Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית צ'נג'ר

SubaMan
שימו לב! השרשור הזה בן 7879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי E11 , הורדתי את ה-MANUAL של ה-1250.

כנגד 4 בנים דיברה פיוניר :

אחד רשע - הדיסק מלוכלך,נקה אותו.

אחד תם - הדיסק שרוט , החלף אותו.

אחד חכם - הדיסק הפוך (לא סביר ,אבל) , הפוך אותו.

אחד שאינו יודע לשאול - בעייה חשמלית ,כבה והדלק את הרכב. כנראה שהבעייה תיעלם מאליה (ניסית ,נפתר, תודה :wink: ).

יש לי את הקובץ הזה ,בפורמט PDF ,כך שאם אתם רוצים שילחו לי ה"פ עם הדואל ואשלח לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לבורג - לא הבנתי בדיוק על מה מדובר, בשישי אני אשתדל להזכיר לך להסתכל, וגם לאיציק.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, האם הוא מותקן אנכית או אופקית ?

ז"א...האם הוא מותקן כך: =======

או כך:

||||

||||

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיסקים יושבים על הצד.

זו עדיין לא סיבה שהם יישרטו אך ורק בקצה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK, הצורה בה מותקן הצ'יינג'ר שלך היא הכי בעייתית.

קודם כל, מה שיש לבדוק הוא את בורג כיוון העבודה של המכשיר - אם זה במאונך או במאוזן.

לפי מה שזכור לי מניקוי ופירוק הצ'יינג'ר שלי, בורג הכיוון הזה נותן מרווח מחיה טוב יותר למכלול בפנים - ייתכן וזה מה שגורם לשריטות אצלך עקב כיוון לא נכון ומרווח עבודה מצומצם.

אני לא יודע אם יש לך מושג איך העסק הזה עובד בפנים - אבל על קצה המזלג אסביר שהצ'יינג'ר בנוי בסגנון קופסא בתוך קופסא, שהפנימית בינהן היא מן הסתם הצ'יינג'ר שמחובר לקופסא החיצונית ע"י 4 'בולמי זעזועים' מסיליקון (הבהרה: מדובר ב-4 "כריות" סיליקון - לא בולמי זעזועים בסגנון מה שיש בגלגלים).

עצתי לך, במקרה והוא מכוון כראוי, לחבר אותו בצורה אופקית ולכוון את הבורג למצב עבודה זה. רוב הסיכויים (99%) שזה פותר לך את כל הבעיות לצמיתות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו שהשארת לא מפורק? :shock: וואלה ואני חשבתי שרק אני חולה במחלה... :wink:

אני חייב לבוא עם ה-BX איזה יום , זה עשוי להיות פרוייקט לשנה שלמה ... רק שלא תתאהב לי בצרפתיות :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא לשמוע - אבל כמעט כל דבר אני חייב לפרק ולבדוק, לפחות פעם אחת ;-)

באוטו הקודם שלי, הלגאסי, פירקתי כמעט כל רכיב אפשרי בהזרקת דלק בשביל ללמוד (כל בית המצערת, מנוע הצעדים, ווסת דלק, חיישן אויר, חיישן חמצן, חיישן נקישות, חיישן מצערת...וכיוצ"ב).

אני לא מדבר בכלל על דיסטרבוטורים שפירקתי לגורמים וכל מיני חלקים אחרים מעניינים ;-)

לנ"ל אפשר להוסיף גם רכיבים אחרים (צ'יינג'ר, האד-יוניט וכיוצ"ב).

בשביל ללמוד חייבים לפרק ;-)

אגב, גם בלגאסי וגם באימפרזה כבר קיבלתי "תעודת מומחה" בכל מה שקשור לפירוק לוח השעונים לגורמים :-) (היום לוקח לי פחות מ-5 דקות, שהם 300 שניות, לפרק אותו לגורמים - עד לרמת הרכיב)...

היום אני יודע להחליף נורה שרופה בלוח שעונים בזמן קצר יותר ממה שלוקח לתדלק רכב ממוצע :D

אה, ובאימפרזה פירקתי גם את ה'סטרטר' (מתנע) לגורמים :D

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בד"כ כזה , וזה אפילו עובר די בשלום ,חוץ מדבר אחד.

כשהייתי קטן ,השעונים המעוררים היו מברזל , גדולים,מכניים , ו... עם ה-ר-ב-ה גלגלי שיניים וקפיצים.

אחד עצר פעם.

אז פתחתי.

פתחתי בורג

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ועוד אחד

ואז הגעתי לבורג מבריק למראה

פתחתי גם אותו ,לאט ובזהירות.

עוד סיבוב

ועוד חצי

ועוד רבע

ופתאום....

בוווווווםםםם ,כל הגלגלים והקפיצים עפו קיבינימאט.

זה היה הבורג שהחזיק את הקפיץ הראשי של השעון.

כולו התפרק.

מאז הוא כמובן לא שב לאיתנו.

איפה HAYNES של השעונים כשצריכים אותם איפה ? :shock::wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...