Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיסא למחשב

Yakird12

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כיסאות מצוינים (כמו הצרעה וואטאבר שיש לי בעבודה) בלי משענת צוואר לא נוחים לי לאורך זמן ועושים לי כאבי צוואר.

אז משענת צוואר זה פיתרון אחד - אבל דווקא כיסאות עם lumbar מתכוונן ו״גב דינאמי״ (פיצ׳ר שקיים בעיקר בדגמים היקרים של היצרנים המתקדמים) - פתרו לי את אותה הבעיה. בגלל שהאיזור של הגב הוא לא יחידה קשיחה אחת אלא תופס את הצורה של הגב - כשאני נשען אחורה זה תומך בגוף כמו שצריך. זו נקודה שקראתי בכמה סקירות ומדיון עם יועצת ארגונומית.

(אצלי כיסאות ״פשוטים״ גורמים גם לכאבי גב תחתון וגם לצוואר ושכמות תפוסות - תלוי בכיסא)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה, גם עם תמיכה מתכווננת לגב התחתון (שיש גם ליוליה אגב), התנוחת ישיבה הטבעית שלי מעמיסה על הצוואר והשכמות יותר מדי.

החלטתי ללכת על משענת צוואר במקום לחנך את עצמי (ואז להבין שקשה לי לחנך את עצמי)

עם משמעת עצמית משענת צוואר זה לגמרי לא פתרון Must

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני ממש לא מתכוון להשקיע אפילו סכום של 2000 שקל על כיסא עבודה אלא אם כן החברה שמעסיקה אותי תשלם את זה.

ראשית, אמירה לגיטימית לגמרי.

שנית. היא מגיע ממקום שגוי, אם הנחת היסוד היא שאתה משקיע בכסא בשביל מקום העבודה במקום לחשוב שאתה משקיע בעצמך, או ליתר דיוק בבריאות ארוכת הטווח שלך.

בהנחה שמישהו יכול להוציא סכום של  6500 ש"ח על כיסא איכותי. והכסא משמש אותו 12 שנים אז מדובר בעלות של 45 ש"ח לחודש בבריאות.

לי זה נשמע כמו עסקה די טובה (והדיון על המחיר בארץ מול המחיר בחו"ל לא רלוונטי).

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים יושבים על כיסאות של פחות, הרבה פחות מ-500 שקל.

וזה לא אומר שהם נידונים לכאבי גב, אלא שמי שיש לו כאבי גב כדאי שישקיע בכיסא שמתאים לצרכים שלו.

ברור, אבל הוא הציג את זה בצורה נחרצת כאילו זה שחור/לבן וכל מי שלא יושב על כסא שעולה אלפים נידון לבעיות גב. תרשה.לי לגחך…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שמבחינה בריאותית, לגוף שלי מספיק שהכיסא יהיה מספיק טוב (תמיכת גב תחתון מתכווננת, גב מתאים), ועם משענת צוואר.

מעבר לזה "התפנקתי" בידיות מתכווננות, גב רשת, ומושב מאוורר, שכולם לא Must אבל לגמרי Nice to have.

מכאן אם אני מוציא עוד 6000 שקל ואני מקבל כיסא שהוא עדיין מספיק טוב בשבילי, זה 6000 שקל מיותרים לחלוטין.

That said, אם ההפרש היה כאמור נניח 1000 שקל לכיסא מחודש ברמה כמו ש- @Liviur קנה, לגמרי הייתי הולך על זה, 1000 שקל מיותרים מבחינה בריאותית, אבל סביר להניח שהכיסא הזה יחזיק יותר מיוליה.

לפני 1 דקה, Blaz00r כתב:

ברור, אבל הוא הציג את זה בצורה נחרצת כאילו זה שחור/לבן וכל מי שלא יושב על כסא שעולה אלפים נידון לבעיות גב. תרשה.לי לגחך…

אני לא יושב על כיסא שעולה אלפים ויש לי היום הרבה פחות בעיות גב מאשר כשעבדתי מהמשרד, עם הכיסא צרעה שעולה כמעט 2000 שקל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יותר חשוב לדעת לכוונן את הכיסא מאשר הפיצ'רים שלו. אחרי שהארגונומית שלנו הסבירה לי איך, הרבה יותר נוח לי לשבת, ואני לא חושב שהכיסא שלי הוא ממותג יוקרתי, אבל הוא כן בעל אפשרויות כוונון רבות.

תזכרו שצריך לשבת על הישבן ולא על הגב, ולכן כוונונים שמעמיסים משקל על הגב (משענת מוטה לאחור) הם פחות בריאים.

(הסבתא הלא-סובייטית שלי צדקה תמיד כשצעקה לי שב ישר!)

לא יזיק לקום ולהזיז את העצמות מדי פעם. לשבת ישיבה רצופה הרבה זמן זה לא בריא.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים קניתי בווקסמן ועכשיו אני מבין שהם ממש לא וואו. אגב במעבר לעבודה מהבית הרבה חברות נתנו לעובדים לקחת הביתה כסא ומסכים. לדעתי זה היה חכם מצידם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 18:39, Blaz00r כתב:

לא הבנתי, אז כל האנשים שיושבים על כיסאות של "500 שקל" (מניח ש90% מהאנשים הם כאלה) נידונים לבעיות בגב, לא משנה מה, רק בגלל הכיסא שהם יושבים עליו? יש לך נתונים שמגבים את זה?

בכללי לא נועדנו כבני אדם לשבת 8-9 שעות ביום.

ועדיין יש אנשים עם גנים טובים שיעשו את זה ולא ירגישו שום בעיה אף פעם.

אבל בהתחשב בעבודה שכאבי גב זו התלונה #2 הכי שכיחה בעולם המערבי אצל רופאי המשפחה - הייתי אומר שרוב מוחלט יכול לשפר דברים בסביבת העבודה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 17:47, Morningstar כתב:

כמו שצריך זה להגיע עם לפטופ ולנסות לעבוד בחנות, על הכסא שאתם מתלבטים לגביו 3-4 שעות ולהרגיש איך נוח לכם

זו לפחות דעתי

ישיבה מול לפטופ יכולה להעמיס לא מעט על הצאוור וחגורת הכתפיים. דווקא זה לא מדד טוב. מצד שני אי אפשר להביא מסך חיצוני לחנות. 

לפני 22 שעות, Morningstar כתב:

נראה לי זה פעם ראשונה שזה עלה בדיון, אאל"ט.

אחרי שהבנתי שנקודת המוצא היא שאנחנו לא אמורים להיות בתנוחה הזו כמות רבה של שעות, מצאתי את הפתרון בדמות חיזוק שרירי הליבה. העלים כאבי גב מציקים במהרה.

ניסיתי מגוון של כסאות ב-150, 500, 1000 ואף באלפיים. אולי אין שונות גדולה בין הכסאות (שניסיתי, כלומר עבדתי מול המחשב שעות) או לחלופין התחת שלי פחות אנין בנושא הזה.

מצאתי שככל שעולים במחיר, החומרים טובים יותר, הכיסא מתכוונן יותר (קל למצוא תנוחה נוחה). אבל בסה"כ מצאתי שלא משנה הכיסא, אם הזנחתי את השרירים בסוף הכאבים באו בצורה כזו או אחרת.

בנוגע לסטילקייס, הרמן מילר וחבריהם, אני מניח שהייתי שוקל כאלו אם הייתי עובד רק מהבית. אין לי ספק שהם כנראה סופר נוחים. 

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Gosser1860 כתב:

אחרי שהבנתי שנקודת המוצא היא שאנחנו לא אמורים להיות בתנוחה הזו כמות רבה של שעות, מצאתי את הפתרון בדמות חיזוק שרירי הליבה. העלים כאבי גב מציקים במהרה.

ניסיתי מגוון של כסאות ב-150, 500, 1000 ואף באלפיים. אולי אין שונות גדולה בין הכסאות (שניסיתי, כלומר עבדתי מול המחשב שעות) או לחלופין התחת שלי פחות אנין בנושא הזה.

מצאתי שככל שעולים במחיר, החומרים טובים יותר, הכיסא מתכוונן יותר (קל למצוא תנוחה נוחה). אבל בסה"כ מצאתי שלא משנה הכיסא, אם הזנחתי את השרירים בסוף הכאבים באו בצורה כזו או אחרת.

בנוגע לסטילקייס, הרמן מילר וחבריהם, אני מניח שהייתי שוקל כאלו אם הייתי עובד רק מהבית. אין לי ספק שהם כנראה סופר נוחים. 

מסכים עם כל מילה לגבי חיזוק שרירי הליבה. לקח לי הרבה שנים להבין את זה - ברגע שהבנתי, הכאבים נעלמו.

עם זאת, לשלם, ליטרלי פעם אחת בחיים, לכסא איכותי - נראה לי הגיוני.

כפי שרשמתי בתחילת הדיון - בבית של ההורים עדיין יש לי כסא של הרמן מילר שאבא שלי קנה ב 1995.

עובד ונראה כמעט כמו ביומו הראשון.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הייתי באייס/הום סנטר והיה שם מבחר ממש דל של כיסאות. 

ועכשיו עברתי מעט על השרשור.

מה מומלץ עד 1000 ש"ח?

כמו כן, אשמח לקבל המלצה לחנויות באיזור השרון/מרכז. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

מצאתי את הפתרון בדמות חיזוק שרירי הליבה

בצורה בסיסית - אני מסכים איתך לגמרי וכל דבר שאני אגיד הוא ברמת תירוץ / אילוץ. אבל זה אכן עוזר מאוד.

כשהייתי יותר בכושר (אם מסיבות רפואיות כאלו ואחרות , ילדים , קורונה) - המצב היה יותר טוב נקודה.

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

תשמע - המצב הקיים להמון אנשים כרגע הוא שעובדתית זה מה שקורה.

רוב חברות הטק אצלינו - לא יחזרו השנה למשרד (אמזון תיאורטית באוקטובר - פרקטית - אין סיכוי והאירגון שלי גם אמר את זה מפורשות שגם כשנחזור זה יהיה עם הרבה אופציות ובחירה. וזה המצב בהרבה חברות).

אז כבר זה לפחות 7 חודשים עם פוטנציאלית מעל שנה ומעבר לפחות לחלק מהשבוע מהבית בתור המצב הנורמאלי החדש בטווח הקרוב (עד שיהיה חיסון / טיפול שיהפוך את זה באמת לרמת הסיכון שקיימת לשפעת כשאתה מחוסן. חברות פשוט לא יקחו סיכון. לא מבחינת press ולא מבחינת פרודוקטיביות של עובדים שעולים להם 6 ספרות בשנה שלרוב לא מתחילות ב1 בדולרים).

בהתחשב בזה - אני קניתי (כאמור - בלי לצפות להחזר אלא בתור השקעה בעצמי ובסביבת משרד שלי).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 20:36, Ahbarony כתב:

שנים קניתי בווקסמן ועכשיו אני מבין שהם ממש לא וואו. אגב במעבר לעבודה מהבית הרבה חברות נתנו לעובדים לקחת הביתה כסא ומסכים. לדעתי זה היה חכם מצידם.

יכלתי לקחת צרעה כזה הביתה, אבל תשמע הוא ממש לא וואו, בעניין נוחות ישיבה לאורך זמן, האיקאה מילברגט של אשתי (שמשמש אותה להתארגנות בבוקר) טוב יותר מהצרעה בשבילי.

כאמור אני לא בעייתי יותר מדי, רק צריך תמיכה טובה לאיזור הצוואר והשכמות ומושב נוח.

האיקאה זוועה לאורך זמן בגלל הדמוי עור הלא נושם הזה, אבל עדיין יכלתי לשבת עליו שעות, להזיע ולהידבק אליו, אבל לקום בלי כאבי גב וצוואר.

בתאריך 10.7.2020 בשעה 20:16, Morningstar כתב:

ועדיין יש אנשים עם גנים טובים שיעשו את זה ולא ירגישו שום בעיה אף פעם.

אבל בהתחשב בעבודה שכאבי גב זו התלונה #2 הכי שכיחה בעולם המערבי אצל רופאי המשפחה - הייתי אומר שרוב מוחלט יכול לשפר דברים בסביבת העבודה שלהם.

רוב האנשים לא שמעו על המונח הזה של ארגונומיה, קל וחומר לא ראו הדרכות ארגונומיה, קל קל וחומר לא קיבלו הדרכה פרטנית.

בתאריך 10.7.2020 בשעה 21:52, Blaz00r כתב:

מסכים, מסכים, אבל בטוח שיש אופציות אחרות להימנע מכאבי גב חוץ מלקנות כיסא באלפי שקלים - כמו שכבר ציינו פה - תנוחת ישיבה נכונה, "מנוחה" וכו'.

להבין מה הבעיות האישיות שלך בישיבה, ממה הן נגרמות, ואיזה כיסא פותר אותם.

אצלי זה שהתנוחת ישיבה הטבעית שלי לא כזו טבעית, וגורמת לעומס על השכמות והצוואר.

אפשר לפתור את זה ע"י עבודה עצמית להכריח את עצמי לשבת נכון, או לפתור את זה ע"י כיסא עם משענת צוואר ולהכריח את עצמי להישען אחורה.

החלטתי ללכת על האופציה השנייה והיא עובדת.

לפני 2 שעות, Benor כתב:

אתמול הייתי באייס/הום סנטר והיה שם מבחר ממש דל של כיסאות. 

ועכשיו עברתי מעט על השרשור.

מה מומלץ עד 1000 ש"ח?

כמו כן, אשמח לקבל המלצה לחנויות באיזור השרון/מרכז. 

פחי אשפה הכסאות שלהם.

ועוד בתקציב כזה - פשוט אין לך מה לחפש שם.

אולי אם היית מחפש כיסא ב-200 שקל, אולי היה לך מה לחפש שם.

מה הצרכים שלך מהכיסא?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...