Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח בלק"ר ושאלה בקשר לתשלום מחברת ביטוח

Porky
שימו לב! השרשור הזה בן 597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, באתי היום לסוחר רכב לרכישת פיקנטו 2020. הוצאתי דוח בלק"ר עבור מספר הרישוי של הרכב.

3 שאלות,

1) האם הדוח הזה הוא אמת לאמיתה או שצריך להתייחס בחשדנות ?

2) מצורף הדוח שהפקתי (בתשלום), לפי רשום ששולם עבור הרכב תשלום טוטאל לוס על ידי חברת הביטוח. אבל בהמשך רשום שהרכב המשיך להימכר מיד ליד ועדיין על הכביש, כמו כן רשום למטה שאין אינדיקציה לטוטל לוס. בבדיקת מוסך גם כן לא התגלו סימנים לתאונה כלשהי.

למישהו יש תובנות בנושא? האם לברוח ? יש סיבה לחשוד שהסוחר לא מספר את האמת? שאלתי אותו לגבי זה והוא אומר שהדוח הזה הוא קשקוש של חברות ביטוח, ושכנראה הבעלים הקודם של הרכב הפעיל סעיף שמאפשר לו למכור את הרכב לחברת הביטוח לפי שווי שהם קובעים.

3) בנוסף, הוא טוען שהרכב היה בבעלות פרטית ב2 הידיים הקודמות שלו, ובאינטרנט רשום שהבעלים המקורי היה ליסינג. 

תודה

1.png

222.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ד ו ד כתב:

אחרי דוח כפי שהצגת, עדין מעונין ברכב.  וותר וחפש רכב נקי.

את הדוח הוצאתי אחרי הבדיקה במוסך, פשוט לא ברור לי הקטע עם חברת הביטוח. אציין שהרכב נראה כמו חדש, עם קילומטרז' 10000 (שנת 2020) אז השאלה היא איפה הקומבינה כאן, על חברת הביטוח או על מי שרכש את הרכב? 

כי מופיע שהרכב נרכש על ידי פרטי אחרי האירוע הנ"ל והיה אצלו במשך יותר משנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה הקומבינה היחידה היא של הסוחר עליך.

אובדן גמור להלכה חוזר לכביש.

אובדן גמור לא אמור לחזור לכביש.

היסטוריית בעלויות ועוד אתה יכול לראות כאן:

https://www.gov.il/he/departments/general/private_vehicle_hoard

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בדו"ח פירוט של תגמולי ירידת ערך ששולמה בעקבות התאונה (ות?) ?

עקרונית יש את זה בדו"ח הסליקה מחברות הביטוח אבל הבלק"ר אמור להיות יותר מקיף, וגם יותר יקר.

לקחת רק למוסך?  לא למכון בדיקה?

עריכה אחרונה על ידי GKME
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, GKME כתב:

עקרונית יש את זה בדו"ח הסליקה מחברות הביטוח אבל הבלק"ר אמור להיות יותר מקיף, וגם יותר יקר.

לקחת רק למוסך?  לא למכון בדיקה?

לפי הדוח- 

לא נמצאו עדויות על קביעת ירידת ערך לרכב

עוד לא לקחתי למכון בדיקה. 

לפני 7 דקות, itzik123 כתב:

ככל הנראה הקומבינה היחידה היא של הסוחר עליך.

אובדן גמור להלכה חוזר לכביש.

אובדן גמור לא אמור לחזור לכביש.

היסטוריית בעלויות ועוד אתה יכול לראות כאן:

https://www.gov.il/he/departments/general/private_vehicle_hoard

2f512dbae49b7fb27d186ab92b3fd1d2.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על 150 ש"ח שלך.

בפעם הבאה הכנס למסלקה הביטוחית, תקבל את נתוני הביטוח, זה עולה כ-10 ש"ח.

לגבי הרכב האמור - תשאיר אותו לפראייר אחר. הרכב הוכרז אבדן להלכה, שפירושו נזק בשיעור 50-60% ממחיר המחירון המשוקלל שלו. הרכב נרכש על ידי חברת הביטוח (שולם מחירון ולכן לא ירידת ערך) ומישהו שיפץ אותו והחזיר אותו לכביש. מדובר בקומבינה ידועה וטוב שלא נפלת בה.

תמשיך לחפש ממקור פרטי או ממגרש מסודר (יבואן או חברת ליסינג). גם שם אפשר ליפול, אבל הסיכון יותר קטן. 

ועצתי - יש בראש רשימת הנושאים כאן רשימת מאמרים לרוכש רכב. קרא והפנם אותם. עצות שדוות זהב.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

חבל על 150 ש"ח שלך.

בפעם הבאה הכנס למסלקה הביטוחית, תקבל את נתוני הביטוח, זה עולה כ-10 ש"ח.

לגבי הרכב האמור - תשאיר אותו לפראייר אחר. הרכב הוכרז אבדן להלכה, שפירושו נזק בשיעור 50-60% ממחיר המחירון המשוקלל שלו. הרכב נרכש על ידי חברת הביטוח (שולם מחירון ולכן לא ירידת ערך) ומישהו שיפץ אותו והחזיר אותו לכביש. מדובר בקומבינה ידועה וטוב שלא נפלת בה.

תמשיך לחפש ממקור פרטי או ממגרש מסודר (יבואן או חברת ליסינג). גם שם אפשר ליפול, אבל הסיכון יותר קטן. 

ועצתי - יש בראש רשימת הנושאים כאן רשימת מאמרים לרוכש רכב. קרא והפנם אותם. עצות שדוות זהב.

3fd4cf8f9f0fc63d443ded34dc7f630f.png

כלומר אם הבנתי נכון, הרכב עבר טוטאל לוס, תוקן ונמכר לסוחר, משם לפרטי, ומשם לסוחר עוד פעם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עלה לכביש בינואר 2020, באוקטובר אותה שנה היה אובדן להלכה, שולם ערכו באותו זמן, כ-62 אש"ח

מכאן אני מסיק שהנזק היה למעלה מ-30 אש"ח. אם אתה עדיין רוצה להתקדם אתו (ואני לא הייתי עושה זאת) דרוש לראות דו"ח שמאי.

חוץ מזה, הרכב צריך להמכר הרבה מתחת למחירון - גם רכב חברה, גם אחרי נזק גדול, הוא תריך להמכר בזול מאוד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

הרכב עלה לכביש בינואר 2020, באוקטובר אותה שנה היה אובדן להלכה, שולם ערכו באותו זמן, כ-62 אש"ח

מכאן אני מסיק שהנזק היה למעלה מ-30 אש"ח. אם אתה עדיין רוצה להתקדם אתו (ואני לא הייתי עושה זאת) דרוש לראות דו"ח שמאי.

חוץ מזה, הרכב צריך להמכר הרבה מתחת למחירון - גם רכב חברה, גם אחרי נזק גדול, הוא תריך להמכר בזול מאוד.

כן כנראה שארד מזה, הבעיה היא ששילמתי מקדמה קטנה של 500 שקלים, ועכשיו צריך לחזור להתעמת איתו שיחזיר את הכסף.
איפה ניתן למצוא דוח שמאי לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 53 דקות, GKME כתב:

הרכב הוכרז כאבדן להלכה ובעליו קיבל את מלוא ערכו מחברת הבטוח.  לכן כל נושא ירידת ערך לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. בעלים פרטי אולי היה שומר אותו. אצל חברה זה כנראה מתוייק, לא בטוח שיסכימו להציג אותו. סוחר? יספר שהרכב חדש. וד"א, אני לא מאמין שלרכב 10,000 ק"מ. יש לי חשד - ללא כל אפשרות לאמת - שגם הנתון הזה, איך לומר בעדינות (אתה מוזמן לתרגם לשפה בוטה)  טוב מדי. הרבה יותר מדי.

בחור, מצאת את הפורום באיחור קל. הכמה מאות ש"ח שהפסדת הם שכר לימוד שיחסוך לך הרבה מאוד בעתיד.

ואני חוזר - בראש פורום הייעוץ יש,ריכוז של שרשורים נעוצים. יש,שם בית ספר לרכישת רכב. תעשה פוס, למד היטב את העצות, ואז תחזור לחיפושים כשאתה  הרבה יותר חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

שאלה טובה. בעלים פרטי אולי היה שומר אותו. אצל חברה זה כנראה מתוייק, לא בטוח שיסכימו להציג אותו. סוחר? יספר שהרכב חדש. וד"א, אני לא מאמין שלרכב 10,000 ק"מ. יש לי חשד - ללא כל אפשרות לאמת - שגם הנתון הזה, איך לומר בעדינות (אתה מוזמן לתרגם לשפה בוטה)  טוב מדי. הרבה יותר מדי.

בחור, מצאת את הפורום באיחור קל. הכמה מאות ש"ח שהפסדת הם שכר לימוד שיחסוך לך הרבה מאוד בעתיד.

ואני חוזר - בראש פורום הייעוץ יש,ריכוז של שרשורים נעוצים. יש,שם בית ספר לרכישת רכב. תעשה פוס, למד היטב את העצות, ואז תחזור לחיפושים כשאתה  הרבה יותר חכם.

תאמין לי שאני מרגיש בר מזל למרות דמי הלימוד שאני מקווה שאצליח להחזיר. אני משתתף פעיל בהמון פורומים ולא יודע למה לא חשבתי לבדוק בפורום רכב לפני.

זאת פעם ראשונה שאני רוכש רכב, ואני תמיד בודק כל רכישה גדולה 10 פעמים. היו לי נורות אדומות עוד לפני ובגלל זה התעקשתי גם על מקדמה נמוכה (הוא רצה 3000 שקלים). בדקתי מספר מדריכים לפני רכישה, שבזכותם הפקתי את הדוח בלקר (שגם הוא היה יקר בהתחשב באלטרנטיבה של ה10 שקלים, מסתבר). כל יום לומדים משהו, למזלי הנזק קל בהתחשב במה שהיה יכול להיות. מודה לחברי הפורום 🙏

דרך אגב, אחרי חיפוש קצר בגוגל:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4441977,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוי ממנו הייתי/לא הייתי קונה רכב משומש הוא אוניברסלי. ממש לא ייחודי לישראל ולעברית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...