Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פאר וותיק וחסר שוק - הייתם משלמים פי 3 מהמחירון ?

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו בכלל לא שאלה של תמורה למחיר, לכל רכב יש ירידת מחיר, אלא אם כן מדובר ברכב אספנות (והשאלה אם מי מהרכבים הללו ייחשב ככזה, אולי היגואר?)

מי שירכוש רכבים במחירים מנופחים כאלו הוא נאיבי לדעתי וצפוי שיפסיד הרבה מאד כסף כשהוא ימכור את הרכב (סביר להניח את כל כספו- מי ישלם על ה- 166 הזאת מעבר לכמה אלפי ש״ח בודדים עוד כמה שנים?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גילוי נאות: אבי, בעל ה-166, הוא חבר שלי ואני מכיר את הרכב היטב.

בניגוד לכמה דעות שהובעו בשרשור הזה, אני דווקא כן חושב שהמחירון צריך לעניין את הרוכש הפוטנציאלי, אולם במידה והפרוטה מצויה בכיסו והוא חפץ ברכב, המחירון אינו אמור להוות מכשול בדרך לביצוע עיסקה.

אסביר:

לפחות לדעתי, המחירון הוא אינו חסר ערך לחלוטין מכיון שהוא בכל זאת מספק נקודת ייחוס מסויימת למה שמתרחש בשוק של הדגם הספציפי. אפשר להתווכח לגבי מידת החיבור לשוק, אולם אין חולק על קיומה.

המחירון נותן לנו גם מושג על ההשקעה ורמת התחזוקה שהרכב עבר, ועל כן המחיר המבוקש עומד אינו באיזה וואקום - המחירון בעצם יודע לספר לנו שברכב המסויים הזה יש כנראה משהו שאין באף רכב אחד מאותו דגם. באופן אישי אני יכול להעיד שכך הם אכן פני הדברים.

בין אם הרכב יימכר ובין אם ישאר אצל אבי, מדובר ברכב שהייתי שמח מאוד לשים עליו את ידי וכל שנותר לי זה רק לפרגן בענק למי ששמו מתנוסס בגאון ברישיון הרכב.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד - אני קצת חולק על ההסבר שלך (אתה אולי צריך להפוך אולי בדבריך בין המילים מחירון ל-מחיר...?).

המחירון אינו משקף במקרה זה את מצב הרכב ולא את מידת ההשקעה ורמת התחזוקה (במחיר המחירון היית רוכש 166 עם מספיק רג'קטים...).

מה שמשקף במקרה הזה (את הרמה של הרכב), זה הפער בין המחירון למחיר הנדרש.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לא מזמן רכב יחסית נדיר, המילה מחירון לא הזכרה לא על ידי ולא על ידי המוכר. אפילו לא בדקתי איך הרכב מתומחר בו.

עריכה אחרונה על ידי shais01

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מכוניות הסאלון שאינן גרמניות כבר לא עימנו היום, ואלו שכן, לרוב שמורות ומטופלות באהבה רבה, לעיתים ללא צידוק כלכלי, שלא לדבר על הגיון. בנוגע למכוניות שהצגת, אין מצב שהן תקבלנה חצי מהמחיר הנדרש, הן פשוט לא שוות יותר.

אכן, אין סיכוי.

הרכב הספציפי הזה, חסר שוק הוא לא.

נכון שזה לא מזדה 3, אבל דווקא עם השנים לרכב הנל יותר שוק מאשר היה חדש יותר, אבל שוק נישה של מי מחפש כזה דבר.

מחירון לוי יצחק חסר רלוונטיות במקרה הזה.

תוכל למצוא אולי 166 במחיר ״מחירון״, אבל אם תרצה להביא אותה למצב הרכב הספציפי הזה, תאלץ לשלם בסוף יותר.

אני מכיר את הרכב, הוא במצב חדש. הן חיצונית ופנימית ובעיקר מכאנית (חדש חדש).

היגיון במחיר או לא זה בעיני המתבונן.

לא משנה מצב הרכב - מי שממש רוצה כזה רכב כנראה יקנה וישפץ מה שצריך. אפשר לחשוב שבגלל שהוא במצב "חדש" - שום דבר לא יתקלקל וידרוש השקעה כספית בשנים הקרובות. ואז מה? הוא יהיה שווה כמו מחירו כחדש? בחיאת. יכול להיות שהושקעו ברכב XXXXXX ש"ח. את המחיר שהוא מבקש הוא לא יקבל.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד ה-166 היא מכוניות נדירה יחסית בישראל פשוט כי היא מכוניות בינוניות. אלפא 159 עדיפה על ה-166 בכל מדד אפשרי, ה-166 היא פשוט מכונית לא מוצלחת.

אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר. אתה מסתכל על הדגמים האלה בעיניים של צרכן ממוצע, לא בעיניים של אלפיסט.

מי שירכוש רכבים במחירים מנופחים כאלו הוא נאיבי לדעתי וצפוי שיפסיד הרבה מאד כסף כשהוא ימכור את הרכב (סביר להניח את כל כספו- מי ישלם על ה- 166 הזאת מעבר לכמה אלפי ש״ח בודדים עוד כמה שנים?)

גם אתה לא מכיר את שוק האלפות המתיישנות. מה שאתה אומר הוא הבל הבלים, ואני מתבטא בעדינות. המכוניות האלה - במידה ויישמרו במצבן המצוין הנוכחי - לא ישילו ממחירן אלא להיפך. אלו מכוניות נדירות אשר ערכן בעיני משוגעים לדבר רק עולה (שוב, בכפוף למצבן).

המחירון נותן לנו גם מושג על ההשקעה ורמת התחזוקה שהרכב עבר, ועל כן המחיר המבוקש עומד אינו באיזה וואקום - המחירון בעצם יודע לספר לנו שברכב המסויים הזה יש כנראה משהו שאין באף רכב אחד מאותו דגם..

אחדד: ההפרש בין המחירון - אותו מושג ערטילאי שאינו מיטיב לתאר רכבים שרחוקים ממרכז עקומת הפעמון של השוק הישראלי, לבין המחיר הנדרש (ולפעמים משולם עבור אקזמפלרים ספציפיים) מתאר את מצבו ונדירותו של הרכב, לצד הביקוש אליו בקרב יודעי ח"ן.

ולכל החוכמולוגים - תנסו להשיג לי GTV6 במצב מצויין, אתן לכם מחירון עליה...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד - אני קצת חולק על ההסבר שלך (אתה אולי צריך להפוך אולי בדבריך בין המילים מחירון ל-מחיר...?).

המחירון אינו משקף במקרה זה את מצב הרכב ולא את מידת ההשקעה ורמת התחזוקה (במחיר המחירון היית רוכש 166 עם מספיק רג'קטים...).

מה שמשקף במקרה הזה (את הרמה של הרכב), זה הפער בין המחירון למחיר הנדרש.

אכן, וכדי שנדע האם המחיר המבוקש הוא גבוה או נמוך יש להשוות אותו למחיר המחירון. מכך שהוא גבוה ממחיר המחירון ניתן להסיק שכנראה מדובר ברכב שמור בצורה קיצונית ו/או נדיר.

במקרה הזה, מעבר לכך שמדובר ב-166 3.0 ידנית שלכשעצמה די נדירה בארץ (הרוב אוטומטיות), מדובר ברכב שמתוחזק ברמה גבוהה בצורה קיצונית.

בסה"כ אנחנו אומרים בגדול את אותם הדברים, גם אם הניסוח קצת שונה ;)

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה ?

http://iaroc.org.il/area51/viewtopic.php?f=6&t=11486

לא אתפלא אם הרכב הנהדר הזה לא מופיע כלל במחירון (אמנם זו דוגמה קיצונית לרכב שנדיר ביותר בארץ, אבל לי אין ספק שבמחיר הנכון שיהיה אגב קרוב למבוקש - הרכב הזה יעבור ליד אוהבת אחרת).

למטב ידיעתי הגיעו 2 156GTA במרכב סטיישן, מעניין מה עלה בגורל הרכב השני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

166 לא מוצלחת?

מסחרית אתה כנראה צודק.

בהשוואה קרה ויבשה אל מול מתחרותיה הגרמניות, כנראה שהיא נחותה.

אבל, יש בה משהו חמקמק שאין בהרבה מכוניות אחרות והוא אופי, בטונות.

מהמנוע הכריזמטי דרך העיצוב והסאונד.

עלי זה עובד.

עליך לא? אחלה, אתה כמו כולם.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזרוק את ה 6 סנט שלי

כשיש 3-5 כלי רכב רק חמור יכתוב להם מחירון.

ומחיר השוק יהיה מחיר עיסקה בין שני אנשים בגירים.

והוא לא בהכרח יהיה מחיר השוק של אותו רכב מאותו שנתון במצב תחזוקה שונה .

לכן אין לדבר לא על מחירון ולא על מחיר שוק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצחק לוי הוא לא אלוהים,אולי מטיף בכיר לכת מאמיני הליסינג.

מכוניות נדירות ואו מעל 10 שנים מתוחזקות ומושקעות יקבלו ללא בעיה מחירים גבוהים בהרבה מהמחירון העלוב.

במוו 3 קופה,קבריולט,z3,מיאטה,סיוויק האצבק,טויוטה mr2,גולף gti ידנית כבר עכשיו מקבלת מעל מחירון(mk6 או 5)

גולף קבריולט,מיני במוו, והרשימה עוד ארוכה.

אוטו טוב שמור מתוחזק קמ נמוך יד נמוכה נמכר מעל מחירון ומי שלא מתאים לו שלא יקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למטב ידיעתי הגיעו 2 156GTA במרכב סטיישן, מעניין מה עלה בגורל הרכב השני.

האחרת היא סלספיד. למיטב ידיעתי היא חיה ובועטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזרוק את ה 6 סנט שלי

כשיש 3-5 כלי רכב רק חמור יכתוב להם מחירון.

ומחיר השוק יהיה מחיר עיסקה בין שני אנשים בגירים.

והוא לא בהכרח יהיה מחיר השוק של אותו רכב מאותו שנתון במצב תחזוקה שונה .

לכן אין לדבר לא על מחירון ולא על מחיר שוק.

מסכים עם עקצוצים מסוימים של חוסר נוחיות כי לכל המכוניות בשוק ישנה עקומה ממוצעת של ירידת ערך והמחירון (לפחות ברמה התיאורטית) אמור לשקף את מצבו של אקסמפלר ממוצע בשוק לפי השנתון.

לפיכך, גם מההגדרה שלי רואים שאקסמפלר שמור במיוחד אמור להיות שווה יותר מאחד שמצבו ממוצע לשנתון - ולכן גם ערכו הוא מעל מחיר המחירון.

כמה יותר? כאן בדיוק נכנסות האמוציות לפעולה, רכב נדיר ומבוקש יכול לקבל הרבה יותר ולו מהסיבה הפשוטה שישנם שניים שמחכים לכזה - בעוד שאל השוק השתחררה אחרי הרבה חודשי המתנה - רק יחידה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...