Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערכה של שמאי מוגזמת לטעמי יש מה לעשות ?

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, sperial כתב:

קשה לי להאמין ששמאי ידביק לך "מוקדים" נוספים - הוא חייב להיות אובייקטיבי וקשה לי להאמין ששמאי יסכן את הרישיון שלו בגלל כמה מאות שקלים של דו"ח

לפני 21 שעות, yd b-4 כתב:

לא ברור לי איך מתבצעת שמאות חודש אחרי. זה תקין?

שמאי הוא לא בוחן תנועה ולא עורך דין, לא מתפקידו לקבוע האם היתה תאונה ואיפה היתה הפגיעה.

הלקוח מראה לו נזק באוטו, ומבקש ממנו דו"ח שמאות מה שווי הנזק והתיקון,

כמובן שאם הוא מזהה שהלקוח משקר ומנסה לדחוף מוקדים נוספים - היושרה שלו אמורה להיכנס לפעולה והוא אמור לדחות את הלקוח על הסף, אבל כשמגיע אליו לקוח הוא לא אמור לפגוע בעצמו ולתת ללקוח שלו הרגשה שהוא לא מאמין לו ולתהחיל לחפש האם הוא משקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 13 שעות, chrono כתב:

לגבי הקודם כל - הבן אדם שילם על התיקון שהוצע והוסכם עליו. אף אחד לא מציע לו לא לשלם סתם.

ולגבי סעיף 5 - על איזו חברת ביטוח אתה מדבר? חברת ביטוח מספקת הגנה משפטית, לא עורך דין לשימושך הפרטי כדי לתבוע את מי שבא לך. נוסף על כך, אין לצד שנכנסו בו ביטוח מקיף, אז חברת הביטוח שלו בכלל לא מתעסקת בזה. חברת הביטוח היחידה שיכולה לעזור לו (לשלם) זו חברת הביטוח של פות"ש (שיש לו צד ג' לכל הפחות), אבל היא עובדת עבור הפות"ש, הוא לא חייב להפעיל אותה, והיא לא תשלם כלום ובטח שלא תשלח עורכי דין נגדו. לאור כך, אני גם מאוד בספק שיש דו"ח שמאי - יותר סביר שיש נסיון להוציא יותר כסף מפות"ש. שיטת מצליח קלאסית.

כן? ואם חברת הביטוח תממן את הייצוג המשפטי של התובע אתה מתחייב לממן את של פות״ש?

כי לי יש בדיוק מקרה כזה שחברת הביטוח שלי דאגה להכל.

קוראים לזה דרישה בשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תיתן קצת פרטים על המקרה שלך, לפני שאתה מכניס את פות"ש ללחץ. חברת הביטוח נותנת הגנה משפטית - כלומר, אם תובעים אותך, היא תספק לך עורך דין.

במקרה של ביטוח מקיף אני יכול לתאר שחברת ביטוח תבוא בטענות למי שאשם בתאונה, ותשתמש בעורך דין - לא כי היא חייבת למבוטח ייצוג משפטי, אלא כי היא רוצה לחסוך לעצמה עלויות ומעדיפה שמי שאשם יישא בהן.

איזו סיבה יש לחברת ביטוח לבזבז עליך עורך דין אם היא מבטחת אותך מפני נזק שאתה עושה לצד ג', ואתה מתלונן על נזק שצד ג' עשה לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, בוא נחלק את הסיפור לשניים: 1. דו"ח השמאי 2. מה שסיכמתם:

1. דו"ח שמאי הוא הסמכות לקבוע את הנזק. אתה יכול להיאבק בו בדרך כלל רק ע"י שמאות נגדית, הליך לא זול שלא ישתלם לך.

2. לפי דבריך בהודעה הראשונה, סיכמתם תיקון במוסך מסוים, שילמת בהכוונתו ובהסכמתו. גם אם לא החתמת אותו על טופס ויתור, האישור שלו שתשלם למוסך מראש על התיקון (אם אכן זו ההשתלשלות, לדבריך) מהווה כתב ויתור על תביעה נוספת.

אני סבור כי הוא לא הודיע לביטוח שלו כי הייתם במוסך וכי סיכמת אתו על תיקון, ורק לכן חברת הביטוח שלו המשיכה להליך הרגיל של שמאי ודרישת תשלום.

הוא יתבע, בטוח. תגיע לבימ"ש עם כל ההוכחות על ההסכמה שלו לתקן במוסך ההוא (הסכמה ברורה בהודעת וואצפ וכדו').

רק לחדד: עלות הנזק שגרמת הוא 7000 ש"ח לפי דוח שמאי, שילמת למוסך X ש"ח (לא ציינת כמה) אבל לפני הדוח סיכמתם על תיקון אחר זול יותר ושילמת אותו. לעניות דעתי בימ"ש יראה את זה כסיום התביעה.

נקמיצ'י, האם התובע יכול לתבוע נזק נוסף כשהסכים לתיקון לפני השמאות?

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, tinoki כתב:

פות"ש, בוא נחלק את הסיפור לשניים: 1. דו"ח השמאי 2. מה שסיכמתם:

1. דו"ח שמאי הוא הסמכות לקבוע את הנזק. אתה יכול להיאבק בו בדרך כלל רק ע"י שמאות נגדית, הליך לא זול שלא ישתלם לך.

2. לפי דבריך בהודעה הראשונה, סיכמתם תיקון במוסך מסוים, שילמת בהכוונתו ובהסכמתו. גם אם לא החתמת אותו על טופס ויתור, האישור שלו שתשלם למוסך מראש על התיקון (אם אכן זו ההשתלשלות, לדבריך) מהווה כתב ויתור על תביעה נוספת.

אני סבור כי הוא לא הודיע לביטוח שלו כי הייתם במוסך וכי סיכמת אתו על תיקון, ורק לכן חברת הביטוח שלו המשיכה להליך הרגיל של שמאי ודרישת תשלום.

הוא יתבע, בטוח. תגיע לבימ"ש עם כל ההוכחות על ההסכמה שלו לתקן במוסך ההוא (הסכמה ברורה בהודעת וואצפ וכדו').

רק לחדד: עלות הנזק שגרמת הוא 7000 ש"ח לפי דוח שמאי, שילמת למוסך X ש"ח (לא ציינת כמה) אבל לפני הדוח סיכמתם על תיקון אחר זול יותר ושילמת אותו. לעניות דעתי בימ"ש יראה את זה כסיום התביעה.

נקמיצ'י, האם התובע יכול לתבוע נזק נוסף כשהסכים לתיקון לפני השמאות?

הסכום המקורי היה 1500 לתיקון.

לי יש קבלה עם הסכום בתאריך של יום לאחר התאונה ואם המספר רכב שלו על הקבלה.

הוא היה אמור לגשת בוקר למחרת למוסך.

בפועל קיבלתי ממנו שיחה לאחר שבועיים בתענה שהוא התחרט וזהו.

אין לי פרטים מהמוסך חוץ מהמספר רכב שלו כי זה בעצם קבלה לפני ביצוע העבודה לא חשבונית. 

הוא יוכל להתכחש לזה שהיה לנו הסכם בעל פה?

ייתחשבו בי אם יראו שהתאריך של הקבלה הוא יום לאחר התאונה והדוח שמאי שלו הוא חודש לאחר התאונה ?

אני מבין ששמאי עושה את העבודה שלו אבל לצורך העניין איך הוא יודע לאחר כמעט חודש שלא היו עוד פגיעות ברכב ? הוא יכול לקשר אליי דברים שלא קשורים לפגיעה ולהגיד לשמאי שזה גם אני אשם..

ובנוסף אני עד עכשיו לא קיבלתי דוח שמאי ממנו.

אין לי זכות להתגונן ? אין לי זכות להגיד בדיוק איפה פגעתי לשמאי ? הוא פשוט קיבל כל מילה שלו בתור אמן ?

וכן כשהתקשרו אליי מהביטוח שלו סיפרתי להם את הצד שלי ולא היה להם מושג שניסינו לפתור את זה והיינו במוסך כבר לפני.

רלוונטי להביא את המוסכניק לעד אם צריך ? שישאשר שלחצנו יד אחרי קהוא פירט בדיוק מה שהוא הולך לעשות ברכב ?

אני יכול בכתב הגנה להגיד שהשמאי לא פנה אליי לא דיבר איתו ולא כלום ? הרי לא הייתה מצלמת רכב או משהו רק תמונה יבשה של הפגיע מאיפה אני יודע שלא היה לו שם משהו לפני ? מציין שהרכב כבר בן20

הטענה של הבחור הוא שהוא לא מוכן לתיקון כי הוא אומר שזה יכול ליפול אחרי שנה כי זה רק תיקון.

ואני שואל אז למה הסכמת ? אני נשבע שהמוסכניק ציין בדיוק מה הוא הולך לעשות ברכב לפני שלחצנו ידיים יצאנו משם בחיוך והרגשה טובה והכל היה טוב.

הוא כמובן ישר ניסה להתכחש והלגיד שהקבלה לא שקורה אליו ואני הלכתי שילמתי על דעת עצמי ...כאילו באמת זה הגיוני שהלכתי לסתם מוסך ושילמתי כסף לכיף שלי

בתאריך 31.10.2023 בשעה 19:51, chezik כתב:

לא נראה הגיוני שרק הטמבון הגיע לכזה  סכום

תבקש לקבל את הדו"ח של השמאי ותראה מה כתוב שם, ככל הנראה הוא דחף עוד כמה נזקים שלא קשורים לאירוע.

מה שאתה צריך לעשות זה להתנער מהאירוע ולהכחיש, ואני מתכוון לא להתנער מהפגיעה אלא מהתוספות, כי אם תנסה להתווכח על השמאות עצמה - אז זה מילה שלך מול מילה של בעל מקצוע מוסמך, אין סיבה שיקשיבו לך, אבל אם נניח דחפו בדו"ח  איזה נזק בצד ימין או שמאל, ואתה תטען שלא פגעת שם ומדובר בתאונה נוספת שהתרחשה לפני או אחרי הפגיעה שלך - אז זה נהיה מילה שלך מול מילה של הנהג הנפגע, בלי קשר לדו"ח המקצועי שאולי הוא נכון אבל לא קשור אליך.

עד שיביא לי דוח שמאי הוא כבר טבע אותי עוד לא ראיתי דוח.

למי אני אמור להכחיש לשופט ? (לא את הפגיעה כמובן אלה כמו שאתה אומר)

כן כשניגשנו למוסך הוא הראה לי גם סדק קטן בצד השני של הטמבון אני פגעתי בצד שמאל היה בם סדק בצד ימין .

אמת אין לי מושג אם אני גרמתי את הנזק או שזה היה שם לפני. למי אני אמור לפנות אם זה רק במעמד הכתב הגנה לציין ?

בתאריך 1.11.2023 בשעה 01:08, Nakamichi כתב:

תשמע, כמה דברים, פשוט נתנו לך פה כמה עצות של גיבורי מקלדת, שיכולות לפגוע בך.

אני לא מתייחס בהכרח לפי הסדר:

קודם כל אני אציין שאתה לא עושה לו טובה. ולא יצאת ״הכי בסדר״. פגעת? אחריותך לשלם. כל המעודדים התחמקות מתשלום - מאחל לכם לא להקלע לעולם לתאונה. אבל אם כן, לפחות שיהיה עם אנשים כמוכם שתרגישו מה זה.

לעניין:

1. אתה זכאי ואפילו חייב לקבל את דו״ח השמאות. 

2. שמאות חודש אחרי - בגבולות הסביר. נזק לא משבית. חוסר זמן. התנהל מולך ורצה למצות את התהליך. 

אם אתה טוען שנגרם נזק נוסף פרט לנזק המקורי שהוא מנסה להלביש עלייך - קל להוכיח במידה ויש לך תמונות מהתאונה של הרכב שלו.  במידה ויש מוקדים נוספים - נגמר הסיפור.

3. הערכת הנזק יכולה להתבצע רק ע״י שמאי. זכותך לדרוש שהרכב יעבור בדיקה ע״י שמאי מטמעך. 

4. הוא צריך למזער את הנזק. הכוונה היא שבמידה ויש לך הצעה דומה על תיקון במחיר זול משמעותית יש פה עניין.

5. כל מי שטוען שהוא לא יתבע אותך, לא מבין שהתביעה כבר יצאה לדרך. 

הוא לקח ושילם על שמאי. חברת הביטוח מספקת לו עו״ד ללא עלות מצידו. זה הכל מתגלגל. כתב התביעה יגיע בקרוב.

זה מה שעולה לי בראש כרגע

לעולם לא ניסיתי להחמק.

לגבי סעיף 4 אם ההצעה לתיקון לא החלפה הייתה 1500 זה נחשב ?
במידה ולא חלק חליפי נחשב ? טמבון כזה חליפי חדש עולה באיזור ה500-700 שקל...

אם פגעתי בצד שמאל ויש נזק בצד ימין יש איך להלביש את זה עליי ? הוא טוען שכל הטמבון זז ויש גם סדק קטן בצד ימין . עוד לא קיבלתי דוח שמאי 

עריכה אחרונה על ידי Maor97
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השמאי שלו לא אמור להתעניין בגרסה שלך, אין לו שום קשר אליך, הלקוח שלו משלם על העבודה שהוא מזמין אצלו - להסתכל על נזק ולהעריך מה השווי, לצורך העניין - אם אתה רואה שהאוטו של השכן שלך קיבל מכה, ונורא מעניין אותך לדעת כמה הנזק, ויש לך 800 ש"ח מיותרים בכיס - אתה יכול להזמין שמאי שיסתכל על האוטו וינפיק דו"ח שמאות, השמאי לא ילך לברר את גירסת השכן בעל האוטו, וגם הגירסה שלך לא מעניינת אותו, ביקשת - שילמת - קיבלת.

את הויכוחים מה אתה עשית ומה לא אתה צריך לנהל מול בעל הרכב או מול הביטוח או מול בית משפט, תלוי איפה ההליך אוחז מבחינתו.

רק שים לב לא להתווכח על הערכת הנזק, כי מילה שלך לא שווה כלום מול מילה של שמאי, רק להתווכח על העובדה שהנזק קשור אליך, אתה צריך לטעון רק טענות וודאיות (לא להגיד 'נראה לי' 'לא שמתי לב' וכדו'), ואם התחושה שלך היא שהוא מנסה להפיל אותך - אז כל דבר שאתה לא בטוח שאתה עשית אתה צריך לטעות בתוקף שהיה כבר קודם או שקרה אח"כ, אם יש תיעוד תבדוק היטב מה רואים שם שלא יסתור את מה שאתה אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, chezik כתב:

1. השמאי שלו לא אמור להתעניין בגרסה שלך, אין לו שום קשר אליך, הלקוח שלו משלם על העבודה שהוא מזמין אצלו - להסתכל על נזק ולהעריך מה השווי, לצורך העניין - אם אתה רואה שהאוטו של השכן שלך קיבל מכה, ונורא מעניין אותך לדעת כמה הנזק, ויש לך 800 ש"ח מיותרים בכיס - אתה יכול להזמין שמאי שיסתכל על האוטו וינפיק דו"ח שמאות, השמאי לא ילך לברר את גירסת השכן בעל האוטו, וגם הגירסה שלך לא מעניינת אותו, ביקשת - שילמת - קיבלת.

את הויכוחים מה אתה עשית ומה לא אתה צריך לנהל מול בעל הרכב או מול הביטוח או מול בית משפט, תלוי איפה ההליך אוחז מבחינתו.

רק שים לב לא להתווכח על הערכת הנזק, כי מילה שלך לא שווה כלום מול מילה של שמאי, רק להתווכח על העובדה שהנזק קשור אליך, אתה צריך לטעון רק טענות וודאיות (לא להגיד 'נראה לי' 'לא שמתי לב' וכדו'), ואם התחושה שלך היא שהוא מנסה להפיל אותך - אז כל דבר שאתה לא בטוח שאתה עשית אתה צריך לטעות בתוקף שהיה כבר קודם או שקרה אח"כ, אם יש תיעוד תבדוק היטב מה רואים שם שלא יסתור את מה שאתה אומר.

הבנתי כרגע אני מחכה לדוח עם תמונות שאני אוכל לראות באמת מה רשום שם.

עשית לי סדר אבל אף פעם לא הזמנתי שמאי או מקהו אז אני באמת לא מבין בזה.

כן אין לי שום טעונות נגד השמאי מבין שהוא רק עושה את העבודה שלו כן טוען שלא כל הנזק קשור אליי.

חוץ מזה שכל ההתנהלות והעובדה שהוא התחרט אחרי שכבר קבענו יש לי איך להוכיח בבית משפט ? האם זה רלוונטי בכלל לדעתך? 

יש לי להוכיח הכל רק בתאריכים תמונות ושיחות בווצאפ מכיוון שלא עשינו הסכם מסודר בכתב שעכשיו אני אדע להבא שזה חובה.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא עדיין לא הסכים להעביר לך דו"ח שמאות - יכול להיות שאין דו"ח כזה והוא מנסה עליך את שיטת 'מצליח', אז אתה צריך לשדר לו שהפעם זה לא יצליח.

כל פעם שאתה מתקשר איתו (אם אתה בוחר לענות לו ולהתייחס אליו) תהיה בטוח בעצמך ותחזור על העובדות היבשות, לדוגמא - 'נכון, פגעתי בך, אבל סיכמנו שאני משלם למוסך ואתה מתקן, שילמתי בנוכחותך ובהסכמתך, אתה מוזמן לגשת למוסך ולתקן כפי שסיכמנו, ובבקשה אל תנסה להפיל עלי נזקים נוספים כי לא תראה ממני שקל נוסף'

כל הודעה שלו בעובדות הנ"ל תשחק לטובתך, עדיף להתנהל איתו בצורה כתובה, ולשאלתך - לא צריך הסכם חתום, כל תקשורת מוקלטת או כתובה נחשבת לראיה במקרה של תביעה בביהמ"ש.

אם הוא מעביר לך דו"ח שמאות ואתה מזהה שם דברים שלא קשורים אליך, תענה לו - 'הנזק שמתואר בדו"ח אינו קשור אלי', אם הוא יחליט ללכת לתביעה אתה ממשיך עם אותה תשובה גם שם, אבל כמובן שבמקרה כזה תבקש לקבל את כל החומר לפני הדיון ותחזור כאן להתייעצות נוספת עם המומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, chezik כתב:

אם הוא עדיין לא הסכים להעביר לך דו"ח שמאות - יכול להיות שאין דו"ח כזה והוא מנסה עליך את שיטת 'מצליח', אז אתה צריך לשדר לו שהפעם זה לא יצליח.

כל פעם שאתה מתקשר איתו (אם אתה בוחר לענות לו ולהתייחס אליו) תהיה בטוח בעצמך ותחזור על העובדות היבשות, לדוגמא - 'נכון, פגעתי בך, אבל סיכמנו שאני משלם למוסך ואתה מתקן, שילמתי בנוכחותך ובהסכמתך, אתה מוזמן לגשת למוסך ולתקן כפי שסיכמנו, ובבקשה אל תנסה להפיל עלי נזקים נוספים כי לא תראה ממני שקל נוסף'

כל הודעה שלו בעובדות הנ"ל תשחק לטובתך, עדיף להתנהל איתו בצורה כתובה, ולשאלתך - לא צריך הסכם חתום, כל תקשורת מוקלטת או כתובה נחשבת לראיה במקרה של תביעה בביהמ"ש.

אם הוא מעביר לך דו"ח שמאות ואתה מזהה שם דברים שלא קשורים אליך, תענה לו - 'הנזק שמתואר בדו"ח אינו קשור אלי', אם הוא יחליט ללכת לתביעה אתה ממשיך עם אותה תשובה גם שם, אבל כמובן שבמקרה כזה תבקש לקבל את כל החומר לפני הדיון ותחזור כאן להתייעצות נוספת עם המומחים.

לגבי הדוח שמאות הוא אמר שהוא ישלח בדואר כנראה כחלק מהכתב תביעה.

לגבי ההסכם שלנו ברגע התאונה כבר קבענו להיפגש לאחר כשעה במוסך . נפגשנו סיכמנו פנים מול פנים מאז לא שמעתי ממנו מילה התקשר לאחר שבועיים + ואמר לי שהתחרט מאותו רגע עברנו רק לשיחות בווצאפ אני מקווה שאצליח להוכיח שסיכמנו.

כרגע רק מחכה לדוח או לתביעה ואראה איך אני מתקדם תודה על העזרה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כבר תיקן?

חברים, אם הוא עוד לא תיקן  - האם הוא לא כדאי חשלוח לו משהו "אתה חייב לשלוח לי דוח שמאות לפני שאתה מתקן, זכותי להביא שמאי משלי"?

גם זכותך למצוא לו מקום אחר לתקן עפ דוח שמאי שיהיה יותר זול. אולי חלק מהפער נובע כי לפי השמאי לא ניתן לתקן או כי אין פגוש חלופי כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, KipodYam כתב:

הוא כבר תיקן?

חברים, אם הוא עוד לא תיקן  - האם הוא לא כדאי חשלוח לו משהו "אתה חייב לשלוח לי דוח שמאות לפני שאתה מתקן, זכותי להביא שמאי משלי"?

גם זכותך למצוא לו מקום אחר לתקן עפ דוח שמאי שיהיה יותר זול. אולי חלק מהפער נובע כי לפי השמאי לא ניתן לתקן או כי אין פגוש חלופי כזה.

אין לי מושג אם הוא תיקן .

זה בדיוק מה שביקשתי ממנו לשלוח לי דוח שמאי שואכל להביא שמאי מטעמי.

ביקשתי לשלוח במייל שיגיע מהר לא שלח מתעקש לשלוח בדואר רגיל כנראה שיקח יותר זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא מחרטט שזה נשמע כמו סיכוי נמוך או שהוא רוצה לשלוח בדואר כי זה כבר כתב תביעה, וככה אתה בטוח חותם על הדבר דואר, כתבת משהו כזה, אתה בטוח בזה?

כי מי שולח כזה דבר רק בדואר??

מתישהוא ממש סירבת לתקן לפי הדוח שמאות או לפי בקשת תיקון ממוסך שקיבלת אליך?

לדעתי, אתה צריך לשלוח לו הודעה בסגנון

"שם, אדון נכבד, כל תיקון שלך ללא שליחת הדוח שמאות אלי ומתן אפשרות שלי לבדוק את המצב, הוא לא תקין ויתכן אף כי אינו חוקי.

אני דורש במיידית - לשלוח אלי דוח שמאות וכל מסמך רלוונטי אחר ולא לנקוט בשום פעולת תיקון עד לתגובתי שתגיע תוך יום עסקים לאחר קבלת דוח השמאות והמסמכים".

ואם יש לך חבר אם רכב כזה מושבת ואתה יכול לפרק ממנו חלקים בחינם?

איך אתה יודע שטמבון חליפי עולה 500 עד 700 שח? קיים חלופי לרכב כזה ישן ולא נפוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.11.2023 בשעה 01:29, KipodYam כתב:

אולי הוא מחרטט שזה נשמע כמו סיכוי נמוך או שהוא רוצה לשלוח בדואר כי זה כבר כתב תביעה, וככה אתה בטוח חותם על הדבר דואר, כתבת משהו כזה, אתה בטוח בזה?

כי מי שולח כזה דבר רק בדואר??

מתישהוא ממש סירבת לתקן לפי הדוח שמאות או לפי בקשת תיקון ממוסך שקיבלת אליך?

לדעתי, אתה צריך לשלוח לו הודעה בסגנון

"שם, אדון נכבד, כל תיקון שלך ללא שליחת הדוח שמאות אלי ומתן אפשרות שלי לבדוק את המצב, הוא לא תקין ויתכן אף כי אינו חוקי.

אני דורש במיידית - לשלוח אלי דוח שמאות וכל מסמך רלוונטי אחר ולא לנקוט בשום פעולת תיקון עד לתגובתי שתגיע תוך יום עסקים לאחר קבלת דוח השמאות והמסמכים".

ואם יש לך חבר אם רכב כזה מושבת ואתה יכול לפרק ממנו חלקים בחינם?

איך אתה יודע שטמבון חליפי עולה 500 עד 700 שח? קיים חלופי לרכב כזה ישן ולא נפוץ?

תודה אחי שלחתי לו הודעה כזאת.

ביקשתי גם פרטים כמו תעודת זהות וכתובת לצורך שליחת מסמכים הוא כרגע לא עונה על כלום מסרב לשלוח לי דוח שמאי וכל פרט אחר חוץ משם פרטי אני לא יודע עליו כלום.

באותה מידה אני כן שלחתי לו כל מה שהוא ביקש.

מה אומר באמת הצוק על סירוב לשליחת דוח שמאי?

במקרה ראיתי את הרכב שלו היום חונה פה בעיר לקחתי

תמונות של הכל הוא עדיין לא תיקן שום דבר וממשיך לנסוע ככה. 

ראיתי בחוק שאם קכב יותר משנתיים על הכביש אני לא מחוייב לחלק חדש במידה ויש חליפי. האם הזמנה מחול נחשב? שם זה עולה באיזור ה200 דולר . 

הזמנתי חלקים מחול בעבר אין אפ זה שום בעיה לדבי משלוח זה מגיע יותר מהא מהארץ לפעמים.

זה לא רלוונטי להזמנה באמצ אני רק רוצה שהוא לר חיפש פתרונות אחרים גם חלק מפירוק או רכב שהלך טוטלוז אפשר אפשר.

אם אני בכלל חושד שהיה לו פגיע בעבר בטמבון וזה טמבון שהוח כבר יש לי איך לברר את זה ? יש לי דרך חוקית להוציא דוח תאונות על הרכב שלו ?

אני כרגע רק מכין ראיות למשפט כבר לא מעניין אותי מה יעשה אני רק רוצה לדעת שאני עשיתי הכל נכון

עריכה אחרונה על ידי Maor97
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנשום עמוק.

תמתין לכתב התביעה שכנראה יגיע. כשיגיע תחזור לכאן להתייעץ.

לך לישון רגוע.

• רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...