Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיסא למחשב

Yakird12

פוסטים מומלצים

לא יודע, זה היה בקוביה שלו. אם זה חשוב אני אנסה לשאול אותו יותר.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

כיסאות ברכיים ועמדות עמידה מיועד כדי להחליף בין צורות הישיבה. לא בתור עבודה קבועה בצורה הזו.

מאיפה הבאת את זה? אני כבר שנה וחצי על כסא ברכיים, בדיוק הזמנתי אחד חדש ומרופד יותר ואני מכיר עוד כמה אנשים שמשתמשים בהם שנים. שולחנות עמידה/ישיבה הציגו אצלנו בחברה בסביבות 2017 ורוב אלו שהזמינו אותם עדיין משתמשים בשתי הפוזיציות באופן קבוע. זה כמו טרקבול - לא מתאים לכולם אבל מי שמתחבר כבר לא מוכן לחזור לעכבר/כסא/שולחן נורמלי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנאמר לי משיחה עם יועצת ארגונומית בזמנו באחת החברות שעבדתי - והכניסו את זה ככיסאות אלטרנטיבים בנוסף לרגילים.

אם זה עובד לך אני שמח לשמוע.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Liviur כתב:

זה מה שיש לי.

אני מת עליו. לי הוא טיפה יותר נח מהאארון בגלל הגב ואיך זהוא זז והידיות היותר מתכווננות.

אבל ממש בטיפה.

מחיר מוגזם אבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, arik100 כתב:

מחיר מוגזם אבל

זה המחיר לכיסאות ברמה הזו.

אם תסתכל על כל סקירה רצינית אתה תראה שהכיסאות המומלצים עולים בטווח מחיר הזה (כולל דגמים אחרים של סטילקייס , הרמן מילר, היומןסקייל וכו)

כשאתה יורד במחיר - אתה יורד בכיוונונים , בנוחות או בשניהם.

בסופו של דבר יש סיבה שהמון חברות קונות את הכיסאות האלו למשרדים.

הם פשוט יותר נוחים / גורמים פחות כאבי גב.

עכשיו אם השימוש שלך הוא שעתיים שלוש ביום - אל תקנה.

אם אתה יושב על כיסא זול ונוח לך - גם אל תקנה. הכל טוב.

אם אתה הולך לבלות עליו 8-9 שעות ביום כדאי לשקול.

זו הוצאה גדולה - אבל לאורך זמן משמעותית לבריאות (לפחות בשבילי)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיסא ברכיים ממש לא מתוכנן שתשב עליו כל היום. היועצת ישיבה ארגונומית שהתייעצתי איתה בעבודה אפילו לא כ"כ המליצה לי על אחד כזה.

בתחילת הקורונה ניסיתי עוד להשיג כיסא של ווקסמן. לא צלח.

קפצתי לצרעה וישבתי על כל הכיסאות שלהם. אחרי שעתיים ומשהו בחנות בסוף בחרתי כיסא שביקשתי לשדרג אותו במספר דברים.

בדיעבד, שילמתי עליו 1500 (והוספתי עוד לקשקוש כזה לרגליים, לא יודע אפילו איך קוראים לזה).

אחת ההחלטות הטובות שעשיתי הייתה לבקש לשדרג את הכיסא. אפילו קיבלתי הנחה יפה על השדרוג.

ליביו,

אין לי מושג מאיפה אתה מקריץ את כל המותגים האלו. מזל שלא ישבתי על אחד כזה אחרת הייתי בטוח קונה אותו ועושה לעצמי חור בכיס.

• מצחיק 1

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, BioS כתב:

אין לי מושג מאיפה אתה מקריץ את כל המותגים האלו. מזל שלא ישבתי על אחד כזה אחרת הייתי בטוח קונה אותו ועושה לעצמי חור בכיס.

בערך בכל סקירה גדולה בנושא הם המותגים שחוזרים על עצמם במקומות הגבוהים:

https://www.btod.com/blog/best-office-chair-reviews/

https://www.gearpatrol.com/home/a456035/best-office-chair/

https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-office-chair/

https://www.zdnet.com/article/best-office-chairs/

https://www.tomsguide.com/best-picks/best-office-chairs

https://www.forbes.com/sites/forbes-personal-shopper/2020/06/17/best-office-chairs/#273266b52758

https://www.ign.com/articles/best-office-chair

אשכרה בכל אחת מהכתבות המקומות המובילים הם או herman miller או steelcase. אם תיכנס פה למשרד של פייסבוק , גוגל , אמזון וכו - רוב הסיכויים שתמצא רק כיסאות של אחד משני היצרנים הנ״ל.

לפרופורציות - יש לי גם את הכיסא של אלרה שהוא האופציה הזולה המועדפת בכמה כתבות and it didnt cut it ובתור כיסאות לבית היה לי גם של ווקסמן וגם של צורעה.

את הSecret lab פסלתי למרות שנראה טוב - אחרי שניסיתי אותו. אחלה כיסא לגיימינג. אבל גם המבנה והחומרים dont cut it בשבילי לפחות לעבודה רצופה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נכון אבל המחירים לגמרי מוגזים, יש על הכסאות הללו פרמיות מטורפות גם ביחס לעלות החומרים וההשקעה שבו. רוב הכסף זה פשוט לשם המותג, ובגלל שמדובר במשרדי עם כיסים עמוקים אז המחירים בהתאם. 

2. איזה שינויים עשית בכסא של צרעה? לא יצא לי לשבת על אחד אבל מבחינת השוק המשרדי הכסאות שלהם דיי סטנדרט... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא רוצה להשמע מתנשא, אם כי כנראה שככה זה יצא,

אבל מצחיקים אותי כל החברים בדיון שבטוחים שכיסא של הרמן מילר נוח בדיוק כמו כיסא ב 500₪ ממליון כיסאות או איקאה

כנראה שרוב מוחלט של המגיבים בדיון בכלל לא ניסו כיסאות high end וגם אם כן - בטח לא כמו שצריך

כמו שצריך זה להגיע עם לפטופ ולנסות לעבוד בחנות, על הכסא שאתם מתלבטים לגביו 3-4 שעות ולהרגיש איך נוח לכם

זו לפחות דעתי

אז סבבה, אם יש לכם גנים של סופרמן ותתחילו להרגיש בעיות בגב מכסאות זולים בגיל 50,

יופי לכם, אם בגיל 40 או 30 או 20 - אבל בסופו של דבר ישיבה לא נכונה עושה את הנזקים שלה, אצל חלק מהאנשים מוקדם יותר

וברור שזה לא מעניין אם יושבים על הכסא שעתיים ביום, גם אני לא הייתי משקיע סכומי כסף בשביל כמות זמן שכזו

אבל רוב האנשים שעובדים מול מחשב ישבו על הכסא 8+ שעות ביום - ואז זה נהיה קריטי

לי יש בבית סטילקייס Gesture ובעבודה הרמן מילר Mirra

הסטילקייס דורש הסתגלות גדולה יותר לטעמי

שני הכסאות מדהימים ונוחים לאורך זמן רב - אבל המירה היה יותר נוח "ישר בישיבה הראשונה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, arik100 כתב:

1. נכון אבל המחירים לגמרי מוגזים, יש על הכסאות הללו פרמיות מטורפות גם ביחס לעלות החומרים וההשקעה שבו. רוב הכסף זה פשוט לשם המותג, ובגלל שמדובר במשרדי עם כיסים עמוקים אז המחירים בהתאם. 

2. איזה שינויים עשית בכסא של צרעה? לא יצא לי לשבת על אחד אבל מבחינת השוק המשרדי הכסאות שלהם דיי סטנדרט... 

ידיות מתכווננות, הוספת מנגנון לכיסא (לא זוכר כבר איזה אחד מהם הוספתי) וגלגלים שקטים.

כל חבילת השדרוג עלתה יחד סדר גודל של 300 ש"ח.

במשרד יש לי וקסמן אנליסט.
בבית הכיסא שלי נוח יותר, אם כי לא בפער גדול.

קצת גוגל על המחיר של הרמן מילר ונשמטה לי הלסת. דורשים כ-6500 ש"ח על הכיסא ה"פשוט" שלהם.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, BioS כתב:

ידיות מתכווננות, הוספת מנגנון לכיסא (לא זוכר כבר איזה אחד מהם הוספתי) וגלגלים שקטים.

כל חבילת השדרוג עלתה יחד סדר גודל של 300 ש"ח.

במשרד יש לי וקסמן אנליסט.
בבית הכיסא שלי נוח יותר, אם כי לא בפער גדול.

קצת גוגל על המחיר של הרמן מילר ונשמטה לי הלסת. דורשים כ-6500 ש"ח על הכיסא ה"פשוט" שלהם.

נשמע לי מוגזם...

לי ניתנה אפשרות דרך מקום העבודה לקנות מירה2 לבית ב 3500₪ עם 12 שנות אחריות יבואן רשמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Morningstar כתב:

אבל מצחיקים אותי כל החברים בדיון שבטוחים שכיסא של הרמן מילר נוח בדיוק כמו כיסא ב 500₪ ממליון כיסאות או איקאה

מי בטוח בזה?

הסיפור הוא אחר בכלל, אני ממש לא מתכוון להשקיע אפילו סכום של 2000 שקל על כיסא עבודה אלא אם כן החברה שמעסיקה אותי תשלם את זה.

אז הדיבור שלי הוא לחפש את המקסימום VFM בטווח מחירים הגיוני

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, BioS כתב:

מה זה הכיסא הפשוט שלהם? אם אתה חושב שאארון הוא ״הכיסא הפשוט״ - אז הוא לא - הוא אחד מדגמי הדגל שלהם.

יש להם כיסאות פשוטים שמתחילים מאיזור ה500-600 דולר (ולפי מה שמורנינגסטאר כותב מעלי - סביב ה3000-3500 ש״ח)

מעבר לזה - הבעיה היא כמו תמיד התמחור הישראלי.

למה הדלק עולה כמעט פי 3 בארץ? מכוניות מעל פי 2 ומקבוקים ודלים מהסדרות הגבוהות במעל 50% יותר?

בכל אופן - גם פה - 1000 דולר זה לא מעט כסף וגם אני לא רציתי להוציא את זה - אז מצאתי את הפתרון ביניים (חברה שמחדשת אותם - במקצועיות ועם ביקורות טובות + 12 שנה אחריות)

למצא אופציות רכישה דרך המעסיק אגב - זו עצה מעולה. לרוב החברות עובדות מול ספקים - ובהרבה מקרים מעסיקים מאפשרים לקנות בצורה פרטית דרך הספק.

במיוחד בחברות שעברו לעבוד דרך הבית - אם זה לא קיים - מציע לכם לפנות לכח אדם ולהציע להם.

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אז הדיבור שלי הוא לחפש את המקסימום VFM בטווח מחירים הגיוני

העיקר שאתה מרוצה.

אני מצאתי שלאורך זמן - מלשבת בסטילקייס שלי או באארון מילר במשרד - אני קם אחרי 9 שעות כמו חדש ויכול להמשיך ביום שלי - ולאחר כחודש וחצי חודשיים בבית על כיסא שנחשב VFM מעולה בהמון סקירות - זה לא המצב ובקושי יכולתי לתפקד.

(ההבדל העיקרי אגב לא היה בנוחות של הלהתיישב על הכיסא - בזה - הכיסא הקודם הזול שלי הרגיש יותר טוב - אלא כמו שMorningstar כתב - איך הוא מרגיש אחרי כמה שעות)

הוצאתי את הכסף מהכיס שלי - בדיעבד המעסיק שינה את הפוליסת החזרים ומימן את זה.

גם אם הייתי מוציא את זה מהכיס שלי - הייתי ישן טוב בלילה. ומחשיב את זה בתור ״השקעה בי ובבריאות שלי״.

אנחנו מוציאים הרבה כסף על דברים בשביל הנוחות והבריאות שלנו - זה לא שונה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, אז כל האנשים שיושבים על כיסאות של "500 שקל" (מניח ש90% מהאנשים הם כאלה) נידונים לבעיות בגב, לא משנה מה, רק בגלל הכיסא שהם יושבים עליו? יש לך נתונים שמגבים את זה?

בהחלט ככה יצא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Liviur כתב:

מעבר לזה - הבעיה היא כמו תמיד התמחור הישראלי.

למה הדלק עולה כמעט פי 3 בארץ? מכוניות מעל פי 2 ומקבוקים ודלים מהסדרות הגבוהות במעל 50% יותר?

כרגיל אנחנו אוכלים קקי

לפני 1 דקה, Liviur כתב:

בכל אופן - גם פה - 1000 דולר זה לא מעט כסף וגם אני לא רציתי להוציא את זה - אז מצאתי את הפתרון ביניים (חברה שמחדשת אותם - במקצועיות ועם ביקורות טובות + 12 שנה אחריות)

תשמע אם היה דבר כזה בארץ הייתי כנראה מוציא נניח 1500 שקל על סטילקייס מחודש ברמה כזו.

לפני 1 דקה, Liviur כתב:

למצא אופציות רכישה דרך המעסיק אגב - זו עצה מעולה. לרוב החברות עובדות מול ספקים - ובהרבה מקרים מעסיקים מאפשרים לקנות בצורה פרטית דרך הספק.

במיוחד בחברות שעברו לעבוד דרך הבית - אם זה לא קיים - מציע לכם לפנות לכח אדם ולהציע להם.

ככה בדיוק קניתי את "יוליה".

כמובן שקניתי אותה בפחות מהמחיר באתר.

לפני 5 דקות, Liviur כתב:

העיקר שאתה מרוצה.

אני מצאתי שלאורך זמן - מלשבת בסטילקייס שלי או באארון מילר במשרד - אני קם אחרי 9 שעות כמו חדש ויכול להמשיך ביום שלי - ולאחר כחודש וחצי חודשיים בבית על כיסא שנחשב VFM מעולה בהמון סקירות - זה לא המצב ובקושי יכולתי לתפקד.

(ההבדל העיקרי אגב לא היה בנוחות של הלהתיישב על הכיסא - בזה - הכיסא הקודם הזול שלי הרגיש יותר טוב - אלא כמו שMorningstar כתב - איך הוא מרגיש אחרי כמה שעות)

הוצאתי את הכסף מהכיס שלי - בדיעבד המעסיק שינה את הפוליסת החזרים ומימן את זה.

גם אם הייתי מוציא את זה מהכיס שלי - הייתי ישן טוב בלילה. ומחשיב את זה בתור ״השקעה בי ובבריאות שלי״.

אנחנו מוציאים הרבה כסף על דברים בשביל הנוחות והבריאות שלנו - זה לא שונה.

בגדול הבעיה העיקרית שלי היא באיזור הצוואר והשכמות, ובגלל זה אפילו כיסאות יחסית זולים, אבל עם משענת צוואר, עושים בשבילי את העבודה.

כיסאות מצוינים (כמו הצרעה וואטאבר שיש לי בעבודה) בלי משענת צוואר לא נוחים לי לאורך זמן ועושים לי כאבי צוואר.

מכאן גב רשת וכרית מאווררת וידיות מתכווננות זה כבר שידרוגים קטנים מבחינה כספית.

אבל אצלי הדבר הכי חשוב ספציפית לגוף שלי עם הבעיות שלי זה המשענת צוואר

לפני 7 דקות, Blaz00r כתב:

לא הבנתי, אז כל האנשים שיושבים על כיסאות של "500 שקל" (מניח ש90% מהאנשים הם כאלה) נידונים לבעיות בגב, לא משנה מה, רק בגלל הכיסא שהם יושבים עליו? יש לך נתונים שמגבים את זה?

רוב האנשים יושבים על כיסאות של פחות, הרבה פחות מ-500 שקל.

וזה לא אומר שהם נידונים לכאבי גב, אלא שמי שיש לו כאבי גב כדאי שישקיע בכיסא שמתאים לצרכים שלו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...