Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קניית רכב ללא ABS באמת כ"כ משמעותית?

ITSMYFATE
שימו לב! השרשור הזה בן 3557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב ללא ABS ללא ספק מסוכן מרכב עם ABS, אך הסתדרו ככה בעבר ואפשר להסתדר גם היום, אם זה הרכב שאתה רוצה או לחליפין מה שהתקציב מתיר, תתחדש! קח תרכב למגרש פתוח תרטיב תכביש תלמד תמרחקי בלימה, תסגל תמוח לכך שכשהגלגלים ננעלים אין לך הגה, אני בגיל 17 נסעתי על פאסאט שנת 94, שהייתה ספינה ללא ABS עד גיל 20, היום שנתיים אחרי, הכל אפשרי ותתחדש

בעבר גם לא עשו בדיקות הריון. האם תוותר על בדיקות כאלה? בעבר לא חיסנו נגד שפע של מחלות, האם גם היום לא תחסן את ילדיך? בעבר לא ידעו מה נזקי העישון, האם גם היום תעשן במטוס או באוטובוס? בעבר חשבו שהעולם שטוח והמגיע לקצה נופל לגיהינום, האם גם היום תפחד לשוט אל האופק?

זה שפעם קרו דברים שונים ומשונים, לא מצדיק שהם יקרו גם היום.

עריכה אחרונה על ידי GoRide
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על איך נהגו פעם, אז קצת נתונים:

Killed_on_British_Roads.jpg

(בכוונה בחרתי בבריטניה כי תרבות הנהיגה שם הרבה יותר וותיקה מישראל...)

וזה בישראל:

Carfatalities.jpg

(*עד 1970 כמות הרכבים ליחס האוכלסיה מאוד נמוך, מ1970 התחילה עלייה בכמות הרכבים שעל כבישי המדינה ולכן לפני זה היה לנו נתונים ״מרשימים״)

אז מסתבר שגם פעם נהרגו הרבה יותר :roll:

עריכה אחרונה על ידי Taimors
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים לא מפתיעים. לא רק התשתית השתבחה, אלא גם הטכנולוגיה.

מי דמו בראשו, או לפחות רוצה שדמו ישאר בראשו, צריך להקריב את מותג והתדמית על מזבח הבטיחות.

כלומר, עדיף לקנות רכב אירופאי משנתון גבוה יותר עם מערכות בטיחות מתקדמות יותר (ABS, אולי זוג כריות אויר), מאשר רכב יפני "אמין וסחיר" אבל מיושן וחסר אביזרי בטיחות בסיסיים*.

*

על מנת להסיר ספק ולמנוע קרבות מיותרים, הנחת העבודה שלי אומרת שסחירותו של רכב אירופאי מתחילת שנות ה2000 נמוך מזה של יפנית מקבילה, ולכן ניתן יהיה להשיג מכונית אירופית חדשה יותר ובטוחה יותר ממקבילתה היפנית. אין זה בהכרח אומר שכל אירופית היא בטוחה יותר מכל יפנית, ואין זה אומר בהכרח אומר שכל אירופית הגיעה עם ציוד בטיחות עדיף. כל מקרה לגופו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר מנסיון שלי, מה הטכניקה שאתה ממליץ?

אני כותב (כי בפורום לא מדברים) מניסיון של קרוב לעשור בהדרכות של נהיגה מתקדמת שאני מעביר.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי שהוא הטיל ספק בטכניקה שלך או בניסיונך גם מבלי שציינת כי אתה מעביר הדרכות נהיגה מתקדמת.

ההפך, הוא ציין שהוא כותב מניסיון שלו ושאל איזו טכניקה אתה ממליץ.

נכון שנהיגה לא לומדים בהתכתבות, אך בכל זאת מעניין יהיה לקרוא קווים מנחים בטכניקה הנכונה

שאתה מעביר בנוגע לבלימה ללא ABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[quote=SlowRide;4500272תוסיף על זה שאם יש כריות אויר הן כנראה לא יפתחו בתאונה.

זה שחלק מהיצרנים אומרים שיש תאריך תפוגה למערכת כריות האויר- ידוע.

זה שהמערכת לא תפעל בשעת הצורך ברכב ישן- לא בטוח בכלל.

היצרנים חייבים להחמיר בנושא הכריות אויר ולכן מצהירים על תאריך תפוגה בו כביכול צריך להחליף את כריות האויר, אם תחשוב על זה לרגע די קל להבין את הסיבה לדרישה הזאת:

זו אחת המערכות היחידות ברכב שאתה לא יודע אם היא תקינה או לא עד לרגע שבו היא צריכה להכנס לשימוש.

נכון, יש נורת ביקורת שמראה שהמערכת "תקינה" אבל לדעתי מדובר בלא מעט כיסוי תחת של היצרנים.

ראיתי לא מעט תאונות של רכבים מיושנים בני מעל 10 שנים שכריות האויר נפתחו (לא מתייחס לתאונות "גבוליות" שבהן לא ברור אם הכרית אמורה להפתח או לא).

מספיק פעם אחת שיהיה צריך לתמרן בסיבוב על כביש רטוב או כתם שמן.

כתם שמן הוא אחת מנקודות התורפה הכי בעייתיות של בקרת האחיזה ומערכות הבלימה מסיבה פשוטה- הרכב מאבד אחיזה לחלוטין.

על כביש רטוב הרכב עדיין אוחז, עובדה שאנשים עדיין מצליחים לפנות על כביש רטוב בהצלחה.

על כתם שמן פשוט אין אחיזה כך שאם עלית על כתם שמן עם ארבעת הגלגלים- מערכות הבטיחות לא הולכות להציל אותך ידידי, רק הרבה מזל ואולי מעקה בטיחות תקני.

כל מערכות הבטיחות חשובות ויכולות להציל את הנהג ממצבים שהוא לא ידע לצאת מהם בעצמו, אבל כדי לעשות כן- הן חייבות שלגלגלים, לחלקם לפחות, תיהיה אחיזה.

לגבי רכישת רכב ללא ABS, אני מסכים עם הרעיון הכללי שרצוי להמנע ובמיוחד לאור העובדה שיש רכבים זולים המצויידים במערכת.

יחד עם זאת יש לדעתי קצת "היסטריה" מוגזמת בעניין, זה שמישהו ירכוש רכב שאינו מצוייד במערכת לא אומר שהוא תאונה שמחכה להתרחש.

כל עוד מדובר באדם שקול שאינו משתולל ונוהג על פי תנאי הדרך והרכב מתוחזק כהלכה כולל צמיגים מאיכות טובה ומתלים תקינים הוא יוכל לצלוח את זה בצורה תקינה.

זה יפה לתת נתוני תמותה כתוצאה מתאונות דרכים אבל מי אמר שהסיבה לירידה בשעורי התמותה תמונה ב-ABS?

ABS, בקרת אחיזה, מערכת תגבור בלמים, כריות אויר, קדם מותחנים ועוד- כל אלה המצאות מצילות חיים- אין על כך ויכוח.

אבל יש פרמטר אחד מאוד חשוב וזה השיפור הדרמתי בחוזק המבני של תא הנוסעים בצירוף עם איזורים סופגי אנרגיה.

בקיצור, רצוי לא לוותר על המערכות בטיחות המודרניות אבל זה לא סוף העולם.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאין ABS צריך לדעת לבלום חזק ורגע לפני הנעילה לשחרר ולבלום שוב (מהלך מהיר מאד)

בבלימה חזקה, בה ההיגוי ננעל, ייקחו 2 שניות לפחות (אם אני זוכר נכון) מרגע הורדת הרגל מהדוושה עד שיהיה אפשר לשלוט על ההגה. 2 שניות במקרה חירום הן הרבה זמן, בהן הרכב עובר מרחק שיכול להיות ההבדל בין חיים ומוות.

בהנחה ומדובר בבלימת חירום, אגזים ואומר שאסור בתכלית האיסור לנסות "לפמפם" בבלימת חירום, וחובה לבעוט את כל הרגל את תוך דוושת הבלם. לא לשחרר ולא לפמפם.

רכב עם ABS משחרר את ההיגוי משהו כמו 10 פעמים בשנייה או שתיים (לא סגור על המספרים המדוייקים, עימכם הסליחה). אין שום נהג שיכול אפילו להתקרב לכך, ושוב, ניסיון ה"פמפום" עלול לעלות לכם בשניות יקרות בשעת חירום.

"פמפום בלמים" הוא מושג ארכאי של נהגים בני 50 ומעלה, שנהגו על רכבים ללא ABS זמן רב, והוא מושג שצריך להיעלם מהלקסיקון.

חברים, הטכניקה היחידה היא בלימה חזקה, גם עם גלגלים נעולים.

:mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא צריך לפמפם על שום דבר. כשאין ABS שומרים יותר מרחק בכביש רטוב כדי שלא תצטרך להגיע למצב של לחיצה חזקה מדי שתנעל את הגלגלים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לנהוג ברכב ללא ABSרק צריך להיות מודעים למוגבלות שלנו כנהגים קרי לקחת מקדמי בטיחות גבוהים יותר.

למרות מה שכתבתי אני לא רואה סיבה למה לרכוש רכב ללא ABS מכיוון שמחירי רכב בני 10 שנים עומדים על 10-20 א' ש"ח כך שההתלבטות לא במקומה.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון רק לגבי כביש רטוב, רכב בלי ABS יעצר מהר יותר על יבש.

הבעיה היחידה באמת ברכב בלי ABS היא שברגע שהגלגלים ננעלים על יבש תיווצר מדרגה בצמיגים.

אצלי ברכב הקודם אחרי בלימת חירום וצמיגים בני שבועיים הייתי חייב להחליף צמיגים שוב.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שאני רוצה את הגטס 2006 GLF היא שבהתאם לתקציב שלי לרכב ראשון(אני סטודנטית),אני רואה המון כאלה על הכביש ויודעת שזה רכב אמין ויחסית חסכוני. הוא גם הרכב היחיד שהוא משנת 2006 ולא 2000 2001 שמתאים לתקציב

אתם ממש מפחידים אותי כשאתם אומרים שעל כביש רטוב תהיה לי בטוח תאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות וחיסכון זה דבר נפלא בתיאוריה. אבל מה זה שווה במקרה אחד בעיתי בכביש כאשר תרצי לבלום ולתמרן בו זמנית?

גם גטס 1.3 אוטומט ממש לא חסכוני.

מה התקציב שלך?

מה דעתך על רכב בטיחותי יותר כמו רנו מגאן וו או פורד פוקוס? הרכבים נמכרים במחירים דומים לגטס. גם יש גירסאות הצבק זמינות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...