Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נדנודים קלים אך מעצבנים, מאזדה CX5

thebaron

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. 
מאזדה CX5 2013. 

מרגיש קצת נדנודים קטנטנים ומטרידים מתחת לרגל. לא ממש רעידות. 
בעבר הרחוק, בהונדה CRV שהייתה לי, התופעה הייתה קשורה לציריות. ברכב שלי כבר הוחלפו בעבר משולשים (מקוריים), למרות שלא נראה לי שזה רלוונטי לנדנודים קלילים.

מה דעתכם? אולי תושבות מנוע? ציריות? 
האם יש מישהו מאזור עפולה/חדרה/פרדס חנה/חריש שיעזור לי לאבחן ברכב עצמו? במיוחד מי שמכיר רכבי מאזדה

נ.ב. לפני חודש וחצי הורכבו 4 צמיגי דנלופ חדשים. האם יש קשר?

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, thebaron כתב:

שלום לכולם. 
מאזדה CX5 2013. 

מרגיש קצת נדנודים קטנטנים ומטרידים מתחת לרגל. לא ממש רעידות. 
בעבר הרחוק, בהונדה CRV שהייתה לי, התופעה הייתה קשורה לציריות. ברכב שלי כבר הוחלפו בעבר משולשים (מקוריים), למרות שלא נראה לי שזה רלוונטי לנדנודים קלילים.

מה דעתכם? אולי תושבות מנוע? ציריות? 
האם יש מישהו מאזור עפולה/חדרה/פרדס חנה/חריש שיעזור לי לאבחן ברכב עצמו? במיוחד מי שמכיר רכבי מאזדה

נ.ב. לפני חודש וחצי הורכבו 4 צמיגי דנלופ חדשים. האם יש קשר?

עשו לך איזון גלגלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששמו לי צמיגים עשו לי איזון גלגלים.  ומכיוון שהחלפתי צלחות בלימה, קפצתי לעשות כיוון פרונט אבל במקום בדקו ואמרו שאין צורך, שהכל מיושר לפי המידה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התחלת להרגיש את הרעידות לאחר החלפת הצמיגים, סביר להניח שמשם הבעיה. 

תחזור אליהם או שתיגש למקום אחר לבצע איזון מחדש כי זו הבדיקה הזולה ביותר היה ותידרש לשלם. 

אין קשר בין החלפת צלחות בלימה לבין צורך בכיוון פרונט. ניתן היה לראות את השחיקה בצמיגים הישנים לראות אם היא שווה לרוחב כל מדרך הצמיג, אם לא שווה, אז יש לגשת לבצע כיוון פרונט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לגבי הבדיקת לחץ אויר.
אם זה לא יעזור,
גש לצמיגי זוארץ בראם 11 תל אביב, ובקש שיבצעו לרכב איזון דינמי Road Force Balance עם מכונה מיוחדת בשם Hunter Elite. המכונה עושה שימוש בלייזר וחיישנים לאיתור רעידות, ונותנת המלצות למפעיל לגבי סיבוב/מיקום הצמיגים על החישוק, והיכן להרכיב ברכב כל אחד מ 4 הגלגלים. (כפונקציה של האיזון - הכי מאוזן בצד הנהג מקדימה, זה שפחות בצד הנוסע מקדימה, השלישי בפינה ימנית אחורית, והרביעי בשמאלית אחורית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.6.2024 בשעה 22:58, BassDriver כתב:

אם זה לא יעזור,
גש לצמיגי זוארץ בראם 11 תל אביב, ובקש שיבצעו לרכב איזון דינמי Road Force Balance עם מכונה מיוחדת בשם Hunter Elite. המכונה עושה שימוש בלייזר וחיישנים לאיתור רעידות, ונותנת המלצות למפעיל לגבי סיבוב/מיקום הצמיגים על החישוק, והיכן להרכיב ברכב כל אחד מ 4 הגלגלים. (כפונקציה של האיזון - הכי מאוזן בצד הנהג מקדימה, זה שפחות בצד הנוסע מקדימה, השלישי בפינה ימנית אחורית, והרביעי בשמאלית אחורית).

כמה עולה כזה איזון דינמי?

בתאריך 15.6.2024 בשעה 22:58, BassDriver כתב:

אם זה לא יעזור,

אין למישהו באזור פרדס חנה/ עפולה/חדרה כזו מכונה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הוצע כאן לחזור לצמיגיה שהתקינה ולבקש שיבדקו שוב את האיזון לאור הרעידות. נראה לי שבאותו מעמד אפשר לנסות להעביר גלגלים אחוריים קדימה ולהפך ולראות אם יש הבדל בכלל. ורק אחרי זה להחליט אם ללכת על איזון עם כוחות כביש.

לא יודע איפה יש בדיוק צמיגיה עם מאזנת כזו באזורים שציינת. 

לפי תמונות ברשת, בצמיגי צמרת בנתניה (צפון) יש כזו מכונה (כמובן לבדוק טלפונית קודם, מה שאפשר גם עם צמיגיות אחרות). אולי אפשר גם לברר דרך היבואן של מכשירי האנטר, טכנו-טייר/אוטולוקס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.6.2024 בשעה 12:15, Tom_22 כתב:

כבר הוצע כאן לחזור לצמיגיה שהתקינה ולבקש שיבדקו שוב את האיזון לאור הרעידות. נראה לי שבאותו מעמד אפשר לנסות להעביר גלגלים אחוריים קדימה ולהפך ולראות אם יש הבדל בכלל. ורק אחרי זה להחליט אם ללכת על איזון עם כוחות כביש.

לא יודע איפה יש בדיוק צמיגיה עם מאזנת כזו באזורים שציינת. 

לפי תמונות ברשת, בצמיגי צמרת בנתניה (צפון) יש כזו מכונה (כמובן לבדוק טלפונית קודם, מה שאפשר גם עם צמיגיות אחרות). אולי אפשר גם לברר דרך היבואן של מכשירי האנטר, טכנו-טייר/אוטולוקס. 

המקום בו קניתי את הצמיגים מרוחק מבייתי. בנוסף, הם בני דודים והיה להם כמעט שבוע של חג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים: קפצתי למוסך שלי (מוסך כללי, לא מאזדה). דבר ראשון שלח אותי לבדוק איזון גלגלים.  בדקתי, אמרו לי שהצמיגים מאוזנים (הוסיפו משקולת באחד מהם, אבל משהו זניח) ומילאו לי גם אוויר לפי הרצוי. לא מצאו עיוות כלשהו על הצמיגים.

חזרתי למוסך. חוץ ממעט חופש בצירייה הקדמית צד נוסע, שלדעתו לא בטוח שקשורה, לא מצא משהו. לדעתו, צריך לחזור למקום בו קניתי את הצמיגים.בינתיים, בשביל לבדוק אם יש הבדל בהרגשה, הוא החליף לי בין הקדמיים לאחוריים. אין הבדל - הנסיעה עם נדנודים קלילים מאג ופה ושם גם קופצנית. 

מכיוון שהמקום בו הם נרכשו הצמיגים קצת מרוחק,  דחיתי זאת אבל לא יהיה מנוס מלחזור אליהם. האם חנות צמיגים מערבת את היבואן? מיהו בכלל יבואן צמיגי דנלופ? עכשיו ראיתי שמישהו פרסם כאן בחודש אפריל שקנה צמיגים כאלה גם למאזדה CX5 . צריך לשמוע את חוות דעתו. אולי אני מגזים וקטנוני? אבל יש נדנודים. ויש קפיצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נוסף: חזרתי היום למקום בו נרכשו הצמיגים. בדק אותם בדיקה מקיפה וקבע חד-משמעית כי הבעיה אצלי מכנית, ולא קשורה לצמיגים. אמר שייתכן וזה אכן חופש בציריות - הוא סובב את הגלגלים והשמיע לי תקתוקים לא רצויים.

בקרוב יש לי טסט, מעניין מה יאמרו שם ב"בור", לגבי הציריות ומערכת ההיגוי.  

כמה עולה לבצע בדיקה במוסך מורשה מאזדה? למישהו יש ניסיון עם תורג'י בחדרה? הם מקצוענים או שאני שופך את כספי לחינם?

עריכה אחרונה על ידי thebaron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, BassDriver כתב:

יש לי את אותה בעיה ב CX30.
הצמיגיה ביצע בדיקה נוספת Road Force Balance על מכונת האנטר, וקבע שהבעיה ברכב.

ואתה הולך למוסך? על מי אתה סומך שיצביע על מקור הבעיה? אני בקרוב אצטרך לעשות טסט, אז בכל מקרה מסקרן מה יאמרו שם בבדיקה "בבור", האם יש כאן עניין של ציריות. כפי שצינתי, בעבר שיפצו לי שתי ציריות לרכב אחר. גם שם היו נדנודים.לא הייתי מרוצה מהשיפוץ ומהמחיר, אבל עשיתי מאז שיעורי בית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...