Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערכה של שמאי מוגזמת לטעמי יש מה לעשות ?

פוסטים מומלצים

זה נראה סיפור סחיטה קלאסי,

לצערי יש כאלו כל יום ובכמויות,

תעשה כמו שכתבו לך למעלה, תנתק מגע, מבחינתך שיגיע לבית משפט, לא חושב שיכול להיות יותר גרוע מהמצב הנוכחי,

אל תשכח ללכת לקחת מהמוסכניק את הכסף, אחרת הוא עוד ילך מחר גם להשתמש בזה,

בכל מקרה באם הוא יגיע לבית משפט, לדעתי השופט יזרוק אותו מכל המדרגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא נראה הגיוני שרק הטמבון הגיע לכזה  סכום

תבקש לקבל את הדו"ח של השמאי ותראה מה כתוב שם, ככל הנראה הוא דחף עוד כמה נזקים שלא קשורים לאירוע.

מה שאתה צריך לעשות זה להתנער מהאירוע ולהכחיש, ואני מתכוון לא להתנער מהפגיעה אלא מהתוספות, כי אם תנסה להתווכח על השמאות עצמה - אז זה מילה שלך מול מילה של בעל מקצוע מוסמך, אין סיבה שיקשיבו לך, אבל אם נניח דחפו בדו"ח  איזה נזק בצד ימין או שמאל, ואתה תטען שלא פגעת שם ומדובר בתאונה נוספת שהתרחשה לפני או אחרי הפגיעה שלך - אז זה נהיה מילה שלך מול מילה של הנהג הנפגע, בלי קשר לדו"ח המקצועי שאולי הוא נכון אבל לא קשור אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר: אתה חייב לראות את דו"ח השמאי. האפשרויות הסבירות הן שמדובר בנזק יותר עמוק מכפי שאתה מצפה - למשל צורך לתקן או להחליף חלקים יותר עמוקים, או שיש קושי להשיג חלקי חילוף מפירוק.

קשה לי להאמין ששמאי ידביק לך "מוקדים" נוספים - הוא חייב להיות אובייקטיבי וקשה לי להאמין ששמאי יסכן את הרישיון שלו בגלל כמה מאות שקלים של דו"ח. תיאורטית אפשרי, מעשית נראה לי מאוד לא סביר.

וכפי שכתבתי במעלה השרשור - דרוש לראות את דו"ח השמאי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אני חוזר: אתה חייב לראות את דו"ח השמאי. האפשרויות הסבירות הן שמדובר בנזק יותר עמוק מכפי שאתה מצפה - למשל צורך לתקן או להחליף חלקים יותר עמוקים, או שיש קושי להשיג חלקי חילוף מפירוק.

קשה לי להאמין ששמאי ידביק לך "מוקדים" נוספים - הוא חייב להיות אובייקטיבי וקשה לי להאמין ששמאי יסכן את הרישיון שלו בגלל כמה מאות שקלים של דו"ח. תיאורטית אפשרי, מעשית נראה לי מאוד לא סביר.

וכפי שכתבתי במעלה השרשור - דרוש לראות את דו"ח השמאי.

שמאים לצערי עושים מה שבא להם,

היתה לאשתי תאונה לפני חודשים פגיעה קלה של כנף ימין קדמית בדלת של נהגת אחרת,

כשקבלתי את התביעת ביטוח זה היה אחרי שהנהגת עם הפגיעה בדלת הורידה את האוטו מהכביש,

קראתי את הדו"ח שמאי עם התמונות והוא מראה מכה רצינית באזור המראה שכאילו קשורה לאוטו של אשתי, אבל הוא גם מצין את אופי התאונה, ופגיעה לרכב פוגע שס"ה נתלש לה המס' הקדמי,

אז שמאים דוחפים מה שהם רוצים העיקר לרצות את הלקוח ולסחוט את הביטוח,

הנס שיש לי מצלמת רכב שמראה שהמכות שלא יכולות לקרוא באם נניח את הרכבים אחד ליד השני, מבחינה תאורטית,

אז הביטוח שלי דחה לנבלה הזו את התביעה.

(גם אם נתתי שפשוף בדלת זה לא מצדיק להוריד אוטו מהכביש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב זה לא משנה אם יש לו רק צד ג'.

ברכבשל אשתי שמבוטח רק בג' נכנסו בעת שהיא עצרה בעצור.

הנהגת בג.צ'ירוקי חדשה ריחפה לה ובלמה בתוך הרכב של אשתי.

שמאי על חשבוננו, דאג להערכה ולכלל הדברים שיש לדאוג להם אל מול חברת הביטוח שלה.

הרכב טופל וסודר למשעי.

במקרה שלך נראה שהבחור הבין שאפשר לחלץ ממך יותר ממה שחילץ תחילה וכעת מנסה את מזלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, כמה דברים, פשוט נתנו לך פה כמה עצות של גיבורי מקלדת, שיכולות לפגוע בך.

אני לא מתייחס בהכרח לפי הסדר:

קודם כל אני אציין שאתה לא עושה לו טובה. ולא יצאת ״הכי בסדר״. פגעת? אחריותך לשלם. כל המעודדים התחמקות מתשלום - מאחל לכם לא להקלע לעולם לתאונה. אבל אם כן, לפחות שיהיה עם אנשים כמוכם שתרגישו מה זה.

לעניין:

1. אתה זכאי ואפילו חייב לקבל את דו״ח השמאות. 

2. שמאות חודש אחרי - בגבולות הסביר. נזק לא משבית. חוסר זמן. התנהל מולך ורצה למצות את התהליך. 

אם אתה טוען שנגרם נזק נוסף פרט לנזק המקורי שהוא מנסה להלביש עלייך - קל להוכיח במידה ויש לך תמונות מהתאונה של הרכב שלו.  במידה ויש מוקדים נוספים - נגמר הסיפור.

3. הערכת הנזק יכולה להתבצע רק ע״י שמאי. זכותך לדרוש שהרכב יעבור בדיקה ע״י שמאי מטמעך. 

4. הוא צריך למזער את הנזק. הכוונה היא שבמידה ויש לך הצעה דומה על תיקון במחיר זול משמעותית יש פה עניין.

5. כל מי שטוען שהוא לא יתבע אותך, לא מבין שהתביעה כבר יצאה לדרך. 

הוא לקח ושילם על שמאי. חברת הביטוח מספקת לו עו״ד ללא עלות מצידו. זה הכל מתגלגל. כתב התביעה יגיע בקרוב.

זה מה שעולה לי בראש כרגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@WE988244 היית צריך לדרוש שמאות נגדית מטעמך כדי להוכיח שמדובר בשני מוקדים שונים. או שבאמת היתה חוסר פרופורציה בנזקים בין ברכבים - קרה לבן שלי שפגע המישהי ברכב מאחור - הרכב שלו היה טוטאל (נזק מעל 20 אש״ח לרכב בן 12), לפי מה שסיפר לי לרכב הנפגע אלפים בודדים, בצד הנמוך. כיוון שממילא הפעיל מקיף לא התעמק יותר מידי.

לגבי פות״ש - לנו, ההדיוטות, נטיה לתת הערכת חסר קיצונית של הנזק. לפני כ-3 שנים פגעו בי מאחור. אני בקושי ראיתי את הנזק. הפחח הסתכל, אמר 5,000 ש״ח. הסתכל פעם שניה ועלה ל-7,000. הביא מהמשרד את הקולגה ואמר 10,000. השמאי קבע 11,000 ועוד ירידת ערך קטנה. ומדובר בפחח מנוסה שעושה עבודה מצויינת. אגב, לא בדקתי מה קרה לרכב שפגע בי, אבל לפי גילו ומראהו אני מניח שעבר לפרוקייה הקרובה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Nakamichi כתב:

תשמע, כמה דברים, פשוט נתנו לך פה כמה עצות של גיבורי מקלדת, שיכולות לפגוע בך.

אני לא מתייחס בהכרח לפי הסדר:

קודם כל אני אציין שאתה לא עושה לו טובה. ולא יצאת ״הכי בסדר״. פגעת? אחריותך לשלם. כל המעודדים התחמקות מתשלום - מאחל לכם לא להקלע לעולם לתאונה. אבל אם כן, לפחות שיהיה עם אנשים כמוכם שתרגישו מה זה.

לעניין:

1. אתה זכאי ואפילו חייב לקבל את דו״ח השמאות. 

2. שמאות חודש אחרי - בגבולות הסביר. נזק לא משבית. חוסר זמן. התנהל מולך ורצה למצות את התהליך. 

אם אתה טוען שנגרם נזק נוסף פרט לנזק המקורי שהוא מנסה להלביש עלייך - קל להוכיח במידה ויש לך תמונות מהתאונה של הרכב שלו.  במידה ויש מוקדים נוספים - נגמר הסיפור.

3. הערכת הנזק יכולה להתבצע רק ע״י שמאי. זכותך לדרוש שהרכב יעבור בדיקה ע״י שמאי מטמעך. 

4. הוא צריך למזער את הנזק. הכוונה היא שבמידה ויש לך הצעה דומה על תיקון במחיר זול משמעותית יש פה עניין.

5. כל מי שטוען שהוא לא יתבע אותך, לא מבין שהתביעה כבר יצאה לדרך. 

הוא לקח ושילם על שמאי. חברת הביטוח מספקת לו עו״ד ללא עלות מצידו. זה הכל מתגלגל. כתב התביעה יגיע בקרוב.

זה מה שעולה לי בראש כרגע

לגבי הקודם כל - הבן אדם שילם על התיקון שהוצע והוסכם עליו. אף אחד לא מציע לו לא לשלם סתם.

ולגבי סעיף 5 - על איזו חברת ביטוח אתה מדבר? חברת ביטוח מספקת הגנה משפטית, לא עורך דין לשימושך הפרטי כדי לתבוע את מי שבא לך. נוסף על כך, אין לצד שנכנסו בו ביטוח מקיף, אז חברת הביטוח שלו בכלל לא מתעסקת בזה. חברת הביטוח היחידה שיכולה לעזור לו (לשלם) זו חברת הביטוח של פות"ש (שיש לו צד ג' לכל הפחות), אבל היא עובדת עבור הפות"ש, הוא לא חייב להפעיל אותה, והיא לא תשלם כלום ובטח שלא תשלח עורכי דין נגדו. לאור כך, אני גם מאוד בספק שיש דו"ח שמאי - יותר סביר שיש נסיון להוציא יותר כסף מפות"ש. שיטת מצליח קלאסית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

היית צריך לדרוש שמאות נגדית מטעמך כדי להוכיח שמדובר בשני מוקדים שונים. או שבאמת היתה חוסר פרופורציה בנזקים בין ברכבים

לא ביקשתי שמאות נגדית,

א. כי אני מודה שהיתה פגיעה מינורית בדלת

ב. כי ברור כשמש בצהרים (בפרט עם הסרטון ממצלמת הרכב שהיא משקרת) שהפגיעה בחלק העליון היתה לפני,

בפועל אני אישרתי לחברת הביטוח לשפות אותה על הנזק שעשיתי, בציון כך שהנזק שעשיתי זה לא הנזק שהיא תובעת,

חברת הביטוח מיוזמתה האישית דחתה לה את התביעה,

ועכשיו שתבוא לבית משפט ותוכיח מה כן מגיע לה, אחרי שהיא הוכיחה שהיא שקרנית, (בפרט שיכול להיות שבמיקום הפגיעה שנעשתה מהרכב שלי כבר היתה פגיעה קודמת) לדעתי שופט נורמאלי יגיד לה שקרנית לכי לכל הרוחות, או שתצליחי באמת להוכיח מה היה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, chrono כתב:

יותר סביר שיש נסיון להוציא יותר כסף מפות"ש. שיטת מצליח קלאסית.

למרבה הצער זה גם באמת מצליח לפעמים.

לפני שנים עשיתי לשכן נזק קטן בטנדרון שלו. שריטה בתפר של הדלתות האחוריות.

פחח שלי העריך ב-300-400 את התיקון. הנבלה תבע 7000 (החליף 2 דלתות, פנסים וטמבון...).

סירבתי לשלם. תבע אותי ואת הביטוח. אחרי שנה במשפט השופטת פסקה לו 4000.

לא מה שהוא ביקש אבל עדיין פי 10 מהנזק. הצליח לו.

היה לי גם מקרה אחר של נזק כמעט אפסי לג'יפ מרצדס. נגיעה קלה שלא הותירה סימן,

אבל ההוא ניסה להלביש על זה את כל השריטות והפגיעות שהיו לו ברכב.

סירבתי לתת לו פרטים.

צילמתי ואמרתי לו שיצלם את המספר שלי כי לא קרה כלום ולא נגעתי בו בכלל,

וילך עם זה למשטרה ולתביעה אם בא לו ונסעתי משם. איים, קילל והשתולל, ומאז לא שמעתי ממנו.

לא הצליח לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני תקופה קרה לי מקרה שפגעתי ברכב גבוה מאחורה, מהירות של כ- 5 קמ"ש. ממש נגעתי לו בטמבון וזהו. לפי העין אצלי נהיו כמה שריטות, אצלו ממש שום דבר וגם הטמבון שלו שחור מקורי מהיצרן.

כשיצאתי מהרכב שמתי לב למכות בכל החלק האחורי של הרכב שלו שנמצאות הרבה מעל לנקודה הכי גבוהה שיכלתי לפגוע בה. אם הייתי עושה לו נזק כזה הרכב שלי היה מושבת ואני הייתי בבית חולים.

מאוד התנצלתי, נתתי לו את הפרטים שלי ומשום מה חשבתי שינסה לעקוץ אותי. מרגע התאונה לא התקשר ולא דיבר איתי ולא יצר שום קשר.

אחרי כחודש פנו אלי מחברת הביטוח ועדכנו אותי שהבחור דיווח על תאונה ומבקש תשלום. אני התעניינתי ושאלתי אם יש ד"וח שמאי, סתם עניין אותי לראות מה הבחור כתב שם ואם זה באמת ניסיון לעקוץ אותי ואת הביטוח.

חברת הביטוח שלי ביקשה ממנו את דו"ח השמאי ושלחה לי אותו. מה שראיתי שם היה בדיוק מה שחשבתי. הבחור הלביש עלי פשוט כל נזק שהיה בחלק האחורי של הרכב עוד לפני הפגיעה, בלי שום התייחסות לטמבון שבאמת פגעתי בו. הייתה שם החלפת דלת אחורית עם כל המכות שכתבתי עליהן בפסקה הראשונה שהרכב שלי פיזית בכלל לא יכל להגיע לגובה של המכות, החלפת פנסים אחוריים עקב שברים (רכב עבודה גבוה, אין לי שום דרך להגיע לפנסים שלו עם רכב פרטי) החלפת צירי דלת אחורית בטענה שהתעקמו ודלת אחורית לא נפתחת, צבע חדש, עבודות חשמל והשמאות. סה"כ הבחור דרש 17 אלף שקלים.

אני הוצאתי את הסרטונים מהמצלמה שלי, היא ברזולוציה מאוד גבוהה (4K) ויש קטע של כמה דקות שאני עומד מאחוריו ברמזור עוד לפני שפגעתי בו. בסרטון רואים את כל המכות שכתובות בדו"ח השמאי, רואים שהפנסים האחוריים שלו לא מאירים כשהוא בולם,

רואים שהצבע שלו מקולף ושרוט עוד לפני הפגיעה שלי בו. אחרי שכבר פגעתי בו רואים אותו פותח את הדלת רגיל, אין שום נזק לצירים, שהוא מצלם רק את הטמבון ולא בא אלי בשום טענה נוספת.

הביטוח ביקש ממני את הסרטונים, שלחתי להם, הם הודו לי ואמרו שלא ישלמו לו. סיפרו לי שהוא ניסה שוב וסורב, אני לא יודע מה עם זה עכשיו. 

אני לרגע לא אמרתי שאני לא אשם, שלא פגעתי בו או שהמקרה לא היה, פשוט ניסיון העוקץ הזה עצבן אותי.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, עדי-אל כתב:

רק להבין

סיכמתם על תיקון, שילמת הוא תיקן ואחרי שבועיים הוא מתקשר ואומר לא מתאים לי התיקון?

הכל נכון אבל הוא לי תיקן ביום של התיקון הוא התחרט המוסכניק אמר לי שהוא פשוט התחרט במקום כשהוא בא עם הרכב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו - תכתוב לו הודעה " נא לשלוח דוח שמאות מלא כולל תמונות, פה לוואצאפ. אפשר גם לאמייל"

אל תגיב לשום דבר חוץ מזה. לא אשם כן אשם. דוח שמאות וזהו. אל תדבר איתו בכלל בינתיים לדעתי.

זה שהוא התרחט אחרי שבועיים, זה משהו ששופטים לא אוהבים ואולי מעיד על חוסר תום לב, אבל מצד שני הוא יכןל להגיד שהיה בלחץ שלך ושל המוסך לתקן אז.

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...