Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, כוכב השחר כתב:

כשמדברים על רצח עם יש ל כוונה משמעות מכרעת לדעתי.

אם בישראל החליטו שיחס של 1 ל 100 הוא יחס שהם יכולים לחיות איתו אבל המטרה היא בראש ובראשונה חיסול חמאס והחזרת החטופים - לא הייתי אומר שסיטואציה כזו עונה להגדרה של רצח עם, על מוסריות אפשר להתווכח.

האם זה עד כדי כך לא מוסרי? מלחמה זה לא כיף, והעזתים יכולים להתמרד נגד חמאס (שישחט בהם כמובן) ובעצם זה שהם לא עושים את זה, יש היגידו שיש להם חלק (כלשהו) בכל מה שחמאס עושה.

לא רק זה, אנחנו עומדים בפני איום קיומי, מי יכול לומר לנו שאסור לנו או לא מוסרי להרוג אזרח אחד על כל מחבל כדי להציל 10 מיליון ישראלים?

• אהבתי 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4946

• SlowRide

4827

• פינדר

3858

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, oryo כתב:

אתה שואל ״איך נראה לך הדרך הכי טובה להילחם בארגון טרור?״, כשאני אומר שכתבתי את זה אתה אומר ״לא כתבת דברים נכונים״. ביד אחת שואל שאלה, ביד שניה עונה עליה. מה נסגר.

[גודווין] האם אתה מבין שעם הלוגיקה הזו כל מה שמפריד את היטלר בין רוצח עם ובין מגן על עמו הוא שיווק?

בעולם מקביל בו הוא לא מסביר שהוא מנסה לחסל את העם היהודי אלא להגן על האינטרסים הכלכליים של גרמניה עם מינימום נזק הכרחי לחיי אדם, יושב מישהו איפשהו ומסביר שאי אפשר לשפוט אותו כי המטרות שלו משווקות היטב.

בעולם הזה כולנו יודעים שהכוונות זה לא מה שמעניין, 6 מליון נרצחים זה תנאי מספיק בשביל לדעת מה מי מו.

[/גודווין]

באופן כללי תחשוב שוב על המשפט: אם ישראל החליטה שמבחינתה יחס 1:100 של הרוגים פלסטיניים זה משהו שהיא יכולה לחיות איתו (...)

לכל אדם וכל גוף יש נרטיב במסגרתו הוא צודק, החמאס לא מסתובבים בעולם עם חתול ספינקס וזרת בפה - הם ״לוחמי חופש״ שבסה״כ רוצים ״חירות לעמם באדמתם שנלקחה מהם״ בלה בלה זיוני מח. גם עוד אלף נרטיבים פלסטיניים לא יצדיקו פסיכופתים שהלכו למסיבה וטבחו בילדים שבסה״כ רצו לרקוד, וגם אם הם יסבירו שהם ״לא התכוונו להרוג אותם אלא התבלבלו כי חשבו שאלו בדיוק חיילי צה״ל שלרגע הורידו מדים״ - זה לא ישנה כלום. דיבורים לחוד מעשים לחוד, החמאס הוכיח ב7 מעל כל צל של ספק (למי שבכלל היה כזה) שמדובר בארגון טרור סטייל דאעש, ועם האשראי הזה ממשלת ישראל הצליחה לחרבן את המעמד הבינ״ל. 

הנהגה עלובה שאין כדוגמתא, ובהקשר הזה חייב לשים פוסט שהיה מצחיק אם לא היה כ״כ עצוב:

image.png.a07bef792367e9ec9ed5a65c6a03700e.png

מממ, האמת שהשרשור הזה בעמודים האחרונים מצוין כי יש הרבה טיעונים ממש טובים לשני הצדדים, אני לא חושב שזה שחור ולבן, וחלק מהתגובות שלך ממש משכנעות אבל האופוזיציה לדעה שלך גם משכנעת.

בשביל שאני אסכים איתך לגבי היטלר אני חושב שצריכים להתקיים כמה דברים נוספים:

1. היטלר היה נותן ליהודי אירופה לעזוב את גרמניה\אירופה במידה והיו בוחרים בזה ואז היה מניח להם לנפשם - עצם העובדה שבשלב כלשהו המפלגה הנאצית חדלה מניסיון גירוש ועברה לטיהור מראה על כוונתה האמיתית של רצח עם.

2. מטרה שהיא לא "השמדת כל היהודים" (=רצח עם), תנאי עצירה אם תרצה, לרצח היהודים - אם נקביל לישראל: החזרת החטופים וחיסול פעילי חמאס (=כל מי שהתפקד\מחזיק קלאצ'\רצח לפחות יהודי אחד\הגדרה כלשהי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, oryo כתב:

הלכתי למקור מידע שיכול להצליב הרבה נתונים בזריזות ומגיע ללא אג׳נדה (לכאורה) - ג׳בטה 4.

סליחה על הצ'רי פיק, אבל זה לא מה שהג'בטה עושה.

ולמרות ההנחה, גם לג'בטה זה לא ברור באופן חד משמעי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Gosser1860 כתב:

ולמרות ההנחה, גם לג'בטה זה לא ברור באופן חד משמעי.

אכן - לא ברור באופן חד משמעי, מן הסתם - לא מדובר כאן במתמטיקה. לדעתי זה as obvious as it gets, ואני לגמרי מקבל את התיקון שזה ״רק״ strong case ולא ״clear cut״. כמו שהסיטואציה כעת היא חלשה מאוד אבל לא ״ברור שאין ג׳נוסייד״ כפי שליטרלי כל אחד מאיתנו טוען כשמישהו מעלה את זה (ושיקום מי שאומר בתגובה לטענות שישראל מבצעת רצח עם כעת ״תראה, מדובר בקייס חלש, אבל זה לא ברור שאין כרגע רצח עם בעזה וצריך חקירה מעמיקה יותר״).

בעיני זה ההבדל בין דיון שמגיע עם סקרנות ואינטגריטי, מול פוזיציה ואכסיומטיות. אם ג׳בטה היתה אומרת שהנ״ל לא מהווה קייס חזק אז הייתי אומר ״וואלה, מעניין״, לא הייתי מתפלמס על ״חד משמעי״ :) 

וכמובן שכל זה בכלל לא ״מוכיח״ שאני צודק/טועה, אלא בסה״כ עוד מקור דאטה אובייקטיבי (יחסית), אני אוהב ללכת למקורות מידע/ידע במקום לדיונים על ״מה האישיות של פלוני״ בשביל להגיע לתובנות. אבל אני אדם משעמם / משועמם.

לפני כשעה, כוכב השחר כתב:

האופוזיציה לדעה שלך גם משכנעת

איזה סימוכין איכותי אתה נותן לטענה שמליון אנשים מתים ביחס 1:100 שמהווים בערך 40% מאוכלוסיית המטרה זה לא רצח עם (עזוב רצח עם - בוא נקרא לזה ״מוסרי״ או ״רצוי״)?

בכלליות אני לא חושב שאני מכיר דוגמאות מלבד שואה וכו׳ עם מספרים עד כדי כך גבוהים. ולא נעים לי להודות בכך, אבל מי שיחפש את המילים ״כפתור אדום״ תחת השם שלי יבין שזה לא בדיוק ״דאגה לפלסטינים״ שמעניינת אותי. אני פשוט מופתע מכך שאנשים מדברים על מספרים כאלו מטורללים בנונשלנטיות. רצחו לנו 1,200 אזרחים + חטפו 240 ואנחנו נחרדים מהברבריות, ומנגד אנשים כאן מדברים על נזק של פי 1,000 כאילו זה בקטנה ועושים להם לייקים, אני צופה מהצד בקונספירציות של שונאי ישראל שמתחילות לקבל אימפלמנטציה בפורום, מבחינה רעיונית, ובתור פרו-ישראלי מובהק זה מבאס.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, oryo כתב:

אכן - לא ברור באופן חד משמעי, מן הסתם - לא מדובר כאן במתמטיקה. לדעתי זה as obvious as it gets, ואני לגמרי מקבל את התיקון שזה ״רק״ strong case ולא ״clear cut״. כמו שהסיטואציה כעת היא חלשה מאוד אבל לא ״ברור שאין ג׳נוסייד״ כפי שליטרלי כל אחד מאיתנו טוען כשמישהו מעלה את זה (ושיקום מי שאומר בתגובה לטענות שישראל מבצעת רצח עם כעת ״תראה, מדובר בקייס חלש, אבל זה לא ברור שאין כרגע רצח עם בעזה וצריך חקירה מעמיקה יותר״).

בעיני זה ההבדל בין דיון שמגיע עם סקרנות ואינטגריטי, מול פוזיציה ואכסיומטיות. אם ג׳בטה היתה אומרת שהנ״ל לא מהווה קייס חזק אז הייתי אומר ״וואלה, מעניין״, לא הייתי מתפלמס על ״חד משמעי״ :) 

וכמובן שכל זה בכלל לא ״מוכיח״ שאני צודק/טועה, אלא בסה״כ עוד מקור דאטה אובייקטיבי (יחסית), אני אוהב ללכת למקורות מידע/ידע במקום לדיונים על ״מה האישיות של פלוני״ בשביל להגיע לתובנות. אבל אני אדם משעמם / משועמם.

איזה סימוכין איכותי אתה נותן לטענה שמליון אנשים מתים ביחס 1:100 שמהווים בערך 40% מאוכלוסיית המטרה זה לא רצח עם (עזוב רצח עם - בוא נקרא לזה ״מוסרי״ או ״רצוי״)?

בכלליות אני לא חושב שאני מכיר דוגמאות מלבד שואה וכו׳ עם מספרים עד כדי כך גבוהים. ולא נעים לי להודות בכך, אבל מי שיחפש את המילים ״כפתור אדום״ תחת השם שלי יבין שזה לא בדיוק ״דאגה לפלסטינים״ שמעניינת אותי. אני פשוט מופתע מכך שאנשים מדברים על מספרים כאלו מטורללים בנונשלנטיות. רצחו לנו 1,200 אזרחים + חטפו 240 ואנחנו נחרדים מהברבריות, ומנגד אנשים כאן מדברים על נזק של פי 1,000 כאילו זה בקטנה ועושים להם לייקים, אני צופה מהצד בקונספירציות של שונאי ישראל שמתחילות לקבל אימפלמנטציה בפורום, מבחינה רעיונית, ובתור פרו-ישראלי מובהק זה מבאס.

אני לא אומר שזה מוסרי, אני פשוט חושב שברגע שאתה שם פעולות מסוימות תחת מטריית "רצח עם" אלמנט הכוונה הוא קריטי. עולם המשפט מכיר בזה, לדוגמה ההבדל בין רצח להרג.

אם רצח עם == חצייה של ת'רשהולד X בין מעורבים ללא מעורבים אפשר לנסות למצוא את X כחברה, אבל אני חושב שרוב מוחלט של האנשים שתשאל אותם מה זה רצח עם, ההגדרה שלהם תהיה חייבת לכלול כוונה תחילה לנסות לטהר קבוצת אנשים מסוימת במכוון.

זה שוב נוגע לעניין הכוונה, שלדעתי הוא קריטי פה - אם אנחנו עובדים ביחס של 1:100 בזמן שחמאס מסתתר מאחורי בלתי מעורבים != יחס של 1:100 אם חמאס נלחם כמו צבא מערבי נורמלי שמנסה להגן על האזרחים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שדי עברנו את הימים האלו, בהם היה ממש comicbook villain שמצהיר על זה פרופר, לפחות עם מדינות מתוקנות / מנהיגים מתוחכמים. נדמה לי(ותקן אם אני טועה) שאפילו חמאס לא אומרים "מוות לכל היהודים" אלא משהו יותר אבסטרקטי, כמו "נשוב לאדמה שלנו" או "מהים לנהר". גם הפסיכים שלנו לא אומרים בד"כ "נהרוג מליונים בעזה" אלא כיבוס מילים סטייל "נתיישב על כל האדמה". 

במקרה הספציפי כאן היה מקרה שמישהו התעצל על האבסטרקציה ואמר חד וחלק, נהרוג מליון. ועדיין יש כאן איזו התפלמסות על זה, וזה מעיד יותר מכל על ההתקרנפות שלנו כחברה. 

תקלוט, זו המקבילה של דיון בקארסבורום האם לגיטימי להרוג 3 מליון ציונים בשביל לפגוע ב30,000 חיילי צה"ל, והטענה שלא לגמרי ברור האם מדובר ברצח עם או כמה מוסרי התרחיש הזה. 

ואני ההזוי כאן, אתה לא קולט את האבסורד? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.1.2022 בשעה 10:46, DareDevil כתב:

2011 - https://13news.co.il/item/news/ntr-817094/

2013 - https://www.haaretz.co.il/1.2018177

אני אחזור ואגיד יפה שעת אחת קודם בשביל לאחד את כלל המוקדים שיש בארץ, ולו בשביל ליצור מטודולוגיה נכונה לתפעול אירועים.

1. מוקד 100 - משטרה

2. מוקד 101 - מוקד החירום של מד"א (מגן דוד אדום בישראל)

3. מוקד 102 - כבאות

4. מוקד 103 חברת החשמל – לדיווח על תקלות
  5. מוקד 104 פיקוד העורף – עונה לכל שאלה בתחומי ההתגוננות האזרחית
  6. מוקד 105 המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת
  7. מוקד 106 עירוני – לדיווח על מפגעים. בחלק מהיישובים מספר המוקד הוא 107, 108 או 109.
  8. מוקד 110 מוקד המידע של משטרת ישראל
  9. מוקד 112 מוקד של משטרת ישראל שניתן לחיוג מכל טלפון סלולרי, גם אם הוא נעול ו/או ללא כרטיס סים.
  10. מוקד 118 משרד הרווחה והשירותים החברתיים נועד לספק שירותי מידע והכוון לציבור הרחב בתחומי מצוקה, חירום, רווחה ושירותים חברתיים במגזר הממשלתי, הציבורי, ובמגזר השלישי
  11. מוקד 119 מערך הסייבר הלאומי - המרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר.
  12. מוקד 1220 זק"א
  13. מוקד 1221 איחוד הצלה (מ-1 בספטמבר 2011 – המוקד מזניק את מתנדבי איחוד הצלה לאירוע חירום ובמקביל מעביר את הקריאה למוקד מגן דוד אדום להזנקת אמבולנס לאירוע החירום).

למרות שהמוקדים הנ"ל שנמצאים פה למטה מאוד חשובים, אם אני לא טועה מדובר בעמותות.

מוקד 1201 ער"ן – עזרה ראשונה נפשית

1202/1203 מוקד החירום של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל המספק תמיכה וייעוץ 24/7 לנפגעות (1202) ונפגעים (1203) של אלימות מינית.

מוקד 1230 ידידים סיוע בדרכים – הארגון מספק עזרה ראשונה לא רפואית ללא כל עלות, בדרכים ובבתים בשלל תחומים, בהם: הנעת הרכב, סיוע בהחלפת גלגל, פתיחת רכב שננעל ועוד. הארגון, הפועל בהתנדבות מלאה, מספק עזרה לזולת 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע, למעט שבתות וחגים.

ועדיין 13 מוקדים טלפונים בשביל הצלה זה טרלול והמון כסף ששופכים על כלום, שרק מזיק לנו לאזרחים, חבל כי צריך באמת מספר אחד לכל שירותי החירום.

אם כך מבורך בעיני

רשמתי את זה בעבר גם שנה קודם לציטוט הנל, מוקד אחד יכול לתכלל את כל האירועים במכה..

חלק מהפאזל שיכל היה להציל אנשים

חסכון בכסף וגם בחיי אדם

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, oryo כתב:

אני חושב שדי עברנו את הימים האלו, בהם היה ממש comicbook villain שמצהיר על זה פרופר, לפחות עם מדינות מתוקנות / מנהיגים מתוחכמים. נדמה לי(ותקן אם אני טועה) שאפילו חמאס לא אומרים "מוות לכל היהודים" אלא משהו יותר אבסטרקטי, כמו "נשוב לאדמה שלנו" או "מהים לנהר". גם הפסיכים שלנו לא אומרים בד"כ "נהרוג מליונים בעזה" אלא כיבוס מילים סטייל "נתיישב על כל האדמה". 

במקרה הספציפי כאן היה מקרה שמישהו התעצל על האבסטרקציה ואמר חד וחלק, נהרוג מליון. ועדיין יש כאן איזו התפלמסות על זה, וזה מעיד יותר מכל על ההתקרנפות שלנו כחברה. 

תקלוט, זו המקבילה של דיון בקארסבורום האם לגיטימי להרוג 3 מליון ציונים בשביל לפגוע ב30,000 חיילי צה"ל, והטענה שלא לגמרי ברור האם מדובר ברצח עם או כמה מוסרי התרחיש הזה. 

ואני ההזוי כאן, אתה לא קולט את האבסורד? 

אני לגמרי איתך שחלק גדול מהקואליציה של ישראל כרגע היה לחלוטין יכול להיות מורשע בכוונה לרצח עם. לגמרי המצב. ואני חושב שיש לזה משקל גדול למה שקורה בהאג. נשאלת השאלה אבל האם הם מקבלי ההחלטות? הבנגבירים והסמוטריצ'ים ודומיהם עושים המון רעש, ולגמרי מסבכים את ישראל בזירה הבינלאומית, אבל אני לא יודע כמה באמת הדעה שלהם מתורגמת למעשים בשטח (אולי כן, אין לי מושג).

אני חושב שאנחנו מתווכחים על סמנטיקה. אני לא אוהב את הקלות שבה נזרק המונח "רצח עם" או "שואה" בזמן האחרון, כי אם מה שישראל עושה כרגע זה רצח עם, איך אתה קורא למה שהיטלר עשה?

אם תביא סימוכין שצה"ל כרגע פועל בכוונה של למקסם הרג של בלתי מעורבים, יהיה לי יותר קשה לטעון נגד "רצח עם", אבל כשאני רואה סרטונים כאלו אני דווקא מגיע למסקנה שצה"ל ממש ממש מנסה לפגוע בכמה שפחות בלתי מעורבים, והסיבה לכמות ההרוגים הגדולה בעזה היא כי חמאס פשוט ממש ממש ממש טוב בלהסתתר מאחוריהם.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד כי אני נתקל כל הזמן או בתמונות או בסרטונים בערוץ של "אבו עלי אקספרס" שבו הוא מפרסם את הפיזור של הודעות לאזרחים, לגבי המלצה לתזוזה.

בעיניי זה באופן מובהק מעשה שנועד למנוע את השימוש במונח "רצח עם" (בערכאות משפטיות) אחרת למה להעלות מטוס הרקולס בשביל לפזר עלונים או פנזינים (זה היה בשימוש קצר מאוד)? אם אפשר פשוט להוריד עם אותו הרקולס חביות דלק מתפוצצות ולגמור את העניין.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, כוכב השחר כתב:

אם מה שישראל עושה כרגע זה רצח עם

אחויה זו ממש לא הדעה שלי... וגם לא של ג'בטה. בבקשה לא לייחס לי בטעות דעות כאלו, מי שטוען שישראל מבצעת כרגע רצח עם לא מחובר לשום הגדרה סבירה שאני מכיר. 

ציינתי את זה מפורשות מס' פעמים 😔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, oryo כתב:

אני התייחסתי עניינית לטיעונים שלך, יש שם אפס התייחסות אישית לדויד, למה זה כ"כ מסובך לנהל דיון בצורה כזו? כל הפסקאות על מה ומי אני לא רלוונטיות. 

הטיעון שלך הוא שיש הגדרות אחרות במסגרתן יחס 1:100 וחזלוש של קרוב לחצי מהאוכלוסייה זה לא רצח עם? אחלה, תביא רפרנסים, אולי נלמד משהו. 

אגב, כל הדיון לא היה על "רצח עם", אם המילה הזו מטריגה לך את הלוגיקה תקרא לזה "צחוקים בעזה" מבחינתי, הדיון המקורי היה על המוסריות של ההרג והטענה של עדי-אל שאין הבדל מוסרי בין להרוג אלף או מליון. 

ובשביל שיהיה ברור: כמובן שאין רצח עם בעזה בשום הגדרה סבירה שאני מכיר, כרגע. אנחנו מדברים על הפנטזיות של עדי-אל וחברים להוריד שם מליון, ועל זה שאתה/גוסר לא בטוחים שיש מספיק נתונים בשביל להבין האם בתרחיש הזה מדובר ברצח עם או לא. 

כתבתי בעיקר כתגובה להודעה הזו, ודעתי לגבי המשפט "יחס 1:100 וחזלוש של קרוב לחצי מהאוכלוסייה זה לא רצח עם" - הוא שלגמרי יש סיטואציה שדבר כזה לא היה נכנס תחת מה שאני תופס כרצח עם. וחמאס עושה מאמצים גדולים בשביל להביא אותנו לסיטואציה הזו (שבה גם חזלוש של חצי מהאוכלוסיה ביחס של 1:100 הוא לא רצח עם, הכוונה).

ברור שאני לא חושב שאתה חושב שישראל מבצעת רצח עם, כל הדיון תיאורתי מא' עד ת', ובעיקר דיון על סמנטיקה (שלפעמים חשובה יותר ולפעמים פחות)

לפני 1 דקה, כוכב השחר כתב:

וחמאס עושה מאמצים גדולים בשביל להביא אותנו לסיטואציה הזו

וזה כמובן, בי דיזיין. הם גאונים. מקבלי ההחלטות שם מקריבים את העזתים ואת החיילים הפשוטים שלהם (בואו נקרא להם מיניונים) ממש כמו שמקריבים את החיילים הזולים ב Red Alert בשביל לעשות scouting בתחילת משחק... הזיה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, כוכב השחר כתב:

וזה כמובן, בי דיזיין. הם גאונים. מקבלי ההחלטות שם מקריבים את העזתים ואת החיילים הפשוטים שלהם (בואו נקרא להם מיניונים) ממש כמו שמקריבים את החיילים הזולים ב Red Alert בשביל לעשות scouting בתחילת משחק... הזיה

המודל הזה נמצא גם בצפון..

ראיתי היום את הפרק מתוכנית זמן אמת על כיתת הכוננות של כפר עזה.

עברו לי הרבה צמרמורות בגוף וגם עצבים לשמוע אותם מדברים. הגעתי לחלק הזה שלמטה ואני מודה שקצת איבדתי את הצפון ואת העצבים.

כרוניקה של טרלול

הקטע של המשטרה שהוא בא להגיד שישלחו לשם ניידת אבל אז מתקן את עצמו והוא אומר שהוא מעביר דיווח וגם שלא חוזרים אליו.

כי למה לא לדאוג להושיב 2 אנשים מהמוקד שיטפלו בשיחות חוזרות לאנשים באמצע אירוע פלישה.

הכרתי בעבר מישהי מהמוקד משטרתי, בוא נגיד שהיא לא הייתה הכי עוגיה אפויה בקופסה, שהיא לא היתה הפיצה הכי מקפיצה, שהיא לא היתה שוקופאי הכי לוהט דרגת כוויה 4..

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, oryo כתב:

טוב ע״מ שדויד לא יטען שאין לי רצון לבדוק דברים לעומק, ובתכלס בגלל שאני סקרן מטבעי ואוהב להתחדד על דברים - הלכתי למקור מידע שיכול להצליב הרבה נתונים בזריזות ומגיע ללא אג׳נדה (לכאורה) - ג׳בטה 4.

למען הסר ספק, לא טענתי שום פוזיציה מוקדמת. כמו כן אני לא טוען שזה ״מוכיח״ משהו, הכל זה בגדר התפלמסות וסקרנות כאשר הטענה עצמה די טריוויאלית (לכאורה, בעיני) - אבל אם גם דויד וגם גוסר בטוחים שיש הגדרות ודקויות, אז ספקנות זו לא מילה גסה. בתכלס הסוף היה משעשע. אז למשועממים במקסימום - קבלו:

וואלה, לא חד משמעי, יש כאן כן/לא/תלוי, אז בואו נטען את הסימולציה בצורה נקייה ככל הניתן:

השתדלתי לענות בצורה נקייה ככל הניתן, הנחתי שע״מ להגיע למליון הרוגים ב״ה ישראל הפציצה כי בואו, חיילי צהל שהורגים ילדים בכמויות מטווח אפס נשמע לי לא סביר בעליל ומאמין/מקווה שאפילו הימנים במקסימום יסכימו איתי כאן

אוקיי, זו הנקודה בה הבנתי משהו מטריד מאוד: צ׳אט ג׳יפיטי אנטישמי :(

מה שכן, זה סקרן אותי לראות מה הוא חושב על המצב כעת, האם יסכים איתי שהטענות על ג׳נוסייד הם קשקוש?

אוקיי, אז יש מצב שבסוף הוא דווקא לא אנטישמי אלא סתם עוד ישות שממשקלת מספרי מוות חריגים בהתאמה 😅

יש לי הצעה, בוא לא ניתן למודל שפה שתופר תשובות שנשמעות יפה משברי טקסט אקראיים להגדיר את המוסריות שלנו, מה דעתך?

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זאת הבעיה שלו - מנסה להשתמש בפתרונות AI ו-LLM כדי לנהל משא ומתן מול באסטיונרים בשוק בנתניה.

בכל אופן, בזמן האחרון כל הזמן שומעים בחדשות כי "65% מהמנהרות לא הושמדו" או רק "שליש ממחבלי חמאס חוסלו" וכדומה, וכל זה כדי כאילו להראות שאין דבר כזה "נצחון מוחלט".

אולי הגיע הזמן להסתכל על זה בצורה אחרת - בפחות מחצי שנה, הצלחנו להשמיד כשליש מתשתית צבא הטרור שחמאס בנה במשך 20 שנה!

וזה אחרי 10 שנים בהן צה"ל לא ביצע תמרון קרקעי משמעותי ברצועת עזה.

מה עושים עם שני השליש הנותרים?   את החלק הקשה עברנו לדעתי, כניסה ראשונה למקומות בהם לא היינו כמעט 20 שנה, פגיעה משמעותית ומיטוט המבנה הסדור של רוב גדודי חמאס, וכן תפיסת אחיזה בשטח, כולל צירים אסטרטגיים. ברגע שנשתלט על ציר פילדלפי וננקה את רפיח, אפשר להגיד שהשלב הראשון השולם.

השלב הבא זה להמשיך להחזיק בשטח, להשמיד את כלל מנהרות ההברחה בגבול מצרים, ולהתחיל לנקות תאי שטח קטנים יותר, בפעולות ממוקדות. כמו המבצעים הגדולים לסיכול טרור בערי הגדה בשנים האחרונות.

זה ייקח זמן, אבל כמו שחומת מגן ניקתה את הגדה, והורידה משמעותית את איום הטרור, כך אפשר לעשות את זה גם בעזה. במקום כיבוי שריפה גדולה כל 2-3 שנים, שמירה על להבה קטנה ונשלטת.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לגבי אחוז המחבלים והמנהרות, שים לב שמדובר רק בהערכות של המודיעין האמריקאי.

הם גם העריכו אלפי חללים בכניסה לעזה ועוד כל מיני דברים שלא ממש קרו בעיקר כדי להשפיע על דעת הקהל ומקבלי ההחלטות.

לא שזה בהכרח שקר, אבל אין שום סיבה לפרסם הערכות כאלה באמצע מלחמה אלא אם...

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...