Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

מדברים על עוף בגיבוב טקסני?!?

בחייאת.

אור, תציל אותנו עם איזה נתח של בשר, לא ציפור...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 דקות, hans כתב:

חכה עוד יגיעו לעוף מכובס..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.834195fd79288b154e015f94476cf996.png

הוא אשכרה הוציא להביור.

'MURICA!!!!

לפני 58 דקות, hans כתב:

בחייאת.

אור, תציל אותנו עם איזה נתח של בשר, לא ציפור...

• מצחיק 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Derish כתב:

אני מנחש שב-16 שנה שהם חיו פה הם מעולם לא ניסו להעביר את האוטו טסט, לרכוש חלפים באזור התעשייה, לשלוח אותה לבד למוסך, או להיעזר ישירות בשירותיהם של משרדי ממשלה. אולי היו להם אנשים שטיפלו בזה בשבילם, אולי גרו באיזו בועה קיבוצית/גבעתיים, אבל לא באמת חוו את החיים בישראל כמו מקומיים ולכן זוכרים אותה כ'מרגשת'. אשכרה תאילנד מפי איזה דיגיטל נומד שנזרק שם חצי שנה על החוף.

כתבתי הם גרו בקיבוץ גזר, הם למעשה היו חלק מקבוצה שקיבלה מנדט מהמדינה להחיות קיבוץ מת.עד היום שמסתובבים שם שומעים בעיקר אנגלית. ויש להם מגרש ביסבול וקבוצה פעילה.

גרת פעם בקהילה? 

זה לא פשוט, בשום מדינה!

כאילו אם לא העברת טסט בארץ או חיפשת חלקי חילוף באזור התעשייה, אתה לא באמת חווית קשיים בחיים.

יש להם חברים ברמלה, בסכנין, הוא(יאן) מכיר את ישראל לאורכה ורוחבה יותר טוב מאנשים שגרים פה כל החיים. ישראל בשבילם זה ממש,לא איזה חוף בתיאלנד לחצי שנה שבאים לעשות חיים עם המקומיים ואז לחזור לחיי הנוחות שלך.

הם מחוברים בנפשם למדינה, והם שגרירים נפלאים לישראל. 

• מעניין 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, oryo כתב:

'MURICA!!!!

עכשיו תמונה עם mullet..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, oryo כתב:

אתם ממשיכים לפספס את הנקודה עם כל ההשוואות לניינטיז או ההאשמות על תרבות הצריכה הישראלית.

המציאות האובייקטיבית חזקה יותר מכל פוזיציה שפלוני בוחר לקחת.

לא רוצה לדבר על עצמי כי אני לא מאמין שאני מקרה מייצג, נדבר על חבר שלי:

גר בבית פרטי של 250מ׳ +/-, 4 חדרי שינה 2 סלונים משרד ובריכה.

יש לו שלושה נכסים להשקעה שסייעתי לו לאתר.

נוהג בדיוק על אותם רכבים כמוני (זה לא אני!), ויש גם איזה קרוזר לסופ״שים.

הוא אשתו והילדים טסים לחופשים כל חודשיים בערך.

כמה אקזיטים? אפס

כמה חברות FAANG עם ארגזי מניות שקפצו (וירדו מאז)? גם כן אפס

הוא מתכנת (חזק), האישה לא עובדת כבר שנים. בחור בגילי, לא מישהו שהקיא דם במשך שלושה עשורים ועכשיו מתחיל להינות...

גר במרחק 25 דק׳ מדאונטאון, אז לא באיזה חור בשום מקום. ילדים במסגרות מצוינות.

תורידו את הפוזיציה ותספרו לי: אתם מכירים מהנדס באמצע השלושים בישראל עם אישה לא עובדת 2 ילדים שלא הגיע מבית עשיר וחי ככה?

אז לישראל יש אמנם כל מיני יתרונות, באמת, אבל רווחה זה פשוט לא אחד מהם. הפער הוא פשוט בלתי נתפס. אני לא אומר שבגלל זה צריך לעזוב את ישראל או משהו (ע״ע התגובה שלי לניקו...) אני רק אומר שכל ההשוואות האלו למה קרה כן בניינטיז ואיך זה שמעמד הביניים מעיז לטוס לחו״ל ובד בבד להלין על יוקר המחיה - לא משנה את הפוזיציה היחסית למדינות מערביות ובטח שלא משנה את כח הקניה ויכולת החסכון לעומת השכר ברוטו.

זהו, סורי על הביאוס אני לא מנסה לשכנע אנשים לעשות מהלכים - אבל אלוהים מה שהייתי עושה בשביל לדעת את מה שאני יודע היום 5 שנים לפני שעברתי... זמן קריטי שהלך לאיבוד. אני כותב כאן ל״אור הצעיר״ שאולי קורא, ואם איכשהו תהיה לי השפעה חיובית עליו אז זה שווה את כל בלבולי המח של גיבורי המקלדת המשועממים.

אני חושב שאמרתי את זה לאישתי איזה 100 פעם, פשוט שורה תחתונה - תראי איך חברים שלנו שם חיים (גם בהייטק) ואיך אנחנו.

והיא כל כך מחוברת למשפחה שלה, אבל כל פעם שאני אומר את זה היא מסתכלת עלי במבט של - אתה צודק, אין לי מה להגיד.

אין לי מושג למה, אבל ההודעה הזאת עשתה לי וויב לשיר The Conflagration, הופעה אדירה של Corey Taylor למי שאוהב 😊 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

כאילו אם לא העברת טסט בארץ או חיפשת חלקי חילוף באזור התעשייה, אתה לא באמת חווית קשיים בחיים.

אני לא רוצה שזה ישמע כמו התקפה אישית נגדם, סה"כ הם נשמעים אחלה ועשו עבודה חשובה. אבל (שוב, לפי דבריך) נשמע שהם לא באמת חיו בארץ גם אם גרו פיזית בישראל.

המוסך והטסט, משרד הרישוי והמשטרה, החנות ותחנת הרכבת - אלו היו שדות הקרב היומיומיים של האנשים שכותבים פה על השלווה שמצאו בחו"ל. אז במקרה של אור זה היה רווחה וכסף, אצל מישהו אחר זה היכולת להיות גיי בפרהסיה או לגור בשלישיה, אבל להרבה אנשים היעדר הצורך הזה להילחם מדי יום על דברים שאמורים להיות מובנים מאליהם הפך במרוצת השנים לשיקול המוביל להישאר בחו"ל - גם אם במקור הגיעו לשם מסיבות חומריות.

בימינו נהוג לדבר באופן פתוח על בריאות הנפש, ואני יכול להעיד על עצמי ועוד כמה שהמעבר לחו"ל ממש החזיר לנו שנים מהחיים. לחברים שלך ככה"נ לא הייתה בעיה כזאת משום שהם חיו בבועה, בדיוק כפי שחקלאי ברזילאי לא מכיר את סבלם של תושבי הפאבלות ובריטי שיצא לגמלאות במיורקה לא יודע מה זה להיות פועל ספרדי בסביליה. זה שהוא פוגש מדי פעם אנשים מפה ומשם לא אומר שהפך להיות אחד מהם, וזה שהוא מספר אח"כ אצלו באנגליה איזה כיף לגור בספרד לא אומר שהכלכלה פה לא קורסת כל עשור או שאשתו של ספריאל לא תכוייס בכל ביקור בברצלונה.

בקיצור, כמו שאומרים בבית משפט - nice story bro, אבל הראיה אינה קבילה. כנ"ל עדות אישית של קיבוצניק שגר בפריפריה, שזה אחלה פוזיציה אבל לא מייצגת את מעמד הביניים המשכיל והעירוני שרוב הכותבים בשרשורים האלה מגיעים ממנו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Derish כתב:

אני לא רוצה שזה ישמע כמו התקפה אישית נגדם, סה"כ הם נשמעים אחלה ועשו עבודה חשובה. אבל (שוב, לפי דבריך) נשמע שהם לא באמת חיו בארץ גם אם גרו פיזית בישראל.

המוסך והטסט, משרד הרישוי והמשטרה, החנות ותחנת הרכבת - אלו היו שדות הקרב היומיומיים של האנשים שכותבים פה על השלווה שמצאו בחו"ל. אז במקרה של אור זה היה רווחה וכסף, אצל מישהו אחר זה היכולת להיות גיי בפרהסיה או לגור בשלישיה, אבל להרבה אנשים היעדר הצורך הזה להילחם מדי יום על דברים שאמורים להיות מובנים מאליהם הפך במרוצת השנים לשיקול המוביל להישאר בחו"ל - גם אם במקור הגיעו לשם מסיבות חומריות.

בימינו נהוג לדבר באופן פתוח על בריאות הנפש, ואני יכול להעיד על עצמי ועוד כמה שהמעבר לחו"ל ממש החזיר לנו שנים מהחיים. לחברים שלך ככה"נ לא הייתה בעיה כזאת משום שהם חיו בבועה, בדיוק כפי שחקלאי ברזילאי לא מכיר את סבלם של תושבי הפאבלות ובריטי שיצא לגמלאות במיורקה לא יודע מה זה להיות פועל ספרדי בסביליה. זה שהוא פוגש מדי פעם אנשים מפה ומשם לא אומר שהפך להיות אחד מהם, וזה שהוא מספר אח"כ אצלו באנגליה איזה כיף לגור בספרד לא אומר שהכלכלה פה לא קורסת כל עשור או שאשתו של ספריאל לא תכוייס בכל ביקור בברצלונה.

בקיצור, כמו שאומרים בבית משפט - nice story bro, אבל הראיה אינה קבילה. כנ"ל עדות אישית של קיבוצניק שגר בפריפריה, שזה אחלה פוזיציה אבל לא מייצגת את מעמד הביניים המשכיל והעירוני שרוב הכותבים בשרשורים האלה מגיעים ממנו.

דווקא את הרכבת פה בארץ הם אוהבים מאוד, והשתמשו בה המון חחח.

ותמיד אמרו שהיא ממש טובה?!,  לך תבין אותם.

אבל זהוא אני לא קיבוצניק שגר בפריפריה, כתבתי שלפני הצבא נסעתי לכמה חודשיים לדרום אפריקה, לבקר את המשפחה של אמא שלי, ולראות בני דודים שלא ראיתי שנים, מאז הם כולם עשו רילוקיישן לאוסטרליה. אין לי בארץ ממש משפחה, הצד השני רובו חזר בתשובה, ואני לא ממש מחבר לקטע הזה ביהדות, אז אין קשר.

אחרי שחזרתי הלכתי לעשות שנת שירות בגולן, ואז לצבא, ואחרי הצבא פחות או יותר גרתי מחוץ לישראל, במצטבר גרתי 7 שנים מתוך 10 לא בארץ.

ועכשיו אני גר בכרכור, קניתי פה בית. כי עובד ליד בפארק בקיסריה. 

אז דווקא הבניין הקטן בכרכור הוא כמו מיני קהילה, שרוב השכנים עוסקים במקצעות חופשיים, ויש פה ממש עזרה הדדית ושקט מסביב. לא הייתי יכול לגור בעיר במרכז.

אבל מה שכן הקיבוץ נתן לי כלים לא לפחד מעבודה פיזית, לעבוד עם הידיים. ועד היום אני ככה, ועם זה הצלחתי לקנות בית  עם הידיים.

ודווקא אני מאוד מתחבר וחושב כמוך, שלא גרתי פה, הייתי מנותק, כמעט שלא ביקרתי בישראל, ולא צרכתי שום חדשות או לא עניין אותי מה שקורה פה , אני מאוד לויאלי למקום שאני גר בו, לא משנה איפה.

אז לסיכום אם לא הייתי יכול להרשות לעצמי לגור בסביבה שאני גר בה כרגע בארץ, כנראה שלא הייתי פה עכשיו.

ואולי אוכל איזה טומהוק בדאלס

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

עכשיו תמונה עם mullet..

49835033.jpg

חבל שזה לא באופנה יותר (לא שיש לי את השיער לזה גם ככה)

...

נסיעת בוקר באוטובוס. הנהג הוא קודם כל דיגיי שעל הדרך גם נוהג. בשום מדינה במערב שהייתי בה לא שמעתי נהגים משמיעים מוזיקה בכלל. פה בממוצע זה ברמה של חתונה. ולך תנסה להעיר, למרות שזה לא חוקי.

ליד הנהג מישהי משתעלת כאילו יש לה שחפת, ומנהלת שיחה על ספיקר על בדיקות דם עם הבת שלה.

מציץ החוצה כדי להרגע ולראות נוף וקולט אופנוען עוקף את הפקק על המדרכה בנסיעה כמובן.

לכולם מותר הכל. זה המוטו של המדינה שלנו. לא יודע איך אפשר ללמוד לא להתעצבן מזה

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מצחיק 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, לירון .ה. כתב:

עכשיו אני גר בכרכור, קניתי פה בית.

פעם אחרונה שבדקתי, כל מה שאחרי נתניה היה פריפריה וכל מה שאחרי חיפה היה חו"ל. כך שבפועל, אתה כמעט ברילוקיישן. 😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נולדתי בדן...

אז יותר פריפריה צפנוית בארץ לא קיים.

ושעברנו לקיבוץ בעמק יזרעאל, רק שעה וחצי מתל אביב בלי פקקים, הרגשתי שהתקרבתי למרכז.

אז כרכור בשבילי זו חתיכת עיר! 

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, לירון .ה. כתב:

דווקא את הרכבת פה בארץ הם אוהבים מאוד, והשתמשו בה המון חחח.

ותמיד אמרו שהיא ממש טובה?!,  לך תבין אותם.

אחרי שהשתמשתי תדיר ברכבת בבריטניה - בהחלט מבין אותם. מצד שני תשתית הרכבת שם בת 150 שנה, אז לא פלא שדברים מתפרקים. מצד שלישי - העובדה שהיא בת 150 שנה איפשרה לערים להבנות סביב תחנות הרכבת, מה שהופך את השימוש בה להרבה יותר נוח מה-"תחנה-באמצע-שדה-חומוס" שיש בישראל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

נסיעת בוקר באוטובוס. הנהג הוא קודם כל דיגיי שעל הדרך גם נוהג. בשום מדינה במערב שהייתי בה לא שמעתי נהגים משמיעים מוזיקה בכלל. פה בממוצע זה ברמה של חתונה. ולך תנסה להעיר, למרות שזה לא חוקי.

ליד הנהג מישהי משתעלת כאילו יש לה שחפת, ומנהלת שיחה על ספיקר על בדיקות דם עם הבת שלה.

תשמע קטע. הייתי שוכח מזה אם לא היית כותב עכשיו. 

לפני איזה שבועיים עולה על רכבת לנהריה. ישירה.

ריקה מאדם. ריקה. אני ומאבטחים. 

עולות כמה חיילות מתיישבות 2-3 ריבועים לידי. 

כל אחד בריבוע שלו נחמד ושקט.

עולה איזו סבתא עם הנכדה שלה (גדולה, סביב 18 נגיד). 

מתיישבות אחת ממש מולי ואחת לידי. למה? יש 98% רכבת ריקה. למה? טוס נו. 

הסבתא מימיני והילדה מולי. בלי להתבלבל, בלי לחשוב על זה, הכי בשגרה בעולם: הסבתא מורידה נעליים(!!!) שמה רגליים על המושב שמולה. ומתחילות לנהל שיחה על המצב הרפואי של הסתבא, לידי. 

וואט דה פאקקקקק!!!!!!!!

עכשיו אני לא הולך לחנך אותה וגם לא רוצה שזה יהיה לא מנומס, אז מחכה לתחנה הבאה שהיא עוד 2-3 דקות (מסבידור מרכז לאונ'). "סליחה, אפשר רגע רק לקום". בא לצאת. אחרי שהיא כבר קמה ואני יצאתי הסבתא מתחילה "מה לא בסדר לך לידינו? עשינו לך משהו? הרכבת לא רק שלך מותר שיהיו עוד אנשים". I SHIT YOU NOT  הייתי בהלם. ברצינות. לא היה לי מה להגיד. הסכלתי עליה 3 שניות עם עיניים של עצירות העומדת להיפתח, אמרתי לה שאין לי מושג על מה היא מדברת וזו התחנה שלי לרדת והלכתי. עברתי קרון אחד ליד. הוא ריק. ישבתי בפנאן כל הנסיעה עד נהריה, לבד. 

לפחות הילדה קצת נראתה מבויישת מההתנהגות של הסבתא. אולי עוד יש עתיד לצ'אחנבוטיזם שגדל כאן בכל מקום. 

למען ההגינות אציין שזה מחזה די נדיר אצלי (בניגוד למה שאתה תיארת ולכך שאנשים מדברים בקולי קולות בתחבורה הציבורית). 

• מצחיק 7

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני ממש נמנע פה מתחבורה ציבורית. או רכבת רק בשעות מתות.

רק בשביל האיזון.

אוטובוס לילה בין אוסלו לקופנהגן, עולה דני שיכור תחת, מסריח מאלכוהול ומתיישב לידי, 6 שעות לא נשמתי.

ברכבת בגרמניה עולים כמה חברה שיכורים מהתחת, צורחים ורצים במעברים, ומאיימים על הנוסעים.

מטומטמים לא חסר.

• רעיון טוב! 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...