Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בכמה עלה לכם הביטוח לרכב השנה?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, Fraysa כתב:

הזוי שאתה מוכן לשלם מחירים כאלה. אני שילמתי מקיף 2,800 ש״ח השנה על גולף 2016,

שהמחירון שלה פי 5 משלך, לאותם התנאים. בכל אופן, במחירון כזה לא הייתי מבטח מקיף, אבל זה שלך.

וזה אחרי סקר שוק ובירור טלפוני בחברות הגדולות. 

כן, מבאס רצח לשלם מחיר כזה, ובטח לשלם על מקיף לרכב כזה. אם אני זוכר נכון, בעלים אחרים של פיאסטות משלמים 2.5-3 אלף למקיף וחובה. 

הביטוח טוען ש״לכל נהג״ מייקר את הביטוח המקיף, וחלק מהסוכנים הדגישו לי שמקיף זה מיותר לרכב הזה, אבל מה לעשות, עניינים אישיים. 

אני כבר מחפש מחליפה, מקווה שהיא תקל עליי קצת בפן של הביטוח..

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, orsh99 כתב:

הפניקס. 3,848 ש"ח על המקיף בחידוש האחרון ביולי.

כל נהג מעל 30. עבר ביטוחי נקי.

מדהים.

שבדקתי אונליין באתר שלהם, המחיר היה 6,600 שקל מקיף + חובה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מדהים.

במקור עשיתי דרך אתר ייעודי שהם הקימו - ims.fnx.co.il אם אני זוכר נכון (האתר ירד לאחרונה, יחד עם האפליקציה שהייתה להם לרכבי טסלה).

אחרי שנה כשרציתי לחדש נכנסתי שוב לאתר והזנתי מספר של רכב דומה וקיבלתי הצעה כמעט זהה.

התקשרתי לחדש והציעו לי בכמה מאות שקלים יותר.

אחרי כמה שיחות הבנתי שזה בגלל שהוספתי פעם אחת נהג זמני באפליקציה, זה כביכול הוריד את הגיל של הנהג הצעיר ביותר ולכן העלייה במחיר.

שיטת מצליח? לא ברור. בסוף זיכו אותי על ההפרש.

השנה בדקתי שוב באתר הייעודי כמה פעמים בעקבות הדיבורים על העלייה במחירי הביטוח ואכן ראיתי את המחיר עולה בהדרגה.

אני חושב שההצעה הראשונית שקיבלתי מ-9,000,000 היתה סביב המחיר שרשמת.

אמרתי להם שהמחיר מעליב ושלא יתקשרו אלי שוב.

מקווה שלא אופתע כמוך בשנה הבאה. תעדכן אם הצלחת לקבל מחיר יותר הגיוני..

image.thumb.png.a89c2bb551b5e31a584c09e269a24326.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, iEminem כתב:

פורד פיאסטה ידנית 2014. 

מחירון באזור ה 15. 

מקיף (כל נהג מעל 24) עלה מ 3800 ל 4100. 

מכל מיני סיבות לא רציתי שום ביטוח אחר. מניח שחידוש הבא זה יהיה רק צד ג נהג יחיד או שניים. 

עשית מקיף על פיאסטה ששווה 15 אלף? אני על סיוויק ששווה 30 עשיתי רק חובה וצד ג'. למה גם אתה לא?

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Cerebral Cortex כתב:

אם אני מציק לך בצורה כזאת או אחרת אני באמת מתנצל. סליחה שאני מתריע על משהו שמכאיב להרבה אנשים.

אתה לא מציק לי. אתה רק מסתכל על החלק הראשון של ההודעה שלי, במקום על כל מה שכתבתי, ולא מבין כמו אחרים כמוך, שישנה סיבה לתעריפים הגבוהים. אתם רוצים לנסוע בכלים זולים יחסית ולא מוגנים, כשאחרים משלמים אלפי ש"ח כדי להגן על עצמם ועל אחרים, לשלם לכן פחות על הוצאות דלק, כי על פחות ברזל ועוד משלמים פחות דלק ועוד, ורוצים שאלו שמשלמים את כל ההוצאות הגבוהות הללו, ישלמו גם הוצאות רפואיות על החיסכון בהוצאות שלכם עם הכלים הללו. אז הגיעו למסקנה שזה לא יכול להמשיך יותר. ולא צריך להיפגע אישית, צריך פשוט להבין את כל התמונה, שביטוח משלמים לפי סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, mcaspi כתב:

אתה לא מציק לי. אתה רק מסתכל על החלק הראשון של ההודעה שלי, במקום על כל מה שכתבתי, ולא מבין כמו אחרים כמוך, שישנה סיבה לתעריפים הגבוהים. אתם רוצים לנסוע בכלים זולים יחסית ולא מוגנים, כשאחרים משלמים אלפי ש"ח כדי להגן על עצמם ועל אחרים, לשלם לכן פחות על הוצאות דלק, כי על פחות ברזל ועוד משלמים פחות דלק ועוד, ורוצים שאלו שמשלמים את כל ההוצאות הגבוהות הללו, ישלמו גם הוצאות רפואיות על החיסכון בהוצאות שלכם עם הכלים הללו. אז הגיעו למסקנה שזה לא יכול להמשיך יותר. ולא צריך להיפגע אישית, צריך פשוט להבין את כל התמונה, שביטוח משלמים לפי סיכון.

4 צמיגי מישלין לרכב משפחתי ממוצע יותר זולים מ 2 צמיגי מישלין לאופנוע כביש חסכוני. צמגים לרכב מחליפים כל 4 שנים אחרי 40 אלף ק"מ. צמיגים לאופנוע מחליפים אחרי בקושי 15 אם יש מזל. אתה מדבר איתי על חיסכון?
ליטר שמן מנוע עולה פי 2 ויותר מאשר ליטר שמן מנוע לרכב ואתה מדבר איתי על חיסכון?
אתה יודע מה, אני אמשיך בקו שלך. אם רוכבי אופנועים משלמים ביטוחים גבוהים כי הם מהווים סיכון מדוע נרקומנים, אנשים שצורכים סוכר, מלח ושאר דברים מזיקים לא משלמים יותר ביטוח בריאות?

מדוע מתנגדי חיסונים לא משלמים יותר כי הם מהווים סיכון לחברה?

אני מודע לכך שאופנוע הוא כלי לא בטוח והרוכב חשוף לפגיעות מרובות. אבל לא ייתכן שרוכב כמוני עם מעל 30 שנות רכיבה ועבר תעבורתי נקי ישלם סכומי עתק על ביטוח. ומה שלא פחות הזוי זה שגם אם הרוכב האומלל לא אשם כלל וכלל בתאונה עדיין הוא ישלם מכל הבחינות בגלל זה.
אני מודע לזה ולא מכחיש לרגע שישנם רוכבים דפוקים בראש אבל לא צריך לדפוק את כולם בגלל זה.

• אהבתי 1

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הפרמיה מחושבת לפי דרגת סיכון שמביאה בחשבון את מאפייני הכלי והמשתמשים בו. נהג כמוך, ותיק ללא תביעות, מקבל הנחת העדר תביעות בשיעור שליש הפרמיה ויותר, אז אתה בהחלט משלם משמעותית פחות מרוכב חדש או עם עבר ביטוחי שאינו נקי.

2. ההנחה היא על העדר תביעות, לא על העדר אשמה, כי במקרים רבים לא ברור מי אשם או מהחלוקת הנטל. אם תנסה לעבור לשיטה לפי אשמה תסרבל מאוד את ההליכים, שבעצמם יהיו יקרים ויגרמו עליית הפרמיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני לא רוכב על אופנוע, אבל נראה שבג"ץ, המדינה ועוד בחנו את הנושא, ונראה שתמיד ניתן לפנות אליהם שוב אם נמצאה טעות.

ישנם תעריפים שונים לנהגים שונים, כך שלא כולם "נדפקים" באותה המידה, ורוכב צעיר ממך ישלם כנראה אפילו יותר ממך כפי שכתב ספריאל.

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hyvk00ddgh

"ביטוחי האופנועים יתייקרו ביולי הקרוב ב-10% בממוצע, זאת לאחר שלא עודכנו למעלה מעשור...העלאת התעריף נובעת מזינוק בעלויות של אירועים ביטוחיים שאופנועים היו מעורבים בהם...הפול מפסיד מדי שנה קרוב ל-400 מיליון שקל...בעוד שהאופנועים מהווים 43% מסך הכלים המבוטחים בפול, הם אחראים לכ-90% מההפסדים...הפסדי החברה הסתכמו ב-384 מיליון שקל, מתוכם כ-344 מיליון בשל עלויות ביטוח האופנועים".

אז יש סיבה לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, sperial כתב:

1. הפרמיה מחושבת לפי דרגת סיכון שמביאה בחשבון את מאפייני הכלי והמשתמשים בו. נהג כמוך, ותיק ללא תביעות, מקבל הנחת העדר תביעות בשיעור שליש הפרמיה ויותר, אז אתה בהחלט משלם משמעותית פחות מרוכב חדש או עם עבר ביטוחי שאינו נקי.

2. ההנחה היא על העדר תביעות, לא על העדר אשמה, כי במקרים רבים לא ברור מי אשם או מהחלוקת הנטל. אם תנסה לעבור לשיטה לפי אשמה תסרבל מאוד את ההליכים, שבעצמם יהיו יקרים ויגרמו עליית הפרמיה.

אתה מתכוון אליי? אז אתה טועה. אני לא מקבל הנחה משמעותית לעומת רוכב בן 25.

לפני 46 דקות, mcaspi כתב:

תראה, אני לא רוכב על אופנוע, אבל נראה שבג"ץ, המדינה ועוד בחנו את הנושא, ונראה שתמיד ניתן לפנות אליהם שוב אם נמצאה טעות.

ישנם תעריפים שונים לנהגים שונים, כך שלא כולם "נדפקים" באותה המידה, ורוכב צעיר ממך ישלם כנראה אפילו יותר ממך כפי שכתב ספריאל.

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hyvk00ddgh

"ביטוחי האופנועים יתייקרו ביולי הקרוב ב-10% בממוצע, זאת לאחר שלא עודכנו למעלה מעשור...העלאת התעריף נובעת מזינוק בעלויות של אירועים ביטוחיים שאופנועים היו מעורבים בהם...הפול מפסיד מדי שנה קרוב ל-400 מיליון שקל...בעוד שהאופנועים מהווים 43% מסך הכלים המבוטחים בפול, הם אחראים לכ-90% מההפסדים...הפסדי החברה הסתכמו ב-384 מיליון שקל, מתוכם כ-344 מיליון בשל עלויות ביטוח האופנועים".

אז יש סיבה לכל דבר.

אתה מוזמן להזין נתונים כאוות נפשך ולגלות שאין הפרש משמעותי בפרמיה בין רוכב בן 25 עם 8 שנים וותק לבין רוכב בין 47 עם 30 שנות וותק. אני עובד במקום עבודה שמוביל חומרי נפץ במשאיות כל יום. לבטח כל נהג במשאית עם מנוע 11 ליטר דיזל עם 500 כוחות סוס שמובילה 26 טון חומר נפץ יותר זול מאשר לבטח כל רוכב בן 25 על קטנוע 300 סמ"ק אומלל עם פחות מ 20 כוחות סוס.
https://car.cma.gov.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק בפוליסה שלך מה הפרמיה הגולמית ואיזה הנחה אתה מקבל.

מכל מקום, מחיר הביטוח מתבסס על נתוני כלל הרוכבים ואתה משלם גם תמורת העלויות שנגרמות על ידי הפראים שברוכבים. הרי זה הבסיס של ביטוח - שיתוף וחלוקת סיכון בין כל המבוטחים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

בדוק בפוליסה שלך מה הפרמיה הגולמית ואיזה הנחה אתה מקבל.

מכל מקום, מחיר הביטוח מתבסס על נתוני כלל הרוכבים ואתה משלם גם תמורת העלויות שנגרמות על ידי הפראים שברוכבים. הרי זה הבסיס של ביטוח - שיתוף וחלוקת סיכון בין כל המבוטחים.

אתה צודק בהחלט, ביטוח זה סוציאליזם. זאת אומרת שהחזק משלם על החלש. אממה, בניגוד לביטוחי מכוניות ומשאיות שם ישנן הנחות בביטוחי אופנועים אין שום הנחה משמעותית. אם כאשר אני מעוניין לבטח את הרכב שלי חברות הביטוח יציעו לי הנחות מפליגות בביטוח אופנועים הן היו בכלל מעדיפות לא לבטח בכלל אבל הן לא יכולות כי המדינה מכריחה אותן. 
אני מודע לכך שאנשים שמעשנים או שותים אלכוהול משלמים מיסים כבדים במחיר המוצר שהם צורכים וזאת לגלם את העלות העתידית של הנזק שהם גורמים לעצמם. מקובל. אבל לא ייתכן שדווקא שזה מגיע לאופנועים המדינה מענישה אותנו כאשר לא עושים שום דבר למתנגדי חיסונים שמהווים נזק וסיכון עתידי לדוגמה.  בסופו של יום צריך להכיר במציאות. הכבישים בישראל הם מאוד עמוסים. יש הפסד אדיר של זמן, אנרגיה וזיהום הסביבה. כל רוכב אופנוע מוריד לפחות 2 מכוניות מהכביש. האינטרס שלך בתור נהג מכונית היא שיהיו כמה שפחות מכוניות. אז למה לא לעודד רוכבים? שוב פעם, אני מודע לכך שאופנוע מטבעו מהווה סיכון ולכן הביטוח עולה כפי שהוא עולה אבל צריך להפריד את המטורפים מהשפווים וזה נעשה בכל ביטוח חוץ מאשר באופנועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Cerebral Cortex כתב:

המדינה מענישה אותנו כאשר לא עושים שום דבר למתנגדי חיסונים שמהווים נזק וסיכון עתידי לדוגמה...האינטרס שלך בתור נהג מכונית היא שיהיו כמה שפחות מכוניות. אז למה לא לעודד רוכבים?

המדינה לא מענישה אתכם. היא רק רוצה שתשלמו על ההוצאות הרפואיות שלכם, ולא רוצה שאחרים שמשלמים מספיק, ישלמו גם עליכם.

לא בטוח שהאינטרס של בעלי הרכבים שיהיו יותר רוכבים, כי אז חברות הביטוח ירצו לקזז את ההפסדים שלהן ע"י גביה נוספת מבעלי הרכבים, כפי שלדעתי נעשה כבר היום, יותר עומסים בבתי חולים כלומר איכות רפואה נמוכה יותר ויותר הוצאות למדינה/לאזרח במסים על רפואה ועוד. לכן גם למה לא לעודד רוכבים כפי ששאלת. שתבין, אתם מהמרים ולהימורים יש מחיר.

נגד מתנגדי חיסונים לא עושים כנראה דבר בגלל כל מיני חוקים כמו כבוד האדם וחירותו, זכויות החולה, רוצים למות/לסבול? בבקשה וכדומה. סיפור שונה לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.9.2023 בשעה 06:36, TZR84 כתב:

3008 עליה ב800 שקל

שברולט סוניק שאף אחד לא גונב עליה ב300

הייתה סוניק לפני שנה. שילמתי 2500 שקל מקיף + צד ג' . נהג בן 28.

יש לי עכשיו סיטרואן וזה 4500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...