Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

א. מבחוץ - מהקואליציה, בניגוד ל"מבפנים" שזה מהממשלה.

כלומר המשותפת תהיה בקואליציה, ולא בממשלה.

ולא הייתה הערכות כזו של הליכוד, מעולם, הכי קרוב זה שיתוף פעולה שקרה או לא קרה במסגרת פיזור הכנסת.

ב. גנץ הוא לא דמות כלכלית, הוא בקושי דמות ביטחונית והוא היה בצבא 30 ומשהו שנה.

כמו שגלעד אלפר היה הדמות הכלכלית בזהות וכמו שניר ברקת הוא הדמות הכלכלית בליכוד.

אפשר להגיד שזה לא מייצג את עמדת המפלגה, אבל זה לא מחזיק מים כל כך.

ג. לא ברמה הזו, לא עם מהללי המחבלים ותומכי ארגוני הטרור.

כחלון והגז זה משחק ילדים ליד שיתוף הפעולה עם המשותפת, עובדה שלפי סקר בערך 50% ממצביעי כחול לבן לא מוכנים לשיתוף הפעולה הזה.

אתה פשוט מת על להיטפל לזוטות, כל פעם מחדש. בוא ותסביר לי מה החשיבות של "קואליציה" שבא הגוף הלא רצוי לא יושב בממשלה ולא מחויב ל "משמעת קואליציונית"? איזה מעמד למעשה יש להם? חברי כנסת.

....ואיזה מעמד יש למפלגת "אופוזיציה"?

אז הבה נמשיך לצעוק גוועלד על שום כלום.

הליכוד העבירו בקשה למשותפת להימנע על מנת שיקבלו את הרוב. סיים חרטא.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/429741

ב'- זו לא הנקודה בכלל. יש למפלגה מצע ויש את ההצהרות הרשמיות של המדיניות שלהם. עדיין לא הייתה למפלגה הזדמנות לבדוק איזו מדיניות היא מוציאה לפועל, לכן כל דבר שתטען בשלב זה יהיה ספקולציות. אתה מוזמן לשפוך כאלו מפה ועד בורקינה פאסו, ספקולציות זה לא בשבילי, תודה.

ג'- אתה בשיא הרצינות רוצה להתווכח איזה חרא יותר מסריח? אני לא דורך שם, תהנה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4635

• SlowRide

4452

• פינדר

3507

• m3x7r3m3

2926

מכירים את זה ששתי אנשים רבים בסוף הארוחה במסעדה מי ישלם?
תמיד יש אז זה שלא מיתכוון לשלם באמת אבל עושה את עצמו "מה פתאום! אני משלם!" ואחרי כמה פעמים בסוף מסכים לצד השני לשלם?

ניראה לי זה בידיוק מה שביבי עושה לגנץ עכשיו, ביבי מיתעקש ליהיות ראש ממשלה עכשיו לפחות לחצי שנה~שנתיים עד לרוטציה עם גנץ וממש מיתעקש על זה- הוא בעצם מי שלא משלם בסוף וגנץ עם ההתיעקשות שלו יפול לפח של ביבי וכן יקבל ליהיות ראש ממשלה ואז יאכל את כל הקורונה וכולם יאשימו אותו שהוא חסר ניסיון והיה צריך לתת לביבי לנהל את המשבר וככה עוד חצי שנה~שנתיים ביבי יחזור כמושיע ויקח בחירות בקלות אפילו מעל 50 מנדטים.

ביבי הולך לעשות לכחול לבן ביצפר..

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

אתה פשוט מת על להיטפל לזוטות, כל פעם מחדש. בוא ותסביר לי מה החשיבות של "קואליציה" שבא הגוף הלא רצוי לא יושב בממשלה ולא מחויב ל "משמעת קואליציונית"? איזה מעמד למעשה יש להם? חברי כנסת.

....ואיזה מעמד יש למפלגת "אופוזיציה"?

אז הבה נמשיך לצעוק גוועלד על שום כלום.

הליכוד העבירו בקשה למשותפת להימנע על מנת שיקבלו את הרוב. סיים חרטא.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/429741

ב'- זו לא הנקודה בכלל. יש למפלגה מצע ויש את ההצהרות הרשמיות של המדיניות שלהם. עדיין לא הייתה למפלגה הזדמנות לבדוק איזו מדיניות היא מוציאה לפועל, לכן כל דבר שתטען בשלב זה יהיה ספקולציות. אתה מוזמן לשפוך כאלו מפה ועד בורקינה פאסו, ספקולציות זה לא בשבילי, תודה.

ג'- אתה בשיא הרצינות רוצה להתווכח איזה חרא יותר מסריח? אני לא דורך שם, תהנה.

א. יש ה-ר-ב-ה הבדל בין מפלגת קואליציה ומפלגת אופוזיציה.

זה שאתה לא יודע מה ההבדלים זה עניין אחר, אבל למשל ראשות ועדות, למשל הסכמים קואליציוניים (לא הסכמים ממשלתיים).

מפלגות אופוזיציה באופן עקרוני מקבלות ראשות של איזה ועדה או שתיים גדולות, לא חוץ וביטחון ולא הכספים (שהן הכי חשובות ת'כלס) ומקומות בועדות הכנסת.

לגבי הטענות של עבאס מנסור, סלח לי אם אני לא מקבל את ההערכה (!) שלו לגבי ידיעת או אי ידיעת ביבי כאמת מוחלטת.

וזה לא בדיוק מאהבת נתניהו ואני אפילו לא מדבר על האמינות של חברי הכנסת של רע"מ בפרט ושל המשותפת בכלל.

ב. ברור הוא סתם קישוט במקום 5, אה וגם יו"ר, רגע וגם חצי מצוות המו"מ הקואליציוני.

ג. לא, וזו הסיבה העיקרית שבבחירות האחרונות בכלל לא הצבעתי, יותר מדי חרא מכל מפלגה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו תמיד, הגענו למצב שבו האחרים "לא יודעים" ואתה מרגיש צורך לחנך אותם. רק ששוב (i'm seeing a pattern here)- לא עמדתי על הדקויות כי זה לא העיקר.

בטח שלא בעניין הועדות. טכנית, בראשות כל ועדה יכול לעמוד כל חבר כנסת, וכך גם בחברות בכל ועדה. נוצרה איזו מין מסורת שראשות הכלכלה ניתנת לאופוזיציה ביחד עם עוד איזושהי ועדה שאני לא זוכר את שמה, זה לא עניין קבוע חוקית, לא קבוע באבן בכללי, ויכול להשתנות בהתאם לקואליציה שקמה. (אנחנו כבר 12 שנה בסטגנציה ולא ראינו משהו אחר, אז....)

ההבדל המהותי (בערך) היחיד הוא הסכם קואליציוני, סה טו. מכיוון שאנחנו לא יודעים מה ההסכם שנחתם, אני לא הולך להתייחס לזה כרגע. על הדרך, הסכם קואליציוני זה הדבר שהכי קל להשתחרר ממנו, זה דף כוונות בלי תוקף משפטי. כאשר אם מופר הסכם, המפלגה שמולה הופר ההסכם יכולה להביע אי אמון בממשלה. הצלחת להכניס עוד מישהו לקואליציה במקום המפלגה שלא כזה רצית? למעשה אין שום דבר שמונע ממך לזרוק אותם לכל הרוחות חוץ משיקולים כמו אמינות להמשך הדרך, וכו' וכו'.

לגבי מה שאתה מאמין או לא מאמין לו, ולגבי דברים שעוד לא קרו ואנחנו לא יודעים מה יקרה איתם, אני לא הולך להגיב. שיקרה משהו רע, אצעק גוועלד. עד אז, אני חוסך בסטרפסילז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לסיכום אתה לא יודע, אתה זורק מושגים שמסתבר שאתה לא מבין את המשמעות שלהם, וזה אשמתי שאני מתקן אותך?

לעניין ועדות הכנסת, החשיבות שלהן היא שכל חוק עובר בועד כנסת רלוונטית (משמע שיש לה נגיעה לנושא החוק), זה קורה לאחר קריאה ראשונה ולפני קריאה שנייה ושלישית.

מי שמחליט על סדר היום של הועדה הוא היו"ר שלה.

סדר היום זה כולל אילו הצעות חוק יעלו לדיון, באיזה סדר, מי המוזמנים ומתי הצעת החוק תעלה להצבעה בוועדה, חברי האופוזיציה באותה וועדה בדרך כלל מסתפקים בקצת צעקות, ופיליבסטר לעיתים רחוקות (ראה ערך סתיו שפיר לדוגמה), וגם זה בערבון מוגבל כי בסמכות יו"ר הוועדה להוציא אנשים כולל חברי ועדה.

עכשיו מה זה ועדה רלוונטית נשאל, כמעט לכל הצעת חוק יש נושא אבל גם עלות תקציבית, וזה אומר שכמעט כל חוק יכול להיות מאושר בוועדת הכספים, שהיא בשליטת הקואליציה.

אגב ועדת הכלכלה היא לא ועדת הכספים, שתי ועדות שונות, אחת מרכזית כי רוב הצעות החוק מנותבות אליה, ואחת נאמר, הרבה פחות.

בגדול בישראל תפקיד האופוזיציה זה לצעוק הרבה ולחכות לשעת כושר כדי להעלות הצעות אי אמון או לנסות להעביר חוקים באישון לילה (בדרך כלל בקריאה ראשונה או טרומית מה שלא מגיע לכדי מימוש, זה נקבר בדרך בוועדה בשליטת הקואליציה או מופל בקריאה שנייה ושלישית).

אז לסיכום, לא ולא, אתה עדיין טועה, ההבדל הגדול הוא מה שמקבלים בהסכם הקואליציוני, שזה הרבה פעמים ראשות ועדות מרכזיות (ראה ערך גפני - יו"ר ועדת הכספים) - שזה כוח עצום. אבל זה כולל גם הצעות חוק (חוק קמיניץ לדוגמה) או גבולות גזרה (למשל תקיפות בעזה, מעצרים מנהליים לפלשתינים או מבצעי משטרה נרחבים לאיתור נשק לא חוקי), תקציבים שונים וכו'. ההסכם הקואליציוני הוא השער לכל זה. לכתוב על זה סה טו זה חוסר הבנה של החומר הנלמד.

להסכם קואליציוני אין תוקף משפטי ואין לו צורך בכזה, האקדח שעל השולחן משרת את המטרה גם אם לא יירה כדור. יש קונספט שלם של "מאזן אימה" ואיך מנהלים מלחמה כזו (המלחמה הקרה היא לא קרה כי קר ברוסיה, "מכה שנייה" לא עוזרת למדינה שהושמדה בפצצת אטום וכו').

לצורך המשחק נניח ויש הסכם קואליציוני רע עם המשותפת, טיבי יו"ר ועדת חוץ ובטחון ויזבק יושבת בוועדת המשנה לגופים חשאיים, מי כח"ל תכניס לקואליציה במקום המשותפת? למי יש מספיק מנדטים להחליף אותם?

אם נדמה לך שמפלגה של ימין כלכלי לוקחת למקום הראשון אחרי הקוקפיט את יו"ר ההסתדרות לשעבר ונותנת לו תפקידים כמו יו"ר המפלגה וחבר בצוות המו"מ הקואליציוני אז אתה תמים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום טעות במה שכתבתי, רק שאני בוחר להתייחס לעניין באופן כללי (כי אין שום פואנטה בלפרק אותו לגורמים- כבר אמרתי שזה לא העיקר?) ואלוהים עד כמה בחרת לצלול לתוך הנקודה שהיא לא מרכז הדיון, תוך כדי הכנסת מילים לפה שלי (לא טענתי לרגע שועדת הכלכלה היא ועדת הכספים)

אז בול כמו שאמרתי בפוסט הקודם:

מכיוון שאנחנו לא יודעים איזה הסכם נחתם כרגע אני לא הולך להתייחס לזה.

בזה תמו דבריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרדד את השיח עד לרמה שזה "בעצם לא חשוב" זה מומחיות של כחול לבן. זה לא עובד על מי שמבין את המערכת הדמוקרטית כי עבר את הבגרות באזרחות בלי להעתיק.

אני מעורב פוליטית כבר בערך 20 שנה, לא זכור לי הסכם קואליציוני שלא כלל ראשות ועדות, תקציבים וגבולות גזרה.

זה נכון עם מפלגות חרדיות (יו"ר ועדת כספים, תמיכה בישיבות, וחוק גיוס בהתאמה) - סתם כדוגמה.

נלך על הבית היהודי - תפקידי שרים, ראשות ועדות, תקציבים להתנחלויות והקמת יישובים או אישורי בנייה - סתם כדוגמה.

אתה יודע מה איינשטיין אמר על מי שעושה את אותו דבר ומצפה לתוצאות שונות?

מה נראה לך שהמשותפת תקבל בהסכם קואליציוני? חבילת נייר טואלט וקופון למזנון הכנסת?

כמובן שלא יודעים בדיוק מה הם יקבלו, אבל בהינתן האופציות, כנראה שלא תפקידי שרים וסגנים, כן ראשות וסגני ראשות ועדות מרכזיות (15 מנדטים, השנייה בגודלה בקואליציה המתוכננת), תקציבים וגבולות גזרה.

אנחנו גם יודעים מה הדרישות שלהם. גם אם יקבלו רבע מהן זו קואליציית אסון.

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי הזוי לחלוטין שאדלשטיין פשוט סוגר את הבסטה כי הוא לא מקבל את מה שהוא רוצה. ברור לחלוטין שלא התקיים שום דיון משמעותי שלאחריו "לא הושגו הסכמות" או שיט אחר כלשהו בדקה החביבה (ושלושת הדקות לאחר מכן) שנתן לכנסת.

אני לא מבין איך הוא חושב שצעד כזה הגיוני וסביר. בעצם זה מצויין לליכוד. כחול לבן יצטרכו להפעיל את בג"צ להכריח את אדלשטיין לפתוח את הכנסת ולהצביע על יו"ר וועדות ואז נפתחים בפני ביבי מהלכי "בג"צ מתערבים!!!! אנטי-דמוקרטיים!!! דם!!!! רררר!!!!!11!!" לביטול תוצאות הבחירות כי "מצב חירום".

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הליכוד פשוט עושים מה שהם רוצים. בלי בקרה, בלי כלום. אני לא מבין אפילו איך נותנים הבטחות תקציביות מבלי שיש תקציב. ועל הגרעון העצום בכלל מפחיד לדבר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר שיש נכון לאתמול 4 ח"כים ו/או שרים שנמצאים בבידוד כי נחשפו לחולי קורונה.

על מה התרעומת בעצם? שאדלשטיין מנצל את הכוח שלו ומשחק מלוכלך?

או שמא כל כך אכפת לכם מהכנסת?

אגב הכנסת דיי מיותרת בגדול, חקיקה גם ככה זה רק מה שבג"צ יאשר, פיקוח על הממשלה גם ככה בג"צ עושה, ולא נציין שכל השרים (למעט כחלון בערך) הם גם חברי כנסת.

לפחות עד לרוויזיה מערכתית שכוללת גם את מערכת המשפט, הכנסת והממשלה, כזו שתיצור הפרדה אמיתית בין הרשויות, בלמים ואיזונים אמיתיים וחלוקת מוקדי הכוח. אתם יודעים... דמוקרטיה כזה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי הזיה.

אנחנו המדינה היחידה שבה הפרלמנט הפסיק לתפקד.

שיקחו את אותו הסיכון שלוקח כל עובד ממוצע ברשתות פארם או שיווק.

אה בעצם קורונה זו לא הסיבה האמיתית

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה מפריע לך שהפרלמנט לא התחיל לתפקד (שהרי הוא רק נבחר ולא התחיל לתפקד, ולמעשה הפרלמנט אצלנו מתחיל לתפקד רק לאחר הקמת ממשלה)?

זה עניין פיקוח על הממשלה? (למעשה זה נכון לאחר כל בחירות)

זה עניין חקיקה? (גם ככה אין עד הקמת ממשלה)

זה עניין ועדות? (גם ככה אין עד הקמת ממשלה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שיש מישהו מספיק כסיל לחשוב שאדלשטיין חסם את הכנסת ״כי קורונה״.

אני מניח שזה נע בין תומכי המהלך ששמחים שהם מצליחים לשמר את הכח (כי "הגנה על הבית״ או ״הערבים על הגדרות״), ומתנגדי המהלך שחלקם פשוט עצבניים שהליכוד שומר על הכוח, וחלקם מודאגים מההשתנה מהמקפצה ומה שזה אומר על ״תהליכים״ - דבר שביבי הצליח להפוך ללעג למרות שזה די ברור שהסיפור הזה אמיתי ומוחשי מאוד.

הרי גם ברוסיה ובטורקיה מדובר ב״דמוקרטיות״, לא ככה?

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...