Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 יורד מהפסים

yuval1111
שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שום דבר לא השתגע, מה שמתארים פה זה מצב נורמלי לגמרי של שוק שמתנהל במחסור במקום בעודף היצע שהיינו רגילים לו. 

המצב די התחלתי, אני יוכל לספר איך נראים השלבים הבאים, מקווה מאוד שלא נגיע אליהם. 

ברגע שזמן המתנה לרכב חדש מתארך לאיזור השנה - שנתיים - שלוש, רכב משומש מקבל בשוק יד שניה מחיר גבוה יותר מחדש. כי משומש זה מיידי, לא צריך להמתין שנתיים. 

אנשים סוחרים במקום בתור לרכישת רכב חדש. 

אנשים עם קומבינות ופרוטקציה מתקדמים למקום גבוה יותר בתור לרכישת רכב חדש.

אנשים מזמינים מראש רכב או מספר כלי רכב, בכך מצמצמים עוד יותר את המלאי אצל היבואן, אחרי שנתיים כשההזמנה מגיעה מיד מוכרים את הרכב במחיר גבוה יותר ממה ששילמו. 

בקצה השני של השוק, אנשים לא ממהרים לזרוק מכוניות ישנות, פתאום מודל 2000-2005  זה לא ענתיקה אלא אוטו סביר שיש לו ערך וביקוש בשוק. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, GABIUBOGI כתב:

גם לא הבנתי מה זה הקטע החדש של אוטוסנטר לקנות רכבים, מה עד כדי כך אין מה למכור?

גם שלמה סיקסט מציעים שירות דומה, ראיתי בפייסבוק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, GABIUBOGI כתב:

נתקלתי השבוע בדוגמה הזויה מטרייד מוביל.

פורד פיאסטה 2011 יד 3, ק"מ נחמד, מקוריות השכרה - מחירון סביב ה18 לוי יצחק. דורשים (לפי המוקד) 27,000 ש"ח.

לטענת הנציגה אין מלאי והרכבים עפים אז המחירים עולים.

גם לא הבנתי מה זה הקטע החדש של אוטוסנטר לקנות רכבים, מה עד כדי כך אין מה למכור?

יש לי בפייסבוק 2 חברים שקניתי אצלם כמה רכבים מאוטוסנטר בעבר, הם מפרסמים באטרף שהם מחפשים לקנות רכבים מ2014 מכל סוג.

טרייד מוביל עפו על עצמם עוד הרבה לפני המשבר הנוכחי ועכשיו הם בכלל חיים בספרות עליונות...

רק מה, לא ברורה לי זכות הקיום של המגרשים במצב הנוכחי לאורך זמן לאור העובדה שכל נבלה תימכר תוך שעה, ללא בדיקה, מעל המחירון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Buki כתב:

שום דבר לא השתגע, מה שמתארים פה זה מצב נורמלי לגמרי של שוק שמתנהל במחסור במקום בעודף היצע שהיינו רגילים לו. 

אכן,עוד כמה פרדיגמות נשברו בקורונה:
"רק עבר רישוי הרכב וקרעת את הניילון כבר אתה מופסד בהרבה אלפים"
"3 שנים הראשונות הרכב יחטוף ירידת ערך בין 30-50%...
"
הדבר הכי חשוב ששוב פעם הוכח (כמו בכלכלה) אף מומחה לא באמת יודע לחזות מה יהיה ,כל אחד זורק כל מני ניתוחים "מקסימום פגע" לרוב לא,כי יש כל כך הרבה הנחות להניח...כרגע מתקיימת ה"סערה המושלמת בשוק הרכבים" שילוב של כמה גורמים שאף אחד לא עלה על דעתו שיתקיימו בו זמנית,וכמו תמיד המציאות עולה על כל דמיון :D
רק לפני שנה כל המומחים בארץ אמרו,אנשים בחל"תים,מי צריך רכב צמוד,למי יהיה כסף,אבטלה בלה בלה...בתוך שנה משוק של קונים התהפך לשוק של מוכרים !!!
לפני קורונה אם המוכר היה מעיז להגיד מחירון (ממילא היה מכסח את כל האירופאיות במדינה של טויוטה/קוריאניות) הקונה פשוט היה :rofl:,וכולם התרגלו לזה,עכשיו שהמוכר בכלל לא מתייחס למחירון,או הקונה מפנה תשומת ליבו,פשוט מנתק :2gunfire:

כל השוק הזה יעבור שינויים במודל עסקי,בקצב הזה לא רחוק היום שנצטרך לקנות תוספת ביטוח/פרמיה שיתן לנו "הגנת מחיר לרכב חדש" וזמינות של רכב חדש במקום המושבת,כי מה בדיוק יעזור אם חברת ביטוח יעמוד במה שכתוב בפוליסה,ישלם מחירון על רכב טוטלוס,מה תקנה במקומו ?!
ועכשיו אני בטוח הרבההה "אובדן להלכה" יחזור על הכבישים גם.

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצב הזה עוד יחזרו לייצר סוסיתא בארץ 🤣

• אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו במקרה יודע מה קורה למחירים של BMW בנות 10+?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי שעם המלאי יד2 הזמין כיום במחירים המנופחים- כבר עדיף ליקנות מונית לשעבר בת 3~4  עם מחיר מוזל לא? 

מלאי יד2 השמור והטוב כבר נימכר מיזמן כניראה, לרוב מה שאני רואה כיום זה "פרטי" ללא שריטה או מכוניות שבורות לרוב.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מסתדר היטב עם מה שהולך בסוכנויות,

קפצתי הבוקר לסוכנויות של סיאט/קופרה ופולקסוואגן בדרך למרכז, אמרתי שלום לאיש המכירות שמכר לי את הטיגואן;

אז קופרה אטקה: אין צפי שנה קדימה כי סגרו את המפעל בחו״ל (זמנית)

פורמנטור: תחכו לקיץ הבא (אוגוסט)

איביזה: אפריל מאי וכנראה גם זה מכור כבר

ארונה חדשה: פברואר והלאה

גולף gti: אפריל סנוניות ראשונות

במילים אחרות,

אין כמעט מה למכור, אז פלא שזה המצב ביד 2?

• רעיון טוב! 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^נראה לך שסוכן של אלבר מכתיב את השוק?

יש השנה בעולם פער של 15 מיליון רכבים בין הביקוש להיצע, ז"א שכדי לפצות על הפער יש צורך לעמוד בביקוש השנתי+15 מיליון מיליון משנה קודמת. המצב בעולם עוד לא וודאי וצפויות עליות וירידות מה שבטוח לפי המצב היום זה שעם הקשיים שחווים בשרשראות האספקה אנחנו לא קרובים לעמידה בביקוש, כנראה לא במרץ. האופטימיים מדברים על יוני 22 אבל עוד קשה לדעת.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, אלי122 כתב:

אני מבין ורואה את העלית מחירים,

אבל מה שמוזר לי זה שאני פותח את יד שתיים יש שמה רכבים בלי סוף פשוט מפוצץ.יש למישהו הסבר לזה.

המחסור היחיד שיש זה ברכבים "זולים". מי שמוכן לשלם יכול לקנות כמעט כל דבר.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, edward כתב:

גם ״זולים״ זה עניין אינדיבידואלי מאוד,

בסופו של יום, רכב חדש סביר פלוס זה עניין של

100-120k

אז אני מניח ש״זול״ זו נגזרת של המחיר הזה

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, edward כתב:

ממש לא נכון גם רכבים 2019+ מדגמים מבוקשים נמכרים בלא מעט אחוזים מעל המחירון.

נסה למצוא נירו, איוניק או קורולה שמורים 19-20 במחירון.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי קשור -

מישהו יודע מה קורה בנושא הצטיידות של חברות ההשכרה?

נכון לעכשיו הם עם מלאי נמוך, ולכן כמעט תמיד "אין לנו עכשיו אך אוטו להשכיר" והמחירים בשמיים.

לכל פעם שאני שוכר רכב אני צריך להזמין כמה שבועות/חודשים מראש.

יונדאי i-20 ,  שמח שלא הקשבתי לשונאי הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...