Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תדירות החלפת מחסנית סיליפוס עמיעד קומפקט

קורן בן אשר

פוסטים מומלצים

ערב סביר,

התקנתי לפני כחצי שנה עמיעד קומפקט על קו הכניסה לדוד החשמלי בלבד. לפי ההוראות יש להחליף מחסנית כל ארבעה חודשים או 85K ליטר. שלשום החלפתי מחסנית, הישנה נראית מלאה לגמרי ובאופן כללי כחדשה, מלבד הצבע שהצהיב מעט. האם הכדוריות אמורות להתמוסס ולהעלם עם הזמן? אם כן, הרי שהמחסנית כנראה יכולה לשרוד אצלי שנתיים בכיף. אני מבין נכון? 

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, קורן בן אשר כתב:

האם הכדוריות אמורות להתמוסס ולהעלם עם הזמן?

הבנת נכון. 

אין אפשרות ריאלית לקבוע נתון של פרק זמן להחלפה, מהסיבה הפשוטה שמעבר לכך שצריכה של כל אחד היא שונה, גם כמות האבנית, הלחץ בצנרת ועוד כמה משתנים היא ממש לא קבועה או דומה גם לא בין 2 בניינים שכנים לפעמים. 

אז ההמלצה היא קצרה ככל הניתן בדרך כלל, רק שלרוב היא תלושה מהמציאות. 

בדוק בעוד חצי שנה מה המצב, אם עדיין יש לך בפנים חומר, קרא שוב את המשפט הזה :lol:

כשתראה שהחומר עומד להיגמר, אז תמלא. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזה מכשיר גם כשנתיים.

שמת לב שזה עוזר במשהו?

הראש מקלחת אצלי תמיד מתמלא באבנית ואין לי דרך לבדוק על מוצרים אחרים כי אין לי קומקום )משתמש בתמי 4( , לא משתמש בדוד )חימום גז(, ולכן רק המקלחות כרגע הן האימדיקטור שלי והמצב שם לא משהו בכלל

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Opel Astra GSI כתב:

יש לי כזה מכשיר גם כשנתיים.

שמת לב שזה עוזר במשהו?

הראש מקלחת אצלי תמיד מתמלא באבנית ואין לי דרך לבדוק על מוצרים אחרים כי אין לי קומקום )משתמש בתמי 4( , לא משתמש בדוד )חימום גז(, ולכן רק המקלחות כרגע הן האימדיקטור שלי והמצב שם לא משהו בכלל

כלומר אתה משתמש במערכת הזו רק בכדי למנוע את האבנית בראש המקלחת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחליף מחסנית כל פעם שהקומקום מראה סימני אבנית שזה יוצא בערך כל ארבעה-חמישה חודשים.

גם אצלי הכדוריות במחסנית נראות כחדשות בזמן ההחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ירחמיאל כתב:

כלומר אתה משתמש במערכת הזו רק בכדי למנוע את האבנית בראש המקלחת? 

לא, המערכת מותקנת אחרי השעון מים. אני אומר שהאינדקציה היחידה שלי, היות ואיני משתמש בקומקום ולא בדוד מים באה לידי ביטוי במקלחת. הראש מקלחת והזכוכית של המקלחון מלאים באבנית, ולכן אני לא באמת יודע כמה האמצעי הזה מבצע את עבודתו.

התקנתי את המערכת כדי לשמור על הצנרת, תמי 4, מכונת כביסה, דוד וכו.

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סופר ספיר עם מחסנית גדולה, על הקו הראשי, כבר כמה שנים. זה כמו החלפת שמן במנוע, או זמן/שימוש.

אני מחליף כל חצי שנה, זה לא מזיק. מזמין סיליפוס מעמיעד, ומחליף. גם בסיליפוס יש זבל, ויש איכותי.

אצלי אני כמעט ולא מנקה אבנית מהקומקום, ואין אבנית כמעט על הברזים. אבל זה בעיקר על הראשי בשביל כל הצנרת בבית/דוד.

יש גם מתקין של עמיעד, כבר מבוגר שאני מכיר, הוא גם טוען שזה מפחית בצורה נכרת, אין 100 אחוז, אבל גם 60 אחוז זה טוב.

אצלו יש מערכת כבר 20 שנה.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כל מיני מחקרים מהעולם שמזהירים משתיית מים שטופלו בסיליפוס (פוספטים) בכמות גבוהה. הבנתי שיש אפילו מדינות שאוסרות אספקת מי שתיה שטופלו בסילפוס.. קחו את זה בחשבון.

הנה סתם כתבה אקראית בנושא שמצאתי בגוגל ב5 שניות

https://www.tipatech.co.il/english/siliphos-dangerous-for-drinking/

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה לכל העונים.

המטרה הייתה להגן ככל האפשר על הדוד (כרומגן חדש מהקבלן), היות ואנחנו בקומה נמוכה יחסית נדפקנו עם דוד חשמלי בלבד - לא מחוברים למערכת הסולארית. מאידך גיסא, מראש לא רציתי להכנס לויכוחי כן/לא סיליפוס עם אשתי, לכן המסנן הותקן על קו הכניסה לדוד בלבד. למכונת הכביסה התקנתי מסנן סיליפוס קטן, מהסוג הזה שיש בכל טמבוריה ראויה, למדיח יש את אספקת המלח שלו, ולמי שתיה יש בריטה - שאגב באמת מוציאה את כל האבנית מהמים ולא רק מונעת ממנה להתיישב בקומקום.

אני מקבל את דעתו של הברווז, בתור מומחה למים; לפי חשבון פשוט, בהנחה שאנחנו גומרים דוד שלם כל יום (150 ליטר), אז מדובר ב-4500 ליטר בחודש, כלומר יש כמעט 20 חודש בין החלפות (אם הולכים לפי קילומטרז' ולא לפי זמן...).

לגבי אפקטיביות, קשה לי לשפוט כי אין לי מול מה להשוות. בכל מקרה, הסיליפוס לא מוציא את האבנית אלא מקשה עליה להתיישב, ולפי כל המקורות שנתקלתי בהם, היעילות היא סביב 50%, כלומר עדיין בסופו של דבר האבנית תתיישב במקומות המועדים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפילטר מים שלנו (יש לנו את הכחול הגדול יותר,הצהוב הרגיל שיש לרוב לא עומד בלחץ מים שלנו,שמסתבר שגבוה משום מה) יש גם ברז משל עצמו,הומלץ פעם בחודש לפתוח ל10-15 שניות

כדוריות מחליפים קבוע כל חצי שנה (מחסנית חצי קילו עולה בין 55 ל80ש"ח,מכרז בין הטמבוריות\רשתות)

אצלנו כשמחליפים כדוריות הן כבר ברובן התמוססו \ נהיו קטנות כמו גולות של פעם (גודל ציפורן ממוצעת)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2024 בשעה 13:18, Igalz כתב:

הנה סתם כתבה אקראית בנושא שמצאתי בגוגל ב5 שניות

מעבר ללינק הזה ששלחת לא מצאתי עוד מחקרים בנושא...

שלא לדבר שהכתבה הזו נמצאת באתר של חברה שמשווקת מסנן מים שלא בשיטת הסיליפוס... נכנסתי למחקר שמוזכר בכתבה הזו ושנעשה באוניברסיטת לובליאנה בסלובניה ובכלל אינו מדבר על כך שסיליפוס מסוכן לבריאות - אלא שהם דגמו את המים בסלובניה בהרבה מקומות ומצאו שיש ערכים יחסית גבוהים של פוספטים במים ביניהם סיליפוס ויש לחקור את ההשפעה של זה על הבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2024 בשעה 17:17, ezuf כתב:

לפילטר מים שלנו (יש לנו את הכחול הגדול יותר,הצהוב הרגיל שיש לרוב לא עומד בלחץ מים שלנו,שמסתבר שגבוה משום מה) יש גם ברז משל עצמו,הומלץ פעם בחודש לפתוח ל10-15 שניות

כדוריות מחליפים קבוע כל חצי שנה (מחסנית חצי קילו עולה בין 55 ל80ש"ח,מכרז בין הטמבוריות\רשתות)

אצלנו כשמחליפים כדוריות הן כבר ברובן התמוססו \ נהיו קטנות כמו גולות של פעם (גודל ציפורן ממוצעת)

גם בסיליפוס יש ויש.

הזולים מגיעים בשקים מסין באיכות/בקרת איכות..

ולא מומלץ שזה יתערבב במיי שתיה/רחצה.

אני מזמין מעמיעד, אורגנלי, הסיליפוס הגיע בעבר מגרמניה, עכשיו מארצות הברית . ועומד בתקן הישראלי למי שתיה.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...