Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן רוצה להוסיף לעצמו קומה בבניין - מה החוק אומר?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סופית מדובר על תמ"א 38, הבחור רוצה שכל הדיירים יחתמו על אישור כדי שתהיה לו אפשרות להתחיל לבדוק את כל הסיפור הזה. נשמע לי מוזר למה צריך לחתום לו על אישור רק כדי להתחיל לבדוק דברים מול הרשויות.

הועד רוצה שאותו דייר ישביח את כל הדירות בבניין, מה שאומר ממד לכל דירה פלוס מרפסת שמש, כרגע הם רק בהתחלת התהליך בבדיקות והוא מבקש חצי שנה כדי לבדוק עם כל הגורמים המוסמכים.

היי,

(מודה לא היה לי כח לקרוא הכל).

עבור חדר על הגג צריך -

66% חתימות אם הדייר שילם כבר היטל השבחה (חויב על ידי הרשויות מבלי שמימש בכלל את הבניה).

75% אם לא שילם היטל השבחה (את ההיטל, אגרות (ומיסים אם יש) הוא ישלם אח"כ).

עבור תמ"א 38 זה כבר חיה אחרת לגמרי.

כל "החוק הזה" של פחות מ-100% חתימות הינו אפשרי אבל קשה מאד למימוש.

כמו שכבר היה כאן שרשור לפני מספר חודשים דייר/שכן בריא בנפשו ובגופו שאין לו כל רקע בתכנון ו/או יזמות וכו'

עדיף שיקח איש מקצוע.

גילוי נאות: אני אדריכל במקצועי ושותף בחברת יזמות (ראה קישור בחתימה).

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמיר,

אתה האדם השלישי השבוע ששמעתי אותו אומר תסריט.

מה רע בשרטוט? איך התסריט של הסרט הגיע לפה פתאום?

כפי שכבר ענו לך,מדובר על תשריט ולא תסריט.. לא אנחנו יצרנו את המילה.

סופית מדובר על תמ"א 38, הבחור רוצה שכל הדיירים יחתמו על אישור כדי שתהיה לו אפשרות להתחיל לבדוק את כל הסיפור הזה. נשמע לי מוזר למה צריך לחתום לו על אישור רק כדי להתחיל לבדוק דברים מול הרשויות.

הועד רוצה שאותו דייר ישביח את כל הדירות בבניין, מה שאומר ממד לכל דירה פלוס מרפסת שמש, כרגע הם רק בהתחלת התהליך בבדיקות והוא מבקש חצי שנה כדי לבדוק עם כל הגורמים המוסמכים.

לדייר יש חברה שקשורה לנושא? הוא קבלן?

לפי איך שזה נשמע,הוא סתם אחד שחושב שיש לו את היכולת והידע להרים פרוייקט כזה,על סמך פנטזיות של התעשרות "קלה",כאחד שמעורב בבניין שלי בפרוייקט כזה אני יכול להגיד לך שמדובר על פרוייקט מסובך שגם קבלנים גדולים ומנוסים לא יודעים עדיין ב100% איך להרים אותו ויותר מזה המדינה והרשויות המקומיות לא יודעות בעצמן איך לאכול את הפרוייקטים הנ"ל ולגרום להם לרקום עור וגידים(במילים יותר פשוטות הם פשוט מקשים מאוד במקום להקל),אחד שאין לו ידע,ניסיון,ייעוץ מקצועי, וגב כלכלי גדול,יהיה לו קשה עד בלתי אפשרי לעשות זאת בעצמו, יכול להיות שהוא מנסה לעשות קומבינה(שבדרך כלל לא יוצאת לפועל מטעמים של חוסר כדאיות כלכלית לקבלן) והיא לקבל אישור מכל הדיירים לבצע את הפרוייקט,ואז למכור את הזכות שניתנה לו, לקבלן אמיתי בכסף(להיות בעצם מתווך\אוכל חינם).

לי נשמע מסריח מאוד העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו דייר בקומה 4 שמעוניין לבנות מעל הדירה שלו (על הגג) יחידת דיור ולפתוח את הגג כדי ליצור סוג של דופלקס.

מדבריך אני מבין שלא מדובר בתמ"א 38 (הוספת קומות ויחידות דיור), אלא בסה"כ בבניה על הגג, ועניתי לך בהתאם.

תבדוק אם הדייר מנסה לבנות לעצמו תוספת על הגג, או מנסה ליזום הוספת יחידות לפי תמא 38.

אלו 2 מקרים שונים לגמרי.

הוא רוצה לבנות על הגג עוד קומה, אבל לא על כל הגג אלא רק מעל הבית שלו, ואז את התקרה אצלו בבית הוא שובר כדי ליצור דופלקס שכזה. אני מניח שזה לא תמ"א 38 (אבל אם כן מה הבדל?)

סופית מדובר על תמ"א 38, הבחור רוצה שכל הדיירים יחתמו על אישור כדי שתהיה לו אפשרות להתחיל לבדוק את כל הסיפור הזה.

נקודות למחשבה עבורך:

1. כל ההתנהלות של השכן שלך חשודה, ומעידה על הסתרה ו"אי שקיפות". לא הייתי סומך עליו.

2. מלבד ההתנהלות שלו, מה המקצוע שלו ? האם הוא יזם נדל"ן, עם פרוייקטים מוכחים שכבר ביצע בעבר ? או שכן שחושב שהוא קומבינטור, ובעזרת 2 חבר'ה עם טנדר, יבנה על הגג פנטהאוזים למיליונרים צרפתיים ? יהפוך למליונר בעצמו, ויפזר לכם כמה פירורים ועציץ מהודר בחדר מדרגות ?

3. למרות שהוא חושב שהוא היזם, הוא בסה"כ מישהו שהציע רעיון, שאם יבוצע, צריך להתבצע ע"י אנשי מקצוע בעלי נסיון, ולא על ידו. אם באמת תבצעו זאת - הוא יכול להיות הנציג שלכם מול החברה הקבלנית, אבל הוא "שווה בין שווים", וחלקו יהיה זהה לחלקכם. אל תתנו לו לחשוב שאם אישרתם לו לבדוק הוא הופך להיות היזם / שותף של היזם, ומעמדו שונה משלכם.

4. אל תחתום לו על שום דבר. הוא יכול להתחיל לבדוק את זה מתי שמתחשק לו, גם בלי חתימה. כשיגיע היום, ותהיה חברה קבלנית, שמוכנה לבצע את זה - בקש מהם את ההצעה שלהם, ופנה לעו"ד / אדריכל שיבדקו עבורך את ההצעה.

5. בשום מקרה אני לא ממליץ לך לתת לשכן שלך להיות היזם, ובשום מקרה אל תאפשרו לו לבנות על הגג, אלא רק בתנאי שכולכם שווים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שאם הושג רוב באספת דיירים בה הנושא נדון, מבלי שסדר היום של האסיפה פורסם קודם לכן (או שהנושא לא הופיע בסדר היום שפורסם, כמו במקרה שאתה מתאר) דינו להידחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרטוט - נקרא תשריט.

כפי שכבר ענו לך,מדובר על תשריט ולא תסריט.. לא אנחנו יצרנו את המילה..

למדתי אבל קשה לי להגיד שהחכמתי.

נשמע כמו עוד מילה מופלצת (למרות שהיא מוכרת ע"י האקדמיה)שמנסה להאדיר מוצר/ מצב שכבר יש לו שם מצוין.

כמו פגש מנהלים, מה רע במפגש ? (כי מפגש זה סתם כשכמה אהבלים נפגשים ופגש זה מאותץו בניין כמו כנס וכנס זה של פרופסורים חכמים ומתוחכמים).

שרטוט זה ילד דביל עושה בשעור שרטוט בכיתה ד עם המורה נחמה.

תסריט זה מאותו בניין כמו תשקיף ואת זה יושבים ומכינים פרופסורים לכלכלה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסכמת, אך החכמת.

העובדה שעכשיו אתה יודע מה בין תסריט לתשריט, כבר החכימה אותך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא החכים. הוא צבר ידע.

יש לו בזכרון עוד נתון, שלא היה קודם.

הוא לא חכם יותר.

בעינין פגש - בטירונות שלי, אחרי טקס ההשבעה, הרס"ר אמר שיהיה זמן לפֶּגֵש הורים / טירונים. זה משם.

על אפך ועל חמתך, אתה תמשיך להשתמש בזה בכל פעם שיש פגש מנהלים. זה כתוב בתקנון ומעוגן בתשריט.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א מאחד שמעורב כרגע בפרויקט של תמ"א 38.

גם במידה וחתמת על מסמך כלשהו [שוב ממליץ בחום שלא] ,הדבר לא יהיה בתוקף עד לאחר שתהינה תוכניות קונקרטיות,

אנו חתמנו על הסכם ראשוני, הגיע חברה שמתווכת בינינו לבין קבלנים ,הם גוזרים קופון מהקבלן ואנחנו הרווחנו שירותי עריכת דין ואדריכלות מקצועיות שמבינות בעניין,

כל העסק מתעכב כבר למעלה משלוש שנים כי הדיירים בבנין ממול טוענים שנסתיר להם את הנוף [שטויות כי ה "נוף" הוא אנטנות].

היינו בוועדה מקומית שאישרה לנו להמשיך,

עכשיו הם תובעים אותנו בוועדה אזורית,

אם הם ימשיכו נסיים את הפרוייקט כשהילדות שלי יגורו בבניין ואני יגור בקבר.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושכחתי לציין,

מומלץ שהשכן גם יבין בעריכת חוזים והסכמים בתחום הנדל"ן ותמ"א 38 בפרט.

ואם הוא גם רוצה להרויח (מי לא?), הכי חשוב (יותר מהכל) שיבין במיסוי מקרקעין.

בהצלחה.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי פשוט בשבילך ובשביל הבניין לקחת עו"ד שמבינים בעניין על מנת שלא תשאר עם קבלן שפשט רגל באמצע הבנייה והבניין שלך הפך לנבלה באמצע שיפוץ לא פה ולא שם.

ישנם שני בניינים במצב כזה באזור השרון ,

האחד בכ"ס הקבלן פשט את הרגל באמצע בניית מרפסות השמש והם נשארו עם פיגומים קרוב לשנה.

הבניין השני ברעננה.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבות בנקאית של חצי מיליון שקל יכולה להבטיח את הדיירים.

קבלן שלא יהיה מוכן לזאת, ממילא לא סומך על עצמו.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם כל בניין ישכנס לפרוייקט כזה,ילווה את הבניין עו"ד שזהו תחום עיסוקו,וכל עו"ד שכזה לא יערוך חוזה שבו לא מעוגנים בטחונות מספקים למקרה שקבלן פושט רגל או לא יכול לעמוד בחוזה.

כנראה הבניינים המדוברים רצו לחסוך בעו"ד והתפשרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה הבניינים המדוברים רצו לחסוך בעו"ד והתפשרו.

זה בדיוק מה שהשכן של פותח השרשור מנסה לעשות, ולכן מזהירים אותו.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...