Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע, אידיוט שכותב כזאת שורה:

תהליכי ייצור של החלב לסוגיו, וכל מוצרי הגבינות הרבים, פשוטים ביותר תעשייתית , ובסך הכל זה עניין של מינון בהרתחות החלב בטמפרטורות שונות, אבל בפני הציבור הישראלי הוצגה תדמית של שוק חלב מתוחכם והיי-טקי

יכול באותה מידה להגיד ש "קידוחי נפט זה לא עסק מסובך, כל אהבל עם טוריה יכול למצוא נפט".

בשניה שקראתי את הקטע בציטוט נטשתי את המאמר והבנתי שמי שכתב אותו או אהבל או שיש לו אג'נדה מסוימת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת הטור הזה מעלה נקודה חשובה. רק לתנובה מותר לקנות חלב ולפסטר אותו...

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לפרט יותר מאוחר היום אבל שמע, מדובר בגבבה של קישקושים חסרי שחר!

(הכתבה, לא דעתך כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופ' פלסנר: "ב-1997 היה יותר קשה לקנות פה דירה"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000767637

"יוקר הדיור בישראל לא השתנה הרבה בחמישים השנים האחרונות

במקום למחות על אי-השוויון המדומה, עדיף להתמקד בהפרטת הקרקעות והעברתן לבעלי ההון

...

הסיבה המוצדקת היחידה למחאה, היא מצוקת הדיור בישראל. ויחד עם זאת, המוחים צריכים לדעת שיוקר הדיור פה הוא ממש לא דבר חדש, והוא אפילו לא מציג כיום או לאורך התקופה האחרונה שום שיא.

...

הדרך הבדוקה ביותר לבדוק יוקר דיור היא לחשב כמה שנות הכנסה פנויה - דהיינו ההכנסה שלגביה חופשי הצרכן לקבוע מה ייעשה בה - דרושות כדי לקנות דירה. תוצאות הבדיקה הזו לשנים 1961-2010 מפתיעות מאוד

...

הבעיה היא עתיקת יומין במונחי גילה של מדינת ישראל. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בעובדה שהקרקע מצויה בבעלות לאומית, וחלק משמעותי ממנה נמצא ב"כספת" של מינהל מקרקעי ישראל (רשות מקרקעי ישראל בשמה החדש). כלומר, חלק משמעותי של הקרקע אינו משתתף במשחק השוק והיצע הקרקעות מוגבל באופן מלאכותי.

זו למשל הסיבה לכך שבמרחבים המדבריים של באר שבע נבנו שיכונים מכוערים, בדיוק כמו אלה שבמרכז הארץ. המינהל פשוט לא היה מוכן לשחרר אפילו אדמת מדבר לבנייה אנושית יותר. הפתרון הוא כמובן הפרטה, אבל זו מלה שנואה במיוחד על משתתפי המחאה.

...

מרבית הטענות של המוחים מבוססות על בורות, הן באשר למצב הקיים והן באשר להיסטוריה. אי לכך, לדרך היחידה בה אפשר לפתור באמת את בעיית הדיור, שהיא אכן חמורה, הם מתנגדים...."

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הפיתרון הוא הפרטה?

למה לא פשוט לשחרר יותר קרקעות לבנייה יותר "נורמלית" כמו שנהוג בכל מקום אחר בעולם?

שיהיה משקיע ששם את החומרים ואת העבודה אבל לא משלם על הקרקע (היא נשארת בבעלות המדינה) ונוכל לרכוש דירות בחצי מחיר.

בשביל זה לא צריך הפרטה והעברת רכוש ציבורי לידיים פרטיות, אלא פשוט לעשות מכרזים כמו שצריך ולהפסיק להתקמצן על קרקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי יוסי:

1. באיזו מדינה הקרקע לא נמצאת בבעלות האזרחים? אולי גם נקבור בשיטת "המיטה החמה"?

2. למה שהמדינה תחלק מתנות במאות מיליארדי שקלים, בכך שישתמשו בקרקע מבלי לקנות אותה?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלות האזרחים כן, אבל לא להתחיל לחלק את הרכוש של המדינה לידיים של אוליגרכים וטייקונים כמו שהממשלה עשתה בשנים האחרונות עם הבריאות, החינוך, נתיבי תחבורה וכו'.

אם זה מתחלק בין בעלי דירות או פרטיים שחיים שם, זה בסדר.

ולגבי זה שלא משלמים על האדמה:

זה רק אומר שלאזרחים יהיה יותר כסף להוציא ולהניע את הכלכלה.

ככה יהיו סקטורים אחרים שיהנו מזה, לא רק איילי הנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלות האזרחים כן, אבל לא להתחיל לחלק את הרכוש של המדינה לידיים של אוליגרכים וטייקונים כמו שהממשלה עשתה בשנים האחרונות עם הבריאות, החינוך, נתיבי תחבורה וכו'.

אם זה מתחלק בין בעלי דירות או פרטיים שחיים שם, זה בסדר.

נו, ואיך זה מגיע לבעלי הדירות? המדינה שמה את הקרקע במכרז, הקבלן קונה, ומוכר הלאה כבניין לבעלי הדירות.

אין כאן לא אוליגרכים ולא טייקונים, יש כאן רשות ממשלתית שמספסר בקרקעות בשביל לקבל מחירי שיא ובשביל לא לפוצץ את בועת הנדל"ן.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים :

1. התשובה היא לחזור לשיווק קרקעות לבנייה לקבלנים בשיטת המחיר למשתכן.

2. הסיבה שרוב הקרקעות הן בבעלות המדינה היא כדי שהן ישארו בידיים יהודיות, אחרת מה מונע ממילארדר סעודי לקנות שטחי קרקע גדולים ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי גם נקבור בשיטת "המיטה החמה"?

אמן, ממש לא ברור לי למה מבזבזים שטחים עצומים על קברים.

למה הכהן הגדול בתקופת בית שני יכל לעבור דירה כמה חודשים אחרי שמת ולשכון לבטח בתוך גלוסקמה ביחד עם הגלוסקמאות של בני משפחתו, ואילו גברת כהן מחדרה צריכה לתפוס לנצח מטר וחצי רבוע לא כולל שבילים וגינות?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה לא נראה לי שיש יותר מדי ויכוחים.

שטחים שמיועדים לקבורה זה הבזבוז הכי גדול של שטח שאפשר לעשות במדינה כמו ישראל, עם שטח מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מתאים לו יכול להישרף ולעמוד בצנצנת על המזנון בסלון של הילדים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה שיפחלצו אותי ואז אני אעמוד בסלון של הילדים!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענק!

רק שיפחלצו אותך עם הפרצוף שבסמלון שהנכדים לעולם לא ישכחו את סבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...