Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בעלי מקצוע בענף הרכב - שרשור כללי

שימו לב! השרשור הזה בן 2187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מצטרף להמלצה:

מהיכרות אישית איתו, בהחלט תותח, וגם נשמה טהורה.

מהאנשים האהובים עלי בעולם הרכב\מוסכים בארץ.

:mm_yeah:

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצתרף להמצה על בני

בני בחור נהדר מכונאי משכמו ומעלה. לצערי אני לא לקוח שלו (לקוח של אנטולי) אבל אם הייתי במרכז ללא ספק בני הייה המכונאי שלי

בני אוהב לעזור ותמיד קם עם חיוך

גם שאני לא לקוח קבוע שלו אני מעולם לא התביישתי להתקשר לקבל עצה ותמיד קיבלתי תשובות ועזרה טלפונית.

ד.א

בני הוא לא רק מכונאי אלא גם חשמאלי חיפושיות מעולה

עשה לי את החשמל באוטו והכל נראה מעולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני רוצה להמליץ על "רדיו בשרון" אתמול התקנתי אצלהם אזעקה + מרים שמשות + שיכפול שלט למכונית שרכשתי בזה הרגע

קיבלתי שרות איכותי,מקצועי,אכפתי והסברים על כל שלבי העבודה.

באמת תענוג היה לראות את החברים עובדים כל הכבוד המשיכו כך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מוסך אבל זה עסק להתקנת מערכות.

"פלאקום"

זה השם!

המקום נמצא בתל אביב ברחוב בן שמן 6.

מנהל המקום אדם חביב מאוד העונה לשם -עופר.

העובדים הינם עובדים מיקצועיים ומשאירים רכב נקי לגמרי.

את הרכב שלי הכנסתי לפלאקום להרכבת איתוראן.

העבודה נקיה ללא "ניסוי הטעיה".

לעובדים יש ידע רב מאוד בכל מערכות ההתקנה.

ממליץ בחום.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

או אם צריכת הדלק חריגה או בעיות אחרות . מעבר למחיר הוגן ולטיפול מקצועי (יש להם את כל המחשבים שצריך גם למכוניות מתקדמות עם הזרקת דלק כמובן) הם נותנים שירות חוזר ללקוחות כלומר לקוח שביצע אצלם תיקון ונאלץ לחזור לפעמים לכיוונים קלים הם משתדלים לא לגבות כסף (ואני מדבר על תקופה ארוכה)! זה שירות ללקוחות אמיתי ! הם נמצאים באזור התעשיה בחולון רחוב המלאכה קצת ממול לתחנת שירות של סלקום.

שווה ביקור ! ד"ש לשלום ינקו ואודי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם חלפים מקוריים ותחליפיים וגם שמנים ומסננים. חניה לזמן קצר מאחורה בפאסאז' קצת צפוף אבל חינם (!!!)

המוכר הוא אדם מבוגר רציני עם הרבה ידע ונסיון ונראה לי שהרבה מוסכים ופרטיים קונים שם. מחירים טובים.

הטלפון שלהם 6874689 . מי שמבקר ביצחק שדה אצל פרוחזאד הפרסי או צנטרל שיוסיף לביקור עוד חנות קטנה ומטריפה...שווה לבדוק מה יש לו במלאי וכמה עולה כי אני הופתעתי לטובה. חניה לזמן קצר מאחור כבר אמרנו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכל החברים.

כפי שחלקכם יודעים - לאחרונה התחלתי להתעניין בביצוע דיטיילינג לרכב שלי.

מצבו של גולף עד לפני שבועיים היה,איך לאמר - לא משהו.המון SWIRLS מסביב לרכב,גג מחוספס שהרגיש כמו נייר שיוף,מכסה מנוע שהתמלא עם הזמן בשריטות קטנות וקטנות פחות ואיבד את הברק שלו.תמונות להמחשה:

Picture001.jpg

Picture013.jpg

Picture014.jpg

Picture019.jpg

החלטתי שאני פונה למומחים בתחום בארץ.לאחר חיפושים,בירורים והתייעצויות - מצאתי את הבן-אדם שהתאים מבחינתי לכל הדרישות והקפריזות שלי.

בחור צעיר,ושמו יבגני,הסכים בשיחה טלפונית לבצע את העבודה ביום אחד ( icon_eek.gif ).

בדיעבד כשרואים את גודל העבודה והקושי בביצוע בפרק זמן כה קצר - זה כמעט בלתי אפשרי.לא פיזית ולא נפשית.אבל הסתבר שליבגני יש סבלנות של ברזל,וזה בא לידי ביטוי בעבודה שלו.

Long story short - נפגשנו לפני שבועיים (יום שבת) במקום שנקבע מראש - אחד המושבים באזור כפר-סבא בשעה 7:00 בבוקר (פאק,זה מוקדם..).ויבגני התחיל במלאכה.

Picture023.jpg

אני לא אעלה את כל התמונות של הטיפול לכאן,כי יש המון.

אבל אני אתן לינק מפורט עם התמונות של כל התהליך:

http://s446.photobucket.com/albums/qq190/koniyoto/Golf%20GTI%20MK4/?albumview=slideshow

זוכרים מתי התחלנו? ב-7:00 בבוקר.סיימנו ב-21:30.סה"כ 14.5 שעות עבודה.

אבל התוצאה מדהימה:

Picture118.jpg

אתמול ביקרתי שוב אצל יבגני,לעשות כמה פינישים ושיוף נוסף של פוליש ושכבת ווקס rk.gif

מכיוון שבפעם שעברה העבודה הסתיימה בשעות די מאוחרות והיה כבר חשוך - נשארו כמה סימני פוליש על הרכב,והיה צורך להסירם.

אני אומר בלב שלם עכשיו - מקבלים רכב חדש לחלוטין והתוצאה בהחלט מצדיקה את עצמה ThumbsUp.gif

b6678ba1.jpg

0eee6ee9.jpg

0d4ef3a4.jpg

e2a8c802.jpg

לגלריה Before & After וסרטון קצרצר בדף הבית של הדיטיילר:

http://www.nessdetail.com/gallery/golfmkivgti

יש באתר שלו את המחירון "בערך" כמה יעלה כל טיפול:

http://www.nessdetail.com/services

מס' טלפון ואי-מייל שלו מופיעים בתחתית הדף.

בהצלחה :wink:

עם ההיכרות שלי עם הסיוויק (בניד פור ספיד) הייתי אומר שזה אוטו לא רע גם לסיבובים :wink:.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

קצת נתניה: מערכות סטריאו, מיגון וכולי-"בית הסטריאו והמיגון", שכטרמן 4 א.ת הישן. 09-8840605. בעל מקצוע צעיר יחסית, ישר ואמין, דבר שלצערנו נדיר(במיוחד בנתניה..).

מוסך מכונאות, וגם התקנת מערכות: "מרקט רכב", האורג 6 א.ת. הישן.

09-8828567. מרקו\סשה. פה אני טיפה משוחד, כי זה קרוב משפחה של חבר, אבל תנסו ולא תתאכזבו..:wink:

זהו להיום.:-D

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מוסך מורשה פיאט פ.י.א צפון בשדרות ההסתדרות 168 בחיפה.

אשמח להמליץ על המקום ובעיקר על מחלקת הטריד אין שלהם, קניתי מהם פיאט פונטו ובנתיים כל דבר קטן (או גדול) שמתקלקל באוטו נפתר ובחינם. 3 ימים לאחר שקניתי את הרכב הלך ראש מנוע למרות שבפירוש נכתב בהסכם שאין אחריות על התחחמות ובכל זאת התיקון היה על חשבונם. אני מרגיש שם בבית, מומלץ!

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הייתי צריך החלפת רצועת טיימינג ומשאבת מים ברנו סניק.

בסופו של סיפור ובירורים - הגעתי לבני ל שלנו. מהפורום. כמה מילים ומיילים איתו - וראיתי הרבה ידע ואהבה למכוניות, ביחוד אם אפשר לשלוח ידיים לצרפתיה אחת. הזכיר לי את החבר'ה המבוגרים והנהדרים של פעם ממוסך האומן בת"א שטיפלו באלפא שלי.

בני נתן הצעה כדאית, טובה משמעותית מכל מוסך מורשה, הביא קיט מקורי של רנו ואפילו סיימו את העבודה מוקדם מהצפוי.

איש מקצוע א-א ובעל ידע רב!

רק דבר אחד צער אותי: האלפא והרולס רויס שהוא משפץ כרגע לא מוכנות לסיבוב של אורח לרגע...

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורס מורכב מ-2 מפגשים בני שלוש שעות כ"א. (בפועל יצא יותר זמן, תודה דני :wink:)

בחלק הראשון של הקורס עוברים על הבסיס, קוים נכונים, תנוחת ישיבה ועבודת הגה נכונה. בחלק השני, היותר מתקדם (וכיפי) - מתחילים ליישם את התיאוריה לפרקטיקה, לומדים דברים הכרחיים (כמו גז-ביניים ועקב-בצד-אגודל) ומעלים את המהירות.

אפילו שאני לא 'ירוק' - זה הרכב הספורטיבי השני שלי, ובתקופה האחרונה אנחנו נפגשים כל חודש בערד - למדתי המון דברים חדשים, וראיתי שעשיתי לא מעט טעויות. למדתי שאפשר לנהוג מהר בצורה חלקה וזורמת, בלי להגיע בכלל למצבים של תיקון תת-היגוי/היגוי יתר. וכמובן למדתי איך צריך לעבוד עם ההגה נכון. (היה קשה לשנות הרגלים בשבוע, אבל הבנתי למה השיטות האחרות פשוט פחות טובות).

אה, שכחתי. על הדרך היה גם כיף :)

והמוסר השכל?

לפני שרצים לשפר מתלים, או מנוע, או ברקסים - תשקיעו כמה גרושים בקורס נהיגה מתקדמת. כי אם תנהגו נכון וחלק - תטלטלו פחות את הרכב ופשוט תיסעו יותר מהר. זה השיפור עם התמורה הטובה ביותר לכסף, לטעמי. אתם תגלו שאפשר להוציא מהרכב הרבה יותר.

אני פשוט לא מצליח להבין את כל אלה שקונים רכב ספורטיבי חדש, משדרגים בכמה אלפי שקלים את הג'אנטים (מ-8 צלעות ל-5 [או להפך?], אכן שיפור קריטי), משלמים בכל טיפול מאות שקלים לבורקס בחדר המתנה (צ'מפיון :-)) אבל על קורס נהיגה מתקדמת - מוותרים. באמת חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הכלה:פיאט פונטו שנת 98 XTZ75 גיר ידני.

מום הכלה:ראש מנוע.

מדובר ברכב שאחי קנה לפני שבוע,ובבדיקה לפני הקנייה,התגלה פריצת אטם ראש מנוע.מכיוון שכבר חודש וחצי אני מחפש עבור אחי רכב נורמלי,והרכב הנ"ל היה שמור להפליא וכל המכלולים האחרים היו במצב טוב מאוד עד מעולה,התקבלה ההחלטה לקנות את הרכב ולעשות לו ראש מנוע.המוכר הסכים להוריד מה שדרשנו,וכך נקנה הרכב בשעה טובה ומוצלחת.

אחי התלבט מאוד היכן לבצע את הראש מנוע,אבל אני לא הבאתי לו אפילו אינץ' של מחשבה אחרת מלבד בני לוי.

טלפון לבני,מסבירים לו מה הבעיה,והוא בדרכו האופיינית להציל את כולנו מידי הרמאים,שואל אותי:"אתה בטוח שלא מתכמנים אותך שזה ראש מנוע"?הסברנו לו שהבדיקה נעשתה במקצועיות,והכל ברור כשמש,ואין פה משהו אחר.רק לאחר שהוא שמע זאת הוא השתכנע,לא לפני שהוא אמר שהוא בכל זאת יבדוק את זה.

יום ראשון בבוקר מגיעים לבני לוי.האיש מקבל את פנינו בדרכו האופיינית והעסיסית,מכניס אותנו להיכל קודשו ואנו עומדים נפעמים,מהסדר המופתי והשקט שיש במקום.גם מבחר הכלים שיש לאיש,מפתיע לטובה.משאירים את המפתחות,לא לפני שאני מכין לבני רשימה ארוכה של דברים שצריך לבדוק,ומשגע אותו ללא הרף.בני מתייחס לכל הערותיי,ומבטיח לעדכן אותי בכל התפתחות.

במהלך היומיים הקרובים אנחנו בקשר הדוק עם בני,הוא מסביר לנו בדיוק באיזה שלב הוא נמצא ומה קורה.

היום בערב מגיעים לבני כדי לקחת את הכלה.שוב נכנסים להיכל קודשו,ובני עובר איתנו על חלק חלק שהוא החליף,תוך כדי שהוא מראה לנו את החלקים הישנים שהוחלפו ברכב.פשוט שקיפות מלאה.כל החלקים שהוא החליף באיכות מעולה.לא קיים אצלו בלקסיקון משהו שנקרא סיני.מכסה המנוע הורם,והכל נראה נוצץ ומבריק.דברים קטנים שהיה צריך להחליף על הדרך,וסתם אדם לא היה שם לב,הוחלפו אצל בני,בצורה המקצועית ביותר.

המשכנו לפטפט איתו על ענייני מכניקה,ונדהמנו מהידע הנרחב והבקיאות שהאיש מפגין.הרנו הצהובה חנתה שם נוצצת ומבריקה,והחבר שבא איתי,שכח למה הגענו,ופשוט התלקק על הרכב ללא הפסקה.

אבל עכשיו מגיע הקטע הרשמי והמרתק:ההנעה.

נפרדנו מבני לשלום,הנענו את הרכב,והכל אחרת.אין לי מושג מה הוא עשה למנוע אבל הרכב מרגיש מדהים.הסחיבה אחרת,כל המכלולים מתחברים ליחידה אחת.כל הדרך עקבנו אחרי החום מנוע,ובינתיים הכל פרפקט.

להגיד לכם את האמת?אחרי מספר לא מבוטל של מכונאים שעברתי ושעברנו,הייתי מגיע עד אליו עם מקרה שכזה,גם מצפת.>

תודה רבה בני,על המקצועיות,על השקיפות,והכי חשוב על הפדנטיות שזורמת בעורקך.

שי,אחי,והחבר שהחליט לעשות את הטיימיניג בהונדה רק אצלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום. זו הודעה ראשונה שלי בפורום.

הסיפור שלי יכל להגמר הרבה יותר גרוע אם לא הייתי נעזר בפורום, אליו נחשפתי רק לאחרונה משום מה:?

השבוע הכנסתי את רכבי (מונדאו) למוסך אדנים בעקבות החלקת גיר. מוסך שעד כה פקדתי בנאמנות לכל טיפול ותקלה, למרות שידעתי שהמחירים יקרים, אבל העדפתי מוסך מורשה.

ביקשתי הצעת מחיר לתיקון הבעיה בגיר - 200 פלוס מע"מ נאמר לי (קרי עבור הבדיקה, לא התיקון).

השארתי את הרכב במוסך תוך שהובטח לי שיחזרו אלי עם הצעת מחיר.

בקצרה, השיחה עם הבעלים (או הבן שלו שאגב שמו... בעצם לא, הוא לא שווה את הפיקסלים, לא משנה) נסגרה כשאני דוחה את הצעת המחיר המופרזת לטעמי (7000 ש"ח) תוך שהוא מטיח בי, ספק מופתע ספק נעלב, שאבוא לפנות את הרכב והוא "כבר בכלל לא רוצה לבצע את התיקון". כן, כל עוד הצ'ק פתוח הכל היה בסדר, אבל ברגע שלקוח דוחה את ההצעה הוא לא רצוי וגם "לא מבין".

כשהגעתי לקחת את הרכב, חיכתה לי הפתעה: הצעת המחיר ירדה פלאים ל-2500, ללא הסבר משכנע. במוסכים מורשים נהוג לקזז את את מחיר הבדיקה ממחיר התיקון כך שההצעה תראה אטרקטיבית יותר. יש לציין שבשלב זה הייתי נחוש לברוח מהמקום כמה שיותר מהר אחרי הפגנת החוסר הגינות שהוצגה בפני. אבל מה, למרות זאת דחיתי את ההצעה וביקשתי לשלם את מחיר הבדיקה (זוכרים? 200 ש"ח לפני מע"מ) ולשחרר את הרכב.

וכאן הכינו לי עוד הפתעה: לא רוצה לתקן? בעל הבית יתקן את החשבון. כן, מחיר הבדיקה צמח פלאים ל-450 ש"ח שהם 524 עם מע"מ.

איך? למה? שאלתי. - 200 עבור הבדיקה, עוד 250 עבור בדיקת שקר כלשהו נוספת (שמעולם לא אישרתי לבצע) וכתיבת הצעת המחיר עצמה (אני לא צוחק, מסתבר שיש עסקים שלוקחים כסף עבור עצם הטרחה להרים טלפון לספק חלפים ולעשות כמה פעולות במחשבון). מחאותיי נענו בהכפשות, שקרים ועשיית שרירים.

בחורה נחמדה מאיגוד המוסכים אמרה לי שאם אני רוצה לשחרר את הרכב אני יאלץ לשלם, וכך עשיתי בלית ברירה.

עד כאן הפיאסקו עם מוסך אדנים ומנהלו שמבחינתי איבדו לקוח נאמן שלא יחזור לשם אפילו בחינם.

אז... עם עזרה מחבר לעבודה (תודה עפר!) גיליתי את הפורום:-D

נתקלתי בהודעה הזו ומצאתי אלטרנטיבה מושלמת. רמי ממרכז הגירים הסביר לי את התקלה, ענה בסבלנות לכל שאלותי, וגם התחייב מראש בכתב שמחיר התיקון לא יעלה על סכום שסיכמנו מראש (שמלכתחילה פחות ממחצית הסכום של המורשה). כעבור כמה שעות באתי לקחת את הרכב, בדקתי ושילמתי.

אח"כ שמתי לב שנורית האזהרה עדין דולקת וביקשתי לאפס את המחשב. רמי והצוות (בהם בנו שאת שמו שכחתי) הקדישו לי 45 דקות מזמנם (אחרי שעת הסגירה!) על: להתחבר עם הסורק, לגלות שגרסת התוכנה של הסורק לא תומכת במודל שלי, לסוע 10 דק' למקום המחזיק סורק מעודכן, לעבור על כל הפלט ולבצע איפוס עד שנורית האזהרה כבתה.

יש לציין שכל זה לפנים משורת הדין מאחר ואיפוס המחשב לא באחריות מכון הגירים. מה שיותר הרשים זה שרמי היה נחוש לאפס את הנורית גם אחרי שהצעתי לוותר..

בקיצור, כך נותנים שירות! לא מורחים את הלקוח ולא עושים קומבינות; מסבירים באדיבות, עונים לשאלות בסבלנות.

לסיכום,

תודה רבה לרמי והצוות. אני מקווה שלא אראה אתכם יותר עבור המכונית שלי, אבל בשמחה אפנה אליכם חברים מאותגרים-גירית:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...