Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת דוד מים

ד ו ד

פוסטים מומלצים

כמו שאומרים , אין שאלה  האם נגלה יום אחד דוד מים נוזל , אלא מתי, וזה קרה.   דברתי עם לא מעט מתקינים ולא הצלחתי לקבל משהו משותף בחוות הדעת שנתנו. מניח שכמה מהקוראים  מבינים בתחום ואחרים שנתקלו בבעיה  ומוכנים לחלוק מנסיונם באיזה יצרן דודים  בחרו ומדוע.  מדובר על דוד 120 ל' בהתקנה אנכית עם מחליף חום-מותאם למערכת סולרית בבנין משותף.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה יש בארץ רק שני יצרנים שעומדים בתקן - כרומגן ונמרוד.

אישית יש לי ניסיון מצויין עם כרומגן - בדירה הקודמת דוד חשמל שהחזיק קרוב ל-15 שנה, בנוכחית דוד שמש שמתקרב לגיל 11.

הבן שלי החליף השבוע דוד שמש לכרומגן (לא יודע מה היה קודם ובן כמה היה הדוד - היה שייך לדירה שהוזנחה שנים רבות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת מהיכן הדוד נוזל והאם ניתן לתקן או שאין מנוס מהחלפה. 

מצטרף להמלצת החבר מעליי, כרומגן נחשב דוד איכותי אבל המחיר כמובן בהתאם. 

מכיר אישית דודים שהחזיקו שני עשורים לא ממותגים למעט החלפת החמם כמובן ולכן לדעתי כלל לא בטוח ששווה להשקיע את ההפרש לכרומגן. 

מציע שתציין מאיזה איזור אתה ותוכל לקבל המלצות לאנשי דודים או שתערוך חיפוש בגוגל ותראה מי מנוסה ומומלץ באזורך. לאחר שתקבל הצעות מחיר תחליט מה כדאי לך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להזכיר שמדובר בנזילה היקפית ולא מה"פלאנש". הדוד המדובר תוצרת כרום מגן ושרד בקושי 7 שנים. לאתר מתקינים זו לא הבעיה, הבעיה כרגע היא לקבוע ולבחור יצרן .  אח"כ כל שנותר הוא להתקשר לכמה מתקינים , להתמקח על עלות כוללת ולתאם התקנה. משיחות עם מתקינים הבנתי שמדובר בעלות כוללת של בין 2800 - 3800 לדוד. מחיר הזוי   בשביל 50 קג מתכת, גוף חימום וטרמוסטט, וזאת לעומת  עלות מקרר או מזגן וכ'ו. לטעמי המחיר הנדרש לדוד ממש הזוי , ואולי אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כולל גם עלות סחיבת הדוד החדש והדוד הישן ועבודת ההתקנה. 

הבן שלי שילם השבוע כ-3000 ש"ח תמורת דוד שמש כרומגן, דומני 150 ליטר. המשך יבוא (גם הקולט מתקרב לסוף דרכו).

לגבי מתקינים - לא ציינת באיזה איזור.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 שנים זה מעט מאוד. בטוח שלא דוד מזוייף?

בתחום הזה יש לא מעט זיופים. גם נמרוד וגם כרומגן טובים. אם כי היה לי דוד שמש של טל סחר שהחזיק כמעט 24 שנים יחד עם הקולטים. כשהלך החלפתי גם את הקולטים לדוד וקולטים של כרומגן במקום לשלם פעמיים אבל חצי שנה אחרי מכרתי את הבית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שקורה הרבה פעמים משהו שאנחנו לא אוהבים,  תמיד זה קורה  דווקא בזמן הכי לא נוח להתיחסות, הפעם קרה במינון פורטה.  קשה לקבל הצעות מחיר ומועד התקנה בערב חג ובכל זאת, קבלתי כמה הצעות במנעד (ביטוי נחמד) מפתיע של 30 אחוז. ביום ד אמשיך בסקר קצר ונקבל החלטה על נימרוד או כרום מגן.

חג שמח לכולם  ובשורות טובות

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...