ל-1000 ש"ח יותר לחודש, QV יותר, בלי להתחשב בעלות טיפולים ובלי בלת"מים וצמיגים (יקרים יותר משמעותית, כדוגמא טובה) ובלי להתחשב בכך, שאצלי ההוצאות לא קבועות, בעוד בחדשות הכסף יורד מדי חודש בחודשו (או החלק היחסי שלו בירידת הערך, אם משלמים במזומן).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...