Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בידוד חום לגג רעפים - BTI או פולינום?

yuvk
שימו לב! השרשור הזה בן 4871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שיש בפורום רבים המאמינים ב"עשה זאת בעצמך" אז אני שואל פה. האם יש מישהו שעשה בידוד חום לגג רעפים? באיזה חומר עדיף להשתמש? שני הפתרונות המובילים הם BTI (סיבי פוליאסטר עטופים באלומיניום) ופולינום (פוליתילן בועות עטוף באלומינים) אבל גם ראיתי פתרונות אחרים (קל-קר, צמר סלעים וכו'). לשני היצרנים מספר "דגמים".

אשמח לשמוע מנסיונכם - בין אם ביצעתם את העבודה בעצמכם או לא. אני קצת מתקשה להחליט לבד.

יש קשר למוטוריקה - חלל הגג המבודד ישמש לאכסון חלקי רכב :-)

תודה מראש

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק השבוע סיימתי לבנות גג רעפים לבית שלי, גג כ-80 מטר.

לא אני עשיתי את הגג... אלא גגן מקצועי.. אבל הייתי איתו בכל רגע וישבתי לו על הוריד.

אז דיי התמקצעתי בתחום :).

השקעתי דיי הרבה בגג... מאחר ובחלל הגג יהיה מגורים, אז העצים עם עצי אורן מוקצעים, וציפוי לייסטים.

לגבי הבידוד אז ככה:

קודם כל שמים "נייר טול", זה נייר דק שחור מיוחד שהמטרה שלו זה למנוע נזילות מים במידה ויש.

לאחר מכן הוא פרס בידוד טרמי כזה: 1472713518.jpg שנקרא "snowhite" של חברת ביטום.

הבידוד הוא הצמר הזה, ונייר כסף מצד אחד.

יש את אותו בידוד עם נייר כסף משני צדדים ואין לי מושג מה ההבדל ביניהם ואם יש צורך באמת בנייר כסף משני צדדים. אצלי בכל אופן היה נייר כסף מצד אחד.

לאחר מכן באו הרעפים.. בכל מקרה אני לא סומך רק על הבידוד ושם בחלל הגג גם הסקות (רדיאטורים) וגם מזגנים. בלינק הזה כתוב בדיוק איך להניח את הבידוד.

כמו כן חשוב לשים רעפי איוורר.

GOLF TDI

תמונות של הרכב

אם היה לי אוגר רוסי הייתי קורא לו איגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GOLF TDI

תמונות של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. כבר חרשתי את האתרים של ביטום ושל פולינום. עכשיו נותר לבחור... לפולינום יש בידוד בעל נתוני התנגדות טרמית

"על הנייר" טובים לא פחות, בעובי דק הרבה יותר (ונראה הרבה יותר נח לעבודה) וכנראה חוזק מכאני ואטימות לאבק טובים יותר.

אני מחפש המלצות של "מתקינים" ו"משתמשים - עד כמה קל להתקין ועד כמה יעילה התוצאה של שניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חושב שאם תשים את הבידוד מתחת לאגדים תצטרך לכסות אותו בגבס מבחינה אסטטית?

GOLF TDI

תמונות של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה-SNOW WHITE מייצרים גם בחברת "האמה", שווה לבדוק גם איתם מחירים.

מנסיוני, בידוד בתוך גג רעפים לא יהיה יעיל באמת. אמנם הוא יוריד את החום בכמה מעלות, אבל עדיין יתפתח חום די רציני בחלל הגג.

מה שהוריד אצלי את הטמפ' באופן מאוד משמעותי (להערכתי כ-10 מעלות !) היה כיסוי הגג בפלטות גבס (לא במקום הבידוד, אלא אחרי פריסתו).

אם יש לך כח להתעסק עם פרוייקט כזה (עלות לא היסטרית, פלטה שמכסה כ-3 מ"ר עולה 35 ש"ח), זה עושה פלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע, אני אבדוק.

חשבתי לבצע את הפרוייקט בשני שלבים. קודם רעפי אוורור ובידוד בין האגדים, ובשלב השני, לפי הצורך, לוחות גבס.

אני פחות מוטרד מהעלות של הגבס ויותר מכמות העבודה - יש לי גג גדול עם הרבה צלעות.

אני מתפתה לכיוון הפולינום בעיקר כי הוא נראה לי הרבה יותר קל ומהר לביצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעפי אוורור הם חובה לפי התקן, אבל אם אתה משתמש בבידוד מסוג "שמיכות" (SNOW WHITE, צמר סלעים וכו') כל האפקטיביות שלהם מתבטלת, אלא אם תעמוד ותפתח חור בבידוד בכל רעף כזה (כל העיקרון שלהם הוא שאוויר קר (יחסית) חודר דרכם מבחוץ ויוצא מרעף האוורור שנמצא בצד השני של הגג, ובגלל הכיסוי בבידוד זה מבטל אותו למעשה).

אפשר להתיז קצף פוליאוריטן, אבל זה בלתי הפיך כמעט (החרא הזה נדבק ואי אפשר להוריד אותו).

הפתרון העדיף לדעתי הינו אוורור, ולא בידוד, והמהדרין משלבים את שתי השיטות. ע"י שימוש במאוורר אתה פשוט מונע מהאוויר להיות כלוא בתוך חלל הגג, ואז לא ממש מעניין אותך אם מתפתח שם חום רציני או לא, כי הוא גם ככה יוצא החוצה באדיבות המאוורר.

אם תהיה לי סבלנות, אעלה מתישהו תמונות ממע' האוורור שהתקנתי אצלי (בנייה עצמית), אבל יש כמה וכמה חברות שמתעסקות בנושא, ברמות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוקא על הצורך ברעפי אוורור יש קונצנזוס כמעט מלא בקרב חברות הבידוד ומומחי הבידוד באינטרנט. בידוד המבוצע מתחת לרעפים כולא את האויר החם בין הרעפים לבידוד, והוא יעבור בהדרגה למבנה בהסעה והולכה. בידוד רק מאט את מעבר החום, ולכן אוורור החלל הזה חשוב ונחוץ.

אני מעדיף להמנע מאוורור אקטיבי של הגג אם לא חייבים (סכנת קצר חשמלי) אבל אם יהיה צריך, זה יהיה שלב ג' בתכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלא צריך רעפי אוורור, וציינתי שהתקן גם מחייב זאת.

הבעייה עם שמיכות הבידוד היא שהן מבטלות את האפקט של הרעף כמעט לחלוטין.

לא חושב שיש לך מה לחשוש מקצר חשמלי על מאוורר מסכן. לבודד כזה דבר הוא עניין של מה בכך. הבעייה הגדולה היא (אם שמים מאוורר בגג) היא שמירה על אטימה מוחלטת לאורך שנים, כי אתה בטח לא רוצה לעמוד עם דלי מים מתחת לגג מטפטף (אלא אם אתה מאלה שנוהגים לנסוע 50 קמ"ש בכביש מהיר, למען זמן תגובה ארוך יותר :roll:).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאלה :wink:

הנה מאמר טוב שקראתי (והשתכנעתי)

http://www.itum-net.co.il/www/mag_article.asp?id=273

רעפי האוורור יכולים להיות יעילים באוורור החלל שבין הרעפים לבידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכלתי מהמאמר, במיוחד ההערה לגבי ה"רוכבים", שאכן הודבקו עם טיט גם אצלי :-(

הפטנט עם הקונטרה-לאטה (לאטות, יעני קרשים, שלא יתחילו להכין לנו פה מקיאטו על הגג :-) ) נראה מעולה, רק שכנראה מחייב בנייה של גג, אם הוא קיים, מחדש, כי לפי מה שהבנתי יש צורך להתקין על הלאטות הקיימות שכבה של פלטות OSB (מחייב כמובן את פירוק כל הרעפים), עליהם למתוח יריעת בידוד, ועל זה לשים לאטות חדשות (שישמשו בתור קונטרה-לאטות, עליהן יישבו הרעפים).

אם מדובר על גג קיים, זה יעלה הון כסף.

גם בגג חדש, בחישוב גס של גג בגודל 150 מ"ר, תהיה לך עלות של OSB (בערך 7500 ש"ח), יריעה (בערך עוד 2500), לאטות (עוד 2000), והגעת לעלות של כ-12000 ש"ח נוספים רק לחומרים, אני מניח שעם עבודה תעבור 20 אלף שקל בקלות.

זה לא הרבה, בהתחשב בעלויות של בית, אבל גם לא מעט.

לשם השוואה - בניית מע' האוורור עלתה לי כ-2000 ש"ח, עבודה עליי. מע' מקבילה מוכנה (כולל התקנה) תעלה בערך 7000.

אם מדובר על גג בנוי, אין בכלל בסיס להשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תכניות מרחיקות לכת כאלה, אבל שאבתי מהמאמר רעיונות: התקנת הבידוד בין האגדים ואוורור החלל שבין האגדים לרעפים

על ידי רעפי אוורור (ואולי אעשה משהו עם הרוכבים שגם אצלי מחוברים בטיט), אולי - לוחות גבס על האגדים, ואולי מפוח חשמלי

לפינוי החום (מפוח יש לי, צריך לארגן ארובה).

יש לך (או למישהו אחר) איזושהי דעה על פולינום? מטרתי הראשונית בשרשור היא לבחור בין השניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...