Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פאר וותיק וחסר שוק - הייתם משלמים פי 3 מהמחירון ?

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה התעניינתי ב166 המדוברת, והרכב שווה כל שקל ממה שהבעלים מבקש.

אני מבטיח שלא תמצא 166 נוספת שמורה ברמה כמו האקזמפלר המפורסם, עם היסטוריית טיפולים מלאה מהיום הראשון שהרכב עלה על הכביש!

הבעלים מתחזק את הרכב בפדנטיות ואהבה, כל חלק בלוי מוחלף לחדש (לא משומש, לא משופץ - חדש!).

ואני לא מאמין שתמצא רכב שיתן לך את מה שתתן האלפא הזו (או כל רכב שהוא לא משפחתומטית) בכסף שמבקשים עבורם.

אגב, הבעלים של ה166 אדם משכמו ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב שכבר הועלו כל הסיבות הנכונות בשירשור ובתור בעל רכבי סאלון וותיקים (שנרכשו במחיר מחירון אע"פ הסטיגמה הטוענת כי מחיר השוק שלהם נמוך) תרשה לי להדגיש שוב נקודה קריטית. רכבים כאלו מאוד יקרים לאחזקה וטיפולים וכשאתה נדרש לשלם יותר עבור רכב ישן שתוחזק בפאדנטיות אתה חוסך טיפולים עתידיים שעלולים לעלות נכבדים.

סתם לדוגמה מאצלי, יש לי C240 משנת 98 (דגם W202) עם 215K ק"מ ותיעוד טיפולים מלא של ה 16 שנה האחרונות. הרכב טופל בצורה קנאית (חלקי OEM או מקוריים בלבד) בלי לחסוך כל גרוש והיום הוא עדיין במצב מצוין (חיצונית ופנימית) ומשרת אותי בצורה מדהימה (טוב בהרבה מהמשפחטומטית הממוצעת החדשה). השווי שלו במחירון הוא 15 אש"ח, נראה לך כי אמכור בסכום כזה?

רק לסבר את האוזן, הריפוד הפנימי של דלת הנהג ברכב שלי נהרס כתוצאה מתיקון כושל (ד"א, אשמח לרשום את כל הסיפור לאחר שהמשפט יסתיים), עלות ריפוד כזה היא כ 14 אש"ח וכשהמשפט יסתיים ארכוש אותו. נראה לך כי במקרה של מכירה לא הייתי מכניס את עלותו למחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להכניס איזו עלות שתרצה למחיר.

אם תקבל את המחיר המבוקש-זו שאלה אחרת לגמרי.

אגב, גם אני מכיר את ה 166 המדוברת ואת בעליה.

הרכב מושקע ברמות על.

אם המוכר יקבל את המחיר המבוקש או לא,

זה כבר תלוי בכוחות השוק, ואם יימצא הקונה ה"חם" המתאים.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאחת הדוגמאות היותר קיצוניות זאת הבמוו סדרה 8 , תמיד חשבתי שיום אחד המחיר יהיה נמוך ואני אקנה אחת אבל מסתבר שהמחיר שלהם צמוד למדד הנדלן :-(

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי כל הדיון הזה עולה שאלה חשובה- מה אתה יכול לרכוש במחיר שווה ערך למחיר המחירון של אותה בוקסטר 99\ XJR 00\ אלפא 166?

יש מצבים שהמחירון לא משקף בכלל ערך הרכב והרכבים האלה הם דוגמא מציינת לכך.

איזו רודסטר אפשר לקנות ב-50K שקלים שתיתן ביצועים, התנהגות וסטטוס דומה לזה שהפורשה תיתן?

אותו דבר לגבי יתר הרכבים שצויינו.

דבר נוסף שכבר ציינו- אלה רכבים מאוד יקרים לאחזקה כאשר הסייג הוא דווקא הבוקסטר שהאחזקה שלה לא בשמיים, בטח לא ביחס לרכב ספורט ממותג נחשב.

אולי אותה יגואר טופלה בכזאת פדנטיות והחלפו בה הרבה חלקים כך שבעצם הרוכש הבא יקבל רכב שלא יגרום לו כאבי ראש והוצאות נוספות רציניות?

צריך לקחת הכל בחשבון, אולי המוכרים מגזימים במה שהם מבקשים אבל המחירון לא באמת משקף את הערך המוסף של הרכבים האלה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה לא הזכרתי כי היא לא מתאימה לדרישה בכותרת :wink:

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה ?

http://iaroc.org.il/area51/viewtopic.php?f=6&t=11486

לא אתפלא אם הרכב הנהדר הזה לא מופיע כלל במחירון (אמנם זו דוגמה קיצונית לרכב שנדיר ביותר בארץ, אבל לי אין ספק שבמחיר הנכון שיהיה אגב קרוב למבוקש - הרכב הזה יעבור ליד אוהבת אחרת).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי סאאב 9-5 שמוגדרת כרמת רישוי 7 ונחשב כרכב מפואר מאוד (מנוע 2300 טורבו), נמכר ביד 2 במחירים כל כך מצחיקים (10-15K)

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאאב שייכת לאותה נישה של מכוניות שרק אנשים מסויימים מאוד יתעניינו בה ועוד יותר מעט מהם גם יקנו.

יחד עם זאת - היא לא נכנסת להגדרה של מכוניות עם מחיר מכירה "מנופח" לעומת מחיר המחירון (הנמוך שלה).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי צודק לגמרי. להלן התייחסותי לנושא וסיפור אישי :

מסכים כמובן לאמירה שהמחירון לרכבים מעין אלו הינו חסר משמעות.

לדעתי , כל קונה פוטנציאלי לרכבים שהמרכיב האמוציונלי ברכישה גבוה יש לו מערכת שיקולים שונה מרוכש רכב ממוצע.

הדבר הנכון מבחינתי הינו להשוות את המחיר המבוקש לרכב מעין זה לא למחירון אלא לתמורה דומה/מקבילה ברכב אחר. למה כוונתי ?

אם ניקח כדוגמה את הרכב שצוין על ידי פותח השרשור - הרי מבקשים 85,000 ש"ח ליגואר XJR מודל 2000.

מה מקבלים (כנראה , בהנחה שהרכב אכן שמור ברמה נדירה ) ?

רכב פאר קלאסי ביופי ועיצוב ברמה מיוחדת, ביצועים של רכב על - 370 כ"ס, 53.5 קג"מ, 250 קמ"ש , 5.6 שנ' 0 - 100 קמ"ש.

הרכב מאוד נוח, מצויד ומפואר. כמה צריך לשלם על רכב מקביל (בלי קשר לשנתון) בעל נתונים דומים ממותג אחר (מרצדס, BMW, וכו') ? כנראה הרבה יותר...

פתאום קנייה כזו נראית לא מופרכת בתמורה.

מניסיוני ברכבי סאאב :

לפני 4 שנים מכרתי כאן בפורום 9-5 מודל 98' , רכב בלתי מבוקש בעליל...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?321248-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%90%D7%90%D7%91-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%96%D7%90%D7%91-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A8-%D7%9B%D7%91%D7%A9

הרכב נקנה על ידי במחירון שנתיים קודם. השקעתי בו באופן סביר. ביקשתי כאן בפורום כפליים מהמחירון. האמת שידעתי שהגזמתי אבל ניסיתי שיטת "מצליח" , כדי במקרה שאתקע אוכל לרדת במו"מ ואפילו הרבה ועדיין לקבל מחיר סביר.

היה רק מתעניין אחד . תוך יומיים מהפרסום נמכר במחיר הגבוה המבוקש. פשוט סירבתי לדבר על מחיר בטלפון ובפועל הסברתי שאצלי אין דבר כזה הנחות. כדי לקדם את הסגירה לא הורדתי מהמחיר פשוט נתתי הטבה נילווית (חלפים רזרביים "במתנה").

עדיין אני חושב שהקונה לא היה "פראייר" וקיבל תמורה טובה. מפידבקים שאני מקבל ממנו עד היום הוא מאושר מהרכב והקנייה.

לאחר שלפני מספר חודשים חזר בי חיידק הסאאבים חיפשתי סאאב אחרת - שמורה במיוחד - פרסמתי קריאה בפורום חובבי סאאב (קומונת סאאב בתפוז של אורן קיפניס) וציינתי שאני מחפש דגם שמור ומוכן לשלם הרבה מעל המחירון (רמזתי שאפילו פי 2 ). ידעתי שרוב הסאאבים הטובים והשמורים מצויים אצל חברי הקומונה. כשלתי - אף אחד לא רצה למכור את רכבו האהוב....

בסוף מצאתי בלוח יד 2 סאאב שמורה מדגם נדיר (9-5 2002 מנוע V6 טורבו). בתחילה רצה הבעלים הפרופסור המבוגר 27K על רכב שהמחירון שלו 18. לאחר ש"התייבש" חודשים רבים וניהלתי מו"מ ממושך איתו רכשתי את הרכב ב 18K.

דרך אגב , לאחר 5 חודשים אני מאוד מרוצה - איפה הייתי מוצא בסכום כזה רכב כזה מוצלח וחוווייתי ?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?522591-%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%9E%D7%90%D7%94%D7%91%D7%AA-%D7%A9%D7%91%D7%93%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%95-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%96%D7%95%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%90%D7%90%D7%91-9-5-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95&highlight=%D7%A1%D7%90%D7%90%D7%91

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה הרכב "נותן" בהשוואה למחירו, היא שולית. הענין הזה נכון בכל עיסקה שבה סכום מסוים יכול לקנות אוטו חדש יותר שנותן פחות, לעומת ישן יותר שנותן יותר. הסיבה למחירים הגבוהים הללו אחרת ומורכבת משני תנאים מצטברים, האחד נדירותו של הרכב והשניה מצבו. מכוניות נחשקות ונדירות כמו ב.מ.וו 8, אלפא GTA או בוקסטר שהובאו כאן למעלה, ודאי כאלו שטופחו ונשמרו במצב מעולה, כמעט תמיד יהיו במצב של ביקוש עודף משמעותית על ההיצע ומכאן המחיר הגבוה. גם ענין זה כמובן יחסי ותלוי מקום, אלפא GTA כזו יש אולי אחת או שתיים בארץ, מחירה היחסי באיטליה יהיה הרבה יותר "נורמלי", פשוט לא חסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו אחדד, מי ששואל לגבי מחירון הרכבים האלה (לא המקסימה ולא ההונדה) אינו לקוח פונציאלי.

מי שאוהב רכבים מיוחדים שמעניקים חוויית נהיגה ובעלות שלא תקבל מרכבים במאות אלפי שקלים יותר, לא מתייחס למחירון אלא כפי שנאמר - לתמורה (מוחשית ורגשית).

עבור רוב חובבי האלפא (שממונם בכיסם) למצוא רכב עם מנוע V6 ארזה ידנית במצב טוב זה חלום רטוב (איפה הקשיש עם הלקשוש? :p); מדוע? ביצועים, צליל, מראה, ייחודיות, היסטוריה וכן הלאה.

take it away חולגי!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד ה-166 היא מכוניות נדירה יחסית בישראל פשוט כי היא מכוניות בינוניות. אלפא 159 עדיפה על ה-166 בכל מדד אפשרי, ה-166 היא פשוט מכונית לא מוצלחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ch2856 -ההשוואה שלך ממש אבל ממש איננה רלוונטית.

הסיבות הן - רכב אחד חדיש יותר מהשני, אז בטוח שיש לו אי אילו שיפורים (למשל - בבטיחות, אולי נוחות נסיעה).

מצד שני - אני בכלל לא בטוח שכיף יותר לנהוג ב-159 מאשר ב-166 (שחוץ מזה שהיא חדשה יותר, היא נופלת מה-166 בסעיף המנוע וכנראה אולי גם בהתנהגות הכביש).

159 היא אלפא רק מבחינת עיצוב (וכן, היא מהממת, יפה ככל שתהייה - זה לא עושה אותה יותר טובה מה-166, ממש לא). 166 עדיין שמרה על המסורת של אלפא מהרבה בחינות (עיצוב, נוחות, מנוע, אוי המנוע... 8) ).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...