Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בעלי מקצוע בענף הרכב - שרשור כללי

שימו לב! השרשור הזה בן 2187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רציתי להודות בפומבי לחבר הפורום המוכר לכולנו, צביקה אדון הקרבורטורים.

לאחר בעיה שנתגלתה ברכבי (אוטוביאנקי Y10), שזלל דלק יותר מן הרגיל (1:10, כשבעבר הצריכה הייתה 1:15), גימגם ו"לא סחב" בעליות- החלטתי לפנות אל צביקה לאור ההמלצות בפורום.

אני שמח לומר שזו הייתה החלטה נבונה, ושבשעות מספר צביקה הביא לשינוי מהפכני ברכב, תגובת הדוושה, תצרוכת הדלק (ששופרה! 1:16) והרגשת הרכב הכללית כשהוא לא מגמגם בסל"ד סרק ברמזור :-D

אי לכך ובהתאם לזאת, חשבתי שמן הראוי להודות לו מעל דפי הפורום (גם אם עשו את זה לפניי 8) )

איטלקיות שובבות שעושות בלאגן :lol:

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ידוע, צביקה בן אדם זהב :-)

נחמד לדעת עד כמה :wink:

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו פסח, חג האביב. סוף החורף ותחילת האביב והחמסינים המעיקים. השנה גיליתי שבדרום הארץ החום הגדול מתחיל מיד עם בוא האביב, אבל המזגן של ה206 כבר לא מקרר מי-יודע-מה.

מכיוון שמכונת וואקום-גז קצת גדולה על התקציב שלי כרגע, החלטתי לנצל את יום החופש שהיה לי היום ולקפוץ לחבר הפורום יצחק וויס, שיבדוק מי נגד מי ומה קרה למזגן שפעם היה עושה לי עור ברווז גם בקיץ.

יצחק מיד נכנס לפעולה. בדק, בדק ושוב בדק. גם כשחשב שהנה נמצאה הדליפה הוא המשיך לבדוק ולבדוק עד שהיה בטוח במאת האחוזים ולא מיהר להספיד חלקים יקרים במערכת המיזוג של הרכב שלי.

לקראת עונת המזגנים הארוכה והלחה המתקרבת אלינו במהירות השיא, אני ממליץ בחום (תרתי משמע) להגיע ליצחק וויס, קריית אריה, פתח-תקווה.

ועוד מילה טובה - לחנות החלפים צנטרל ברחוב יצחק שדה פינת שונצינו.

לפני חודש בערך מכרו לי פילטר שמן לפיג'ו ואמרו ש"בפיג'ו זה הכל אותו הפילטר". אז אמרו, אצלי יש משהו אחר.

הגעתי גם לשם היום במטרה להחזיר את הפילטר שרכשתי במיטב כספי. בלי ויכוחים ובלי שאלות מיותרות, לקחו את ההוא שמתאים לכולם והביאו לי אחר שמתאים רק לי.

אמנם דוגמא קטנה ולא יקרה במיוחד, אבל כאן בדיוק נמדד נותן שירות טוב. :mm_yeah:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה קצת שונה.

חלקינו, על אף האהבה לאוטו והרצון לדאוג לו, רואה את ה"חווייה" של להפסיד חצי יום עבודה ולהכניס את האוטו למוסך כחווייה מטרידה מעט, והיה שמח אם מישהו אחר היה עושה זאת בשבילו. נוסף לכך שלא כולם יודעים ישר לאבחן את מקור התקלה ולמי כדאי ללכת.

כאן נכנס לתמונה אריה. אריה הוא בחור שיבוא אליך לבית/ מקום העבודה, ייקח ממך את האוטו ויחזיר לך אותו לאחר התיקון. את כל התהליך של לחפש מוסך טוב, למצוא את מקור התקלה ולהקשיב להסבריו המלומדים של המכונאי (שלחלק מאיתנו זה נשמע כמו סינית), אריה יעשה בשבילך, בעוד אתה תשב כרגיל במשרדך הממוזג. אריה מחזיר את הרכב עם כל החלקים התקולים ולעיתים מצלם את תהליך התיקון.

כל הנ"ל תופס גם לגבי טסט שנתי. כשאני נותן את הרכב לאריה (אתמול עשיתי זאת), אני יודע שהאוטו יחזור אליי בסוף היום עם טסט. גם אם יש ליקוי שצריך לסדר, ובמיצובישי 92' בד"כ יש כאלה, האוטו יחזור אליי לאחר שטופלו כל הבעיות, וכמעט תמיד באותו היום.

עבור השירות אריה לוקח סכום שבעיני מתגמד לעומת הזמן, הטירחה, העצבים וחוסר האונים שהוא חוסך לי, ומבחינת תשלומים הוא מאוד נוח וגמיש.

אמירים אריה כץ. מומלץ בחום.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בעקבות תאונה, נאלצתי להחליף דלת קדמית ימנית .

היום חרשתי במשך כמה שעות את הכפרים בצפון - מכר, תמרה שפרעם.

בסופו של דבר מצאתי דלת במצב טוב מאד, עלה 750 אחרי שיחה קצרה (התחיל מ900)

בעל המקום בהתחלה רצה רק למכור, בסופו של דבר הוא גם הרכיב, העביר את המראה, פיקוד חשמלי של החלון לא תפקד, אז הוא העביר מהדלת הישנה ועוד נתן יישור לכנף שנפגעה כדי שלא תפגע בדלת החדשה.

פירק את המנעול מהדלת הישנה

אני ממליץ לכל אחד שזקוק לשירותים של פירוקיה - שווה נסיעה גם מהמרכז

לצורך השוואה, בשיחת טלפון לפירוקיה מהמרכז המחיר התחיל ב 1400.

פרטי המקום שבו קניתי (וקיבלתי שירות מעולה)

רכב חסון

אזור תעשיה שפרעם

טלפון 04-9501813

נייד 057-7301214

נוסעים מכיוון צומת סומך לכיוון שפרעם, עוברים צומת ראשונה של שפרעם.

בצומת השניה (ליד תחנת דלק אלון) פונים שמאלה (צפונה) ממשיכים עם הכביש עד הכיכר, בכיכר שמאלה לתוך המקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי כמו כולם, להמליץ על בני ל. שעזר לי במיקצועיות רבה, בבעייה שהייתה לי בג'אסטי

הוא מאוד מקצועי וכמובן לא הייתי מוותר על לימוד של 'קללות' חדשות!

והשני שאני רוצה להמליץ זה, על משה זר וחיים יוד מ"משה זר קרבורטורים" בפ"ת .

שהם גם נותנים יחס טוב מאוד וגם פותרים את הבעייה בצורה מקצועית

והגעתי אליהם דרך צביקה קרבורטורים שכמובן אין עליו , תמיד מחייך ושמח לעזור לכולם

והפיתרונות שלו "10".

ממש טוב שיש לנו אנשים כמוכם: ישרים ונחמדים תמשיכו ככה!!!

תודה

יהודה.

הבעייה שלנו שאנחנו עם לחוץ- יש לזה פתרון פשוט וק ל...תעצמו את העיניים ותספרו עד עשר וכמובן לא באמצע נהיגה! (אין כותב שורות אלו לוקח אחריות בשום צורה על הכתוב מעלה ואפילו לא על עצמו..!!) :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה!

שוב תורי להמליץ על בעל מקצוע,והפעם - בני גלס,מ"מנגוני הצפון",מושב תל עדשים (אחרי עפולה לבאים מצפון,0523702002,בני)

כידוע מחלת החלונות נופלים קיימת בגולפים למיניהם ולא פוסחת גם על פולו.

לאחר שכל בעל עסק בסביבתי נרתע ברח וצרח (טוב הגזמתי קצת ;)) - אף אחד לא מוכן להתעסק עם זה.

פרסום פוסט כאן וצביקי המליץ על בחור הנ"ל. (תודה גם לצביקה אך מה שהמלצת רחוק ממני :))

נפגשנו הבוקר ובמוחי עבר סרט על נסיעה למכון כלשהו,והעברת אי-אילו כמה שעות במהלך השיפוץ

להפתעתי הרבה הבחור הגיע עם רכבו,ושם כל מה שהוא צריך:shock::-P (שולחן מתקפל,מגירות חלקים,ואפילו נקודת חשמל!)

מיותר לציין שתוך דקות ספורות כל הדלת הימנית הייתה מפורקת לגורמים (מקצוען כבר אמרנו?)

רבע שעה - 20 דקות כל העסק נמשך,שילמתי לו ונפרדנו לשלום מחוייכים וטובי לב :D

שוב תודה רבה לך בני,וגם לכם צביקי ורפי על ההמלצות :)

שבת שלום.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התבאסתי!!

הריני רוצה לשבח את ידיו של המומחה שגרם ללגאסי שלי לטוס ולצרוך דלק כמו שצריכה להיות...בקיצור...באה מהחברה!!

צביקה - תודה רבה!!

לכל חברי הפורום שלא ניסו- > מומלץ!!!

מי שירצה עוד המלצות ייפנה אליי

ישראל

האיש עם הלגאסי

:-P הכי טוב בלי חתימה בינתיים :arrow:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שסיימנו את האוברול אצל בני נותרו כמה דברים קטנים לסדר.

הגעתי למכון של משה זר בפ"ת לאיבחון תופעה של כיבוי המנוע בעמידה.

חיים יוד - איש אדיב ומאוד נחמד אשר עובד במכון תפס ביד שמאל את הסורק תקלות והתיישב ברכב עוד לפני שסיימתי לתאר את הבעיה.

הבעיה אותרה מאוד מהר, הלכנו על ניקוי מזרקים בנוסף.

חשוב לי לציין את המסירות של האנשים אשר עובדים במכון ושל חיים יוד בפרט.

הגעתי אליהם לקראת סיום היום וחיים נשאר איתי הרבה אחרי שכל המוסכים מסביב כבר סגרו והלכו הביתה - לזה אני קורא מסירות!

לאחר שנמצא בשבילי חיישן MAP חלופי והמזרקים נוקו שוחררתי לדרכי - ממש כך!

לאחר סופ"ש ארוך של נסיעות בצפון (כ 700 ק"מ) אני יכול לציין שהרכב נוסע חלק, חזק ועם צריכת דלק טובה יותר.

תוך כדי העבודה דסקסנו עם חיים בנושאים טכניים רבים הקשורים במנועים - היה לי מאוד מעניין.

אז הנה עוד המלצה על מקום איכותי ולא יקר לאיתור תקלות הזרקה והצתה.

תודה רבה!

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התבאסתי!!

הריני רוצה לשבח את ידיו של המומחה שגרם ללגאסי שלי לטוס ולצרוך דלק כמו שצריכה להיות...בקיצור...באה מהחברה!!

צביקה - תודה רבה!!

לכל חברי הפורום שלא ניסו- > מומלץ!!!

מי שירצה עוד המלצות ייפנה אליי

ישראל

האיש עם הלגאסי

אזהרה לכל חברי הפורום.

צביקה מזריק אדרנלין למיכל של המכוניות בהם הוא מטפל !

הוזהרתם !!!!!!

חחחח אין כמה צביקה.

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצתי היא ליוסי מצברים בנתניה.

אגב- ניתן לקנות גם מצבר משומש אצלו.

מחזק את ההמלצה.

אני כבר כמה פעמים קניתי ממנו מצברים ותמיד הייתי מרוצה.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סתם שתדעו- יש לו משטחים של מצברים שם!

יש לו את כל סוגי המצברים וכל החברות.

אותי הוא זיכה ב50 שקל על שלושה מצברים מתים.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני רואה לנכון לתת המלצה לכל בעלי החיפושיות ושאר VW מקוררי אויר - בני ממושב בני עטרות המכונה ד"ר באג ..:lol:

הכנסתי חיפושית אספנות בעלת הזרקת דלק עם מנוע מקרטע ואחרי הרבה הרבה עקשנות ויוזמה מצידו הבעיה נפתרה .

למרות שאף אחד כמעט בארץ לא מכיר את מערכת ההזרקה , הבחור לא הרים ידיים ולא התייאש , תמיד חייך ,

חפר וחפר והמשיך לחפור עד שהרכב יצא תקין.

אהבתו לחיפושיות אינסופית וחוץ מידי זהב לבחור יש אופי נשמה ..

מ ו מ ל ץ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ללכת לבני באג!!!

הבחור תמיד מחייך, לא משנה מה, תמיד נותן שרות מעולה, מנסה ומשתדל שתמיד שהלקוח יהיה מרוצה ולא משנה מה הסיטואציה.

אני לא חושב שהוא מבין דבר או שניים במקוררי אוויר... יש שמועות שהוא תוקע בהן מבט והן מסתדרות לבד... :roll:

בקיצור, לא ללכת מהסיבה הפשוטה, עוד נצפה לקבל יחס חם, הוגן ומקצועי מכל המכונאים בארץ.

גילי (שמצטרף בחום להמלצות - למי שלא מבין ציניות מהי;))

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...