Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצח תאיר ראדה - רומן זדורוב

Arilou
שימו לב! השרשור הזה בן 378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלילי. חלק גדול מהתיקים הם ברמת הסטייט או העיר\מחוז, ואצלנו הכל ברמת המדינה. כדי להביא סטטיסטיקה אמינה מארה"ב אתה צריך לכלול את כל הדרגים. לא כל כייס בארה"ב יחקר ברמת הפדרלית, אבל אצלנו זו משטרת ישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 978
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התמימות שיש בשורה הזאת היא משהו שאמור כבר לעבור לאדם בוגר.

במשטרים אחרים (קצת יותר חשוכים מפה) אנשים שמעולם לא פגעו בזבוב, אחרי שהם עוברים סבב חקירות, יכלו להיות משוכנעים שהם רוצחים סדרתיים ועוד להמציא לך פרטים שהחוקרים לא העלו על דעתם שימציאו, כדי לגרום לזה להיות אמין.

זה שזה בא לו בטבעיות לא אמור להעביר בך צמרמורת בגללו, אלא בגלל העובדה ששיטות חקירה כאלו מיישמות כאן אצלנו.

מזל שאנחנו לא חיים במשטרים קצת יותר חשוכים מפה.

בן אדם ישב בתא בגודל חצי מהסלון שלי. אף אחד לא הרביץ לו, לא התעללו בו, לא מנעו ממנו שינה, סיפקו לו חוקרים דוברי רוסית והכל היה מצולם 24/7.

חוקרים הפעילו עליו לחץ. אין ויכוח. אבל מי אמר שזה היה לחץ חריג בהשוואה לחשודים אחרים ברצח במקרים אחרים? צפית ב-100 חקירות במשך שנים על גבי שנים ויש לך את היכולת והניסיון להרים דגל אדום? אני מוכן להתערב שלא.

כמה אנשים צפו בהקלטות המלאות ולא ערוכות של החקירה שלו?

נותנים לכם קטעים ערוכים מתוך עשרות שעות חקירה וציטוטים נבחרים מתוך אלוהים יודע כמה עמודים של דיונים, פרוטוקולים, עדויות, חקירות, דוחות מעבדה שהוצאו מהקשרם ואתם אוכלים את זה כמו ילדים קטנים.

ואתה עוד קורא לי נאיבי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב קצת מחוץ לריבוע.

חוקרים משתמשים במדובבים ומשתילים פרטים שהם רוצים להשתיל. אין איש בעולם (אולי רק חולה נפש אמיתי) שיזכור איך השיער היה אסוף, או מה היתה מידת הנעליים.

כמה נראה לך שקשה לתמרן מוח אנושי? קל מאוד. אולי אפילו קל מדי. אחרי שאנסו לו את המוח, לא ניתן לדעת בוודאות שההודאה באה מרצון ולא מתוך כפיה פסיכולוגית.

קח את הפרטים הטכניים היבשים: בחור לא ודבר עברית, בן 28 שבא לארץ על מנת להרוויח קצת כסף כפועל. הוא לא חוקי וחושש ממשטרה/קקטוס ירוק שיבואו לעצור אותו.

ילדה נרצחת סמוך למקום בו הוא עבד, כנראה שגילה את זה נבהל, ושם לב שהתלכלך כי נכנס לשירותים בהם היתה הגופה - הרי טבעו של נוזל להתפשט לאן שהוא רק יכול. רומן שלנו דרך על הדם, הדם השפריץ על מכנסיו והוא בתגובה ניסה לנקות אותו כי במוחו עוברת המחשבה שיאשימו אותו - וזה אכן קורה.

מכניסים אותו לתא עם עבריין שהמטרה העליונה שלו היא לגרום לחשוד להודות במעשה. כאן נעצור וננתח את המהלך:

זדורוב יודע שנגע בבגדים שלו דם. עוד הוא יודע שהוא לא חוקי פה - הוא התחיל למעשה הליך של התאזרחות שהיה לוקח כמה שנים טובות - הוא יודע שכל דבר עלול לפכוע בזה והוא עלול לחזור למולדתו.

לכן הוא עושה מה שמתואר בחומר החקירה - מנקה נעליים, מחליף בגדים - על מנת שלא יאשימו אותו ברצח שלא ביצע.

אם היה מבצע את הרצח, סביר שהיו נותרים סימני DNA כלשהו על גופו העליון. הרי הוא לא ירצח וישסף גרון עם הרגליים...

משלא מצאו כלום, לא רצו להמשיך לחקור ולבדוק, מצאו דג זהב שמנמן שנותן להם הודאה, החליטו להמשיך בקו ההאשמה של זדורוב, כי הוא היה טרף קל.

נמשיך: עם כל החששות של זדורוב, הוא מושפע פסיכולוגית בצורה מאוד חריפה ומוכן להודות ברצח שלא הוא ביצע, רק כדי לצאת ממהלך שטיפת המוח של המדובב. כנראה שזה היה מאוד קשה אם זדורוב הודה ברצח.

אני לא בקי בחומר הראיות, אבל אני סבור שלא מצאו ראיות פורנזיות חד משמעיות כנגד זדורוב.

זו דעתי הספקולטיבית - אינני מתיימר להיות מומחה או חוקר, אבל קצת היגיון בבליל הדברים שמועלים חדשות לבקרים.

אני אומר ומציף כאן דברים שנאמרו, אבל לא סודרו על דרך ההיגיון הישר.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו היית שם

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב קצת מחוץ לריבוע.

חוקרים משתמשים במדובבים ומשתילים פרטים שהם רוצים להשתיל. אין איש בעולם (אולי רק חולה נפש אמיתי) שיזכור איך השיער היה אסוף, או מה היתה מידת הנעליים.

קשקוש מוחלט.

כמה נראה לך שקשה לתמרן מוח אנושי? קל מאוד. אולי אפילו קל מדי. אחרי שאנסו לו את המוח, לא ניתן לדעת בוודאות שההודאה באה מרצון ולא מתוך כפיה פסיכולוגית.

קח את הפרטים הטכניים היבשים: בחור לא ודבר עברית, בן 28 שבא לארץ על מנת להרוויח קצת כסף כפועל. הוא לא חוקי וחושש ממשטרה/קקטוס ירוק שיבואו לעצור אותו.

אתן לך פרטים יבשים נוספים:

1. פועל בניין ללא אשרת עבודה - לחץ כי כל רגע יכולים לגרש אותו מהארץ

2. היסטוריה של אלימות - כמעט היכה את אחיו הצעיר למוות (אולי היו עוד מקרים באוקראינה שאנו לא יודעים עליהם)

3. לא השתלב בחברה

4. הרוויח גרושים בתור רצף

5. ילד נולד - עוד פה להאכיל, לחץ, חוסר שינה

ילדה נרצחת סמוך למקום בו הוא עבד, כנראה שגילה את זה נבהל, ושם לב שהתלכלך כי נכנס לשירותים בהם היתה הגופה - הרי טבעו של נוזל להתפשט לאן שהוא רק יכול. רומן שלנו דרך על הדם, הדם השפריץ על מכנסיו והוא בתגובה ניסה לנקות אותו כי במוחו עוברת המחשבה שיאשימו אותו - וזה אכן קורה.

זה אומר שרומן שלנו היה בשירותי הבנות. מה הוא עשה שם בדיוק? גם לך יש נטייה להיכנס לשירותי נשים?

מכניסים אותו לתא עם עבריין שהמטרה העליונה שלו היא לגרום לחשוד להודות במעשה. כאן נעצור וננתח את המהלך:

זדורוב יודע שנגע בבגדים שלו דם. עוד הוא יודע שהוא לא חוקי פה - הוא התחיל למעשה הליך של התאזרחות שהיה לוקח כמה שנים טובות - הוא יודע שכל דבר עלול לפכוע בזה והוא עלול לחזור למולדתו.

לכן הוא עושה מה שמתואר בחומר החקירה - מנקה נעליים, מחליף בגדים - על מנת שלא יאשימו אותו ברצח שלא ביצע.

איפה הסכין שלך? זרקתי. אוקי.

איפה המכנסיים שלך? זרקתי. איפה זרקת? במקום בו שופכים בטון (לא יודע מה איתך, אבל אני זורק מכנסיים לפח או מוסר לתרומה. אני לא נוסע למקום בו שופכים בטון)

איפה הנעליים שלך? בבקשה. (מקורצפות)

איפה תיק העבודה שלך? לא יודע (בסוף גילו שהיה נעול במקלט ורומן תקע קיסם במנעול)

אם היה מבצע את הרצח, סביר שהיו נותרים סימני DNA כלשהו על גופו העליון. הרי הוא לא ירצח וישסף גרון עם הרגליים...

משלא מצאו כלום, לא רצו להמשיך לחקור ולבדוק, מצאו דג זהב שמנמן שנותן להם הודאה, החליטו להמשיך בקו ההאשמה של זדורוב, כי הוא היה טרף קל.

מהבחינה הזאת באמת יש בעיה. כיצד אף אחד לא שמע/ראה/הריח בבית ספר באמצע יום לימודים? לא נתפס.

נמשיך: עם כל החששות של זדורוב, הוא מושפע פסיכולוגית בצורה מאוד חריפה ומוכן להודות ברצח שלא הוא ביצע, רק כדי לצאת ממהלך שטיפת המוח של המדובב. כנראה שזה היה מאוד קשה אם זדורוב הודה ברצח.

או שיש לנו עסק עם מניפולטור מתוחכם ביותר, אבל לתומכי זודרוב נוח להציג אותו כשה-תמים כי זה מסתדר יופי עם תיאורית הקונספירציה שהם מפיצים.

אני לא בקי בחומר הראיות, אבל אני סבור שלא מצאו ראיות פורנזיות חד משמעיות כנגד זדורוב.

זו דעתי הספקולטיבית - אינני מתיימר להיות מומחה או חוקר, אבל קצת היגיון בבליל הדברים שמועלים חדשות לבקרים.

אני אומר ומציף כאן דברים שנאמרו, אבל לא סודרו על דרך ההיגיון הישר.

לפחות אתה אומר את האמת לא קראת את החומר החקירה וכל המידע שיש לך על הפרשה הגיע מכל מיני מקורות צד ג'.

אני אומר תן קצת יותר קרדיט לשופטים (במחוזי ובעליון) שנחשפו במהלך הקריירה שלהם למאות תיקים של רצח.

באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראיות סותרות חלק מהטענות שלו ורואים בבירור שמלמדים אותו מה להגיד.

קל לנו לשבת בבתים הנוחים שלנו ולהתחיל לשפוט בנאדם. אני חושב שלתפור תיק לבנאדם שיושב 12 שנה בכלא, 12 שנה! זה מעשה שלא ייעשה ולא יעלה על הדעת. מה יקרה כשיבינו שטעו? ״אופס טעינו תמשיך בחייך?״

אתה רואה בנאדם שמשחזר את הרצח ובכלל לא יודע איפה היו השירותים!

עזוב את השימוש הלא כשר במדובב שהוא עבריין ובשבילו להוציא הודעה זה ביזנס, הוא יהיה מוכן לתפור פה תיק לסבתא שלך אם ישימו אותה איתו בתא לכמה שעות. ואתה בא להגיד לנו שזה בסדר להכניס אדם לכלא רק מחמת הספק?

באיזה עולם תקין איבדנו את המוסר לרמה שלוקחים אדם וזורקים אותו לכלא כשעוד יש ספק אם בכלל ביצע את המעשה?

צריך להיות אדם עם נשמה שחורה כפחם כדי להחליט שאתה גוזר את דינו של בנאדם אחר ושולל ממנו חופש רק בשביל קידום, פרסום או כסף.

כל מה שהולך בתיק הזה הוא ביזיון אחד גדול, ואם יתברר (ויתברר) שנעשתה כאן טעות, אני מאחל לחוקרים שלו ולכל השרשרת המושחתת שטיפלה בתיק הזה שהמצפון שלהם לא ייתן להם מנוח עד היום האחרון שלהם, על עוול שעשו לאדם.

אני גם מאחל לכל מי שקופץ להגיד שהוא אשם, שהיומרנות לקבוע אשמה אשמה של אדם כאשר מציגים סתירה ברורה בראיות, לא תוביל בתחומים אחרים בחיים.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו שאתם שוכחים, ורואים היטב בפרק הראשון של צל של אמת:

1. רומן אמר למדובב בחדר, שהוא בעצמו עשה את הרצח ורצה לבלבל את החוקרים.

2. הוא ידע את דרך הבריחה של הרוצח: נעילה של הדלת והקפיצה דרך חדר השירותים. שאגב, לפי אחת החוקרות/אחראיות על התיק טענה שהחוקרים עצמם שהקליטו אותו, לא ידעו את הדרך הזו. כלומר, לרומן הייתה הזדמנות להיכשל והוא לא נכשל.

אני רשמתי גם בהודעה קודמת: אם נניח רומן לא רצח אותה, ויש מישהו מסתובב (או לפי חוקר פרטי 2 נערות שרצחו את תאיר), איך עד הבנות שמרו את זה בסוד? כל כך קל לישון בלילה אחרי רצח מזווע כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט, המשטרה וצוות החקירה פעלו בצורה נפשעת

קל מאוד לראות את זה, לפחות לפי הצילומי וידאו שידועים לציבור וחוסר הראיות

רק בגלל זה צריך לשחרר אותו, גם אם הוא אכן הרוצח

תפקיד המשטרה\צוות חקירה זה לחקור, להגיע לאמת ולנסות להבין מה קרה ואיך קרה

אם חוקרים מגיעים עם אג'נדה להפליל ועושים כל מה שביכולתם לחתור להפליל בנאדם X, בלי להיצמד לעובדות ולבדוק כיווני חקירה נוספים - יהיו טעויות

שלא נדבר גם על כל ההתנהלות הביזיונית בנושא איסוף ראיות והשחתה של מקום הפשע, ספק חובבנות ספק בכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראיות סותרות חלק מהטענות שלו ורואים בבירור שמלמדים אותו מה להגיד.

קל לנו לשבת בבתים הנוחים שלנו ולהתחיל לשפוט בנאדם. אני חושב שלתפור תיק לבנאדם שיושב 12 שנה בכלא, 12 שנה! זה מעשה שלא ייעשה ולא יעלה על הדעת. מה יקרה כשיבינו שטעו? ״אופס טעינו תמשיך בחייך?״

אתה רואה בנאדם שמשחזר את הרצח ובכלל לא יודע איפה היו השירותים!

עזוב את השימוש הלא כשר במדובב שהוא עבריין ובשבילו להוציא הודעה זה ביזנס, הוא יהיה מוכן לתפור פה תיק לסבתא שלך אם ישימו אותה איתו בתא לכמה שעות. ואתה בא להגיד לנו שזה בסדר להכניס אדם לכלא רק מחמת הספק?

באיזה עולם תקין איבדנו את המוסר לרמה שלוקחים אדם וזורקים אותו לכלא כשעוד יש ספק אם בכלל ביצע את המעשה?

צריך להיות אדם עם נשמה שחורה כפחם כדי להחליט שאתה גוזר את דינו של בנאדם אחר ושולל ממנו חופש רק בשביל קידום, פרסום או כסף.

כל מה שהולך בתיק הזה הוא ביזיון אחד גדול, ואם יתברר (ויתברר) שנעשתה כאן טעות, אני מאחל לחוקרים שלו ולכל השרשרת המושחתת שטיפלה בתיק הזה שהמצפון שלהם לא ייתן להם מנוח עד היום האחרון שלהם, על עוול שעשו לאדם.

אני גם מאחל לכל מי שקופץ להגיד שהוא אשם, שהיומרנות לקבוע אשמה אשמה של אדם כאשר מציגים סתירה ברורה בראיות, לא תוביל בתחומים אחרים בחיים.

ידע יופי איפה השירותים.

צפה בשחזור המלאה ובלי קריינות של עורך דין ברקע.

גם אם חוקרים החדירו לראש שלו את זירת האירוע, אדם רגיל היה מתקשה לשחזר במיוחד תחת לחץ. שחקנים בהוליווד היו מתקשים להכניס כל כך הרבה פרטים לראש ולשחזר אותם באופן מושלם בניסיון ראשון. רומן שיחזר בלי שום בעיה בטייק אחד.

לא רק שהוא שיחזר באופן מושלם, הוא גם הפגין יכולת גופנית לצאת מתא השירותים בלי לפתוח את הדלת. אתה מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לעשות כזה תרגיל אקרובטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מבצע את הרצח, סביר שהיו נותרים סימני DNA כלשהו על גופו העליון.

ראית יותר מדי סדרות CSI.

לפי מה שזכור לי, מומחים אומרים שברוב הזירות לא תמצא דנא.

גם השופטים כותבים שהמצאות דנא בזירה, מחזקת את הראיות, אבל היעדרו לא מחליש את הראיות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כאן צירף קישור ל"מומחה" לגנטיקה, אשר טוען שמציאת השערה היא לא דבר סנסציוני.

אז אותו מומחה גם כותב בסוף הפוסט שלו כי - "לסיום, עוד משהו שלא קשור לדנ"א אבל חשוב מאוד. אחת הראיות בהרשעתו של זדורוב היתה טביעות הנעליים שלו שעל פי עדות מומחה טביעות נעליים נמצאו על גופתה של תאיר ראדה. זו היתה עד כמה שאני מבין הראיה הפורנזית היחידה שקשרה את זדורוב לזירת הרצח. ב2016 התפרסם דו"ח של ועדה מדעית מייעצת לנשיא אובמה. הוביל את הועדה הזו אחד המדענים החשובים בעולם בעשורים האחרונים, פרופ' אריק לנדר שהיה אחד מראשי פרוייקט הגנום האנושי. הועדה מונתה כדי לבדוק את התקפות המדעית של השיטות הפורנזיות השונות המשמשות בבתי משפט. לגבי טביעות נעליים, הועדה מצאה כי אין שום מחקר שנערך בצורה מדעית תקינה שהראה שניתן לקבוע שטביעת נעל מסויימת בזירת פשע שייכת לנעל מסויימת של מישהו. הם מדגישים שלא מדובר בשאלה האם טביעת נעל שנמצאה בזירה היא של נעל במידה 37 או 42, אלא האם טביעה ספציפית מזירת פשע יכולה להיות משוייכת לנעל ספציפית של חשוד. המסקנה שלהם היא כאמור שאין שום תקפות מדעית כיום להשוואות כאלה. במילותיהם שלהם...

כלומר אין שום תקפות מדעית היום להשוואת טביעת נעל מזירת פשע לנעל של חשוד. זה לדעתי צריך להטריד מאוד את מי שהרשיע את זדורוב ברצח על פי הראיה הזו שהיא, מסתבר, בכלל לא ראיה..."

לא רק שהוא שיחזר באופן מושלם, הוא גם הפגין יכולת גופנית לצאת מתא השירותים בלי לפתוח את הדלת. אתה מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לעשות כזה תרגיל אקרובטי?

"רומן הפגין יכולת גופנית לצאת מתא השירותים בלי לפתוח את הדלת..." אתה רציני שעל זה אתה מבסס את הטענות שלך?

בערך כל אדם בוגר עם כושר בסיסי יכול לצאת משם, בצורה כזאת או אחרת.

גם בשאר הדברים אתה לא ממש מדייק - אחיו של רומן הכחיש כי הוא הכה אותו עד מוות בילדותו, או משהו קרוב לכך, אז אני לא יודע עד כמה כל הדיבורים על היסטוריה של אלימות מחוברים למציאות.

ודבר אחרון - אני אומנם לא צפיתי בכל השחזור, אבל מהקטעים שכן ראיתי, זה רחוק מלהיות שחזור "מושלם" - לא רק שהוא מגמגם ולא בטוח בחלק מהדברים, יש גם הרגשה שהחוקר דובר הרוסית "עוזר" לו קצת בשחזור.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן הוא שסיפר שכמעט כיסח את אחיו למוות. בנוסף לך תדע מה היה באוקריאנה, מה הוא עשה בצבא, למה החליט לברוח לכאן. אז אתה יודע...

אני יכול לעשות 15 חזרות מתח מלאות ב-3 סטים ואני עדיין הייתה מתקשה לקפץ ככה החוצה מתא שירותים נעול. בטח ובטח בטייק ראשון.

בנוגע לשחזור - אל תשכח שהוא נאלץ לחיות מחדש את האירוע חוויה לא פשוטה לאף אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כאן צירף קישור ל"מומחה" לגנטיקה, אשר טוען שמציאת השערה היא לא דבר סנסציוני.

אז אותו מומחה גם כותב בסוף הפוסט שלו כי - "לסיום, עוד משהו שלא קשור לדנ"א אבל חשוב מאוד. אחת הראיות בהרשעתו של זדורוב היתה טביעות הנעליים שלו שעל פי עדות מומחה טביעות נעליים נמצאו על גופתה של תאיר ראדה. זו היתה עד כמה שאני מבין הראיה הפורנזית היחידה שקשרה את זדורוב לזירת הרצח. ב2016 התפרסם דו"ח של ועדה מדעית מייעצת לנשיא אובמה. הוביל את הועדה הזו אחד המדענים החשובים בעולם בעשורים האחרונים, פרופ' אריק לנדר שהיה אחד מראשי פרוייקט הגנום האנושי. הועדה מונתה כדי לבדוק את התקפות המדעית של השיטות הפורנזיות השונות המשמשות בבתי משפט. לגבי טביעות נעליים, הועדה מצאה כי אין שום מחקר שנערך בצורה מדעית תקינה שהראה שניתן לקבוע שטביעת נעל מסויימת בזירת פשע שייכת לנעל מסויימת של מישהו. הם מדגישים שלא מדובר בשאלה האם טביעת נעל שנמצאה בזירה היא של נעל במידה 37 או 42, אלא האם טביעה ספציפית מזירת פשע יכולה להיות משוייכת לנעל ספציפית של חשוד. המסקנה שלהם היא כאמור שאין שום תקפות מדעית כיום להשוואות כאלה. במילותיהם שלהם...

כלומר אין שום תקפות מדעית היום להשוואת טביעת נעל מזירת פשע לנעל של חשוד. זה לדעתי צריך להטריד מאוד את מי שהרשיע את זדורוב ברצח על פי הראיה הזו שהיא, מסתבר, בכלל לא ראיה..."

אני צירפתי את הקישור וגם ראיתי את הסיפא.

מבחינתי הבן אדם הוא מומחה לגנטיקה, אז מעניין אותי מה שכתב על המשמעות של הגילוי החדש.

הוא לא מומחה לזיהוי פלילי ולא למשפט פלילי, אז דעותיו בתחום הזה, פחות רלוונטיות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני סומך על בית המשפט ומהפסק דין שקראתי (חלקיו) היה בהחלט מצטייר שרומן זדורוב הוא הרוצח. אבל כשאתה רואה את הסדרה אתמול (ושבוע שעבר) עולות ספקות. אני לא מתרגש מזה שא.ק הודתה ברצח לחבר האובססיבי שלה - הרי היא מסובבת כנראה וכפי שנאמר, יש גלורופיקציה של הדברים האלו.

אבל אתמול כשהצליבו את המדובב לעדות של זדורוב בהודאה, זה קצת הרים סימני שאלה. גם כן כאשר קראתי את הערעור בעליון, היה בהחלט ניכר שהיחס של בית המשפט לכל עדי ההגנה היה כאילו הם כולם לא אמינים ולא שימושיים.

מעבר לכך, הסתכלתי בסרטוני השחזורים של זדורוב כפי שפורסמו בוואינט ואי אפשר שלא לשאול למה זדורוב בהתחלה רצה לעלות קומה (אבל נניח שהוא שכח כחלק מהמעשה והבלאק-אוט), אבל גם כשזדורוב הראה איך הוא יצא מהתא, הוא זינק מהאסלה עם שני הרגליים קדימה לעבר הדלת, מה שקצת סותר את כתמי הדם (מהסוליה?) שהיו על הניאגרה והחלק השמאלי של התא שהראו עליה מדורגת יותר. הוא גם תיאר את זה שהגופה שכבה על הרצפה ואילו היא הייתה ישובה על האסלה?

בכל מקרה אני ענו בשביל להגיד שזדורוב כרגע הורשע והוא אשם עד שיוכח אחרת, אבל אני חושב שכל אדם אינטיליגנט צריך להטיל ספק, במיוחד ממה שרואים.

הדבר החזיר אותי לקרוא על פרשת עמוס ברנס, פרשה מרתקת כשלעצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...