Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה - רעש מוזר מהרמקולים

דניאל
שימו לב! השרשור הזה בן 7507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם תקרא את התגובה שלי תראה שציינתי את הRCA כאחת הבעיות שיכולות להיות, יש דברים שבשביל לדעת אותם לא צריך את נבון :?

וכמו שאמרתי כבר, לא היה כאן ויכוח, אתה ניסית למצוא אותו בכוח., לא סתרתי את השיטה שנבון אמר לך עליה פשוט טענתי שבמקרה הזה כאשר יש לו מגבר שבו אין רעשים, אין צורך בה.

הוא יכול גם לנסות לקחת את הRCA של המגבר שבו אין רעשים ולחבר אותו לזה שיש בו, אם אין רעשים הוא ידע שזה בעיה בRCA, אם יש, זה בעיה או בהארקה או במגבר עצמו (אך שוב אני אומר מה שאמרתי כמה פעמים, קודם צריך לדעת אם אכן אין בעיה במגבר של הרמקולים האחוריים, אם יש זה סיפור אחר).

כמו שציינתי כבר, ותוכל להריץ על כך חיפוש אני תמיד טענתי שהעברת המתח והRCA יחד לא עושים הבדל, אבל שוב, להפריד אותם זה לא סיפור לכן אם מישהו בוחר לעשות זאת אני לא אגיד לו לא ומוזר ככל שזה ישמע יש אנשים שמספרים על כך שזה עזר כל עוד זה לא סיפור וזה חינם, למה לא.

כבר הסברתי לך דברים על SQ, זה לא רק עניין של טעם אישי אבל אתה בוחר לא להבין, אני בטח לא אנסה בכח. כשקארסאונד יעלה חזרה תריץ חיפושים בפורום של מארק אלדרידג', אולי זה יעזור לך לשנות את דעתך או יותר טוב, אולי אחרי שאי פעם תשמע רכב שבנוי כמו שצריך ועם במה תוכל להגיב בנושא ולא לפני :idea:

אתה שולל דבר שמהווה חלק עצום מהאודיו לרכב וזאת ללא כל ניסיון בתחום (הכוונה לSQ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב אז ככה ...

נתחיל מזה שהרשמתם אותי עם הידע שלכם קבלו ח"ח :D

אבל בקשה קטנה - אנא מכם דברו בשפה קצת פחות מיקצועית כי אני לא ממש מבין מה אתם אומרים , תודה.

עשיתי בדיקה כזאת ...

ניגשתי למגבר ניתקתי את חוט ה - GND וחיברתי אותו ממש לשילדה, לא עזר.

התיישבתי מאחורה ואכן הרעשים מגיעים מכל הרמקולים, אני מניח מזה שהבעיה היא בHU (מילים גבוהות האא :wink: ).

בדקתי את הכבל GND של ה - HU ולא ראיתי שום דבר לא בסדר חיברתי אותו לחוט ירוק צהוב שהוא אמור להיות חוט ארקה (זה מלשון ארק ?! :shock: ), ו... כלום פשוט שום דבר אםילו לא שינה קצת :x

בקיצור הבעיה נמצאת בכל הרמקולים.

תודה על ההתעניינות והעזרה :)

דניאל

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל,אתה שמעת פעם רכב SQ???.

ד"א

ת'רד נורא מעניין פתחתם.העשיר אותי קצת בידע.

וגם אני בדעה של אלון בקשר ל SQ זה עניין של טעם.

סתם דוגמא :

חבר שלי קנה מערכת קולנוע ביתית לבית ,אז הלכתי לשמוע איתו כל מיני רמקולים,אני אהבתי X והוא אהב Y ויבוא בנאדם שלישי ויבחר Z אז מי יגיד לאיזה רמקול יש סאונד יותר טוב?? נכון שיש כמה שופטים{אם אני לא טועה} אבל אולי לכמה מהם יש פשוט אותו טעם

כל אחד והטעם שלו ,לא??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבי שמעתי רכבי SQ.

אבי כמו שאמרתי כבר, יש הבדל בין טעם של אופי הצליל והבדל בין איך זה צריך להשמע. טכנאי הקלטות עושה מניפולציות בהקלטת סטריאו (אם זה ע"י מיקום מיקרופונים, או שימוש בפרוססורים למשל וכו') כך שבעזרת שני רמקולים בלבד תתקבל במת צליל עם הפרדה בין הכלים ומיקום שלהם על רוחב הבמה שלה יש גם עומק וגובה.

מערכת ביתית טובה תוכל לשחזר את החומר המוקלט בצורה טובה מהבחינה הזו של במת הצליל והפרדה בין הכלים, כמו כן יש ניסיון לשחזר את הכלים שישמעו דרך הרמקולים כמו שהם נשמעים במציאות, כמובן שיכול להיות הבדל בגוון הצליל אך מבחינת הבמה מערכות טובות ישמעו דומה.

ברכב יותר קשה לשחזר את מה שמערכת ביתית עושה יותר בקלות, גם כאן יש הבדלים בגוון הצליל אבל שיפוט נעשה בעיקר על מיקום הכלים על הבמה, על רוחבה, גובהה, עומקה, הפרדה ברורה בין הכלים וכו'. בנושאים אלו הטעם של אנשים שיודעים איך זה צריך להשמע (פה הנקודה - שמיעה נכונה זה עניין של השכלה בתחום) יהיה דומה והם יבחינו באותם חסרונות ויתרונות במערכת.

אם תבוא למשל פעם למפגש שבו יש אנשים שיודעים איך המערכת צריכה להשמע אתה תוכל לראות שלמרות שהם שמעו בנפרד את המערכת הם יעבירו עליה ביקורת דומה מאוד כגון הבמה צרה מדי, אין עומק, הסאונד בא משמאל, במה נמוכה וכו'

ברמת העקרון מה שאתה אומר הוא דבר נכון, איכות היא דבר סובייקטיבי אבל צריך להבין שבתחום הזה איכות היא לא דבר סובייקטיבי לגמרי ויש הגדרה לטוב ורע ודיסק לא מוקלט סתם ואם אתה רוצה לשחזר את החומר המוקלט עליו כפי שהתכוון היוצר שלו, יש דרכים מסויימות לעשות זאת.

תחשוב למשל על תחרות בישול, טעם הוא הרי דבר סובייקטיבי נכון? ובכן זה נכון אך בכל זאת טועמים מלומדים ועם ניסיון ידעו לחפש את האיזון בין המרכיבים וידעו איך כל מנה צריכה להיות.

אז יכול להיות שאתה אוהב אוכל מאוד מאוד מלוח או למשל אתה אוהב שהאורז שלך הוא דייסתי, זוהי זכותך וטעמך, אבל אורז שכזה או מזון מומלח יתר על המידה לא יזכה בשום פרס בתחרות בישול ולרוב גם ההפרשים בציונים בין השופטים לא יהיו גדולים וזאת משום שהם יודעים מהו האיזון הנכון, על סמך לימודיהם וניסיונם בתחום.

אותו הדבר ברכב, אם דיסק נועד לשחזר חוויה שאתה חווה כאשר אתה נמצא בקונצרט בשורה טובה ובאמצע יש דרך מסויימת שתוכל לשחזר את ההקלטה הזו, אם אתה לא נאמן למקור ומעדיף לשמוע את זה בצורה אחרת מזו שהתכוון המשורר, זכותך אך בפירוש יש בתחום נכון או לא נכון וכל מוצרי האודיו הטובים מיוצרים מתוך שאיפה לעזור לך לשחזר את ההקלטה בצורה המדוייקת ביותר.

אני מקווה שדברי מובנים, יש להבין שעל הדברים האלו כל התחום בנוי, צריך לשמוע מערכת SQ טובה בשביל שתוכל לקבוע אם אתה עדיין חושב שהכל זה עניין סובייקטיבי. אני מאמין שאחרי שתשמע רכב כזה, תבין טוב יותר על מה אני מדבר.

דניאל, אם היית אומר את זה בהתחלה אולי היית חוסך ממני כמה פוסטים מיותרים פה :?

בכל אופן בצע את השלבים שיש בלינק שנתתי לך, זה יעזור לך לבודד את הבעיה, אם לאחר שתבודד אותה ותדע את מקורה לא תוכל לפתור אותה, ידע אותנו שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל אתה יודע איך בנויים רכבי ה SQ שמשתתפים בתחרויות?

ב99% מהם יש זוג רמקולים קדמיים - קומפוננט אחד בלבד מקדימה.

וסאב מאחורה. ברוב המקרים גם אין שימוש ברמקולים אחוריים.

כל העניין הזה של גובה במה עומק רוחב נשמע לי מסובך מידי.

בסך הכל אנחנו נמצאים במכונית ולא באולם קונצרטים.

אולי אני צריך לשבת עם אדם שיש לו מושג עם ההגדרות האלה, ובאותו רגע להסביר לי באופן ממשי אם חסר גובה, אם אין מספיק עומק.

למרות שהדברים האלו לא ידברו אלי כל כך. (זה רק הגדרות/כלים שאנשים המציאו בשביל לבחון SQ.....)

הייתי נותן למצב הזה את המשפט - מרוב עצים לא רואים את היער.

מרוב ההגדרות והסיבוכים, גובה עומק רוחב... זה ניראה לי יותר מידי בלאגן.

"בנושאים אלו הטעם של אנשים שיודעים איך זה צריך להשמע (פה הנקודה - שמיעה נכונה זה עניין של השכלה בתחום) יהיה דומה והם יבחינו באותם חסרונות ויתרונות במערכת. "

דווקא גם כאן אני חושב שאתה לא צודק, יבוא מישהו שיגיד אין פה מספיק עומק, ויבוא השני שיגיד, יש פה מספיק ואפילו יותר מידי.

זה נושא שאפשר להתווכח עליו, אין פה התקנה מושלמת - אידיאלית.

אתה מדבר פה על כלים שנועדו לבחון מערכות SQ... לא יותר מזה.

אני אומר ככה, לוקחים זוג קומפוננטים איכותי, אוטמים את הדלתות טוב בשביל ליצור סביבה טובה לרמקול, מתקינים אותו, אם יש אפשרות בקיקפנלים עוד יותר טוב.

משחקים עם המיקום של הטוויטר, משנים פאזות. וזהו... לא יותר מזה.

למה להסתבך יותר מידי...

היה גם רשום שם ב elitecaraudio שצריך להאט את המהירות שהסאונד יוצא מהרמקול הימני בגלל שהוא רחוק מהנהג... אנחנו באמת מסוגלים להרגיש באופן מוחשי את ההבדל של המרחק בין הרמקולים? את ה40 סנטימטר מרחק של האוזן הימנית שלנו מהרמקול הימני, ל10 סנטימטר מרחק מהרמקול השמאלי.?

נשמע לי יותר מידי מסובך.

גם עם קיקפנלים יש לנו את אותה הבעיה, אין מצב מושלם... אתה יודע מה הפתרון? אולי נישב על המוט הילוכים אה..? ככה הסאונד יגיע לאוזניים שלנו באופן שווה וההבדל יהיה שמיים וארץ.

וכמו שאמרתי בהתחלה שאני מתערב פה שאין לו בעיה בגראונד... וזה באמת המצב.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר ככה, לוקחים זוג קומפוננטים איכותי, אוטמים את הדלתות טוב בשביל ליצור סביבה טובה לרמקול, מתקינים אותו, אם יש אפשרות בקיקפנלים עוד יותר טוב.

למה להסתבך יותר מידי...

למה ללהתקין בקיקים?!

למה לשחק אם הפאזות?!

למה לשחק עם המיקום של הטוויטר?!

כל מה שאמרת עכשיו תורם להתקנה נכונה מבחינת SQ.

אם לא איכפת לך פשוט זרוק את הרמקולים בדלתות ומה זה משנה פאזות, קיקים, מיקומים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי אלון אתה לפעמים גם מנסה לפתוח את הראש שלך או שפשוט החלטת לנסות להוכיח כאן שאתה יודע יותר טוב ובכל מחיר? לפעמים אני ממש מצטער על הטבע שלי לנסות ולהסביר כל דבר גם שלפעמים אין עם מי לדבר.

וואלה אני לא יודע איך בנויים רכבי SQ האמת הייתי בטוח שמדובר ברכבים עם 6 זוגות רמקולים מאחורה, אני מודה לך שהארת את עיניי

אולי באמת תשב עם אדם כזה, פשוט מגוחכת העובדה שאתה סותר משהו שאין לך מושג ירוק בו פשוט כי לא נראה לך ולא כי חקרת בנושא ושמעת רכבים כאלו וקראת אי פעם ספר חוקים או שמעת דיסק SQ וכו' וכו'

לגבי הרעשים, כמו שכתבתי כמה פעמים זו לא חייבת להיות בעיה של גראונד. לפני כן כאשר הוא ציין שהרעש לא נובע מהרמקולים הקדמיים (דבר שפקפקתי בו בהתחלה) היה סיכוי בעל סבירות גבוהה שמדובר בהארקה של מגבר אחד, עכשיו לאחר שהוא בדק כמו שביקשתי ואכן הבעיה היא לא רק במגבר אחד הסבירות ירדה אך עדיין היא קיימת.

לא ענית לי כמה מערכות התקנת וכמה מערכות מותקנות אתה מכיר שאתה מדבר בבטחון כל כך גדול על סמך מקרה אחד שבו התנסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תגיד לי אלון אתה לפעמים גם מנסה לפתוח את הראש שלך או שפשוט החלטת לנסות להוכיח כאן שאתה יודע יותר טוב ובכל מחיר? לפעמים אני ממש מצטער על הטבע שלי לנסות ולהסביר כל דבר גם שלפעמים אין עם מי לדבר. "

אני תמיד מוכן ללמוד דברים חדשים, לא אמרתי שאני יודע הכל, ודווקא אם תלמד אותי זה אומר שאני ילמד דבר חדש... למה לא?

אבל אני לוקח כל דבר בסימן שאלה.....

קורא הרבה מקורות ואז עושה את החשבון שלי על מה ומה להסתמך.

התקנתי 5 מערכות סך הכל.

אחת שלי.

ו1 חדשה בקרוב.

זה ממש לא צריך להיות קשור פה לעניין, ואם זה משקף את הידע שלי.

אני יכול להביא לך מתקין רוסי שהתקין 50 מערכות שהוא לא מבין כלום מהחיים שלו אז מה זה קשור..

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להסתבך יותר מידי...

למה ללהתקין בקיקים?!

למה לשחק אם הפאזות?!

אם לא איכפת לך פשוט זרוק את הרמקולים בדלתות ומה זה משנה פאזות, קיקים, מיקומים...

נכון, הם דברים בסיסיים שיתרמו לכך שהרמקולים שלך ישמעו טוב יפה ונקי. בתנאי שתדע לעשות אותם.

לא אמרתי שלא אכפת לי מSQ, אמרתי שSQ זה עניין אישי.

ואמרתי למה להסתבך עם גובה עומק רוחב במה והגדרות מפוצצות כאלה...

יש דברים בסיסיים שצריך לעשות אותם וזהו....

זהו מבחינתי... אבל לא מבחינת מישהו אחר, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להסתבך יותר מידי...

למה ללהתקין בקיקים?!

למה לשחק אם הפאזות?!

נכון, הם דברים בסיסיים שיתרמו להתקנת SQ נכונה וטובה.

לא אמרתי שלא אכפת לי מSQ, אמרתי שSQ זה עניין אישי.

ואמרתי למה להסתבך עם גובה עומק רוחב במה והגדרות מפוצצות כאלה...

יש דברים בסיסיים שצריך לעשות אותם וזהו....

זהו מבחינתי... אבל לא מבחינת מישהו אחר, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה.

בא נעזוב לרגע הגדרות מפוצצות.

אבל כאשר אתה שומע מוזיקה ברכב, אתה רוצה לשמוע זמרת אחת שרה, שתיהיה במרכז ולא תישמע אותה כאילו היא מגיע מכל פינה של הרכב?

אתה רוצה שהגיטרה תיהיה במקום ולא תשמע כאילו יש 2 גיטרות או כל כלי אחר?

סה"כ זו המטרה של התקנת SQ לגרום להקלטה של הדיסק שתישמע אמיתית.

אמרת שאתה אוהב לקרוא בECA , אז בבקשה אם לא קראת אולי זה יעזור קצת לפזר את הערפל :

http://www.elitecaraudio.com/article.php?sid=18(למי שיש זמן מומלץ לקרוא אפילו רק בשביל להרחיב את הידע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר הוא שאם בכל זאת אתה יודע משהו, ככל שעולה מספר המערכות שהתקנת/מכיר ושבהן היו בעיות רעשים ככה יותר קל לך לדעת מה יכולה להיות הבעיה.

דרך אגב כתבת

התקנתי עוד 4 מערכות לאנשים שאני מכיר.

1 לי לפני הרבה זמן.

ו1 חדשה בקרוב.

נזכרת בעוד אחת? :wink:

זה שבשבילך הדברים האלו מסובכים ומפוצצים לא אומר שהם שטויות!

אתה לא מוכן ללמוד, אתה מתווכח על נושא שאין לך את הידע להתווכח עליו במקום לנסות ולהבין מה שמנסים להסביר לך. אם נראה לך משהו לא הגיוני אתה יכול לשאול עליו אך במקום זה אתה בוחר לומר "למה להסתבך אפשר לעשות ככה וככה וזהו וכל השאר זה שטויות"

אני חודל מלהגיב בנושא מכיוון שזהו מבוי סתום ושאינו מוביל לשום מקום, אתה יכול להוביל את העגל לפרה אך אתה לא יכול להכריח אותו לינוק.

תעשה את ההשוואות שלך, תקרא בכל פורום שאתה רוצה, תתייעץ עם כל בן אדם שאתה רוצה (RC, דייויד נבון, מארק אלדרידג' וכל שם אחר שבא לך) ואני מקווה שתפנים את הדברים, עד אז אני מקווה שלא תתווכח עוד על דברים שאין לך את הכלים להתווכח עליהם, בטח שלא פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כבר את המאמר הזה וזה לא מדבר אלי כל כך.

אתה צריך מישהו שישב ויראה לך ויכוון אותך איך ומה לשמוע במציאות, כמו שאמרתי, מתארים שם כלים שנועדו לבחון מערכות SQ, לא יותר מזה.

יבוא הבן אדם שאני ישב איתו באוטו, ויגיד לי .. אתה שם לב אין פה מספיק עומק, או ה SOUNDSTAGE לא גבוה מספיק.

אוקיי...... בסדר אבל אני עדיין לא נדהם מאיכות המערכת. מה לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אז יכול להיות שאתה אוהב אוכל מאוד מאוד מלוח או למשל אתה אוהב שהאורז שלך הוא דייסתי, זוהי זכותך וטעמך, אבל אורז שכזה או מזון מומלח יתר על המידה לא יזכה בשום פרס בתחרות בישול ולרוב גם ההפרשים בציונים בין השופטים לא יהיו גדולים וזאת משום שהם יודעים מהו האיזון הנכון, על סמך לימודיהם וניסיונם בתחום. "

מצד אחד יש משהו בדבריך מצד שני לא.....

מי קובע שדווקא כמות המלח ששמים השופטים היא הכמות ולא הכמות הרי אין לזה חוק נכון???

משהו שלא קשור:

היה לי פעם ויכוח עם חבר וכל דבר שלא ניראה לו מוזר בישבילו,התלבשת בצורה מסויומת אז אתה מוזר,עשית תספורת בצורה מסוימת אז אתה מוזר,היינו במועדון ויש שם את הבמה של הפריקים{גותים -אלא שמתלבשים בשחור} אז הוא אמר שהם מוזרים אז עניתי לו שכמו שהם מתלבשים מוזר בישבילך ככה אתה מתלבש מוזר בישבילם אז הוא ענה לי:"מה שהרוב זה בסדר" אז עניתי לו" אולי אנחנו אלא שמוזרים ודווקא הרוב הם אלא שלא בסדר מי קובע מי בסדר ומי לא בסדר"

אותו דבר עם הסאונד....

אני כמעט בטוח שגם הבנאדם שמקליט את הדיסקים בסטודיו למרות שהוא למד את הנדסת הסאונד הוא מכניס קצת טעם אישי...

למרות הכל תשים לב לא כל הדיסקים מוקלטים אותו הדבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי אלון, יש לערוך את ההודעה אם יש לך מה להוסיף ועוד לא נתנו תגובה אחריה. אמרתי לך את זה עוד לפני שאפילו הגעת לפורום הזה, הודעות שיכתבו אחת אחרי השניה ובטווח זמן של דקה, ימחקו.

אם כתבת הודעה והגיבו כבר, עדיף שלא לערוך אותה לצורך הוספת דברים אלא לתת תגובה נוספת אחריה שכן הדברים יכולים לצאת מהקשרם.

שהות מהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LoudGuy כתב:

התקנתי עוד 4 מערכות לאנשים שאני מכיר.

1 לי לפני הרבה זמן.

ו1 חדשה בקרוב

התקנתי 5 מערכות סך הכל.

אחת מהם שלי.

ו1 חדשה בקרוב

תקרא שוב טוב ושים לב שמה שכתבתי זהה... רק שבפעם השנייה שערכתי סיכמתי את העניין כדי שזה יהיה יותר מובן.

לא הוספתי כלום, וכמו שאמרתי מספר התקנות לא משקף ידע אז אין לי פה מה להוכיח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...