Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערכה של שמאי מוגזמת לטעמי יש מה לעשות ?

פוסטים מומלצים

שלום לכולם קצת לפני ראש השנה פגעתי למישהו מאחורה ברכב בטמבון .

מציין שבאותו יום שעה לאחר מכן נגשנו למוסך אני מהרגע הראשון לא חיפשתי להתנער ולעשות בלאגן הייתי אשם רציתי לשלם.

קבענו במוסך שמתקנים את הטמבון הגענו למוסף קיבלנו הצעת מחיר על הצד שפגעתי בוא לתיקון.

הבחור טען שגם הצד השני קשור אליי ולי כבר ממש לא היה סבלנות ואמרתי לו באהבה תקן גם את השני(את כל הטמבון כבר) לא היה לי כוח להתווכח רק רציתי לסיים עם זה.

אני באותו יום כבר שילמתי את הכסף למוסכניק כי יום לאחר מכן היה ראש השנה ונסעתי לשבוע מהעיר אז קבענו שאני משלם והוא יכניס יום למחרת בבוקר את הרכב.

לאחר יותר משבועיים אני כבר חשבתי שסיימנו עם זה התקשר אליי הבחור ואמר לי שהוא לא מוכן לתקן והוא רוצה חלק חדש (חשוב לציין שברגע ההגעה למוסך כל הפרטים הוצגו לנו המוסכניק אמר בדיוק מה הוא הולך לעשות לחצנו ידיים היה מבסוט וכל אחד נפרד לדרכו).

מאז אני בסרט בהתחלה הוא הלך למוסך ביטוח קיבל הצעת מחיר של 5500 אלף שקל.

אחרי זה הוא רצה ממני 2500 שקל ואמר לי בוא נסגור את זה.

אחרי זה הוא פנה לשמאי והשמאי נתן הערכה של יותר מ7000 אלף שקל !!! פה זה כבר מוגזם מאוד לדעתי (הרכב הוא סוזוקי ויטרה 2004) כשלי הלך טמבון לפני שנתיים ברכב 2019 שילמתי על טמבון חדש פלוס מצלמות וחיישנים 4000 אלף שקל.

לי אין ביטוח מקיף כרגע נגמר לי הביטוח ממש כמה ימים לפני התאונה ולא חידשתי כרגע כי המחירים עלו קיצונית וכרגע אין לי תקציב לחדש ביטוח.

מה אתם חושבים שהאופציה הכי טובה בשבילי כרגע ?

עוד שאלה קטנה במידה ואני מחדש ביטוח בימים הקרובים אני עוד יכול להפעיל אותו ? או שזה לא משהוא חוקי לעשות על תאונה שכבר קרתה.

מצד אחד אני משלם 7 אלף שקל בשנה ביטוח ודווקא בשבוע שזה קרה לא היה לי מסגרת..

עריכה אחרונה על ידי Maor97
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 20 דקות, KipodYam כתב:

יש לך קבלה מהמוסכניק ששילמת לו? סיכום כתוב כלשהו? מוקלט?

יש לי קבלה מהמוסך.

אין פירוט כי שילמתי לפני שהוא הכניס את הרכב.

המוסכניק אמר שלפני שהרגב משתחרר הוא מחצים אותו על דף הסרת אחריות ופירוט של הכל אבל זה בסוף לר הגיע לזה.

אני חד משמעית אשם בזה שלא עשיתי איתו איזשהו הסכם על דף מסודר לפני כי לא חשבתי בכלל שזה יגיע לזה אבל מבחינת להוכיח ששילמתי זה לא בעיה יש גם שיחות איתו בוואצפ.

ועוד משהו שחשבתי עליו עכשיו איך הגיוני ששמאי עושה הערכה חודש לאחר הפגיע ? הבן אדם המשיך לנסוע ברכב כל הזמן הזה. איפה השמאי יודע מה קרה בזמן הזה ? הבן אדם נוסע עם טמבון רופף מן הסתם שיתצבר עוד נזק.

ואיך יכול להיות ששמאי לא פנה אליי בכלל ? הוא לא צריך לברר גם איתי ? הוא פשוט לקח כל מילה שהוא אמר לו ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין - אם הוא הלך למוסך ביטוח, אז מוסך כזה מביא שמאי של הביטוח. אז איך עברנו מ5500 ל 7000?

אני קצת בספק שלרכב שנת 2004 יש ביטוח מקיף. תבדוק דבר ראשון איזה ביטוח יש לו.

אחרי זה תבקש הערכת שמאי.

זה משחק פוקר של שקרן וסחטן לדעתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, KipodYam כתב:

לא מבין - אם הוא הלך למוסך ביטוח, אז מוסך כזה מביא שמאי של הביטוח. אז איך עברנו מ5500 ל 7000?

אני קצת בספק שלרכב שנת 2004 יש ביטוח מקיף. תבדוק דבר ראשון איזה ביטוח יש לו.

אחרי זה תבקש הערכת שמאי.

זה משחק פוקר של שקרן וסחטן לדעתי.

אין לו מקיף יש לו רק צד ג׳ 

בהתחלה הלך למוסך ביטוח אמר לי 5500

אחרי זה כנראה הביא שמאי .

אני גם לא מבין מה שורה פה אין שום הגיון בשום דבר כל מה שהוא עשה לא תקין.

לגבי מה שרשמתי על השמאי גם כן בהודעה הקודמת זה בכלל תקין הערכה הזאת ? חודש אחרי בלי לברר מול הצד השני שום דבר ? 

עריכה**

עברתי על ההודעת שלנו הטמבון עולה 5000 הרכבה פלוס צבע 2000 זה מה שהוא רשם לי.

באמת שאני לא מבין את זה גם באינטרנט טמבון חדש לסוזוקי ויטרה 2004 לא עובר את ה700 שקל איך זה יכול להיות.

עכשיו בכללי מה אומר החוק על החלפה של חלק לעומת

תיקון ? הרכב שלו לפי מחירון באיזור ה14k לא מאמין שמכה כזאת ברכב 2004 יעלה בירידת ערך. אני מחוייב במיקרה כזה להחליף

לחלק חדש בעלות של כמעט חצי מהמחירון ? כשיש אפשרות לתיקון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייר - בשלב כזה תגיד לו שיילך לחפש. אין לו ביטוח מקיף, והפעלת ביטוח צד ג'/מקיף שלך זה לשיקולך בלבד, הוא לא יכול לדרוש ממך להפעיל את זה. נראה אם יעיז לתבוע אותך בתביעות קטנות כשיש לך הוכחה שהוא הסכים לתיקון ביום הראשון. בגדול, ברגע שאין לו ביטוח מקיף, הוא לגמרי מסתמך על טוב ליבך - אין אף אחד שיעשה בשבילו את העבודה בלהוציא ממך את הכסף.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, chrono כתב:

פייר - בשלב כזה תגיד לו שיילך לחפש. אין לו ביטוח מקיף, והפעלת ביטוח צד ג'/מקיף שלך זה לשיקולך בלבד, הוא לא יכול לדרוש ממך להפעיל את זה. נראה אם יעיז לתבוע אותך בתביעות קטנות כשיש לך הוכחה שהוא הסכים לתיקון ביום הראשון. בגדול, ברגע שאין לו ביטוח מקיף, הוא לגמרי מסתמך על טוב ליבך - אין אף אחד שיעשה בשבילו את העבודה בלהוציא ממך את הכסף.

זה כבר מה שאני חושב אני פשוט מפחד להגיע לסכום כזה כי אין לי. 

אני מההתחלה באתי בגישה הכי אובה הייתי נחמד באמת לא חיפשתי להתחמק ולא כלום אבל וואלה בחייאת בדקתי עכשיו מחירון של הרכב ככה נקי לפני שקלול זה עומד על 15 אלף אז כאילו למה להרוס לבן אדם את החיים עכשיו על מכה קטנה בטמבון באמת שאפ היית רואה את המכה היית צוחק מההתחלה היינו אמורים פשוט לתקן וזהו.

יש לך מושג לגבי מה שרשמתי למעלה ? מה אומר החוק לגבי תיקון או החלפה ? מבחינה חוקית נטו פגעתי עכשיו ברכב ישן בן אדם יכול לדרוש חלק חדש שהוא כמעט חצי מעלות הרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח לו הודעה שהוא מתנהג באופן לא הוגן.

סגרתם ביניכם את התשלום והנזק. אם זה מתאים לו... אחלה ואם לא תנתק איתו מגע. אל תענה להודעות או טלפונים שלו. אם הוא מתקשר ממספר לא מוכר פשוט תנתק

שיתבע אותך... ואני בספק אם זה יקרה 

יותר ממה שהוא מבקש היום לא יפסיקו לרעתך ככה שיותר גרוע לא יכול להיות 

• רעיון טוב! 7
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, סולל הדרך כתב:

שלח לו הודעה שהוא מתנהג באופן לא הוגן.

סגרתם ביניכם את התשלום והנזק. אם זה מתאים לו... אחלה ואם לא תנתק איתו מגע. אל תענה להודעות או טלפונים שלו. אם הוא מתקשר ממספר לא מוכר פשוט תנתק

שיתבע אותך... ואני בספק אם זה יקרה 

יותר ממה שהוא מבקש היום לא יפסיקו לרעתך ככה שיותר גרוע לא יכול להיות 

תאמת כבר עזבתי את זה לפני כמה שבועות כבר שהוא התחיל להגזים אמרתי לו שחרר ממני פשוט היום התקשרו אליי מהחברת ביטוח שלא וזה עצבן אותי שעשו הערכת שמאי על סמך מילה שלו בלי לברר איתי כלום.

יכול להיות שהוא יתבע הוא נראה לי מאוד משועמם אבל כן מה שיקרה יקרה מה אני אעשה.

בכללי לפי הסיפור הזה אתה חושב ששופט יפסוק סכום כזה לטובתו ? זה לא מוגזם בעליל לרכב כזה? יש התחשבות בסיטואציה ? (רכב ישן לא חייב להחליף חלק ובנוסף לזה שהוא חיכה מלא זמן והמשיך לנסוע ברכב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי... מאיזו חברת ביטוח התקשרו? אמרת שאין לו מקיף, רק צד ג' - אז לאיזה ביטוח הוא בכלל הלך?

לגבי חוק - אני לא חושב שיש חוק שמסדיר את הנושא. אבל הגיוני ששופט ייקח בחשבון שמדובר ברכב בן 20, ולא הגיוני לצפות שתשלם על חלק חדש-דנדש כדי להחליף חלק בן 20. העלות צריכה להיות של תיקון, או של חלק במצב טוב מפירוקיה. מאוד בספק שיפסוק שאתה צריך לשלם על חלק חדש (זה לא הוגן כלפיך, גם אם הצד השני לא אשם בזה שהתנגשת בו), ובפרט לאור העובדה שניסית להגיע איתו לפתרון שהוא הסכים לו לכאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, chrono כתב:

לא הבנתי... מאיזו חברת ביטוח התקשרו? אמרת שאין לו מקיף, רק צד ג' - אז לאיזה ביטוח הוא בכלל הלך?

לגבי חוק - אני לא חושב שיש חוק שמסדיר את הנושא. אבל הגיוני ששופט ייקח בחשבון שמדובר ברכב בן 20, ולא הגיוני לצפות שתשלם על חלק חדש-דנדש כדי להחליף חלק בן 20. העלות צריכה להיות של תיקון, או של חלק במצב טוב מפירוקיה. מאוד בספק שיפסוק שאתה צריך לשלם על חלק חדש (זה לא הוגן כלפיך, גם אם הצד השני לא אשם בזה שהתנגשת בו), ובפרט לאור העובדה שניסית להגיע איתו לפתרון שהוא הסכים לו לכאורה.

התקשרו מהחברת ביטוח שלו לפי מה שאני יודע אם פגעו בך ויש לך צד ג' זה מספיק לא צריך מקיף תקן אותי עם טועה.

לגבי החברת ביטוח שלו ברגע שהם רואים שאין לי מקיף\צד ג או שאני לא מעוניין להפעיל הם יגידו לו שהוא יצטרך לשלם הכל כולל הארכת שמאי ורק אחרי שהוא ינצח בטביעה יתקזזו איתו. 
החברת ביטוח שלו רק רצו לשמוע כמה מילים על הצד שלי ולבדוק אם יש לי צד ג' בביטוח אחר כי היא שאלה אותי. אני מאמין שברגע שאמרתי להם שאין הם יתנו לו להתעסק אם זה קשבה לי להאמין שהביטוח יעזור לו.

יכול גם להיות שהוא שיקר ואולי כן יש לו מקיף אבל קשה לי להאמין שיש מקיף לרכב שעוד שנה נחשב רכב מיושן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אין סיכוי שיש לו מקיף לרכב כזה - אף חברת ביטוח לא תסכים לבטח אותו.

מה שאומר שיש לו ביטוח צד ג' במקרה הטוב - וזה ביטוח שממש, אבל ממש לא מתעסק בלתקן את האוטו שלו, אלא רק של אחרים שהוא פגע בהם (על כן נקרא ביטוח צד ג' - הוא מבטח אותך מנזק שאתה גורם לאחרים). לכן, ממה שתיארת פה, מתחיל להישמע מהסיפור הזה שהוא מנסה לרמות אותך, והשיחה בכלל לא הייתה מחברת ביטוח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חלק החילוף - השאלה היא האם ניסה להשיג חלק משומש מתאים. שמאים בודקים את העניין, ואם אין בנמצא חלק משומש עשויים לאשר חלק חדש. אבל בשביל זה נדרש הליך של שמאות, גם עולה סביב האלפייה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

לגבי חלק החילוף - השאלה היא האם ניסה להשיג חלק משומש מתאים. שמאים בודקים את העניין, ואם אין בנמצא חלק משומש עשויים לאשר חלק חדש. אבל בשביל זה נדרש הליך של שמאות, גם עולה סביב האלפייה.

ותיקון זה גם משהו שבא בחשבון ? או שברגע שזה שמאי זה אוטומטית חלק חדש וזהו ?
רכב בן 20

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בסוג הנזק, והאם ניתן לתיקון.

עליך לראות את דו״ח השמאי. ייתכן שמצויין בו כי לא מצא את החלק הדרוש במאגר של חלפים משומשים. מזכיר לי אירוע שהיה לי בתקופה בה השמאים עבדו בחברות הביטוח, השמאי כתב ״פגוש מפירוק״, הפחח התגלגל מצחוק כי ידע שאין דבר כזה. בסופו של דבר הסכום הראשוני שהיה 3,500 ₪ עם ההנפקות האלה צמח למעלה מ-10,000 ₪ במציאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...