Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתמשים בסיגריות אלקטרונית? ליברמן מגיש חוק מס מפלצתי

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

בקשר לטענה שמעשנים עולים למדינה יותר כסף בגלל טיפולים רפואיים, זה לא הכי נכון. יש איזה מחקר שמראה אחרת, שיתפתי אותו פעם פה ואני לא מוצא עכשיו.
בגדול מראים שם איך בן אדם בריא שחי עד גיל 80-90 עולה למערכת הבריאות יותר מאשר מעשן שמת בגיל 60-50. שירותי הסיעוד שהוא צורך בזקנה נמשכים הרבה זמן ויקרים פי כמה מהטיפולים שהמעשן מקבל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

אתה צודק בויסות הצריכה אבל טועה בסיבה.

תשתה קולה אז תצרוך שירותי בריאות. כנ"ל הסיגריות טז אם תעלה לי אני אקח ממך את העלות הנוספת שאתה גורם. כמו פרמייה גבוהה בביטוח לנהג שהיה מעורב בתאונה.

זה חישוב שמעניין לעשות.

מעשנים צורכים יותר שירותי בריאות במהלך חייהם אבל חיים פחות.

אנשים בגיל מבוגר נזקקים להרבה יותר שירותי רפואה וסיעוד.

מה יוצא יותר זול למדינה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחזוני אני רואה אנשים מגדלים טבק

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, David32 כתב:

מעדיף בכול יום שיעמוד לידי מישהו שמאדה אלקטרונית ולא סיגריות. 

אבל עם מס של 22 שקל על מ"ל בודד של נוזל אידוי, פתאום 33 שקל לקופסת סיגריות נשמע מה זה הגיוני ונמוך.

לגמרי. ב-2 הסעיפים. 

לעולם אעדיף לעמוד ליד מי שמעשן אלקטרונית ולא רגילה. הרגילות מסריחות, וזה אני אומר בלב שלם אחרי שעישנתי אותן במשך הרבה שנים.

עם סיגריות רגילות, לא יכלתי להתאמן. עם האלקטרונית, אין בעייה בכלל. כך שהן כפי הנראה אכן משפיעות פחות, והוכחה נוספת (ומדעית)- אנחנו יודעים שיש מעל 400 כימיקלים בסיגריה רגילה. רובם מסרטנים.

באלקטרונית, יש סביב 10-12 סה"כ.

לפני 8 שעות, sperial כתב:

הסיגאיה האלקטרונית משמשת בעיקר כפיתוי לצעירים להתחיל לעשן, מהאלקטרונית הם עוברים לטבק. היה צריך לאסור, אבל אם זה לא אפשרי טוב שממסים.

צעירים תמיד יתפתו לעשן, לשתות, למרוד. הם "מתפתים" לסיגריה אלקטרונית כי היא קיימת. בדיוק כמו שהם "התפתו" לסיגריות רגילות כשהן היו הברירה היחידה בשטח. ובאותם המספרים.

לפני 7 שעות, tu3s כתב:

לא אעדיף בסביבתי שום אחד מסוג האנשים האלה.

תצטרך להישאר סגור בבית אם ככה, תרצה או לא, הם קיימים- ואחד מהם עדיף על השני.

לפני 4 שעות, sperial כתב:

לגבי עישון כפוי - הסיגריה האלקטרונית עדיין לא מספיק ותיקה בשביל מחקרים אפידמיולוגיים (רק 15 שנה, וגם אז רק בכמות התחלתית, כך שמעשית הרבה פחות). אבל אנליזות של תוצרי הפליטה שלה מראות כמויות נאות של חומרים הנחשבים מסרטנים.

בשלב הזה לא הייתי סומך לגמרי גם על האנליזות, שמבוצעות מטעמי אתיקה עם מכונות ולא עם אנשים. המכונות עובדות עד שהסליל מתלהט לרמה שבן-אדם לא יוכל לשאוף בכלל את הנוזל הרותח, ורק בטמפ' האלו מתחילים לראות היווצרות של כל מיני מריעין בישין כמו פורמלדהיד ועוד. 

מעניין שהרוב המוחלט של המחקרים שבוצעו ע"י "גופי בריאות ממשלתיים" בעולם (למעט אנגלייה, שם הממצאים הפוכים) מראה שסיג"א זה דבר גרוע, והמחקרים הבלתי תלויים כמו גם אלו הממומנים ע"י גופים אינטרסנטיים (והדגש פה הוא על הבלתי תלויים, כי בכל זאת לאינטרסנטיים אני פחות מאמין :lol:) מצאו שזה בסדר ואף טוב יותר מהרגילות. 

ואגב, מעניין איפה היה הרעיון של המיסוי הזה כשליצמן שיווק את הג'ול האשכרה מזיקה שלו (בתור שר מכהן במשרד הבריאות לא פחות).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ברווז כתב:

ואגב, מעניין איפה היה הרעיון של המיסוי הזה כשליצמן שיווק את הג'ול האשכרה מזיקה שלו (בתור שר מכהן במשרד הבריאות לא פחות).

לפי איך שמתנהל ליברמן, אפשר לחשוב שהוא לא מנהל שם את העניינים אלא אנשי המקצוע במשרד.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה זה הולך להיות. 

בקבוק נוזל 30 מ"ל עולה היום 35 ש"ח (מספיק לשבוע ) , המחיר החדש יהיה בסביבות 470 ש"ח . 

סכום שמספיק לרכישת 16 חפיסות סיגריות,  הנזק הבריאותי מ320 סיגריות יהיה גדול משמעותית.

המס זה חסר פרופורציה, ובא להשמיד אלטרנטיבה מזיקה הרבה פחות (למעשנים לשעבר). 

המדינה מצפה לתקבולים של 40 מיליון ש"ח מהמהלך 😆, אני בספק. 

ד"א המס מתקבולים טבק 7 מיליארד ש"ח.

כיום מס על טבק כיום הוא 1093 ש"ח לקילו .

מס של 270% על המחיר הסיטונאי של נוזל לסיגריה אלקטורנית +  ליטר נוזל ימוסה ב 11390 ש"ח

כאן ניתן ללהוריד את טיוטת החוק,

ולקרוא את הערות 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - הסיגריה האלקטרונית מהווה, בין השאר, פיתוי לצעירים - כלי שלכאורה אינו מזיק, אבל גורם להתמכרות לניקוטין - ומשם הדך קצרה למקלות עשן סטנדרטיים.

לגבי מספר החומרים בסיגריה - המספר שאני מכיר הוא כ-7000. לגבי הסיגריה האלקטרונית אני לא יודע, אם כי מדובר על כך שהן בהחלט מפיקות חומרים מסרטנים. ובדרך היה לנו ה-EVALI שיוחס לתוספים לסיגריה האלקטרונית, לא ברור לי מה קרה אתו בשנה - שנתיים האחרונות, האם הוא נעלם בעקבות שינוי הרכבי הנוזלים או לא. 

@elibaba בשיטוט ברשת בעקבות השרשור הזה נתקלתי היום באזהרה חמורה מהכנה עצמית של הנוזל, כנראה שהיו נזקים גופניים לא קטנים מנוזלים מתוצרת בית בכלל ומנזולים מכילי קנביס בפרט. 

• רעיון גרוע 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Night Driver כתב:

אתה צודק בויסות הצריכה אבל טועה בסיבה.

תשתה קולה אז תצרוך שירותי בריאות. כנ"ל הסיגריות טז אם תעלה לי אני אקח ממך את העלות הנוספת שאתה גורם. כמו פרמייה גבוהה בביטוח לנהג שהיה מעורב בתאונה.

גם בפלסטיק. אתה רוצה להזיק אז תשלם חלק מעלות התיקון.

בכל העולם מתערבים לך בצריכה בין אם דרך מיסים ובין אם דרך איסורים בחוק.

אוקי, שישלמו על הטיפול. אל תיקח כסף מראש.
אם אני מעשן למוות אבל איכשהו התחמקתי מסרטן ושאר מחלות, למה שאשלם פי שלוש?
ואני שונא סיגריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, ברווז כתב:

עם סיגריות רגילות, לא יכלתי להתאמן. עם האלקטרונית, אין בעייה בכלל.

אתה צודק במיליון אחוז, ההקלה עם האלקטרונית מורגשת מאוד^2 . המעבר ללא עישון בכלל כן עוזר, אבל הרבה פחות דרמטי.

לפני 14 דקות, sperial כתב:

פיתוי לצעירים - כלי שלכאורה אינו מזיק, אבל גורם להתמכרות לניקוטין - ומשם הדך קצרה למקלות עשן סטנדרטיים.

כע לא... לא יודע איך מישהו עובר מאדים נעימים וטעימים ליובש הגועל נפש הזה. הדרך ארוכה.

לפני 13 דקות, sperial כתב:

בשיטוט ברשת בעקבות השרשור הזה נתקלתי היום באזהרה חמורה מהכנה עצמית של הנוזל, כנראה שהיו נזקים גופניים לא קטנים מנוזלים מתוצרת בית בכלל

שטויות במיץ עגבניות. לערבב זה מאוד פשוט, יש מיליון מדריכים והסברים ומיליוני מתכונים. מאוד מומלץ כול עוד אתה בן 18+ עם יותר מ 4 תאים אפורים מתחת לכובע.

לעומת זאת לערבב שמן זית עם נוזל בטעם וניל - פחות... 

גם יוצא שאם כול הנוזלים מקבלים את אותו אחוז המס, עדיף לקנות נוזל חזק (ואולי לדלל, אבל לחלק גדול לא יהיה כוח לזה). אז הם יצרכו מלא ניקוטין. ממש win win.

פוטייטו מה נעלבת.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני אוהב שאומרים ״הדרך מסיגריה אלקטרונית לרגילה קצרה״, לא היא לא.
בתור אדם מעשן (״רגיל״) אחרי כמה ימים עם אלקטרונית, סיגריה רגילה מרגישה כמו פחם ולא בא לך להריח אותה מרחוק אפילו, אז בתור בנאדם שלא עישן סיגריה ״רגילה״ בחיים?

שמעתי ואני מכיר עשרות אנשים שעברו מסיגריות לאלקטרונית, לא שמעתי על אחד שעבר בכיוון השני. אולי זה קיים אבל זה נדיר.

הדרך הקצרה היא מסיגריות רגילות לאלקטרונית וזו הסיבה של המיסוי האכזרי הזה, לחסל את האלקטרונית ולתת לחברות הסיגריות להמשיך להתקיים ולהתקיים טוב.

הסיבה היחידה שהדרך מאלקטרונית לסיגריה רגילה תהיה באמת קצרה היא המיסוי ההזוי והבזוי הזה. אין כאן שום דאגה לאף אחד חוץ מלכסף של גופים ״רלוונטיים״.

• אהבתי 2

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות מעניין אותי המיסוי (למרות שאני גם בדעה שלמה את זה לא ואת כל שאר הדברים כן)

יותר מעניין אותי שיאכפו את מי שמעשן את זה במקומות שאסור לעשן בהם.

"מה, זה לא עשן!"

אז מותר לי לפתוח פה נרגילה? לא, לא חשבתי ככה, אז למה לך מותר לעשן נרגילה חשמלית פה?

בגלל הגחל? אז נביא גוף חימום כמו שיש בנרגילה החשמלית ("סיגריה אלקטרונית") שלך

אם אתם לא מאמינים לי שזה פשוט נרגילה חשמלית תסתכלו על המרכיבים של הנוזל אידוי ועל איך מכינים טבק לנרגילה (שהוא גם לא "עשן")

<\rant>

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, David32 כתב:

אתה צודק במיליון אחוז, ההקלה עם האלקטרונית מורגשת מאוד^2 . המעבר ללא עישון בכלל כן עוזר, אבל הרבה פחות דרמטי.

"פחות דרמטי" עליתי 5-10 קילו ב3 חודשים שאני לא מעשן. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, יובל .מ. כתב:

הבעיה פה הרבה יותר חמורה - ליברמן ממש פה מדיניות סטייל ברית המועצות, "אנחנו נגיד לכם מה לצרוך ואם תסטו מזה אתם תשלמו".
בהתחלה זה היה קולה, אחר כך חד פעמי ועכשיו זה. 
אני לא מעשן וחושב שהחרא הזה זה פשוט סרטן טהור, אבל תצאו לאנשים מהחיים. במקום לעשות הסברה אמיתית ולגרום לאנשים להפסיק עם זה הולכים על השיטה הקלה, חבורה של קומוניסטים.
(אם רוצים לבוא להגיד תעשנו אבל נזקים זה על חשבונכם, זורם).

מה בדיוק לא מובן? חילקו פה בשנה וחצי מעל 40 מיליארד שח + הוצאות עקיפות וישירות עד דברים נוספים בגלל הקורונה. 

מה חשבתם שלא יגיע החשבון ? 

אז זה לא פופולרי להעלות מע''מ באחוז או שניים , ולא פופולרי להעלות מס הכנסה על שכר , או בלו על הדלק (גם ככה מחיר הנפט בעולם גבוה ) 

אז מעלים בלו על שמני מנוע , מס על חדפ , מס שתיה מתוקה , וכעת מס על סיגריות. 

וזה לא הסוף. יגיעו דברים נוספים. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, SlowRide כתב:

בקשר לטענה שמעשנים עולים למדינה יותר כסף בגלל טיפולים רפואיים, זה לא הכי נכון. יש איזה מחקר שמראה אחרת, שיתפתי אותו פעם פה ואני לא מוצא עכשיו.
בגדול מראים שם איך בן אדם בריא שחי עד גיל 80-90 עולה למערכת הבריאות יותר מאשר מעשן שמת בגיל 60-50. שירותי הסיעוד שהוא צורך בזקנה נמשכים הרבה זמן ויקרים פי כמה מהטיפולים שהמעשן מקבל.

ברור, הכי טוב למדינה זה אחד בריא כמו שור, שעובד כל החיים, עד שמקבל דום לב יום לפני פרישה.

לפני 13 שעות, יובל .מ. כתב:

הבעיה פה הרבה יותר חמורה - ליברמן ממש פה מדיניות סטייל ברית המועצות, "אנחנו נגיד לכם מה לצרוך ואם תסטו מזה אתם תשלמו".
בהתחלה זה היה קולה, אחר כך חד פעמי ועכשיו זה. 
אני לא מעשן וחושב שהחרא הזה זה פשוט סרטן טהור, אבל תצאו לאנשים מהחיים. במקום לעשות הסברה אמיתית ולגרום לאנשים להפסיק עם זה הולכים על השיטה הקלה, חבורה של קומוניסטים.
(אם רוצים לבוא להגיד תעשנו אבל נזקים זה על חשבונכם, זורם).

אתה מעדיף שיעלו מס על חשמל, דלק, אינטרנט, חלב, בשר, לחם, מים ונייר טואלט?

שילמו פה דמי אבטלה לחצי מדינה שנה וחצי, זה צריך לצאת ממשהו, לא?

ליברמן לפחות לשם שינוי (ואני מופתע לטובה מהבן אדם הזה) מנסה לסחוט מס ממוצרים שהם בגדר מותרות, ולא ממוצרי צריכה בסיסיים.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...