Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון גלגלים קדמיים לאחר טסט

alexsajno
שימו לב! השרשור הזה בן 797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם יש לי התלבטות.

יש לי יאריס 2019 בת 3 שנים עם 45 אלף ק"מ. 

בפעם הראשונה שאני ניגש לטסט אחרי 3 שנות אחריות יצרן, הרכב נכשל על הכיוון גלגלים קדמיים. פעם ראשונה שאני נתקל בזה בטסט והיו לי רכבים יותר ישנים שנכשלו מכל מיני סיבות.

שאלתי את הבוחן ואמר צריך כיוון קדמי - פרונט.

אני מנסה להבין איך אוטו יחסית חדש צריך כיוון פרונט אחרי שלפני חצי שנה החלפתי גם צמיגים קדמיים ובוצע כיוון גלגלים בטויוטה.

אני יודע שלפעמים מנסים להכשיל בכוונה, מה אתם חושבים?

ההגה לא רועד, לא סוטה לצדדים וגם לא עבר תאונות. אנע יודע מה זה רכב שסוטה ורועד מרכב מזדה שהייתי עושה לו כיוון כל כמה שנים (בין 3 ל-4).

בנוסף שאלתי מוסך שבו אני מטפל את הרכב באופן קבוע ודי סומך, הוא אמר שלא צריך פרונט כי לא כתוב בדף את המילה פרונט, כתוב כיוון גלגלים. הוא אמר שצריך לעשות כיוון רגיל והמחיר 150 שקל. כשאמרתי שהוחלפו צמיגים, הוא אמר שאלך לטויוטה ואגיד להם שיתקנו ללא עלות כי עשו משהו לא בסדר בזמן החלפת צמיגים. מוסך אחר שחבר המליץ אמר לי שלא בודקים כיוון גלגלים כי זה לא מפגע בטיחות וכיוון פרונט כן בודקים כי זה יכול לפגוע ברכב אחר. כיוון גלגלים זה 150 שקל וכיוון פרונט בטויוטה 300 שקל. אני מנסה להבין קודם כל אם עשו לי קטע בטסט (כתוב סטייה 1000 כשהמגבלה 4000. דבר שני, אני מנסה להבין מה יש לרכב. פחות קריטי לי ההבדל במחיר, בסוף אני רוצה לסיים עם הסיפור ואני צריך לחזור עם חשבונית כשהתקלה תוקנה כמו שצריך.

אשמח לעוזרים.

עריכה אחרונה על ידי alexsajno
פירוט
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון גלגלים זה כיוון זווית Toe in-Toe out, אחת מתוך 3 זוויות של כיוון פרונט. 

Toe_Diagram.thumb.jpg.8f96328bae248c9965b674785433f441.jpg

שתי זוויות נוספות - קאמבר וקאסטר. 

camber_and_toe_in_diagram-min.jpg.48830394285d1a0cbf38bf17c705cb61.jpg

מבקשים שתעשה כיוון גלגלים, לך למוסך ותעשה. רק כיוון גלגלים ולא פרונט מלא. איזה אפשרויות אחרות יש לך? 

רק לא הבנתי אם ערך מותר 4000 ונמדד 1000, למה נכשל? 

החלפת צמיגים לא משנה את זוויות הגלגלים, זה לא קשור בכלל... החישוק עם הצמיג החדש חוזר לאותו מקום, שום כיוון לא משתנה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 10,000 לא 1,000 טעות בהקלדה.

איו לי שים בעיה לעשות רק כפי שאמרתי לא היה ברור לי איזה סוג טיפול צריך. אם צריך כיוון אחד מתוך ה3 שיש לפרונט, כמה זה עולה ומה אני צריך לבקש בידיוק? לא רוצה שהמוסך יעשה מעבר למה שצריך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיוון פרונט מכוונים את כל שלושת הצירים.

ניגשים למקום שעושה כיוון פרונט ועושים, אין צורך להכנס למוסך של טויוטה.

עלות בין 120 ל 150 שקלים בממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...