Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הסאונד הקטנטן אך בעל פוטנציאל משמעותי

Pika007
שימו לב! השרשור הזה בן 934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שראיתי פה כמה שרשורים על אוזניות, ובזמן האחרון רמקולים וסאונדברים- אולי יהיה שימושי ליצור שרשור מרוכז לחוות דעת והתייעצויות.

אתחיל בחוות דעת+פורמט מוצע

אוזניות SONY WH-1000XM3

הטוב- ביטול רעשים מהטובים בשוק, זמן סוללה שגובל בנצח, מאוד מאוד נוחות גם לאורך זמן (רק לזכור שמדובר באוזניות סגורות לחלוטין), סאונד מצוין ותמיכה ברוב סוגי הדחיסה (APTX/HD, LDA וכדומה), איכות בניה נהדרת, מחיר מאוד נוח באיביי וכדומה היום

הלא טוב- תמיכה רק בחיבור למכשיר אחד כל פעם, התפעול הוא בעזרת ממשק מגע לא להיט, בדיפולט פרופיל הסאונד קצת באס-י כמו רוב אוזניות ה ANC.

אפליקציה?  כן, גמישה למדי

אקולייזר? כן

20210925_114035.thumb.jpg.0d3764385bbfe47fc7ee07af93d1d8ef.jpg

מערכת שמע Vizio M51ax-J6

20210925_114239_HDR.thumb.jpg.3b00ed3900e44169a279f74520166f5a.jpg

תצורה- 5.1, סאונדבר 3 ערוצים+סאב+2 סטלייטים, הסאב אלחוטי והסטלייטים מתחברים אליו.

הטוב- סאונד מדהים ביחס למחיר, סראונד טוב מאוד (בבחינת צליל שנגע במעגל סביב הצופה לא מרגישים בנקודות חסרות), מתפקדים טוב באופן מפתיע בשביל מוזיקה, נפח צליל מצוין יחסית לסאונדבר בקטגוריה (מתחת ל 500$), פרופיל סאונד מצוין גם בלי כיוון אקולייזר, איכות בניה הגונה פלוס, סאב שמתפקד כ LFE כמו שצריך ולא סתם בום בום/הרעדת החדר. מחיר מצחיק ביחס לתמורה.

הלא טוב- התמיכה באטמוס היא וירטואליזציה, הייתי נותן ציון 4/10 לערוצי ה upfiring המדומים, התוכנה של ויזיו ידועה כקצת dodgy, במוצרי עבר רוב הבעיות נפתרו בעדכוני קושחה. הנסיון האישי של כל אחד עלול להיות שונה בהתאם לציוד שאליו הוא מתחבר.  אין WIFI, אין פונקציונליות בית חכם, בחירה מוזרה בנוגע למיקומי החיווט (2 גומחאות עם חיבור שפונה הצידה במקום לרכז הכל במקום אחד)

דגשים חשובים- סנכרון מצוין בין תפקוד הסאב לשאר המערכת, כאשר לדוגמה אדם בעל קול נמוך מדבר זה נשמע טבעי מאוד. יש לא מעט מערכות שסובלות ממצב ששמים לב שהתדר הנמוך מגיע ממקום אחר בגלל נקודת cutoff גבוהה מדי או שהצליל נשמע אנמי וחסר נפח כאשר הנקודה נמוכה מדי.

אקולייזר- יש, לא גרפי. למערכת אין מסך.

אפליקציה- אין. חבל.

ברור שאפשר להיכנס ל RTINGS ולחפור, אבל אין כמו לשאול מישהו שהציוד יושב (או ישב) אצלו על השולחן. מוזמנים להרחיב ולהעלות את השרשורצ'יק לתהילת עולם

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Edifier R1280DB

זוג רמקולים קטנים, שכוללים שלט אלחוטי. הגודל הוא איפשהו בין מדפיים לרמקולים למחשב. יכולים לשמש גם כרמקולים למחשב וגם לסטריאו בחלל לא גדול מידי.

מדובר ברמקולים מוגברים, זאת אומרת שאחד מהם כולל מגבר פנימי ובו נמצאים כל החיבורים וכפתורי השליטה. ורמקול השני מתחבר אליו בחוט רמקולים סטנדרטי, עוד נקודה שמהווה יתרון כי אפשר לשים איזה חוט שרוצים ולא מוגבלים למשהו שהיצרן בחר.

אפשרויות חיבור: Line in, אופטי, Coax, בלוטות'.

הם עולים בארץ כ-400 ש"ח (כשיש אותם, הם באים והולכים מהמלאי בחנויות בארץ). להערכתי, הלא מקצועית, אין רמקולים שיתנו תמורה טובה יותר למחיר.

יש דגם מעט זול יותר, R1280T, שחסרות לו הכניסות האופטיות והבלוטות'.

2021050123550516198845059758.jpg

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@אורי מ. מצטרף להמלצה, יש לי את הדגם החדש עם יציאה ייעודית לסאבוופר, שלט משודרג וסאונד טוב יותר (R1280DBs) והם מצויינים. 

אני גיטריסט חובב סאונד וציוד בצורה די כפייתית - והם באמת תמורה אדירה למחיר.

1.jpg

עריכה אחרונה על ידי Tal7
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Marantz SR-5012

דגמים של רסיברים זה משהו שמשתנה ללא הרף, ולכן ההמלצה על דגם ספציפי היא די חסרת משמעות.

יש למרנץ כל כך הרבה סדרות ומספרים מבלבלים שחבל על הזמן.

זאת פשוט המלצה על קטגוריה - רסיברים חזקים עם מיקרופון כיול.

משנה עולמות. לא פחות. תשכחו מכל מה ששמעתם, מכל סיפורי הסבתא ברשת, מאקולייזרים, שיני שום, חייזרים, שמן נחשים ומה לא.

אקוסטיקה נורמלית, רמקולים נורמליים (איש איש וטעמו), חצי שעה של השקעה בכיול אוטומטי. זהו.

לא טרחתי מעולם לחבר ל-wifi/אינטרנט או לעדכן אותו, אגב... אוכל את כל הפורמטים ה״חדשים״ (שהם חדשות ישנות, בינינו), בלי למצמץ.

בשביל הפרוטוקול, מחובר ל-mission m71 מקדימה, סנטר תואם של מישן מאותה סדרה, אחוריים kef cresta 10 וסאב-וופר 12״ מתוצרת עצמית.

אבל זה לא העניין.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

מחובר רוב הזמן, למרבה הצער, לכרומקאסט שמזרים נטפליקס לילדים. אמנם 5.1 ברוב הסדרות, אבל דחוס קשות.

כשמפנקים אותו בפסקול תזמורתי עם dts-hd master audio נטול דחיסה (או המקבילה שלו בדולבי) -

מבינים למה אין שום סיבה ביקום ללכת לקולנוע.

20210927_013439.jpg

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, hans כתב:

רמקולים נורמליים (איש איש וטעמו), חצי שעה של השקעה בכיול אוטומטי. זהו.

ברשותך, מסתבר שרמקולים הם הרבה פחות עניין של טעם ממה שחושבים. אנשים אוהבים רמקולים מאוזנים, עם פיזור צליל אחיד, ועם באס. אם תרצה, יש לי ערימה קטנה של קישורים לדיונים מייגעים ביותר בעניין, של ניסויים על ניסויים להגיע לקורלציה בין מדידות למבחנים סובייקטיבים של איכות סאונד.

לגבי הכיול, רב העניינים הטכניים עוברים לי מעל לראש, אבל תחום הכיול עבר שינוי גדול בשנים האחרונות, מבחינת מה ואיך מודדים ומתקנים. 

לגבי מרנץ, אפשר לקנות מוצרים כמעט זהים של דנון, ולחסוך. 

למעשה, audiosciencereview טוענים שהמוצרים של דנון נמדדים הרבה יותר טוב ובמרנץ סתם מכניסים שינויים על סמך ״מבדקי שמיעה״ שמבצעים ״המומחים״ שלהם (לפחות זה מה שמרנץ טוענים).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי בביטוי הוא שאין לי שום ניסיון להציג את הרמקולים שלי כיוצאי דופן...

לגבי דנון - ענייני תמחור מקומיים ומחירים "שלא לטלפון" מוציאים את העוקץ מההשוואה. ספציפית בשביל סט הפיצ'רים ומספר הכניסות - בערך אותה רמת מחיר.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.9.2021 בשעה 13:49, Pika007 כתב:

הלא טוב- תמיכה רק בחיבור למכשיר אחד כל פעם, התפעול הוא בעזרת ממשק מגע לא להיט, בדיפולט פרופיל הסאונד קצת באס-י כמו רוב אוזניות ה ANC.

בדיוק הסיבות שבגללן קניתי את bose qc35 II... פעמיים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רסייבר ימאהה rxv385 + סט רמקולים 5.1 canton movie 95

הטוב:

השילוב הכי זול שקיים בארץ לסט לקולנוע ביתי אמיתי ואיכותי, הרמקולים עלו 1790ש"ח והרסייבר 1900ש"ח.

למרות שהרמקולים נראים קטנים הם מספיק חזקים לסלון של 24מטר, המוכר אמר שיספיק גם ל30מטר.

לרסייבר יש כיול אוטומטי, לפי דעתי זאות תכונה מאוד חשובה ואפילו הכרחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Igalz כתב:

בדיוק הסיבות שבגללן קניתי את bose qc35 II... פעמיים.

המחסור באקולייזר הוא מה שפסל אצלי את ה QC 35 II, פרופיל הסאונד בדיפולט לא כזה משנה כשאתה יכול לכוונן אותו כאוות נפשך. אפילו האפליקציה די מוצלחת מהבחינה הזו.

אבל זה כבר עניין אישי, ה XM3 נגד QC 35 II הפך להיות אחד מהדברים האלו שמחלקים את האינטרנט ל 2 :)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בטוב

q acoustics concept 40 - זוג קדמיים נהדרים, שמציבים במה מאוזנת ונקייה. הייתי צריך לשמוע כמעט כל אלבום אהוב בריפיט מחדש כי הסאונד היה כל כך טוב ובשיפור מהותי מהרמקולים הגנריים שקר כלשהו שהיו לי לפני כן

q acoustics concept 20 - משמשים כאחוריים במערכת קולנוע ביתי יחד עם הסנטר של אותה חברה. כמו אחיהם הגדולים מפיקים צלילים נקיים, הסנטר טוב מאוד גם כן

סאב - svs sb1000, סאב "הכניסה" של SVS אבל הוא חזק בטירוף, מדויק על המיליסקנד ובועט לך בבטן(בקטע טוב) מתי שצריך.

הפחות טוב, רסיבר pioneer vsx830, בתחום הקולנוע הוא די טוב והכל עובד כמו שעון שוויצרי, אבל בסטראו כשאני שומע מוזיקה אני מרגיש שחסר לי משהו קטנטן ומגרד לי להחליף אותו בסדרת 2021 של yamaha אבל המחירים בינתיים בשמיים, במיוחד בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, aviaviavi כתב:

רסיבר pioneer vsx830, בתחום הקולנוע הוא די טוב והכל עובד כמו שעון שוויצרי, אבל בסטראו כשאני שומע מוזיקה אני מרגיש שחסר לי משהו קטנטן ומגרד לי להחליף אותו בסדרת 2021 של yamaha

אני אגיד לך מה המקור של ״המשהו״ הזה - דברים שאתה קורא במגזינים, של כל מיני ״מומחים״ שמאזינים למגברים.

אין לי המון ניסיון עם אודיופיליה ואודיופילים, אבל הקשבתי לכמה מערכות ועברו תחתיי כמה מגברים, ואני יכול להגיד לך בוודאות מדעית: מגבר לא אמור לשנות צליל (להוציא יישום של tone control או EQ). הוא אמור לספק כוח לרמקול. כשהיו לי מגברים עם צליל מובחן, זה כמו אקולייזר, זה מתאים כשזה מתאים, זה לא מתאים כזה לא מתאים. 

בכל מקרה, אין שום הגיון לשנות צליל ע״י שימוש במגבר. אם אתה רוצה לשנות את הצליל, קנה את המגבר הכי ניטרלי/מדוייק שיש (עוד רגע על איך בודקים את זה) ותשנה את הצליל באמצעות תוכנת EQ או כיוונונים שיש במגבר, בהתאם לאקוסטיקה, להקלטה, ולחשק שלך.

לפני שאתה משנה מגבר, כמה דברים שבאמת משנים את הסאונד:

1. מיקום של הרמקולים (בייחוד הרחקה מהקיר)

2. לשחק עם הזווית של הרמקולים ביחס לנקודת ההאזנה 

3. לשנות את נקודת ההאזנה

4. לשים כרית מאחורי הראש כשאתה מאזין

5. לשמוע מוסיקה כשאתה שבע

6. לשמוע מוסיקה כשאתה מסטול

7. לסגור את הוילון/חלון

8. לדאוג לשקט בסביבה (מזגן וכו׳)

9. לכסות את הטלוויזיה בין הרמקולים בשמיכה עבה ו/או להזיז אותה שלא תהיה בקו אחד עם הרמקולים

10. להחליף את מה שאתה שומע (יש הקלטות שהן לא מאוזנות או לא מאוזנת לטעם המאזין).

... ועוד

רשימה אינסופית

כל הדברים האלו לא עולים כסף (מלבד לקנות וויד והאוכל כדי להיות שבע).

לגבי איך יודעים אם הסאונד שלך קרוב למה שהוא צריך להיות?

אם אין לך יכולת וידע למדוד ולהתאים, השיטה הכי טובה שאני מכיר זה להקשיב להקלטה של מישהו מדבר. אנחנו מכווננים טוב מאוד לזהות מתי דיבור נשמע נכון ואמיתי. זה לא בודק לך את כלל התדרים, אבל זה בודק את מה שאנחנו הכי רגישים אליו, וזו התחלה טובה.

בכל מקרה, לא הייתי שם אגורה לפני שאתה מסוגל להגדיר מה הבעיה, אפילו סובייקטיבית. למשל, חסר פירוט ורזולוציה בגבוהים.

להמשיך לקנות ציוד יותר יקר, בשביל לקבל עוד ״משהו״ ולחשוב שאז לא תחסר, זו הדרך הבטוחה בה ראיתי לא מעט חובבי מוסיקה, גם כאלו שלא משופעים בכסף בכלל, מבזבזים המון ומקבלים כלום.

היום הייתי משקיע בלימוד וציוד של EQ אקטיבי, אולי סאבוופר נוסף משולב ב-EQ אקטיבי, לניהול מדויק יותר של הבאס, לפני שמחליף מגבר (אלא אם למגבר יש יכולות טובות יותר בתחום הזה).

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטים שאני נוטה להאזין... סליחה, לצפות בהם יכילו לרוב פסקול מוסיקלי בולט. זה מה שכיף בהוליווד, הם מרשים לעצמם השקעה עד הסוף גם בתחום הזה.

יש לי סברה חצי תיאורטית לגבי המשפט הנפוץ "בק"ב זה סבבה אבל במוסיקה חסר לי משהו".

בהוליווד לא מתביישים לפזר את התזמורת ב-5.1 ומעלה, עם מקליטים וציוד ותוספות אלקטרוניות ומה לא ברמה הכי גבוהה שיש - וזה נשמע פגז. הם לא מתביישים אגב גם למקסס מחדש הקלטות של שירי פופ / רוק, איך שהוא יש להם גישה ל-tracks המקוריים (שזה פסיכי).

מה יוצא לנו מזה? שיר מוכר כלשהו עלול להישמע *טוב יותר בסרט* בהשוואה לביצוע המקורי מהדיסק המקורי.

זאת לא המערכת. המקור השתנה. :-)

דוגמאות טובות אפשר למצוא בפסקולים של דיסני - יש הבדל חד וברור בין הגרסאות הסטריאופוניות לבין הגרסה שאתה שומע בסרט. לפעמים זאת רק תוספת של reverb קליל ברמקולים האחוריים (שמשנה לגמרי את הבמה), במקרה של מרי פופינס העבירו את השירה באופן בלעדי לרמקול הסנטר (נשמע קצת מוזר אבל זאת האמת) ועוד ועוד.

הדיסק היחיד עד כה שמצאתי בו גישה להקלטה מקורית של הקטעים ב-5.1 זה בתוספות של הבלו-ריי של inception - כ-12 קטעים מהפסקול ש**מראש** נוצרו ונהגו והוקלטו כ-5.1 (הנס צימר. היי, רק עכשיו אני קולט. הנס...)

באופן אירוני, מי שיאזין לפסקול של inception כמו שהוא זמין בחנויות שונות יקבל גרסה סטריאופונית שנשמעת... פחות טוב.

זאת לא המערכת.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להמליץ על אוזניות Samsung Galaxy Buds Live SM-R180

יש לי אותם קרוב לשנה, קניתי בזמנו ב 500 שח ועכשיו המחיר ירד לסביבות ה 350 שח ולדעתי הם מעולות למחיר

יתרונות: 

מאוד נוחות - כיוון שיושבות על התעלה החיצונית של האוזן הן לא מפעילות לחץ כפי אוזניות in ear רגילות , אני יכול להיות איתם שעות ואני לא מרגיש עומס . אגב גם בריצות הן נשמרות במקום ולא זזות.

איכות שיחה מעולה - by far האוזניות הכי טובות שהיו לי מבחינת שיחות . שומעים אותי מעולה ואני שומע את הצד השני מעולה. כנראה יש נטרול רעשים כלשהוא כי גם בסביבה רועשת איכות השיחה עדיין מעולה.

סאונד- שמעתי הרבה אוזניות בטווח המחירים הבינוני והבאדס נשמעות טוב מאוד ואולי אפילו הכי טוב למחיר . מאוד מאוזנות באס מספק ומספיק מפורטות בשבילי.

סוללה- בהרגשה שלי מחזיקות מעמד המון זמן - גם הקייס מטעין את האוזניות במידת הצורך.

חסרונות:

למרות שהאוזניות כוללות סינון אקטיבי , בפועל הוא לא תורם המון . יש הבדל מסויים עם הסינון אבל לדעתי לא משמעותי , אחת הסיבות היא בגלל שהן יושבות על התעלה ולא בתוך האוזן לכן האטימה לא מושלמת מהרעשי חוץ.

בנוסף בגלל שהאוזניות יושבות על התעלה הבאס חלש ממש שיכול היה להיות במידה והייתה אטימה טובה.

בקיצור - לגמריי ממליץ

אוזניות אלחוטיות דגם Samsung Galaxy Buds Live SM-R180 - צבע שחור , , large image number null

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...