Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למכונת קפה אמיתית

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 37 דקות, nadavd4 כתב:

עריכה - הכוונה, ממלאים עד שהסלסלה מלאה ומסלקים את העודף. זה אמור לספק חזרתיות ולהיות קרוב מספיק לכמות המתאימה לסלסלה הספציפית.

לא, לא ככה מכינים.

השוט הולך לפי הכמות והגובה שיש לאחר הדחיסה של הקפה.

בריסטה מיומן ידע למלא כמות שתתאים לתוצאה הסופית, בריסה לא משהו פשוט ישים מה שנראה לו.

אגב, בפועל צריך לשים "גבעה" מעל לסף של הסלסלה, זו בדרך כלל הכמות הנכונה. (אבל זה משתנה בין סלסלות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל אם אתה שם גבעה זה לא יסגר לך במכונה, לא? צריך לשטח את זה שישב בגובה של המסננת איפה שיוצא המים החמים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, GTאי כתב:

לא, לא ככה מכינים.

אני יודע שלא ככה מכינים. אבל בפועל אם תמלא גבעה כזו ותשטח (ככה שלפני דחיסה הנפח ימלא בדיוק את הסלסלה), בכל פעם תצא לך אותה כמות קפה, והכמות הזו (בגרמים) תהיה קרובה לזו שהסלסלה תוכננה עבורה. לצורך העניין, גם גלעד מנגרו ממלא ככה ופשוט מוודא עם דוזר לאחר הדחיסה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש כף מדידה כמו בסימילאק, אם רוצים להיות מדוייקים כאילו זה ניסוי במכון ויצמן. אבל תכלס כמה סטייה כבר יש אם אתה שם מיישר ודוחס לפי העין עד שזה מגיע לגובה הרצוי? אם שמת מעט מידי יצא לך קפה דלוח והסלסלה תהיה מלאה בבוץ נוזלי. שמת יותר מדי וזה לא יסגר. שמת כמות נכונה, יצא קפה טוב והפסולת קפה תצא בקלות בחתיכה אחת מהסלסלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בתור חובב ארומה שמגיע על בסיס שבועי אין לי טענות על הסניף הספציפי בעיר שלי.

פשוט כי כל המאפיות באזור מוציאות קפה מגעיל ב5 שקל וגם סניף של קפאין באזור לא מוציא קפה משהו.

הבעיה שבסניף ארומה הזה יש 3 בריסטות שעובדים תמיד בזמנים שאני מגיע לסניף.

1. הראשונה עושה קפה כמו הפנים שלה - חלב מלא בועות, ממש מזלזלת בהכנה ומוציאה מהר מהר. אמרתי פעם הבאה שאני רואה אותה על העמדה אני לא מזמין.

2. השני בחור נחמד רואים שהוא מקצועי נמצא כבר כמה שנים בסניף ורואים שהוא בעל הבית על העמדה הבעיה שהוא לא משקיע. לא לוחץ עם הטמפר (עם כמות הכוסות שהוא עושה זה באמת קשה) ציון הקפה שלו קפה סביר++.

3. השלישית שאני רואה אותה בסניף בא לי לקנות קפה לשבוע ולשים במקפיא ולחמם בבית. מקצועית, משקיעה, כל קפה יוצא לפי הספר הלוואי היו עוד כמוה.

בקיצור אין לי מילה רעה על ארומה מוציאים קפה איכותי. עדיף מכל המאפיות/קונדטוריות/קפאין/גרג באזור.

עכשיו מישהו בשרשור דיבר על תושה בייקרי או קורון פטיסרי - רמת המאפים באמת טובה, קרואסונים, עוגות , צבעים קישוטים ישר לאינסטה אבל מה זה שווה כשקפה שהם מגישים לא רמה? זה גורם לי לא לרצות להגיע לכאלה מקומות...

עריכה אחרונה על ידי boy23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

יש כף מדידה כמו בסימילאק, אם רוצים להיות מדוייקים כאילו זה ניסוי במכון ויצמן. אבל תכלס כמה סטייה כבר יש אם אתה שם מיישר ודוחס לפי העין עד שזה מגיע לגובה הרצוי? אם שמת מעט מידי יצא לך קפה דלוח והסלסלה תהיה מלאה בבוץ נוזלי. שמת יותר מדי וזה לא יסגר. שמת כמות נכונה, יצא קפה טוב והפסולת קפה תצא בקלות בחתיכה אחת מהסלסלה.

אין כף מדידה.

אתה עושה כיוונן של המטחנה ומחליט למשל שאתה צריך לכל מנה 7.5 שניות טחינה. מכאן אתה קובע את זה במטחנה וככה שומר על עקביות. באותה צורה אפשר לפי משקל - זה כבר תלוי במטחנה.

מי שמכין הרבה יכול לעשות לפי הרגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל מהמטחנה לסלסלה איך אתה מעביר את הקפה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אבל מהמטחנה לסלסלה איך אתה מעביר את הקפה? 

אתה שם את הסלסלה מתחת למטחנה וזה טוחן ישירות לשם... אני מדבר על מטחנות קפה מקצועיות (לא כאלה של תבלינים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה לא בכיוון כבר יש לי מטחנה יעודית לקפה! אבל שם זה טוחן לתוך מיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, GTאי כתב:

אתה עושה כיוונן של המטחנה ומחליט למשל שאתה צריך לכל מנה 7.5 שניות טחינה.

הלוואי שהיה אפשר להסתמך על הטיימר של המטחנה, אבל מהניסיון שלי זה ממש לא אמין, ומאוד תלוי באיך שהפולים התיישבו בתוך המטחנה באותו הרגע. יכול לצאת בקלות פער של חצי גרם בין טחינה לטחינה (בדאבל).

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אתה לא בכיוון כבר יש לי מטחנה יעודית לקפה! אבל שם זה טוחן לתוך מיכל.

תיאורטית אתה אמור לטחון בדיוק את הכמות שאתה צריך למנה, ולהעביר את כל תכולת המיכל לפורטפילטר.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה מה שאני עושה, יש לזה טיימר לפי כמות כוסות ובחירת רמת טחינה. רק שזה לא תמיד מוציא אותה כמות וצריך לפעמים לתת לו עוד כמה שניות או שלפעמים יוצא יותר מדי. אבל לעומת מטחנת תבלינים זה מוציא קפה הרבה יותר אחיד בטחינה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, nadavd4 כתב:

מסכים איתך, אפילו שברוב המקרים השיפור באיכות הקפה לא יעלה לבית הקפה עוד כסף (חוץ מעוד כמה כוסות שייזרקו בבוקר כשמכיילים את המכונה) - הציוד הוא לרוב יקר מאוד וגם חומר הגלם הוא טוב, אלא מדובר במעט יותר הקפדה על הכנה נכונה.

תחלופת עובדים בבתי קפה היא גבוהה מאוד, ולכן הכשרה של אותם עובדים כפול כמות עובדים גבוהה זו עלות לא מבוטלת בכלל. בנוסף, אם מי שמכייל את המכונה לא לומד להבחין בין חמוץ/מר, אנדר/אובר מיצוי אז הקפה יהיה ממוצע מינוס למרות הכיול.

לפני 17 שעות, nadavd4 כתב:

אגב, בבתי הקלייה שביקרתי בהם, הגישו לי כוס אספרסו עוד לפני שבכלל בחרתי מה אני רוצה לקנות, כולל כאלה שהם גם בית קפה. אז כנראה שזה משתלם להם.

חד משמעית זה הרי מקדם מכירות.

לפני כשעה, nadavd4 כתב:

1. אתה בטוח בזה? לרוב ממה שאני מכיר הם ממלאים את הסלסלה לפי העין , מיישרים ודוחסים. לרוב זה אמור להיות הכמות שהסלסלה תוכננה אליה (פחות או יותר). עריכה - הכוונה, ממלאים עד שהסלסלה מלאה ומסלקים את העודף. זה אמור לספק חזרתיות ולהיות קרוב מספיק לכמות המתאימה לסלסלה הספציפית.

ממה שאני מכיר המטחנות ברוב בתי קפה מכויילות ל"מנה" על ידי דוזר מכאני, מנוף בצד המיכל של הקפה הטחון. שתי משיכות ומקבלים "דאבל". הדיוק של המנוף תלוי בכיול שלו ובבריסטה, כלומר משיכה עד הסוף. לפחות בכיול הראשוני זה באמת צריך להתאים לגודל הסלסלה (סינגל/דאבל). והמשיכות מנוף האלה אמורות לייצר את החזרתיות. יש גם דוזרים מבוססי טיימר/משקל אבל לא יצא לי לראות כאלה עדיין.

בעיניי, הבעיות בד"כ בבתי קפה בקשר לטחינה:

- לא מכיילים את דרגת הטחינה של הקפה בתחילת היום

- לא מכיילים את הדוזר בין אם מכאני (מנוף) או מבוסס טיימר/משקל

- פיזור הקפה בסלסלה לא אחיד

- לחיצת הדיסקית לא אחידה

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, SlowRide כתב:

זה מה שאני עושה, יש לזה טיימר לפי כמות כוסות ובחירת רמת טחינה. רק שזה לא תמיד מוציא אותה כמות וצריך לפעמים לתת לו עוד כמה שניות או שלפעמים יוצא יותר מדי. אבל לעומת מטחנת תבלינים זה מוציא קפה הרבה יותר אחיד בטחינה.

וואלאק אם היית לוקח ממני את המטחנה שהצעתי לך כבר מזמן לא היו לך הבעיות האלה... 

😜

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...