Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ללמוד לתקן את האוטו לבד

מקלארן F1
שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש דברים שאם אתה צריך לשאול אותם, הם כנראה לא בשבילך. אני לא אומר את זה בהתנשאות או זילזול אלא משום שזה עובדות החיים.

אף אחד לא נולד עם ידע טכני, אבל זה מתחיל קצת אחרי הלידה. כשרוב הילדים שיחקו עם הצעצועים, אני פירקתי אותם לראות איך הם עובדים. אף אחד לא לימד אותי לתקן את האופניים שלי - זה היה תהליך של ניסוי, תהיה, וטעיה - עד שיצא כמו שצריך. כל פעם שמישהו התעסק עם אוטו בסביבתי - הלכתי לראות מה הוא עושה. חלק מהאנשים התעצבן על הילד הניג'ס שיושב להם על הכתף ומבלבל את המוח, אבל חלק הסבירו ברצון ונתנו לי לעשות משימות פשוטות. קניתי ספרים, הייתי מנוי על עיתונים,פתחתי אוזנים - ולמדתי. בתיכון עבדתי בעבודות שונות, אספתי כסף וקניתי אופנוע שאותו פירקתי והרכבתי מחדש בערך 47,544 פעם. כסטודנט החזקתי שלל מכוניות גריאטריות שאלמלא תיחזקתי לבד, לא היתי יכול להרשות לעצמי להחזיק. בין הלימודים והסטאז' עבדתי במשך 8 חודשים במוסך (בקרית-ארבע, שם גם פגשתי את ברוך גולדשטיין אבל זה כבר סיפור אחר).

מי שמטפל לבד באוטו, בד"כ גם עושה תיקונים בבית, יודע להרכיב את ההפתעות של קינדר בלי ההוראות, ולאיזה כוון צריך לסובב בורג כדי שיפתח - בלי לבדוק.

אני לא אומר שאי אפשר לקחת את זה כפרוייקט וללמוד, אבל אם לא עשית את זה עד עכשיו, רוב הסיכויים שכישוריך נמצאים במקום אחר.

נמרוד

נמרוד, תענוג לקרוא ולראות עד כמה זה נכון ומיצאותי.

גם אני התברכתי להיוולד עם חוש טכני מאוד מפותח, וגם שיפרתי אותו רבות בזכות אבא שלי, שבדיוק כמו שתיאר נמרוד, הוא איש אשכולת שיש לו נגיעה טכנית בכל דבר.

זה מתחיל בזה שכבר מגיל צעיר מאוד הייתי נלהב שאבא שלי היה מביא מיקרוגל או תנור חדש למטבח והייתי יושב ולומד את כל הפונקציות ואופן הפעלה לבד.

ממשיך בהפעלת שאר מכשירי חשמל לכל סוגיהן.

א"כ רואה מה אבא עושה, לומד לעשות גם אינסטלציה!, חשמל!, עבודת בניין!, (זה נשמע מצחיק אבל זה ממש מתחבר בסוף).

א"כ הגיע עם גיל העשרה תחום הרכב.

רואה, מסתכל, יושב למוסכניק על העורק עד שהוא נאלץ לבקש ממני לזוז כמה מטרים ע"מ שיוכל לעבוד וגם מתרגל לבד בבית.

זה מזכיר לי שקניתי מערכת אודיו לרכב (מגברים, סאב HU וכו') פחדתי לנסות להרכיב לבד ולהתעסק עם החשמל או חלילה לעשות קצר שיפגע ברכיבים היקרים שהשקעתי עליהם המון כסף.

אז הלכתי למתקין מוסמך ושילמתי לו 400 שקל.

וזוהי הייתה הפעם היחידה והאחרונה בחיים שלי שאני יתן למישהו או ישלם לו כדי לעשות התקנה.

ישבתי במשך כל שניה, ראיתי ולמדתי את העבודה ומאז פירקתי והרכבתי את המערכת שלי

+עשיתי התקנות לחברים שלי מאות פעמים- זה הכיף האישי שאתה חוו לעצמך!!

(אותו דבר גם לגבי הרכב, אין כמו ליישם דברים שאתה לומד על הרכב שלך לבד ולראות שזה עובד ויש לך את זה!!:wink: )

אךךךךךךך כואבות לי האצבעות עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורס של משרד העבודה.
אז אתה לא בדיוק משלם על הקורס.

פשוט מורידים לך מדמי אבטלה או הבטחת הכנסה און מה שאתה מקבל.

אתה מקבל 20-30% פחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה...

הקורס הזה בקלאסיקאר עולה כסף?...ויש גם איפשהו בצפון מרכז שלהם? (חיפה והאיזור)

עם לא, יש עוד איזשהו קורס שאני יכול ללכת עליו שילמדו אותי דברים בסיסים?...ובאמת אני יתחיל לשבת על העורק של המוסכניק שלי!!...

וזה שאמר שנולדים עם החוש הטכני, אני חושב שהוא צודק, אבל גם אלה שלא נולדים עם החוש הזה יכולים ללמוד (או לפחות לנסות)אני חושב שאני אישית נולדתי עם החוש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה...

הקורס הזה בקלאסיקאר עולה כסף?...ויש גם איפשהו בצפון מרכז שלהם? (חיפה והאיזור)

עם לא, יש עוד איזשהו קורס שאני יכול ללכת עליו שילמדו אותי דברים בסיסים?...ובאמת אני יתחיל לשבת על העורק של המוסכניק שלי!!...

וזה שאמר שנולדים עם החוש הטכני, אני חושב שהוא צודק, אבל גם אלה שלא נולדים עם החוש הזה יכולים ללמוד (או לפחות לנסות)אני חושב שאני אישית נולדתי עם החוש הזה.

תעשה מה שאני עשיתי, הלכתי למוסך שאבא שלי טיפל בו, ניגשתי למנהל המוסך (שהכיר אותי) וביקשתי ממנו לעבוד במקום ללא שכר. התחייבתי להגיע כל יום חוץ מיום שישי.

וכך היה, בחודש השני התחלתי לקבל משכורת...

כל חבר עם אופנוע/טרקטורון או כל כלי רכב אחר היה בא אלי לפיתרון, הייתי עושה את זה ב"היתנדבות" (תמורת סיבוב או יותר)... אבל בעיקר כי אני נהנה מזה...

בקיצור, אם אתה מרגיש שאתה חייב ללמוד איך עובד רכב, תעשה את מה שיעצתי לך... אם אתה מחפש את המסלול "המהיר" שכח מזה, אין כזה דבר... כמו שאמר הד"ר, אין קיצורי דרך...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה מה שאני עשיתי, הלכתי למוסך שאבא שלי טיפל בו, ניגשתי למנהל המוסך (שהכיר אותי) וביקשתי ממנו לעבוד במקום ללא שכר. התחייבתי להגיע כל יום חוץ מיום שישי.

כל חבר עם אופנוע/טרקטורון או כל כלי רכב אחר היה בא אלי לפיתרון, הייתי עושה את זה ב"היתנדבות" (תמורת סיבוב או יותר)... אבל בעיקר כי אני נהנה מזה...

בקיצור, אם אתה מרגיש שאתה חייב ללמוד איך עובד רכב, תעשה את מה שיעצתי לך... אם אתה מחפש את המסלול "המהיר" שכח מזה, אין כזה דבר... כמו שאמר הד"ר, אין קיצורי דרך...

גילי

אבל יש דברים שאתה לא יכול ללמוד רק מזה שאתה רואה מוסכניק עובד (שגם הם לא תמיד עובדים נכון).

יש הבדל בין מישהו שלמד את זה לבין מישהו שלמד בעצמו.

ובגלל זה גם לא תמיד העבודה שעושים לך במוסך היא איכותית/ טובה- כי יש הרבה שלא יודעים איך לעשות נכון, וזה בגלל שהם לא למדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובגלל זה גם לא תמיד העבודה שעושים לך במוסך היא איכותית/ טובה- כי יש הרבה שלא יודעים איך לעשות נכון, וזה בגלל שהם לא למדו.

סיבה נוספת היא מוסכניק שלא שם ז*ן, מנסה לחסוך בחלקים\כסף\אנרגיה\זמן.

גם כאלה לא חסר.

הרוב יודעים מה צריך להעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילי

אני חושב שאני יאמץ..תודה

ואני לא מחפש דרך קלה...כי אין....אני פשוט רוצה ללמוד!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...