Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פאר וותיק וחסר שוק - הייתם משלמים פי 3 מהמחירון ?

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על רקע כל זאת קצת לא מסתדרת לי העובדה שמתוך מצאי קיים ומצומצם של אקסמפלרים בודדים של 166 ידניות , אלו ששרדו ובמצב נדיר ומצויים בידם של אלפיסטים שרופים מובהקים - שניהם מאסו בהן ומוציאים אותן למכירה. (
avizvi - במודעה האמורה ו -
shais01 בהצהרתו בחתימתו)

אין לי מושג למה אבי מוכר את ה 166 שלו. אני מניח שזה בגלל סיבה דומה לשלי. אני לא ממש מכיר אותו אבל לא נראה לי שהוא ילך על I30 כמחליפה.

אני קניתי לאחרונה פיאט קופה. מחזיק בנוסף אלפא GTV.

למרות האמוציות, להחזיק 3 איטלקיות מזדקנות זה קצת יותר מדי.

לא מאסתי לרגע ב 166, למרות הבוז שחלק מהכותבים כאן חולקים לה, אולי מבלי שנסעו בה מעולם, לדעתי זה אוטו נפלא.

בנתיים אני עושה רעשים של מוכר, מודעה עוד לא פרסמתי.

וברור לי שלא אראה חצי מההשקעה על האוטו במכירה.

מנגד אם הייתי קונה משפחתומטית בנאלית חדשה, סכום דומה היה הולך לפח על ירידת ערך.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא חושב שמישהו טוען שרכבים מתוחזקים או מושקעים לא יקבלו מעל מחירון - אלא לא כל כך הרבה מעל מחירון...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי ומכרתי כבר מספר רכבים ישנים/נדירים/אספנות והייתי בסוד עניינים בעוד מפר עסקאות ב-10 שנים אחרונות ואני יכול לתת דוגמאות הבאות:

1.רכב אספנות מבוקש יחסית, אחרי רענון מכני מקיף, המוכר דרש 35 ,מחיר סגירה (לאחר כ-4 חודשים בשוק)היה 23.

2. רכב מיושן, במצב טוב, יד 1 מיבוא. דרישה :18, סגירה:12.

3. רכב מיושן ומאוד נדיר בעולם,במצב מצויין חיצונית ומכנית- דרישה :38, סגירה (לאחר מספר חודשים בשוק): פחות ממחצית הסכום

4. מו"מ עכשוי , רכב אספנות פופולרי,לאחר שיפוץ מקיף חיצוני ומכני. דרישה: 40 , המחיר כעת עומד על 28 וירד עוד יותר ככל שיעבור הזמן.

חשוב לציין שב-6 שנים אחרונות יש ירידה חדה בביקוש לכל סוגי רכבים ,וביניהם גם רכבי אספנות, כך שהתמונה היום עגומה עוד יותר מבחינת המוכר "החולם"

אני כבר קרוב לשנה מנסה לאתר Z3 לחבר קרוב, במחיר של 35 אלף. לא הצלחתי להגיע לזה גם שאתה רואה ומזהה את הרכב עומד לו ביד 2 כבר חצי שנה פלוס

המוכר לא יורד!

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי לאחרונה פיאט קופה. מחזיק בנוסף אלפא GTV.

שתי המכוניות שלך ביחד לא שוות 10000 ש"ח ואתה משקיע עליהן 200000.

אבל זה מה שנקרא חולה הגה.

אם הייתה נוהג ביונדאי i30 אז היית סתם עוד אחד.

ביום שהם יגיעו לגיל אספנות יהיה אפשר להביא מחו"ל ב 1/4 מחיר מהמחיר שאתה שילמת במצב יותר טוב.

המון כבוד לאלפיסטים אבל לא הייתי קונה ממכם אוטו, אלפא לא ממכם כן.

הסיבה שאלפות לא שוות שקל גם אחרי שיפוץ:

מכונית בת 10 לא צריכה לעבור שיפוץ מקיף.

אם מי השהתחיל את השירשור יקנה מרצדס מאותן שנים לא יהיו לו בעיות רציניות גם עוד 10 שנים.

עדיין ההוצואות מאוד גבוהות של אחזקה, בשביל זה מכוניות יוקרה ישנות נמכרות במחירי ריצפה.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר קרוב לשנה מנסה לאתר Z3 לחבר קרוב, במחיר של 35 אלף. לא הצלחתי להגיע לזה גם שאתה רואה ומזהה את הרכב עומד לו ביד 2 כבר חצי שנה פלוס

המוכר לא יורד!

אם תשאל אותי, בעל הרכב לא באמת מעוניין למכור. מעל חצי שנה בלוח יד 2? משמעות הדבר שהוא לא ממש צריך/חייב למכור הרכב וסתם משתעשע. תחשוב שגם אם הוא עושה רק ביטוח חובה וטסט ומעמיד רכב בחניה בלי לנסוע הוא מוציא כ-3000 ש"ח בשנה. מצד שני, ברגע שבאמת ירצה למכור, יוריד את המחיר בהתאם.

עוד נקודה למחשבה -אם במחיר זה אין דורשים יותר מחצי שנה, משמעות - הרכב לא שווה את המחיר מכל סיבה שהיא (מצב הרכב,מצב השוק,מצב המוכר וכו')

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי המכוניות שלך ביחד לא שוות 10000 ש"ח שוות בוודאות יותר, גם לפי מחירון ואתה משקיע עליהן 200000.

אבל זה מה שנקרא חולה הגה.

אם הייתה נוהג ביונדאי i30 אז היית סתם עוד אחד. אבל הוא לא נוהג ביונדאי I30

ביום שהם יגיעו לגיל אספנות יהיה אפשר להביא מחו"ל ב 1/4 מחיר מהמחיר שאתה שילמת במצב יותר טוב. אתה בטוח ? בדקת ?

המון כבוד לאלפיסטים אבל לא הייתי קונה ממכם אוטו, אלפא לא ממכם כן.פה אתה צריך להסביר את עצמך. הבעלים חפיפניקים בתחזוקה או מוסכים שאינם מבינים דבר וחצי דבר באלפות ? (מזמין אותך להכנס למיכאל או גיא+ברוך ולראות במו עיניך. אלו מוסכים שמבינים "קצת" באלפות.)

הסיבה שאלפות לא שוות שקל גם אחרי שיפוץ:

מכונית בת 10 לא צריכה לעבור שיפוץ מקיף. ישנם שיפוצים מקיפים שנעשו מבחירת הבעלים של הרכב. זה מפריע לך איכשהו ? :wink:

אם מי השהתחיל את השירשור יקנה מרצדס מאותן שנים לא יהיו לו בעיות רציניות גם עוד 10 שנים.אתה יודע למי ניתנה הנבואה, כן ?

עדיין ההוצואות מאוד גבוהות של אחזקה, בשביל זה מכוניות יוקרה ישנות נמכרות במחירי ריצפה.

הערותיי - בכתב המודגש.

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נכס, יש עלות שיפוץ, יש מחיר לנכס משופץ.

כאשר אין מספיק ביקוש מחיר הנכס ללפני שיפוץ ואחרי שיפוץ יהיו קרובים - במקרים אלו רוב ההשקעה לא מוחזרת בעת מימוש הנכס.

בסופו של דבר זה עניין של ביקוש מול הצע. ויש מצב שהקוים בגרף לא יפגשו. אז לא יהיו עסקאות. המוכר מתעקש על מחיר, הקונה מתעקש על מחיר.

מה יקרה ? המחיר ירד וימצא קונה, המחיר ישמר וימצא קונה, הנכס לאט לאט יתדרדר לאחור וההשקעה בשיפוץ תמחק.

מי מרוויח ? מי מפסיד ?

* * * כמי שקרא במשך 25 שנה חוברות רכב אספנות אנגליות ואיטלקיות - המסר בהן פשוט: אדוני המוכר תפנים שברוב המקרים לא תקבל את ההשקעה בחזרה. שיפוץ אינו עסקה כלכלית ברוב המקרים (כן, יש גם יוצאי דופן). המסר השני - אדוני הקונה אתה רוצה לחסוך את הזמן ולקבל מראש רכב משופץ תלמד לשלם קצת יותר (אל תצפה למציאות לא מציאותיות). בקיצור מסר של ויתור ומציאת מחיר הגיוני בהתאם לדרישה/ביקוש ולא בהתאם לעלות ההשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים, כמו ה-166 דנן, ששוקמו באהבה וביוקר לרמת שלמות, לכן תנסה בבקשה להסביר לי מדוע כל ההשקעה הזו מתאפסת כי אדון לוי יצחק החליט שהרכב שווה 20 אלף ש"ח? על מה אתה מדבר?

כי הרכב הזה שווה כאספנות. כלומר, למי שרוצה כזה.

אם הוא שווה את המחיר כרכב, תלוי באילו רכבים מתחרים (BMW, Audi ושות') אפשר לקנות באותו תקציב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, זה מה שאני אומר. הרוכש הפוטנציאלי לא מחפש "רכב פאר ישן, אמין ויוקרתי בחמישה שקלים" אלא הגשמת חלום מוטורי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ש-166 לא היתה מהמכוניות שניתן להגדיר "חלום מוטורי" בשום תקופה.

מצד שני, אם יש מועדון חובבי אוסטין מונטגו, אז למה לא...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח.

בשביל לדרוש "מעל המחירון" אתה צריך שוק של קונים ולא משוגע אחד או שניים שמוכנים לשלם פרמייה על משהו שיש לו אלטרנטיבה.

קחו לדוגמא את המכוניות הבאות:

מיאטה NB ידנית שנת 2004, 2005 .

במוו סדרה שלוש ידנית קופה עם מנוע סביר.

גולף GTI MK5 .

למכוניות האלה אין אלטרנטיבות טובות בסכומים שהן נסחרות ולכן הגיוני לבקש עליהם מחיר שמנותק ממחיר המחירון.

מחירון של במוו קופה שנת 9X ידנית עם מנוע 2500 הוא באזור ה-15K. נניח שמישהו יבקש עליו 30 או אפילו 40 והרכב באמת שמור ומטופל ונקי. איזה עוד רכבים ב-סכום הזה יכולים לתת לך מה שהרכב הזה נותן? לכן הדרישה הגיונית.

לאלפא 166 יש המון אלטרנטיבות טובות יותר, יפות יותר, אמינות יותר, מתנהגות יותר והכול יותר. בטח במחיר ההזוי הזה שדורשים עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, נהגוס התכוון ל"מכסה" שיבוא (רוב הסיכויים) מקהילת האלפות.

גם אם המוכר לא יקבל את המחיר המלא שביקש, הרי מי שמעריך את הרכב הזה (והוא ה"מכסה" המתאים) - ישלם הרבה יותר ממחירון.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...