Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בכמה עלה לכם הביטוח לרכב השנה?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 44 דקות, Cerebral Cortex כתב:

אתה צודק בהחלט, ביטוח זה סוציאליזם. .

אף אחד לא מחייב אותך לרכוש ביטוח רכוש. אתה זכאי ״לבטח את עצמך״ ולספוג נזקים שתגרום לעצמך ולאחרים.

אגב, כדאי שתלמד מה מקורו של הביטוח, במיוחד המודרני, ב-300 השנים האחרונות. בקצרה, אכן ליצור מצב בו קבוצה גדולה חולקת את הסיכונים ומשלמת למי שנפגע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, sperial כתב:

אף אחד לא מחייב אותך לרכוש ביטוח רכוש. אתה זכאי ״לבטח את עצמך״ ולספוג נזקים שתגרום לעצמך ולאחרים.

אגב, כדאי שתלמד מה מקורו של הביטוח, במיוחד המודרני, ב-300 השנים האחרונות. בקצרה, אכן ליצור מצב בו קבוצה גדולה חולקת את הסיכונים ומשלמת למי שנפגע.

אתה טועה ומטעה. המדינה מחייבת אותי בחוק לרכוש ביטוח לאופנוע כמו שהיא מחייבת אותי בחוק לשלם עבור ביטוח בריאות וביטוח לאומי.

זה נגד החוק לרכוב ללא ביטוח חובה על כל כלי רכב. ואם כבר מדברים, החלום הכי רטוב של כל חברות הביטוח הוא לא לבטח אופנועים בכלל אבל בגלל שזה החוק מדינת ישראל אומרת לחברות הביטוח שהן חייבות לבטח את כולם כולל אופנועים אחרת לצאת מן המשחק.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא שוב מה שכתבתי, ותבין שאין קשר בין זה לבין מה שאתה כתבת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mcaspi כתב:

המדינה לא מענישה אתכם. היא רק רוצה שתשלמו על ההוצאות הרפואיות שלכם, ולא רוצה שאחרים שמשלמים מספיק, ישלמו גם עליכם.

לא בטוח שהאינטרס של בעלי הרכבים שיהיו יותר רוכבים, כי אז חברות הביטוח ירצו לקזז את ההפסדים שלהן ע"י גביה נוספת מבעלי הרכבים, כפי שלדעתי נעשה כבר היום, יותר עומסים בבתי חולים כלומר איכות רפואה נמוכה יותר ויותר הוצאות למדינה/לאזרח במסים על רפואה ועוד. לכן גם למה לא לעודד רוכבים כפי ששאלת. שתבין, אתם מהמרים ולהימורים יש מחיר.

נגד מתנגדי חיסונים לא עושים כנראה דבר בגלל כל מיני חוקים כמו כבוד האדם וחירותו, זכויות החולה, רוצים למות/לסבול? בבקשה וכדומה. סיפור שונה לחלוטין.

אז כמו שאתה לא רוצה שהנזקים של רוכבים אופנועים לא יתגלגלו על מערכת הבריאות למה מתנגד חיסונים לא מטופל? הנה דוגמה, בזמן מגפת הקורונה מתנגדי חיסונים תפסו במשך חודשים מיטות אישפוז במחלקות טיפול נמרץ. כתוצאה מכך, כל אדם אחר שהגיע למחלקת טיפול נמרץ לא יכול היה תמיד לקבל מיטה כל לא היו מיטות פנויות כתוצאה מכך, אדם שנפגע בתאונת דרכים או תאונת עבודה לצורך העניין והיה זקוק למיטה בטיפול נמרץ לא תמיד קיבל את המיטה הזאת ולכן הוא מת וזאת כאשר מתנגד חיסונים תפס כזאת מיטה יקרה במשך חודשים. זה נשמע לך תקין? 
אין בעיה, אף אחד לא מחייב אותך להתחסן. אממה, אתה צריך לשאת בתוצאות של החחלטות שעשית בתור אדם בוגר וחופשי.

אז אנא ממך, אל תטיף לי שרוכבי דו גלגלי צריכים לשלם יותר ביטוח כי הם יותר מסוכנים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיסונים מתייחסים לזה כחופש הפרט לבחור אם להכניס דברים לגוף שלו. ובכלל החברה מתייחסת לענייני בריאות/גוף כדבר שצריך להיות שוויוני בלי קשר לגורם האשם.

זה יותר מהותי מהחלטה לרכב על אופנוע, שמגיעה משיקולי חסכון בעלויות או נוחות או כיף.

עריכה אחרונה על ידי elera
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, elera כתב:

בחיסונים מתייחסים לזה כחופש הפרט לבחור אם להכניס דברים לגוף שלו. ובכלל החברה מתייחס לדברים שנוגעים לבריאות/גוף כדבר שצריך להיות שוויוני יותר.

זה יותר מהותי מהחלטה לרכב על אופנוע, שמגיעה משיקולי חסכון בעלויות או נוחות או כיף.

מעשנים משלמים מיסים כבדים במחיר מוצרי הטבק. שותי אלכוהול משלמים במחיר האלכוהול. רוכבי אופנוע משלמים בביטוח יקר כי הם עלולים לעלות ביוקר. אם נלך לפי ההיגיון שלך, זה ראוי שרוכב דו גלגלי ישלם ביטוח יקר כי הוא מהווה סיכון כספי למערכת הבריאות. אז למה אנשים ששותים כל היום קולה לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים הרבה שומן לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים אוכל לא בריא בעליל לא משלמים אקסטרה? נרקומנים לא משלמים אקסטרה? מתנגדי חיסונים לא משלמים אקסטרה? כמו שמתנגד חיסונים עושה בחירה מרצונו החופשי גם רוכב דו גלגלי עושה בחירה ולא תמיד מרצונו החופשי. גיסי הוציא רישיון לדו גלגלי בגיל 43 בגלל שהוא לא רצה לעמוד כל יום שעה וחצי בפקקים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Cerebral Cortex כתב:

מעשנים משלמים מיסים כבדים במחיר מוצרי הטבק. שותי אלכוהול משלמים במחיר האלכוהול. רוכבי אופנוע משלמים בביטוח יקר כי הם עלולים לעלות ביוקר. אם נלך לפי ההיגיון שלך, זה ראוי שרוכב דו גלגלי ישלם ביטוח יקר כי הוא מהווה סיכון כספי למערכת הבריאות. אז למה אנשים ששותים כל היום קולה לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים הרבה שומן לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים אוכל לא בריא בעליל לא משלמים אקסטרה? נרקומנים לא משלמים אקסטרה? מתנגדי חיסונים לא משלמים אקסטרה? כמו שמתנגד חיסונים עושה בחירה מרצונו החופשי גם רוכב דו גלגלי עושה בחירה ולא תמיד מרצונו החופשי. גיסי הוציא רישיון לדו גלגלי בגיל 43 בגלל שהוא לא רצה לעמוד כל יום שעה וחצי בפקקים. 

למען האמת בביטוח-

אנשים ברמת סיכון גבוהה (מעשנים, אנשים עם ערכים בריאותיים לקויים- לחץ דם גבוה לדוגמא - ועוד) כן משלמים יותר -
או שבכלל לא מבטחים אותם( למשל אלכוהוליסטים, מכורים לסמים וכו').

הטיעון שלך לא הגיוני,
אף אחד לא מכריח אף אחד לעלות על אופנוע. ( ואני אומר את זה בתור רוכב שאוהב אופנועים ומכיר בכאב עלות הביטוח ) אגב זו אחת הסיבות שכיום אני על רכב.

עריכה אחרונה על ידי Gauss
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gauss כתב:

למען האמת בביטוח-

אנשים ברמת סיכון גבוהה (מעשנים, אנשים עם ערכים בריאותיים לקויים- לחץ דם גבוה לדוגמא - ועוד) כן משלמים יותר -
או שבכלל לא מבטחים אותם( למשל אלכוהוליסטים, מכורים לסמים וכו').

הטיעון שלך לא הגיוני,
אף אחד לא מכריח אף אחד לעלות על אופנוע. ( ואני אומר את זה בתור רוכב שאוהב אופנועים ומכיר בכאב עלות הביטוח ) אגב זו אחת הסיבות שכיום אני על רכב.

לא נכון, אלכוהוליסט, נרקומן, אנשים שחיים אורח חיים לא בריא של משקל עודף, צריכה מוגברת של מלח, שומן וסוכר משלמים כולם אותו תעריף לביטוח הבריאות וביטוח הלאומי. לגבי ביטוחים פרטיים זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Cerebral Cortex כתב:

לא נכון, אלכוהוליסט, נרקומן, אנשים שחיים אורח חיים לא בריא של משקל עודף, צריכה מוגברת של מלח, שומן וסוכר משלמים כולם אותו תעריף לביטוח הבריאות וביטוח הלאומי. לגבי ביטוחים פרטיים זה משהו אחר.

אני מתכוון לביטוחים הפרטיים, אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שלא התיחסת למה שכתבתי, אז שים לב לכך שהתיחסתי לביטוח הרכוש. ביטוח החובה, שמכסה בעיקר אותך עצמך, הוא שירות בעל מאפיינים ייחודיים, חלק מתנאים סוציאליים של המדינה, וקבלת השיפוי/פיצוי אינה כרוכה בהוכחת אשמה.

חלק נכבד ממה שאתה מכנה  "אורח חיים לא בריא" נחשבות למחלות לכל דבר, לכן לא רק שאינן מעלות פרמיה אלא אף מכוסות בביטוח הרפואי.

אבל בישראל (ובחלק ניכר מהעולם המערבי) ביטוח הבריאות נחשב לחלק מהשירותים שהמדינה מספקת. במקרה זה בעלי הסיכון המוגבר משלמים יותר בהשתתפות העצמית בלבד. ובדרישות יש התיחסות גם לחוקים של כבוד האדם וחירותו, זכותו על גופו וכו'

אגב, הזכרת את המשקאות המוגזים - אז, אכן, הוטל עליהם מס כבד, אולם זה בוטל מסיבות פוליטיות ולא ענייניות. אבל זה שייך לשרשור אחר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Cerebral Cortex כתב:

למה אנשים ששותים כל היום קולה לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים הרבה שומן לא משלמים אקסטרה? אנשים שאוכלים אוכל לא בריא בעליל לא משלמים אקסטרה? נרקומנים לא משלמים אקסטרה? מתנגדי חיסונים לא משלמים אקסטרה? כמו שמתנגד חיסונים עושה בחירה מרצונו החופשי גם רוכב דו גלגלי עושה בחירה ולא תמיד מרצונו החופשי.

מחוק ביטוח בריאות ממלכתי:

1.    ביטוח הבריאות הממלכתי לפי חוק זה, יהא מושתת על עקרונות של צדק, שוויון ועזרה הדדית.

פשוט אכלתם אותה עם דמוקרטיה וכל שאר הבולשיט, וביטוח בריאות בסיסי הוא שוויוני. לעומת זאת רכיבה על אופנוע היא אקסטרה, והמדינה ובג"ץ מאפשרים לחברות הביטוח לחייב על פי הסיכון כמו כל ביטוח אחר.

ושאלה לשאלותיך, למה שאחרים שלוקחים פחות סיכון מכם, משלמים הוצ' רכב יותר מכם, ועם כל יוקר המחיה כאן, ישלמו גם על ההוצאות עליכם? בחיים לא כל אחד משלם על הוצאותיו?

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mcaspi כתב:

אכלתם אותה עם דמוקרטיה וכל שאר הבולשיט

אין קשר לביטוח.

השירשור הוא על ביטוח פרטי , לא בריאות ולא סוציאלי.

עלויות הביטוחים הפרטיים זה נושא כאוב, אבל למעט החובה בחוק לביטוח הבסיסי כל השאר פתוח לבחירתך. 

לא רוצנ לבטח צד ג׳ או מקיף, אתה תשלם מכיסך ככל הנראה הרבה יותר ממה שחסכת, ועל זה הדיון. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Cx5 17 עבר נקי, מוגבל ל 2 נהגים עם פוינטר שעולה 500 בשנה.

הציעו לי בהתחלה 7500 חובה ומקיף. 

אחרי הרבה התמקחויות פיצלתי חובה ב wesure ב ,1600 ומקיף בישיר ב 4800.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Cerebral Cortex אשמח לדעת כמה אתה משלם על הביטוח הזה ועל איזה כלי אתה נוהג. 

בכל אופן, בתור מי שאיבד שני אנשים קרובים בתאונות דו-גלגלי, ואני האחרון שיצודד את חברות הביטוח: דעתי האישית היא שכל עוד אתה נמצא בכלי שיכולים למרוח אותך על הקיר ואתה תלוי 100% בסביבה שלך, אז חישוב הסיכון הוא הגיוני.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...