Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיון בהיסטוריה טיפולית במחשב מוסך היצרן ללא היתר !

רנו4
שימו לב! השרשור הזה בן 6420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שבעל הרכב הקודם הוא זה ששילם על הטיפולים , הם למעשה קניינו , ולמוסך אסור להעביר את המידע לגורם אחר ללא אישורו.
טיעון יפה אך לא משכנע, היסטורית הרכב היא חלק ממנו,מי שרוכש את הרכב רוכש גם את ההיסטוריה,כרטיס הטיפולים מתנהל עפ"י מספר רכב ולא עפ"י מספר ת.ז., מי שרוצה לסייג חלק מהקניין צריך לעשות זאת במפורש.

אגב,נראה שיש פה איזו היסטריה לגבי השמירה על הפרטיות אבל הפרשנות הנכונה של חוק הגנת הפרטיות היא שלא כל דבר "חסוי" אלא הכוונה להגן על דברים מסויימים ו"רגישים" ולא על דברים בנאליים שאין לגבי הסתרתם שום הצדקה רציונית.

אני עדיין מחכה לנימוק משכנע והכי,פסק דין שניתן אי פעם במקרה שכזה.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי שקנית רכב אתה הוא בעליו וזכותך לעיין בהיסטוריה שלו. ההסטוריה הטיפולית היא חלק מהרכב שרכשת ואתה למעשה חייב לדעת מה נעשה ואיך נעשה ע"מ לתחזקו נכון .

אתה מדבר מתוך ניסיון שקנית רכב יד שנייה , הגעת איתו למוסך מורשה יבואן, ביקשת תדפיס של היסטוריית טיפולים והדפיסו לך אותו בלי ויכוחים, בלי קומבינות ובלי התחייבות מצידך לטפל במוסך,

או שזו פשוט דעתך/השקפתך בנושא בלי קשר לקורה במציאות?

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו דעתי והשקפתי בלבד.

אני לא בטוח שכל מוסכי היבואנים נוקטים באותה גישה ולכן קשה להכליל,לא כל מה שקורה במציאות הוא נכון בכלל,נכון משפטית בפרט או צודק וראוי ! קח למשל את התיאוריה שליבואנים יש אינטרס שלא לגלות היסטוריה של תאונות וליקויים ברכבי הלקוחות שאם לא כן,הם יאבדו עבודה ולקוחות ילכו לתקן תאונות במוסכים בהם אין תיעוד של התיקון ואיו חשש ל"ירידת ערך". אולי בגלל זה המציאו היבואנים "הלכה משפטית" משלהם ויצרו מציאות לפיה מי ששילם במיטב כספו על רכב לא יוכל לדעת לעולם כיצד טופל הרכב ומה נעשה בו...ותחשבו על זה...

ויחד עם זאת,בשעתו רכשתי לנצ'יה תמה בטרייד אין של היבואן (אצל ידידנו היקר תומר הדר) וקיבלתי את כל ההיסטוריה של הרכב על כל בעליו.

הדעה שאדם שרכש נכס שהבעלות בו עברה אליו והוא לא יכול להתחקות אחרי ההיסטוריה והטיפול בו היא אבסורדית לחלוטין,קל וחומר כשאין שום פגיעה ממשית ב"פרטיותו" של הבעלים הקודם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון לא נותנים.

לאחר שקניתי את הרכב שלי ונגשתי למוסך של היבואן לא הסכימו לתת לי את ההסטוריה של הרכב.

רק לאחר יפוי כח מהמוכר "עשו לי טובה" והדפיסו לי באופן מתומצת בכמה ק"מ ביצעו כל טיפול.

מאוד קשה לקבל את ההסטוריה ולפי דעתי גם אם פותח השרשור ישאל את המוסך הם לא יגידו לו.

ולכל החוטאים - רבותי נתראה בגיהינום.

:evil::evil::evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז תהיה רציני, מספרים לך מה קורה בשטח, לא מה דעתינו.
אני מאד רציני,מה שקורה בשטח זה לא רציני...

ולאסף,אינני מטעה ולא התכוונתי להטעות וראה הודעתי ממש זו שלפני הודעתך ותוכל להבין שאני ממתין לנימוק משכנע שהמצב החוקי אינו כפי שאני חושב.

ולדעתי אני לא טועה ולא מטעה,אני פשוט צודק.... ואתם פשוט שבויים בידיהם של היבואנים ומכיוון שמדובר בנושא משני אף אחד עדיין לא העמידו למבחן משפטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון לא נותנים.

לאחר שקניתי את הרכב שלי ונגשתי למוסך של היבואן לא הסכימו לתת לי את ההסטוריה של הרכב.

רק לאחר יפוי כח מהמוכר "עשו לי טובה" והדפיסו לי באופן מתומצת בכמה ק"מ ביצעו כל טיפול.

מאוד קשה לקבל את ההסטוריה ולפי דעתי גם אם פותח השרשור ישאל את המוסך הם לא יגידו לו.

אז היית הולך למוסך אחר ומנסה.

כמו שאמרתי, לי לא היתה כלל בעיה.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאסף,אינני מטעה ולא התכוונתי להטעות וראה הודעתי ממש זו שלפני הודעתך ותוכל להבין שאני ממתין לנימוק משכנע שהמצב החוקי אינו כפי שאני חושב.

ולדעתי אני לא טועה ולא מטעה,אני פשוט צודק.... ואתם פשוט שבויים בידיהם של היבואנים ומכיוון שמדובר בנושא משני אף אחד עדיין לא העמידו למבחן משפטי.

כשאמרתי שאתה מטעה התכוונתי לכך שבהודעה הראשונה שלך בשרשור לא ציינת שמדובר על דעתך ולא על המצב המצוי כיום שהוא לא כך.

אני מסכים איתך לגבי זה שאם קנית רכב אז זכותך לדעת איזה טיפולים הוא עבר ומתי (איפה וכמה עלה לא צריך להיות רלוונטי). אני מאמין שהכל צריך להיות גלוי. עד עכשיו כל רכב שקניתי קיבלתי תדפיס עם היסטוריית הטיפולים המלאה שלו מהבעלים. (אפילו עם המרצדס שנת 84 קיבלתי ספר טיפולים חתום ומלא + תדפיסים ממוחשבים).

שים לב שפותח השירשור שאל לגבי רכב שהוא מתעניין לקנות ולא רכב שבבעלותו. אם המוכר מסרב לתת לך תדפיס של היסטוריית טיפולים אז כנראה שיש לו משהו להסתיר (בהנחה שהרכב טופל במורשה של היבואן).

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נחזור לנושא הדיון בעצם - עזרה לבחור.

תגיד למוכר שאתה רוצה לגשת למוסך שבו הוא ביצע את הטיפולים ולעיין בהיסטוריית הטיפולים במחשב שלהם.

כאשר קנינו את הפאסאט זה מה שעשינו, המוכר אפילו הציע לנו לעשות את זה ולא הייתה לו שום בעיה.

עשינו את זה מכיוון שהרכב היה מלוקק בצורה מפחידה, אז רצינו לוודע שזה נכון ותואם את ספר הטיפולים והחשבוניות.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שבעל הרכב הקודם הוא זה ששילם על הטיפולים , הם למעשה קניינו , ולמוסך אסור להעביר את המידע לגורם אחר ללא אישורו.

אני בספק אם זה עמד אי פעם למבחן החוק, כי פשוט זה לא רלוונטי. על המוכר לגלות את מלוא פרטי הרכב. הסתרת פרטים עשויה להיות עילה לביטול העסקה. ובפרט אינך מצפה בוודאי שאקנה רכב ומיד אחליף רצועת תזמון.

בישראל דיני ראיות לא מחמירים. אם תגלה כקונה דרך עיון בהיסטוריה שסידרו אותך, זו ראיה קבילה אפילו אם השגת אותה תוך פגיעה בפרטיות של המוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם זה עמד אי פעם למבחן החוק, כי פשוט זה לא רלוונטי. על המוכר לגלות את מלוא פרטי הרכב.
איך זה קשור להיסטוריית הטיפולים?

הסתרת פרטים עשויה להיות עילה לביטול העסקה. ובפרט אינך מצפה בוודאי שאקנה רכב ומיד אחליף רצועת תזמון.

זאת לא הסתרה, ההיסטרייה הזאת היא לא "פרטי הרכב", זה שהמוסך מנהל רישום של הטיפולים לא אומר שהוא מחוייב למסור אותם למי שלא שילם עבורם

עוד מעט גם תגיד שאם האוטו טופל במוסך לא מורשה של היבואן אז זה גם נסיון להסתרת פרטים, כי המוסך לא מנהל רישום של הטיפולים

ותתפלא, אבל המון אנשים שקונים רכב (בעיקר רכבים ישנים יחסית) מחליפים מייד רצועת תזמון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה קשור להיסטוריית הטיפולים?

זאת לא הסתרה, ההיסטרייה הזאת היא לא "פרטי הרכב", זה שהמוסך מנהל רישום של הטיפולים לא אומר שהוא מחוייב למסור אותם למי שלא שילם עבורם

עוד מעט גם תגיד שאם האוטו טופל במוסך לא מורשה של היבואן אז זה גם נסיון להסתרת פרטים, כי המוסך לא מנהל רישום של הטיפולים

ותתפלא, אבל המון אנשים שקונים רכב (בעיקר רכבים ישנים יחסית) מחליפים מייד רצועת תזמון

זה לא פורום משפטי, אבל אם כבר מתפלפלים...

היסטורית הטיפול היא האמת. זה הכל. זה נכון שזה מעניין מי רשם את ההיסטוריה ומי מחזיק בה, אבל את ההיסטוריה אי אפשר לשנות. אפשר רק להסתיר. עצם הרישום יכול להוות הוכחה, ולכן יש מי שיעדיף לטפל אצל חאפר, כדי להסתיר. מה שלא רשום כאילו לא קיים. זו גם אחת הסיבות שיש חברות וגם עסקני ליסינג שנוהגים כך.

לטענתך אם הלכת לרופא פרטי והוא מצא שיש לך מחלה, היא בעצם לא קיימת, כי הרישום שלה הוא קניינך. האם לדעתך תוכל לבטח עצמך בביטוח רפואי ולהסתיר את קיומה? טכנית זה אפשרי. מעשית אם מישהו יגלה את הרישום ויוכיח ששיקרת, אתה בבעיה. באופן דומה אם תמכור רכב ויתברר שאמרת שלא היתה לו תאונה, אבל מישהו ימצא רישום שתיקנת את השילדה...

כמובן שהחלפת שמן ורצועת תזמון היא עניינו הפרטי של כל אדם, כל עוד לא הצהיר "אתמול החלפתי רצועת תזמון". אבל אנחנו מתייחסים כאן לדברים מהותיים והסתרתם. ולכן בקיצור אם בהיסטוריה רשום דבר הסותר את מה שאתה מצהיר, זה לא רלוונטי שאתה טוען שהטיפול ההוא היה קניינך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן דומה אם תמכור רכב ויתברר שאמרת שלא היתה לו תאונה, אבל מישהו ימצא רישום שתיקנת את השילדה...
שים לב, הכל תלוי למה שאתה אומר, אין קשר להצגת או אי הצגת היסטורית הרכב

אמרת שלא היו תאונות, הוכח אחרת - אתה אשם, לא אמרת? הקונה לא שאל? בעיה שלו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל עילה לביטול צריך שהדבר אותו הסתרת יהיה מהותי, אם רכב עבר או לא עבר טיימינג, לא ממש עניין מהותי. ולכן לא ישמש כעילה לביטול, תקשיב בשיעורים להבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...