Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צנג'ר MP3

ron_mazda323-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכתבתי, אני לא מאוהדי MP3, זה נחמד במוזיקה שמעיפים תוך שבוע אבל משהו איכותי אני מעדיף על דיסק מקורי, כנראה בגלל זה ימשיך להיות לי צינגר

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. מסתובבים המון צ'יינג'רים שאנשים קנו לפני פרוץ ה-MP3 , ולכן הם רוצים להשתמש בהם.

2. עדיין ,למרות שניתן לצרוב MP3 ברמת סאונד גבוהה מאוד , יש יתרון לאיכות הסאונד בפורמט CDA/WAV.

לCD רגיל יש יתרון על MP3, אבל כשהMP3 מקודד בצורה טובה, היתרון הזה הופך יותר יתרון על הנייר מאשר יתרון שניתן לשמוע.

גם למגבר עם THD של 0.005% לעומת מגבר של 0.5% יש יתרון על הנייר, אבל אם מישהו חושב שהוא יכול לשמוע את היתרון הזה שיגש לפסיכולוג של כלבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לפסיכולוג של חתולים............ גם אני חושב כך ,יש כ"כ הרבה דברים שמשפיעים על אקוסטיקה כולל רעשים מבחוץ,כך שבמידה וה-mp3 מורד באופן איכותי הרי אוזן אנושית קרוב לודאי שלא תרגיש, אבל כלב אולי כן..., מה שמחזיר אותי לתשובתו של eyal למעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך רעשים מבחוץ, MP3 מקודד ב256KBPS יהיה קשה מאוד לשמוע אם בכלל הבדל גם באולפן ו גם רוב האנשים לא יבדילו ב192KBPS אבל כשאתה בסביבה של רכב אז אין סיכוי שתוכל להבדיל ב192KBPS.

זו הסיבה שאני מקדד ומוריד את כל הMP3 שלי ב192KBPS.

לפי דעתי MP3 הוא אחד הדברים היותר טובים שקרו לתעשיית האודיו לרכב, נכון בבית אתה לא צריך את זה, אבל בנסיעה אין כמו להכניס דיסק עם למעלה מ100 שירים ושעוד יהיה כתוב לך שם הזמר והשיר, בשבילי זה פשוט תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מסתובבים המון צ'יינג'רים שאנשים קנו לפני פרוץ ה-MP3 , ולכן הם רוצים להשתמש בהם.

2. עדיין ,למרות שניתן לצרוב MP3 ברמת סאונד גבוהה מאוד , יש יתרון לאיכות הסאונד בפורמט CDA/WAV.

לCD רגיל יש יתרון על MP3, אבל כשהMP3 מקודד בצורה טובה, היתרון הזה הופך יותר יתרון על הנייר מאשר יתרון שניתן לשמוע.

גם למגבר עם THD של 0.005% לעומת מגבר של 0.5% יש יתרון על הנייר, אבל אם מישהו חושב שהוא יכול לשמוע את היתרון הזה שיגש לפסיכולוג של כלבים.

בדיוק קראתי גליון ישן של Car Audio And Electronics שעוסק בנקודה הזאת. הם בדקו ברכב שירי MP3 אל מול המקור תוך קידוד ב 128, 192 ו 365. כמובן שב 128 ההבדלים גדולים. בשאר יש הבדל מאוד דק בטוויטרים, הבדל מורגש במידים (4 בודקים טענו אותו דבר) והבדל מאוד מאוד מורגש בבאסים.

ההבדל מתברר, לא תיאורטי בכלל

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהם אומרים שההבדל מאוד ברור בבאסים כשMP3 לא נוגע בבאסים אלא רק בתדרים הגבוהים.

אותו עיתון גם עשה השוואות בין "איכות קול" של מגברים ומצא הבדלים, גש ל CARSOUND.COM ותשאל את ריצ'ארד קלארק מה יש לו להגיד בנושא. אני רק אומר שפעמים רבות הוא היה מוכן לסוע עד לאנשים האלה כדי לעשות את הניסוי שלו והם תמיד מסיבה זו או אחרת לא יכלו, אל תשכח גם שלעיתונים יש קשר עמוק בתעשיה והרבה פעמים הם יתנו (לא קשור ל MP3) ציון טוב יותר למוצר מסויים לא רק בגלל שהוא באמת יותר טוב.

העובדה היא שאותם בוחנים לא עשו את המבחן הזה בכיסוי עיניים וידעו כל פעם מה מנוגן, ובמבחנים שאנשים לא ידעו מה מנוגן היה להם הרבה יותר קשה להבדיל.

מה יותר פשוט מלעשות את הבדיקה בעצמך?

תשים על דיסק אחד את השיר בפורמט CDA וכמה של MP3, תשים על SHUFFLE תעצום את העיניים ותנסה לראות אם אתה יודע מה זה מה, שמישהו ישב על ידך ויכתוב מה אמרת ובאיזה שיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל , בלי שום קשר לנושא הספציפי, אתה חייב להשתחרר מקבעון ה Richard Clark שלך. Car Audio & Electronics הוא עיתון שקיים 20 שנה עם תפוצה של 5 מליון עותקים.

אתה לא יכול להגיד או לטעון שאין להם מושג ירוק על מה הם מדברים , אבל ל RK יש. במקרה של המבחן הזה הם אפילו לא אמרו באיזה HU הם השתמשו שכן הניסיון היה לראות מה ההבדלים.

הם לא טענו שהפורמט לא ראוי אלא אמרו שהבדלים הם דקים אך קיימים וזאת מלבד התדרים הנמוכים (ש Mp3 כמובן שנוגע בהם).

אני מסכים לעובדה שבמערכת פשוטה/בינונית לא יישמעו הבדלים, אבל מניסיון!! , במערכת איכותית שומעים ועוד איך.

כרגע כמו שאתה יודע לא מותקן לי באוטו שום דבר (פדיחה) אבל במידה ולמפגש הבא יגיע מישהו עם מערכת רצינית אני מוכן לצרוב שתי גרסאות לאותו השיר, נשמע ונחליט.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אין לי קיבעון על ריצ'ארד קלארק אני פשוט מאמין גדול במה שהוא אומר, והעניין הוא שהוא היחידי שבאמת עשה ועדיין עושה ניסויים להוכחת הדברים האלו כשכל שאר האנשים/עיתונים בוחרים להתעלם מכך וממשיכים לכתוב ביקורות שלפי דעתי הרבה פעמים הם חסרות שחר.

כשיהיו עוד אנשים כמוהו אז אני אביא גם את הניסויים שהם עשו כדוגמא אבל מה לעשות שכרגע ריצ'ארד קלארק הוא היחידי, אז אולי זה נראה כאילו יש לי קבעון עליו אבל זה לא כך פשוט אין מישהו אחר!

אבל מתחילה להיות תופעה יפה, בגלל שריצ'אר קלארק מרחיב לאט לאט את קהל המאמינים בו אותם מאמינים הרבה פעמים כותבים לכל המבקרים והאחראים עליהם ומתלוננים על הביקורות שהם לא הגיוניות, מה שאני זוכר זה שאיזה מבקר כתב על כך שלצליל היה גוון אפור ועל כך שהוא מחליף כל מיני כבלים בדברים שהוא קונה ואז זה מספק צליל טוב יותר משמעותית, האנשים התלוננו לעיתון(נדמה לי שזה היה בעצם איזה אתר גדול של ביקורות) שאין שום הוכחה לדבר ונחש מה הבן אדם הזה כבר לא כותב ביקורות.

אם תשים לב כשדיברתי על הקשרים של העיתון בתעשיה ציינתי שאני אומר זאת בלי קשר ל MP3.

כעקרון MP3 יכול לחתוך גם תדרים נמוכים אבל בגלל הדרך שבה הוא עובד הם תמיד יהיו תדרים גבוהים וככל שתעלה בKBPS ככה הוא חותך פחות.

תקרא את הת'רד הזה :

http://www.carsound.com/cgi-bin/ubbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=019259

עם איזה קבצים באיזה KBPS עשית את הניסוי שלך? ושוב פוקו בלי לזלזל חלילה ביושר שלך זה לא חוכמה לעשות ניסוי כשאתה יודע מתי הMP3 ומתי לא, גם אם לא תרצה העיניים משפיעות על השמיעה.

הנה לינק לניסוי קטן שדרך אגב נעשה מזמן ואל תשכח שמאז המקודדים שופרו.

http://www.mp3-tech.org/tests/gb/index.html

אה ומנסיון שלי לא שומעים הבדל, אולי האוזניים שלי דפוקות מה לעשות אבל זה טוב כי אז אני אוכל לקנות דברים זולים ולהנות מהאיכות שלהם :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...