Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא משנה למי, אך עדיף לאחת המפלגות הגדולות במרכז המפה - ככה אתה מקטין את גודלן היחסי של המפלגות הסקטוריאליות.

להסבר אתה יכול לקרוא על שיטת הממשל והבחירות בישראל. זה מעניין, בלי צחוק...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חשוב ללכת להצביע

ברווז ולעוד הרבה אחרים שחושבים כמוך.

בוא אסביר לך בדוגמה למה חשוב ללכת לבחור ולמה אי הליכה לבחור פירושה המעשי שהצבעת ל.................

אהובי נפשך החרדים.

יש 1000 אנשים בעלי זכות בחירה מתוכם 100 חרדים. כלומר חלקם באוכלוסיה 10% או 12 חברי כנסת לכאורה.

מתןך ה 100 חרדים מצביעים כל ה 100. לרבות חולים וזקנים שהשמועות אומרות שלפעמים הם עצמם לא מגיעים לקלפי אלא רק תעודת הזהות שלהם.

מתוך ה 900 האחרים מצביעים רק 500.

ואז בהנחה שכל הקולות כשרים יש לנו 600 קולות כשרים

כיוון שיש 120 חברי כנסת כל 5 קולות מקנים לך חבר כנסת.

כמה קיבלנו

חרדים 20 חברי כנסת (במקום 12 במקור) שמתפזרים ל 2 מפלגות עיקריות , שמהאחד אותם הוא .... להביא שישרור כאן משטר ההלכה.

השאר 100 חברי כנסת שמתפזרים בין מספר מפלגות רב מביבי לזיבי לטיבי שהמאחד אותם קטן ואף אחת לא מגיעה לרוב ונזקקת ליצור קואוליציה או גועליציה.

ואז פרטנר נוח הוא החרדים .

אם נלך לבחירות ונשכיל לבחור לשתי מפלגות גדולות כמו במדינות רבות בעולם "הנאור" נגיע למצב בו החרדים יחזרו לגודלם הטבעי.

אולי :shock:

אז נסתום את האף ונלך להצביע

כי מי שמצביע משפיע ומי שלא מצביע מצביע ש"ס וחלילה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב הממשלה מזרימה כסף לחרדים במקום לעזור להורים עובדים.

במקור הממשלה החליטה, בעקבות ועדת טרכטנברג: "לפי ההחלטה המקורית של הממשלה, תנאי מקדמי לקבלת סבסוד הוא עמידת הורי הילד בדרישות התעסוקה", כלומר לעזור להורים עובדים ע"י קבלת סבסוד לצהרונים לבני 9-3.

כצפוי, החרדים נצחו, ועדת טרכטנברג ואנו הפסדנו. לפי ההחלטה הנוכחית של הממשלה "הורים עובדים לא יקבלו עדיפות בסבסוד צהרונים לילדיהם...ועדת השרים לחברה וכלכלה החליטה להוציא את מבחן ההכנסה מהתנאים לקבלת סבסוד לצהרונים לבני 9-3. הסבסוד ייקבע רק לפי שיוך סוציו־אקונומי", כלומר הכסף ינתן לחרדים שלא עובדים (לפחות מצהירים שלא עובדים).

עד מתי יעשו מאיתנו צחוק?

יהודה

נ.ב.

כבר אמרתי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד מתי? כנראה עד לקריסתה של מדינת ישראל.

שינוי שיטת הממשל יכול להיות פתרון זמני בלבד.

הבעיה האקוטית יותר היא המגמות הדמוגרפיות בישראל.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TheOne23

מחיר הדלק בולט בדיונים כאן כיון שמדובר בפורום רכב וכיון שמחיר הדלק עלה מאוד בשנה-שנתיים האחרונות,

נכון, אבל יש כבר איתותי הרגעה בענין מחירי הדלקים בעולם. לפי "ידיעות" היום, כל מקומות אכסון עודפי הגז הטבעי בארה"ב כבר נגמרים לאחר ש "מחיר הגז הטבעי בארה"ב צנח לשפל של 10 שנים. אתמול פירסמה ארה"ב נתונים על מלאים גבוהים מהצפוי וקצב הפקה גבוה בינואר" .

אילולא כניעת הממשלה לירוקים (ובמיוחד שר האנרגיה לנדאו), גם אצלנו בארץ המצב יכול היה להיות טוב כבר בעוד כשנה.

TheOne23

חלק מהבעיה שלנו היא שילוב של אידיאולוגיה ממשלתית שעל הממשלה להעביר אחריות לכל שירות למגזר האזרחי,

צריך להבדיל בין אחריות ובין מתן השירות בפועל. תפקיד הממשלה לקבוע כללים ולפקח על הביצוע. חברות ועמותות צריכות לבצע, ולעמוד בדרישות.

פעם מע"ץ הממשלתית סללה כבישים (בחוסר יעילות ממשלתי כרגיל) והיום מע"צ (החברה הלאומית לדרכים) מוסרת עבודות לחברות ומפקחת עליהם. מה רע בכך?

אני לא יודע לגבי הסטטיסטיקה, אבל המון מכרים שלי עזבו או עוזבים את הארץ, 'לכמה שנים' בתור התחלה.

זו ממש תופעה מדאיגה.

המצב לא כזה גרוע. לפי "ידיעות" היום, רק כ 4000 איש היגרו מישראל ארה"ב בשנה האחרונה, כשהשיא בעשור האחרון היה כ 6000 איש. לעומת זאת 4400 איש עלו לארץ מארה"ב.

אנשים נודדים בעקבות מקורות תעסוקה. ..., ואם מפעלים גדולים יחליטו לפתוח מרכז בפריפריה העובדים כבר יימצאו. למשל לאמדוקס יש מפעל בשדרות שעובד נהדר וכל מיני בוגרים שבמקור גרו בסביבה עובדים שם עכשיו.

יהודה, אני רק רוצה להזכיר את תשדיר הבחירות האל-מותי מבחינתי:

"אם.וה.דה פַּד ש"ס קוֹנטרוֹל? נְייֶט. אֶם.ווֶה.דֶה. פַּד נאש קונטרול" ("משרד הפנים בשליטת ש"ס? לא. משרד הפנים בשליטה שלנו").

נכון ולכן אנשים ממקום שבו היצע עבודה גדול (המרכז) אין סיבה להגר לפריפריה (שדירות למשל). גם אם תבוא הצעה מפתה, מתעוררת הבעיה של מקום עבודה לאישה.

טוב שהממשלה עודדה את אמדוקס להקים שם מפעל, אבל אם נהיה קצת צינים, יתכן שאמדוקס מקבל הטבת מס ענקית (איזור פיתוח). האם לא עדיף שהטבת מס קטנה תספיק כפיתוי להקמת מפעל, כאשר הבעיה העיקרית פתורה (עובדים טובים מצויים כבר באיזור) ?

תשדיר הבחירות הזה היה נהדר אבל נדמה לי שלא עזר למפלגה של שרנסקי?

אני רוצה שהקול שלי ילך למישהו שלפחות ינסה לעשות איתו משהו חיובי.

לדעתי העדיפות העליונה למי שישנה את שיטת הבחירות. ( במקום מפלגה: דה גול ישראלי )

ובנימה אופטימית, פרופ' שכטמן מהטכניון, זוכה פרס נובל:

"אני לא צריך כסף, מה אעשה עם כסף? אתם עוד צעירים, אתם לא יכולים להבין את זה".

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה האקוטית יותר היא המגמות הדמוגרפיות בישראל.

אכן.

ואת זה אפשר לשנות רק אם יפסיקו לעודד פה ילודה. לא מכיר אף מדינה עם גידול אוכלוסיה חיובי (>2 ילדים לאישה) שאשכרה מעודדת ילודה.

נכון, אבל יש כבר איתותי הרגעה בענין מחירי הדלקים בעולם. לפי "ידיעות" היום, כל מקומות אכסון עודפי הגז הטבעי בארה"ב כבר נגמרים לאחר ש "מחיר הגז הטבעי בארה"ב צנח לשפל של 10 שנים. אתמול פירסמה ארה"ב נתונים על מלאים גבוהים מהצפוי וקצב הפקה גבוה בינואר" .

אילולא כניעת הממשלה לירוקים (ובמיוחד שר האנרגיה לנדאו), גם אצלנו בארץ המצב יכול היה להיות טוב כבר בעוד כשנה.

...

יהודה

בעוד ~שנה כנראה שיתחיל לזרום הגז הטבעי מקידוח "תמר" ואז מבחינת אספקת החשמל המדינה תהיה מסודרת לכמה עשורים טובים, ובמחירים נוחים.

לזה אין שום קשר למחירי הנפט שמתנדנדים לפי גחמות השוק ובטווח הארוך כנראה שהכיוון שלהם כלפי מעלה.

(כמעט) אף אחד לא מייצר חשמל מנפט ו(כמעט) אף אחד לא מתדלק מטוסים וכלי רכב בגז טבעי.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אפשר לשנות רק אם יפסיקו לעודד פה ילודה...

יפסיקו לעודד ילודה?

מי עושה פה ילדים כי מעודדים ילודה?

שני המגזרים העיקריים שבהם זה יוצר בעיה, עושים ילדים משתי סיבות עיקריות:

*כמאמר השיר, ילדים זה מצווה!

*תסריט האימים שלך על "הבעיה הדמוגרפית" בעוד 20 שנה הוא החלום והשאיפה שלהם.

הדבר היחידי שיכול לעזור לך הוא איסור ילודה אבל ברור שאת זה אף גוף דמוקרטי שפוי לא יעיז לעשות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המגמות הדמוגרפיות, קורה דבר מעניין: בעוד הגידול באוכלוסיה הערבית יורד עם הזמן עקב עליה ברמת החיים וההשכלה של האוכלוסיה (מגמה שנצפית בכל המדינות המערביות, יש קשר הפוך בין השכלה והכנסה למספר ילדים ברמה הלאומית, עד כדי גידול שלילי באוכלוסיה כפי שקורה ביפן ומדינות מסויימות באירופה), באוכלוסיה החרדית יש עליה במספר הילדים בצורה רציפה וקבועה.

במילים אחרות, הערבים משתמשים בכסף בשביל לעלות לרמת חיים מערבית, החרדים משתמשים בעוד כסף כמשאב לעוד ילדים.

אין כלכך דרך להלחם בזה, אם תבטל את קבצאות הילדים כנראה שתפגע בחילוני ממעמד הביניים יותר מאשר בחרדי. החרדי ירד ברמת החיים שלו עד עוני מוחלט וימשיך להביא ילדים, החילוני יעשה את החשבון הכלכלי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, אני עדיין לא מסכים איתך לגבי איך מוציאים את האנשים גם לפריפריה, ולגבי נתן שרנסקי בקדנציה ההיא הוא אכן היה שר הפנים.

האוכלוסיה היחידה שהילודה בה רק גדלה עם השנים בישראל זאת החרדית. כל השאר מתכנסות לאותם מספרים פחות או יותר.

הבעיה הדמוגרפית החדשה היא מדינת הלכה ;)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתת מענקים לילד הראשון והשני, לא יותר.

כל בית אב יעשה את החשבון שלו אם כדאי לו כלכלית להביא ילד נוסף או לא. מי מחליט להביא ילדים כמו במפעל, שימצא דרכים לממן את זה לא מכספי המיסים.

בתור יהודי כואב לי לראות כיצד הגנבים עושקים את המדינה שלי בכסות של "דת", מי שרוצה ללמוד תורה ולהביא ילדים זו זכותו.

החלום שלי הוא שזה יהיה ללא תמיכה ממשלתית, אם אתה רוצה לחיות בצורה מסויימת תדאג לחיות כך בעצמך ללא עזרה.

ממשלה ללא חרדים (אני מקווה) שזה יהיה הצעד הראשון, ללבני הייתה הזדמנות לעשות כך אבל היא פספסה את זה.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפסיקו לעודד ילודה?

מי עושה פה ילדים כי מעודדים ילודה?

שני המגזרים העיקריים שבהם זה יוצר בעיה, עושים ילדים משתי סיבות עיקריות:

*כמאמר השיר, ילדים זה מצווה!

*תסריט האימים שלך על "הבעיה הדמוגרפית" בעוד 20 שנה הוא החלום והשאיפה שלהם.

הדבר היחידי שיכול לעזור לך הוא איסור ילודה אבל ברור שאת זה אף גוף דמוקרטי שפוי לא יעיז לעשות.

אתה טועה. בהחלט יש השפעה של הקצבאות.

http://www.btl.gov.il/Publications/research/Documents/mechkar_101.pdf

לגבי איסור כמו בסין אתה צודק וקשה לדמיין שלטון דמוקרטי שעושה דבר כזה, אבל לדעתי אין שום צורך או סיבה להגיע לזה,

מספיק להפסיק לעודד, אין צורך להעניש.

אפשר לתת מענקים לילד הראשון והשני, לא יותר.

כל בית אב יעשה את החשבון שלו אם כדאי לו כלכלית להביא ילד נוסף או לא. מי מחליט להביא ילדים כמו במפעל, שימצא דרכים לממן את זה לא מכספי המיסים.

בתור יהודי כואב לי לראות כיצד הגנבים עושקים את המדינה שלי בכסות של "דת", מי שרוצה ללמוד תורה ולהביא ילדים זו זכותו.

החלום שלי הוא שזה יהיה ללא תמיכה ממשלתית, אם אתה רוצה לחיות בצורה מסויימת תדאג לחיות כך בעצמך ללא עזרה.

ממשלה ללא חרדים (אני מקווה) שזה יהיה הצעד הראשון, ללבני הייתה הזדמנות לעשות כך אבל היא פספסה את זה.

קצבאות לילדים ראשון ושני בלבד זה רעיון מצויין.

במקום 173 ש"ח לילד שמשלמים היום אפשר בהחלט לשלם 300 ש"ח לילד אחד, ו-600 ש"ח בסך הכל לשניים ומעלה.

ואם גם זה לא יעזור אז אפשר 300 לאחד, 600 לשניים, 300 לשלושה, ואפס לארבעה+...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכום קצבת הילדים מחושב לפי מספר הילדים במשפחה, תאריך הלידה שלהם ואם המשפחה זכאית לקצבת קיום מהביטוח הלאומי, בהתאם למפורט להלן:

1. בעד ילדים שנולדו עד 31 במאי 2003 משולמים הסכומים האלה:

מיקום הילד במשפחה שנולד עד 31 במאי 2003

שני

252 ש"ח (החל ב- 01.04.2011)

שלישי

284 ש"ח (החל ב- 01.07.2010)

רביעי

446 ש"ח (החל ב- 01.07.2009)

חמישי ואילך

384 ש"ח (החל ב- 01.01.2012)

סכום הקצבה
המשולם בעד הילד

ראשון
173 ש"ח (החל ב- 01.01.2012)

2. בעד ילדים שנולדו מ-1 ביוני 2003 ואילך משולמים הסכומים האלה:

מיקום הילד במשפחה שנולד מ-1 ביוני 2003

סכום הקצבה

המשולם בעד הילד

ראשון

שני

252 ש"ח (החל ב- 01.04.2011)

שלישי

252 ש"ח (החל ב- 01.07.2010)

רביעי

252 ש"ח (החל ב- 01.07.2009)

חמישי ואילך

3. מקבלי קצבת הבטחת הכנסה, מזונות, קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה או קצבת שאירים עם תוספת השלמת הכנסה - מקבלים תוספת בעד הילד השלישי והרביעי במשפחה, נוסף על הסכומים המפורטים למעלה, בסך 121 ש"ח (החל ב- 01.01.2012) לכל ילד.

המדינה כבר קיצצה עוד ידם נטויה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצצה, לא מספיק.

העניין הוא שאף פוליטיקאי לא רוצה להגיד בקול רם שצריך להפסיק לעודד ילודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להפסיק לעודד ילודה.

רק לא חייבים לממן אותה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה