Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן רוצה להוסיף לעצמו קומה בבניין - מה החוק אומר?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל מי שתהה החוק שונה מ 100% ל 66% בתמ"א 38 , לגבי שאר הרחבות כדאי לברר.

אחי עכשיו סיים בנייה על הגג ולא צריך 100% מהדיירים. מה שכן אם יש אפילו דייר אחד שטוען שהוא נפגע מהתוספת (הסתרת שמש/נוף/ערך הנכס שלו נפגע וכו') הוא יכול להגיש התנגדות ויש תמיד את הסיכון שיקבלו אותה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם הוא קיבל אישור בעבר, ז"א שהגג שלו.

לא נכון.

העיריה לא מתערבת בזכויות קנייניות.

כל אחד יכול לבקש לבנות על הגג.

אם ישנם אחוזים - העיריה לא בודקת אם המבקש הוא הבעלים.

היא מבקשת נסח טאבו, וחתימת כל הבעלים (יתר השכנים) על הבקשה.

יכול להיות שבעבר החתים את הדיירים וקיבל אישור מהעיריה, למרות שהשטח לא רק שלו, אלא משותף לכל הדיירים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות במקרה אחר שאני מכיר, נדרשה הוכחת בעלות.

ולפותח השרשור, אם הגג הוא רכוש משותף אין ספק שחייבים לפצות אותך.

תתחיל בכך שתענה לנו - של מי הגג?

אתה מרגיש רע בגלל השיפוץ שאולצת לשלם עבורו בעקבות התקנה המעלית?

השיפוץ הזה משפר את רמת החיים שלך וגם בסופו של יום מעלה את ערך הנכס וסחירותו.

אפילו בקומה ראשונה מעלית זה דבר טוב (ילדים, עגלות, קניות מהסופר) חבל שאתה מתייחס לכך כעונש.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיהיו לך שכנים שיעשו על דעת עצמם דברים ממש כמו בממשלה, גם אתה לא תרצה לממן את הגחמות שלהם, וכשכבר מגיע הרגע שמגיע לך משהו אני בטוח שגם אתה תרצה לקבל את המגיע לך על פי חוק.

זה לא שאני מקנא או משהו, שיבנו על הגג מצידי בית מלון של 20 קומות, אני רק רוצה לדעת שהבניין לא יפול לי על הראש מחר בבוקר בגלל רעידות שיצרה המשאית זבל, ודבר שני אני רוצה את הפיצוי המגיע לי כמו כל אדם נורמלי.

בגלל שאני יודע מי השכנים (כבר אמרתי שהסיפור הועלם ממני בטענה של אסיפת דיירים לזיפות הגג ולא יותר), אני מתחיל לבדוק איך אני מגן על עצמי שלא אמצא את עצמי מחר משלם אלפים לאיזה קבלן על משהו שאני לא נהנה ממנו. הקבלן של המעלית שגם שיפץ את פנים הבניין פשט את הרגל באמצע העבודה והעבודה נתקעה כמה חודשים. לא בא לי שוב אותו הסרט, במיוחד כשמראש לא מספרים לי על הנעשה. אם לא אותו שכן שסיפר לי, עוד היתי מוצא את עצמי בתהליך שיפוץ שלא ידעתי על קיומו בכלל, ולך תערער כשזה כבר יוצא לפועל בשטח.

לפי מה שידוע לי הגג משותף.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השתתפתי בעלות המעלית, לכן אסור לי להשתמש בה. מה שכן, השתתפתי בעלות השיפוץ הפנימי שנגרם בגלל התקנת המעלית.

המעלית חשובה לך?

אם הוא צריך את החתימה, ואתה צריך את חתימתו

אז תנסו להגיע להבנה מסויימת (עם שאר הדיירים).

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צר עין? כשרצו מעלית עשו אותה, אומנם לא חוייבתי לשלם על המעלית, אבל חוייבתי לשלם על השיפוץ הפנימי שבא בגלל המעלית. במעלית אסור לי להשתמש כמובן. למה שאתן לשכן להשתמש מבלי ששילם? אם השטח ציבורי, שישלם את מלוא הסכום, אני לא מתכוון לתת את השטח ששיך לי כדי שמישהו אחר יהנה ממנו, היום שטח נדלני שווה לא מעט כסף ומה לעשות שאני לא רוטשילד והשכנים במצב הפוך היו כבר מזמן מערבים עורכי דין.

לא השתתפתי בעלות המעלית, לכן אסור לי להשתמש בה. מה שכן, השתתפתי בעלות השיפוץ הפנימי שנגרם בגלל התקנת המעלית.

למה השתתפת בעלות השיפוץ , הרי מלכתחילה לא היה לך צורך במעלית והשיפוץ הוא עקב הכנסת המעלית לבניין?

כך בחשבון שהבחור מהקומה האחרונה הולך להלחם בכל הכח , ברגע שמכניסים למשוואה מעלית בבניין שכבר לא צריך לעלות ארבע קומות ברגל , המחיר של הנכס עולה בצורה דראסטית.

rover r75 -2.5L v6 -177h.p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתתפתי בעלות השיפוץ כי החוק מחייב ברגע שיש X חתימות בבניין, ובגדול אפשר להגיד שזה בגלל המעלית אבל זה משהו שיש לי ממנו הנאה ולכן אני צריך לשלם עליו. מהמעלית אין לי הנאה ולכן אני לא חייב להשתתף בה.

גם כיום אם יהיה רוב לשיפוץ הבניין שאתה גר בו, סתם כי מתחשק לדיירים לרענן את פנים הבניין, אתה תאולץ לשלם גם אם תתנגד למהלך. יפרסו לך את התשלום אולי ליותר תשלומים, אבל אתה תשלם בסוף.

המעלית חשובה לך?

אם הוא צריך את החתימה, ואתה צריך את חתימתו

אז תנסו להגיע להבנה מסויימת (עם שאר הדיירים).

לא חשוב לי שום מעלית, היא דווקה פגעה בי במיקום שלה בבניין. אני קומה ראשונה, 15 מדרגות מהכניסה לבניין עד לדלת בבית. מבחינתי אין לי צורך במעלית ולכן גם לא משתמש בה ולא משלם עליה (חוץ מהחשמל שהיא צורכת והתחזוקה שלה).

שוב, אין לי בעיה שיעשו מה שהם רוצים כל עוד אני לא נפגע מהעניין וכל עוד הכל נעשה בשקיפות ובצורה כשרה למהדרין. אני מוכן לחתום לו להרים גם עוד 20 קומות למעלה, רק רוצה לדעת שזה חוקי ולקבל את חלקי "ברווחים". אני רק מקדים תרופה למכה כי אני יודע עם מי יש לי עסק בבניין.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהם יכולים לשפץ חלק מהבנין ללא אישורך ואז גם לדרוש שתשלם [כדאי שמי שמבין בעריכת דין ימליץ].

לגבי תוספת ערך לבניין מבחינת ערך ,פה כבר הייתי דואג לשפץ את חדר המדרגות כי אני מרוויח באופן עקיף מעליית ערך הדירה.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהם יכולים לשפץ חלק מהבנין ללא אישורך ואז גם לדרוש שתשלם [כדאי שמי שמבין בעריכת דין ימליץ].

לגבי תוספת ערך לבניין מבחינת ערך ,פה כבר הייתי דואג לשפץ את חדר המדרגות כי אני מרוויח באופן עקיף מעליית ערך הדירה.

אם החוק קובע שצריך רוב של למשל 60 אחוז כדי לשפץ את הבניין, ואכן יש 60 אחוז תומכים בשיפוץ, אז מה אתה חושב שאני אגיד להם אל תשפצו את ה-2 מטר שלי? אין כזה דבר, מדובר פה על קבוצה שהרוב בה קובע (דמוקרטיה), אומנם הרוב לפעמים זה משפחה אחת גדולה ששולטת בבניין ויש אינטרסים, אבל רוב זה רוב. כמו שאמרתי, יפרסו לך אולי ליותר תשלומים, אבל סופו של יום אתה תשלם את זה וכך היה לי עם השיפוץ פנים של הבניין. וזה נכון לגבי שיפוץ חוץ של הבניין, ושיפוץ כזה גם הוא מעלה את ערך הבית.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתמצת לך.

אם הגג משותף - הוא לא יכול לבנות בלי שאתה תתן הסכמה מפורשת. בגג שכזה יש לך אחוזים והאחוזים האלה מתפרסים על כל נקודה ונקודה בגג. אם ההסכמה היא בכסף, טובת הנאה או בנחמדות, זה לא שייך לענין.

לא תסכים - לא יבנו.

לענין חוזק מבנה - במידה והדבר נדרש מבחינה הנדסית, את זה העיריה תדרוש ממנו. זה בכלל לא צריך להעלות ספק אצלך.

אם מדובר בשטח פרטי שלו, או שטח שבעבר היה משותף ובעבר כבר השכנים שהיו בעלי דירות, ויתרו כולם כאחד לטובתו, אזי מדובר בשטח פרטי וזכויות בניה שיקבל הם בהתאם לתב"ע.

גם אם אין לו זכויות בניה, הוא יכול לבקש הקלה/חריגה וכד'. במקרה שכזה יתפרסם הדבר ותקבלו הודעות לבתיכם באמצעות הוועדה המקומית לתיכנון ובניה ותוכלו להגיש התנגדויות. ההתנגדויות ציריכות להיות עניניות ולא בגלל קינאה וצרות עין.

אני מכיר מקום שבו ע"פ תבע היה מותר לבנות 6-7 קומות. קבלן קנה מגרש בודד שנותר במקום וביקש לבנות מעל 20 קומות. השכנים מסביב התנגדו בטענה שיחסום להם את הנוף. הטיעון הזה נפל כיוון שהקבלן טען שגם אם הוא בונה רק 6-7 קומות הוא חסם את הנוף המדובר ואי אפשר לחסום נוף שכבר חסום. הקבלן זכה.

בבנין שאני גר, היה "ויכוח" האם שטח מסויים הוא גינון או מעבר אחורי (כיוון שהיה סלול). הויכוח הזה קיים שנים כיוון ששכן מקומה א' לא רוצה מתחת לחלון מעבר אלא גינה כי זה לא יפריע לכביסה. במקרה אחד מדיירי דירות הגג החליט כעבור מספר שנים לבנות על גגו הפרטי. היות והוציא תשריט, גילה להפתעתו שהשטח שכולם "רבים" אם להשאיר מעבר או להפוך לגינה הוא בעצם שטח פרטי שלו ומסומן בתשריט כמקום חניה שני השייך לו עצמו. מאז כמובן נגמר הויכוח, השטח נשאר סלול.

לך תוציא תשריט ונסח ואח"כ תמשיך. נכון, זה עולה קצת כסף, אבל זה כדאי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומסומן בתשריט כמקום חניה שני השייך לו עצמו. מאז כמובן נגמר הויכוח, השטח נשאר סלול.

לך תוציא תשריט ונסח ואח"כ תמשיך.

אמיר,

אתה האדם השלישי השבוע ששמעתי אותו אומר תסריט.

מה רע בשרטוט? איך התסריט של הסרט הגיע לפה פתאום?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשפה המקצועית:

המלל - נקרא תקנון.

השרטוט - נקרא תשריט.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%98

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופית מדובר על תמ"א 38, הבחור רוצה שכל הדיירים יחתמו על אישור כדי שתהיה לו אפשרות להתחיל לבדוק את כל הסיפור הזה. נשמע לי מוזר למה צריך לחתום לו על אישור רק כדי להתחיל לבדוק דברים מול הרשויות.

הועד רוצה שאותו דייר ישביח את כל הדירות בבניין, מה שאומר ממד לכל דירה פלוס מרפסת שמש, כרגע הם רק בהתחלת התהליך בבדיקות והוא מבקש חצי שנה כדי לבדוק עם כל הגורמים המוסמכים.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב,

בד"כ אני משתדל לכתוב בעברית, (אם כי בדיעבד אני מגלה שפה ושם בהיסח הדעת שגיתי).

תסריט

תשריט

יש כאלה שיש להם שריטה בראש ויש כאלה שמבקשים ממשרת לעשותה ע"י משרט. זה כבר סיפור לסרט :wink:

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...