Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת מצבר מופיעה לאחר החלפת מצבר... לא הופיעה קודם

sagyr
שימו לב! השרשור הזה בן 954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם. 

יש לי סוזוקי s cross 2014

המצבר הקודם מת. 

ניגשתי להחליף באוטודיפו. 

במקום 50Ah שמתי 55Ah...אם זה משנה. 

מדובר על הדגם הישן ללא הסטופ סטארט. 

היה להם מבצע נחמד והזמינות הייתה נוחה לי. 

פתאום לאחר ההחלפה מופיע לי הנורת מצבר מידי פעם בלוח שעונים. 

כשאני מדומם ומניע מחדש היא נעלמת. 

לפני שהמצבר מת היא לא הופיעה בכלל. 

אני חושש שאולי לא התקינו טוב. אבל מה כבר יכולים לפקשש. 

בדקתי והכל מחוזק. 

יכול להיות שמצבר תקול? 

בדיקה עם רב מודד תתן משהו? 

שוב. לפני שהמצבר מת לא הופיע שום נורת אזהרה. 

זה התחיל רק אחרי ההחלפה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שוב, האם חיבורי המצבר מחוזקים כמו שצריך, וכל החיווט שהיה מורכב קודם, על המצבר הישן, ישנו גם על החדש.

בדרך כלל, כאשר הנורה הזו דולקת, בודקים עם מכשיר מדידה, האם יש טעינה, או רצועת המנוע {של האלטרנטור},  לא קרועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק טעינה עם רב מודד.

לעיתים האלטרנטור מזייף מעט מה שיכול לגרום למצבר לא חדש להטען פחות טוב ולכן למות.

קרה לי ברכב,

הלך לי מצבר,

הוחלף ואחרי שבועיים בערך התגלה שקיימת בעיה גם באלטרנטור שאומנם מטעין, אבל לא תמיד מספיק חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק טעינה בזמן שהנורה דולקת, במידה ותקין, תבדוק מתח של המצבר החדש לאחר שהרכב עמד לילה שלם בחניה.

לדעתי כדאי גם לקפוץ למוסך ולהוציא קוד תקלה. יכול להיות שמדובר בצירוף מקרים ולמצבר החדש אין קשר והתקלה יכולה להיות בכל אחד מהרכיבים הבאים:

- אלטרנטור, האם יש טעינה?

- וסת המתח (ברכב הזה יושב בתוך האלטרנטור), גם אם יש טעינה, אולי יש קפיצות והמחשב מזהה את זה כבעית טעינה ולכן מדליק את הנורה.

- חיווט רופף, יכול להיות בכל מקום, אולי לא הידקו כמו שצריך את חיבורי המצבר? אולי יש קורוזיה? אולי קו התקשורת בין האלטרנטור למחשב הרכב פגום? על המינוס של המצבר יש חישן מתח, אולי הוא פגום? 

אלה הדברים ההגיונים שכדאי לבדוק קודם כל. קוד תקלה יעזור לך מאוד.

האם הוחלף משהו ברכב בזמן האחרון? הרכב עבר טיפול? הורכבו מצתים חדשים?

למה אני שואל את כל זה? מכיוון שיש לי את אותו הרכב רק קצת חדש יותר (שנת 2015). אצלי נורת המצבר התחילה להדלק לסירוגים בנסיעות לאחר טיפול גדול שהרכב עבר (במוסך מורשה) ונכבית לאחר שאני מכבה את הרכב ומניע מחדש. החלפתי אלטרנטור, מצבר, חיווטים שונים וחצי רכב שפורק במוסך במסגרת נסיון לאתר ולתקן את התקלה, כאשר בסוף כל הסיפור היה במצתים לא נכונים שהותקנו בזמן הטיפול כמה ימים לפני. מה הקשר לנורת המצבר? שאלה טובה. בספרות המקצועית של הרכב אין שום מידע על זה וגם אין שום סיכוי שמישהו היה חושב על זה בעצמו. גם קוד התקלה לא היה קשור לבעיה האמיתית.

למזלי מצאתי מידע על התקלה בפורום רוסי של סוזוקי.

בפורומים רוסים שונים כותבים הרבה על העניין של נורת מצבר נדלקת לסירוגין בזמן נסיעה (בדגם הזה ספציפית) ובכל המקרים שיצא לי לראות הבעיה הייתה במצתים לא מתאימים. מה שעוד יותר מוזר, אצל חלק מהאנשים התקלה לא הופיעה ישר אחרי ההחלפה אלה לאחר תקופה מסויימת (במקרה שלי, כמה ימים אחרי הטיפול), אצל אחרים המצתים היו מתאימים אבל גמורים או ישנים והחלפה שלהם פתרה את הבעיה.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי כזה סיפור בדיוק אחרי שהחלפתי אלטנטור

פתאום המנורה התחילה להידלק חזרתי אליו חיזק את כל החיבורים ועדיין לא הסתדר

החלפנו אלטנטור נוסף וגם לא הסתדר

אחרי תקופה החלפתי מנוע והבעיה נעלמה

כך שיכול להיות שזה הזדקנות החומר של האוטו

היתי ממליץ לך לנסוע עם כבלים כי עם תעמוד בחניה הרבה זמן עם מנוע דלוק יכול להיכבות לך האוטו

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...