Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה עם רכב חליפי - מהמוסך הסדר

פוסטים מומלצים

אנסה לתאר את השתלשלות העניינים בצורה הכי פשוטה:

אשתי עושה תאונה > שמה את הרכב בתיקון במוסך הסדר (במקרה גם מוסך מורשה יבואן של הרכב המתוקן)

אני מקבל רכב חליפי ממוסך ההסדר מיד, חותם על מסמכים, צילום רישיון וכו׳ על פי הנהלים.

באותו יום כעבור כמה שעות אני עושה תאונה ומשבית את הרכב החליפי (רכב ישן יחסית, לא יודע מה המוסך עשה איתו)

בעל המוסך - אשר הרכב רשום על שמו, נלחץ מאוד וזרק לי שאני (בן 28 בזמן התאונה) לא מכוסה בביטוח (כי זה מעל 30). הגעתי למוסך ושילמתי 400 דולר השתתפות עצמית בגלל התאונה לרכב החליפי, וזהו, הסיפור נגמר.

היום, כעבור מעל שנה של טיפולים וכו׳ אני בליווי עו״ד מתכננים לתבוע את הביטוח - בהנחה והכל היה כשר מצידי, הביטוח על הרכב הפרטי שלי היה בתוקף, לגילאים המתאימים, מוסך הסדר, האם לחברת הביטוח של המוסך/מוסך תיהיה סיבה להתנער? בשורה התחתונה אני תובע את ביטוח החובה של הרכב החליפי הרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. היית צריך לקרוא את חוזה ההשכרה שעליו חתמת, היית מגלה את הגבלת הגיל ואת ההשתתפות העצמית (אגב, למה נקובה בדולרים?).

לפני כעשור היה לי סיפור של רכב חלופי מסוכן שקיבלתי מחברת ההשכרה באמצעות הביטוח והמוסך (רכב שחזר באותו יום מליסינג במשהב"ט, בירידה של עוקף נו"ש גיליתי שהבלמים לא ממש בולמים), מאז אני נמנע מלקחת רכב חלופי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי, לא מוזכר בשום מקום שהביטוח לרכב חליפי הוא מעל גיל 30.

בפוליסה של הביטוח שלי, הרכב החליפי הוא מגיל 24.

הפדיחה היא של המוסך, לא שלי.

הביטוח בפועל של בעל המוסך כנראה היה לגיל 30 ומעלה (ביטוח חובה)

למה בדולרים? אין לי מושג. זה מה ביקשו ויש תיעוד וקבלות להכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להפריד בין ביטוח מקיף (שם כנראה חלה הגבלת גיל של המוסך - הגיוני סה"כ), לבין ביטוח חובה שאחראי על פיצויי על נזקי גוף שאתה הולך לתבוע. עו"ד שלך אמור לדעת למי להפנות התביעה במקרה הזה לביטוח שלך או של המוסך.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלא קראתי את חוזה ההכשרה שלך, אבל כאשר בהזדמנות אחרת ראיתי את חוזה ההשכרה בסיסי שלפיו מקבלים רכב חלופי (באמצעות חברת השכרה), די נעשה לי שחור בעיניים, כי הכיסויים ממש מינימליים עם השתתפות עצמית גבוהה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, matanff כתב:

אני מדבר נטו בהיבטי חובה, כמו שאמרתי את עניין הנזק סגרתי ב400 דולר השתתפות עצמית מול המוסך.

אתה מתכוון שהיה לך נזק גוף?

למיטב ידיעתי נזק גוף מכוסה לכל נהג, גם אם הצהירו להם מגיל מסויים...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי בהשכרה (וכפועל יוצא - ברכב חלופי) ביטוח החובה תקף לכל נהג כמו ברכב רגיל, אם הנהיגה היתה ברשות המשכיר, ולכן פות”ש יהיה מכוסה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, tinoki כתב:

למיטב ידיעתי בהשכרה (וכפועל יוצא - ברכב חלופי) ביטוח החובה תקף לכל נהג כמו ברכב רגיל, אם הנהיגה היתה ברשות המשכיר, ולכן פות”ש יהיה מכוסה.

ממש מעניין.

יש לך אפשרות להביא מקור?

ו ”ברשות המשכיר ” הכוונה לבעל הרכב, דהיינו חברת ההשכרה ?

כי אם כן, אני לא מוצא מתי זה רלוונטי, כי חברת ההשכרה למיטב ידיעתי לא מרשה לאי מי לנהוג על הרכב כשהוא אינו מתאים להגבלות הפוליסה. 

---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי השכרה יש 2 קבוצות:

- חברות המבטחות את עצמן בביטוח חובה (חייבים מינימום 100 רכבים אאל”ט). אלו ינסו להתנער במקרה של תאונה שלא לפי ההוראות שלהם. נניח: השוכר נתן לאחר לנהוג - יכולים לטעון שהביטוח לא מכסה אותו כי הוא לא מורשה לנהיגה, בדומה לגניבה.

- חברות המבטחות בביטוח חיצוני רגיל - מעריך שזה המקרה של פות”ש - הנהג היה מורשה ע”י בעל הרכב (המוסך) ולכן אין באפשרות המבטחות להתנער מביטוח החובה. המבטחות יוכל להתנער מביטוח הרכוש משום שהמבוטח (המוסך) לא עמד בכללי הפוליסה לעניין גיל הנהג.

לכן בביטוח החובה פות”ש אמור להיות מכוסה ללא בעיה.

• אהבתי 1

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אז אחדד אם לא היה ברור.

מדובר על ביטוח חובה בלבד (נזק גוף) 

והרכב בו נהגתי היה ממש רשום על שם בעל המוסך (אדם פרטי) - וגם תעודת החובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@tinokiביטוח חובה חייב להיות בחברת ביטוח. "ביטוח עצמי" הוא רק לרכוש.

אבל בעל המוסך אינו חברת השכרה אז,הרכב אינו רכב השכרה, החוק הוא כמו ברכב פרטי/חברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@tinokiביטוח חובה חייב להיות בחברת ביטוח. "ביטוח עצמי" הוא רק לרכוש

היכן ”אגד” מבטחת ביטוח חובה?

לפני שעתיים, matanff כתב:

מדובר על ביטוח חובה בלבד (נזק גוף) 

בתאריך 27.1.2024 בשעה 09:35, matanff כתב:

בעל המוסך - אשר הרכב רשום על שמו, נלחץ מאוד וזרק לי שאני (בן 28 בזמן התאונה) לא מכוסה בביטוח (כי זה מעל 30). הגעתי למוסך ושילמתי 400 דולר השתתפות עצמית בגלל התאונה לרכב החליפי, וזהו, הסיפור נגמר.

אם אין מקיף, על מה הייתה ההשתתפות העצמית? מה פספסתי? 

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...