Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ללמוד לתקן את האוטו לבד

מקלארן F1
שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

אני כבר זמן די רב קורא את כל מאמריכם, ותוהה לעצמי מאיפה אתם יודעים לעשות את כל הדברים הטכנים במכוניות שלכם, ומתקנים לבד את המכוניות שלכם..כמו למשל להרכיב מנועים, או להחליף כל מני דברים ברכב (פנסים, מצבר, ברקסים וכו......)

אז השאלה היא כזאת:

מאיפה אתם יודעים איך לעשות זאת?...האם למדתם לבד, אבא, אמא או שלמדתם את זה בסדנא מיוחדת כלשהי או שמהאינטרנט?...מפני שאני הייתי רוצה לדעת את כל הדברים הללו.....

תודה לכל העוזר

יונתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

אני כבר זמן די רב קורא את כל מאמריכם, ותוהה לעצמי מאיפה אתם יודעים לעשות את כל הדברים הטכנים במכוניות שלכם, ומתקנים לבד את המכוניות שלכם..כמו למשל להרכיב מנועים, או להחליף כל מני דברים ברכב (פנסים, מצבר, ברקסים וכו......)

אז השאלה היא כזאת:

מאיפה אתם יודעים איך לעשות זאת?...האם למדתם לבד, אבא, אמא או שלמדתם את זה בסדנא מיוחדת כלשהי או שמהאינטרנט?...מפני שאני הייתי רוצה לדעת את כל הדברים הללו.....

תודה לכל העוזר

יונתן

תתחיל מפה:

www.howstuffworks.co.il

תמשיך בחיפוש אחר כל מיני מאמרים\פרוייקטים\ הודעות מעניינות בפורום הנ"ל.

תמשיך בעיון במילון המוטורי באתר הנ"ל www.netcar.co.il

תמשיך בקריאת ספרים טכניים בעברית (לא חסרים ספרים כאלה, אבל באנגלית יש הרבה הרבה יותר...).

אם יש לך הזדמנות כלשהי לעבוד במוסך ללא שכר (הכוונה שתתלוה למוסכניק והוא ילמד אותך דברים בסיסיים ללא שכר...) זה יהיה טוב.

והכי טוב זה שתהיה לך איזה גרוטאה ליישם עליה את תהליכי הלימוד. :-)

נ.ב יש גם לימודים לתואר ראשון במכללת עתיד בת"א...

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה צרפתייה , השאר כבר יבואר מעצמו... :twisted:

וברצינות , קריאה , התבוננות במוסך , קומון סנס , התנסות ...אין נוסחה קבועה.

צריך להכין את הרקע (קריאת חומר בנושא) ולגשת לעבוד עם ראש וידיים.

בהתחלה עבודות פשוטות , ולהתקדם עם הנסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

אז השאלה היא כזאת:

תודה לכל העוזר

יונתן

יש דברים שאם אתה צריך לשאול אותם, הם כנראה לא בשבילך. אני לא אומר את זה בהתנשאות או זילזול אלא משום שזה עובדות החיים.

אף אחד לא נולד עם ידע טכני, אבל זה מתחיל קצת אחרי הלידה. כשרוב הילדים שיחקו עם הצעצועים, אני פירקתי אותם לראות איך הם עובדים. אף אחד לא לימד אותי לתקן את האופניים שלי - זה היה תהליך של ניסוי, תהיה, וטעיה - עד שיצא כמו שצריך. כל פעם שמישהו התעסק עם אוטו בסביבתי - הלכתי לראות מה הוא עושה. חלק מהאנשים התעצבן על הילד הניג'ס שיושב להם על הכתף ומבלבל את המוח, אבל חלק הסבירו ברצון ונתנו לי לעשות משימות פשוטות. קניתי ספרים, הייתי מנוי על עיתונים,פתחתי אוזנים - ולמדתי. בתיכון עבדתי בעבודות שונות, אספתי כסף וקניתי אופנוע שאותו פירקתי והרכבתי מחדש בערך 47,544 פעם. כסטודנט החזקתי שלל מכוניות גריאטריות שאלמלא תיחזקתי לבד, לא היתי יכול להרשות לעצמי להחזיק. בין הלימודים והסטאז' עבדתי במשך 8 חודשים במוסך (בקרית-ארבע, שם גם פגשתי את ברוך גולדשטיין אבל זה כבר סיפור אחר).

מי שמטפל לבד באוטו, בד"כ גם עושה תיקונים בבית, יודע להרכיב את ההפתעות של קינדר בלי ההוראות, ולאיזה כוון צריך לסובב בורג כדי שיפתח - בלי לבדוק.

אני לא אומר שאי אפשר לקחת את זה כפרוייקט וללמוד, אבל אם לא עשית את זה עד עכשיו, רוב הסיכויים שכישוריך נמצאים במקום אחר.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד רציתי ללמוד איך לעשות טיפול 10 אלף לבד...אבל עם הנסיון (שאין לי) במכניקה עדיף לא לגעת ולתת למקצוען לעבוד עם האוטו.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שאם אתה צריך לשאול אותם, הם כנראה לא בשבילך. אני לא אומר את זה בהתנשאות או זילזול אלא משום שזה עובדות החיים.

אף אחד לא נולד עם ידע טכני, אבל זה מתחיל קצת אחרי הלידה. כשרוב הילדים שיחקו עם הצעצועים, אני פירקתי אותם לראות איך הם עובדים. אף אחד לא לימד אותי לתקן את האופניים שלי - זה היה תהליך של ניסוי, תהיה, וטעיה - עד שיצא כמו שצריך. כל פעם שמישהו התעסק עם אוטו בסביבתי - הלכתי לראות מה הוא עושה. חלק מהאנשים התעצבן על הילד הניג'ס שיושב להם על הכתף ומבלבל את המוח, אבל חלק הסבירו ברצון ונתנו לי לעשות משימות פשוטות. קניתי ספרים, הייתי מנוי על עיתונים,פתחתי אוזנים - ולמדתי. בתיכון עבדתי בעבודות שונות, אספתי כסף וקניתי אופנוע שאותו פירקתי והרכבתי מחדש בערך 47,544 פעם. כסטודנט החזקתי שלל מכוניות גריאטריות שאלמלא תיחזקתי לבד, לא היתי יכול להרשות לעצמי להחזיק. בין הלימודים והסטאז' עבדתי במשך 8 חודשים במוסך (בקרית-ארבע, שם גם פגשתי את ברוך גולדשטיין אבל זה כבר סיפור אחר).

מי שמטפל לבד באוטו, בד"כ גם עושה תיקונים בבית, יודע להרכיב את ההפתעות של קינדר בלי ההוראות, ולאיזה כוון צריך לסובב בורג כדי שיפתח - בלי לבדוק.

אני לא אומר שאי אפשר לקחת את זה כפרוייקט וללמוד, אבל אם לא עשית את זה עד עכשיו, רוב הסיכויים שכישוריך נמצאים במקום אחר.

נמרוד

צודק 100% כל מילה בסלע, אפילו שאני לוקח את האוטו לתיקון ואומרים לי תצטרך לחכות שעתיים עד שהאוטו יהיה מוכן, אני נשאר כדי לראות איך מתקנים אותו ומה מקור הבעיה ועומד כל כך שיראו לי.

חבל רק שאבא יותר מבין במכוניות הישנות ולפעמים משלב דברים שבמכוניות של היום זה בכלל לא קיים:lol:.

אבל הוא היה גם מקור טוב לידע בסיסי....בקיצור יש משפט שאומר "לא הביישן למד".

אפילו נספר לך משהו אבל תבטיחו לא לצחוק!!! שהייתי קטן (גיל 6-5) היה לי אוסף ענק של מלא מכוניות כמובן שידעתי כל אוטו איזה דגם זה, אבל הקטע המצחיק הוא שהייתי גונב לאבא של הפלייר פטנט ואת הפטיש, ומתחיל לדפוק את אחת המכוניות, ושהייתי משחק איתם אז הייתי מדמה תאונה עם דפיקות אמיתיות בכנף ובמכסה מנוע.....

חחחח ולא לקחתי על זה ייעוץ פסיכולוגי פשוט עם הזמן התבגרתי (כמה חבל :| ).

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הקטע המצחיק הוא שהייתי גונב לאבא של הפלייר פטנט ואת הפטיש, ומתחיל לדפוק את אחת המכוניות, ושהייתי משחק איתם אז הייתי מדמה תאונה עם דפיקות אמיתיות בכנף ובמכסה מנוע.....

חחחח ולא לקחתי על זה ייעוץ פסיכולוגי פשוט עם הזמן התבגרתי (כמה חבל icon_neutral.gif ).

הרגת אותי. גם אני הייתי עושה את זה, ופעם אפילו חתכתי את האצבע כשנסיתי לחתוך צמיג של מכונית צעצוע כדי שיראה כמו פאנצ'ר .... :roll:

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל מכאן...

מיכללת קלאסיקאר, במילה אחת, שווה...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל מכאן...

מיכללת קלאסיקאר, במילה אחת, שווה...

גילי

יש את אותם הקורסים דרך לשכת התעסוקה- בחינם,

ולדעתי הם יותר טובים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון רוב מה שכולם פה יודעים זה ניסיון וטעויות...

אם אתה רוצה ללמוד, פשוט תשאל איך עושים כל מיני דברים ותנסה לבד.. באמת לא תמיד הכל הולך חלק, ובהתחלה יהיו לך תקלות... אבל בסוף לומדים

אם אתה לא יכול להשבית את האוטו לכמה ימים כדי לנסות... לך למוסך!! כי כמו שאמרו לך... מי שאין לו את זה....

אם כבר מנוע... אז שיהיה לו קרבורטורים

www.psi.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופצייה שניתן לשקול:

לפני שנתיים חבוב אחד שאני מכיר (שיש לו "קצת" יותר כסף ממני) קנה סובארו 80' שהייתה חבוטה מכל כיוון ועוד שנייה עמדה להתפרק אבל הייתה במצב נסיעה. הנזק:1,500 ש"ח. הוא קנה אותה מאיזה דתי עשה העברת בעלות והסיע אותה אחר כבוד לחצר שלו.

דרך האינטרנט (אמאזון) הוא הזמין את ספרות טכנית של הרכב וכאשר הגיעו הספרים, הוא התחיל לפרק אותה - פירוק שכלל אינספור תמונות ממצלמה דיגיטלית כדי להראות את מצב הטרום-פירוק במקרה והספר לא יעזור.

ואחרי זה ישב עם הספר והתחיל להרכיב מחדש הכל - והסובארו הניעה(!) אפילו אני התפלאתי.

מאז הוא פירק אותה עוד מספר פעמים עד שבסוף זרק אותה בפינת הרח' ללא לוחית רישוי ומשם הדרך לשופל הייתה קצרה.

אם אתה לא רוצה להשקיע כסף ברכב נוסע - אפשר תמיד לנסוע לפירוקיה ולחפש רכב מושבת/עבר תאונה לא רצינית ולנסות ללמוד עליו.

* כמו כן - ניתן למצוא (קצת קשה אבל אפשרי) פורד ישנה: אסקורט, קורטינה, טרנזיט.

מנועי ה"קנט" וה"פינטו" הם מנועים פשוטים ויכולים להוות בסיס מוצלח בתחילת ההתנסות.

שיהיה בהצלחה וכל הכבוד על הרצון ללמוד! :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...