Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי החלטתם שזה הזמן לקנות את רכב החלומות ?

רק מיאטה
שימו לב! השרשור הזה בן 993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תסכים איתי שאתה לא צריך להיות קורא בקלפים או בקפה כדי להבין שאם בחול שני מוצרים עולים 10 שקל ובארץ אחד עולה 20 ואחד 30- אז זה סימן ברור שמישהו עושה עליך סיבוב יפה מאוד.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצלי "רכב החלמות" הוא מושג נזיל המשתנה בהתאם לגיל ומצבי בחיים.

זה מאפשר לי להשיג את החלום שלי כל פעם מחדש.  אין יותר כיף ומספק מזה.

בגיל 13 הגשמתי את החלום המוטורי הראשון שלי ורכשתי אופני Raleigh grand prix לאחר שעבדתי קשה כל הקיץ.
 בגיל 16 עברתי לחלום הבא ורכשתי טוסטוס פשוט, הגעתי איתו לתיכון יום-יום.   זה היה הכי קרוב לחלום אחר בדמות SUZUKI 50TSW שלא הצלחתי לקנות.  

כחייל ללא אמצעים החלום היה אלפא סוד, החלום התממש די מהר אבל התנפץ מאוד מהר בשל בעיות אמינות קשות.

כסטודנט הגשמתי שוב את החלום המוטורי שלי עם  SUZUKI GN250.

לאחר החתונה והגעת הילדים,  הפסקה של כ10 שנים במימוש חלומות,   להקים משפחה בישראל הוא עסק יקר שלא מאפשר מימוש חלומות.

ישר אח"כ  שהמצב החל להתייצב,  מימוש החלומות חזר לסדר היום והתקציב הרלוונטי גודל כל מספר שנים להשגת חלום מוטורי משמעותי יותר.

לסיכום: בחר לך יעד בר השגה  שדורש עבודה קשה ומאמץ,  שים תוכנית ריאלית וממש את החלום!   תתחיל בקטן ותתקדם בקצב בטוח כל פעם לחלום גדול יותר.
 הסיפוק יהיה כפול, גם מהשגת החלום וגם מהשימוש בו יום-יום.   מומלץ לעבור את התהליך הזה מחדש כל כמה שנים, זה מכניס הרבה עניין בחיים. 

בהצלחה!

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת נורא פשוט, יש רכבים בתמחור מקביל בחו"ל שנמכרים פה בהרבה יותר זול ביחס למיאטה. מהי המסקנה? שכנראה יבואן אחד החליט לגרוף לכיס עוד כמה עשרות אלפים אקסטרה כל פני האחר. אולי אין לו מוטיבציה גבוהה למכור או שהוא פשוט החליט שכלכלית זה לא ישתלם (נגיד שמספר המכירות לא יעלה בצורה שתצדיק את ההוזלה, אולי כי זה רכב מאוד נישתי אפילו ביחס לז'אנר אז הם מאמינים שמלחתכילה פוטנציאל המכירות מצומצם ועדיף להשאיר זאת למשוגעים לדבר ולהרוויח יותר על כל יחידה) אבל בשורה התחתונה התמורה לכסף נמוכה יותר ביחס לכמעט כל רכב ספורט שאפשר לחשוב עליו. 

אגב גם סמלת היבואנית של סובארו בהתחלה סיפקה מספרי מיאטה שכאלה מבחינת מכירות ונמכרה בתמחור מוגזם עד שכנראה מישהו בהנהלה החליט שכן יש פה פוטנציאל ליותר, עשו הוזלה של עשרות אלפי שקלים לפני מספר שנים ומאז שילשו או ריבעו את המכירות והביאו מספרים מעולים ביחס לרכב ולשוק הזה ברמה שברגע שהוכרזה היורשת הם מיהרו לעדכן שבהזדמנות הראשונה היא תיובא לארץ בתקינה אמריקאית, כנראה שהמהלך מאוד השתלם והרווחים שקיבלו מהרכב בעקבות הגדלת המכירות היו יפים מאוד. 

בכל מקרה זה בא להוכיח שאין פה מספרי ברזל, סמלת ממש לא הפסידה על כל יחידה כי הורידו את המחיר בעשרות אלפים ואין סיבה להניח שדלק מוטורס תפסיד על כל יחידה אם תוריד את המחיר של המיאטה לאזור ה 200 גם. מאיזשהי סיבה הם מעדיפים למכור בכמות מזערית במחיר יקר במיוחד מאשר לעשות מהלך שכזה שאולי יתן צ'אנס לרכב פה וגם יניב להם רווחים הרבה יותר גבוהים במידה והמכירות יקפצו כמו שקרה לברז, יהיה ההסבר אשר יהיה. 

לפני 28 דקות, itaysamurai כתב:

כל עוד לא ידועים לנו המספרים האמיתיים שמאחורי המחירים הסו-קולד חזיריים, אין לנו שום יכולת לקבוע אם עושים עלינו סיבוב או לא.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפתח דיון מעניין.

1. אין ספק שהמיאטה יקרה להחריד בארץ.  אבל שימו לב, שבמידה ורוצים לעשות ייבוא אישי, היא עוד יותר יקרה... :-(

2. ללא ספק הרכב שאני הכי רוצה הוא מיאטה.

אני לא מתכוון לשים "מזומן " על הרכב. אלא הלוואה מלאה, משיקולים עיניינים.

בכל מקרה , ניתן היום לקחת דרך הבנקים, הלוואה ל 10 שנים, עד 200,000 ₪, בריבית סביב 3.5% לשנה, יוצא סביב 2000 ₪

אני מאמין שכולל ביטוח, דלק , טסט ועוד הוצאות, זה יישב עלי ב 3500 ₪ בחודש.

בכל מקרה לא מת על העניין שלהתחייב לרכב ל 10 שנים, נראה לי מטורף מידי.

האופצייה הנוספת והראלית יותר , וגם השונה יותר היא ה 308 Gti

לא רכב החלומות הטבעי שלי, אבל בהחלט אהיה מרוצה. העלות שלה היא 5 שנים בערך. ( כלומר המימון )

3. לעניין המתי הזמן לרכוש, כל הזמן רואים דוגמאות שאנשים שעבדו קשה וביום אחד הלכו טרם עת, כמו מח"ט הנחל ז"ל.

מצד אחד אני לא רוצה לבזבז את כל ה 4000 ₪ בחודש על רכב.

מצד שאני , גם אם יהיה לי עוד 10 שנים 700,000:₪ 

זה מה שיעשה אותי מאושר יותר ? כנראה שלא.

בכל מקרה המסקנה הנראית , היא באמת לעשות שילוב של " רכב החלומות ", במסגרת המציאות, קרי עד 120,000₪ פלוס, מינוס.

אני נכנס בחודשים הקרובים לשיפוץ בדירה חדשה, לאחר מכן, נעשה קאט אוף ונרכוש...

צריך משהו לנשמה.... השחיקה היום יומית קשה...

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה לא חייב לקנות חדש, אלא

אם חלק מהחלום זה לקרוע ניילונים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, SlowRide כתב:

אתה לא חייב לקנות חדש, אלא

אם חלק מהחלום זה לקרוע ניילונים.

רק יד 2.

לא רוצה כאבי לב עם חדש. אבל גם יד 2 מאוד יקר.

השוק של המיאטה nd2 סביב 200,000 ₪ רכב 19\20

גם אי אפשר למצוא...

הפיגו 308 גם להערכתי תתחיל להיעלם עוד מעט או לעבור ליד 2 , 3 וכו.

הרכב נמכר אם אינני טועה, עד תחילת 2019

סביב 110 - 130 לרכב נורמלי כיום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני שעתיים, Doron_Z כתב:

זה באמת נורא פשוט

לא, זה ממש לא פשוט.

אתה לא יכול להקיש נתונים של מודל מסויים ולתהות איך מודל אחר לא עולה אותו דבר.

יש 1001 משתנים שבונים תמחור של מוצר, ביניהם גם עלויות הקמה.

אם תביא 500 מיאטות או 20, עלויות ההקמה, ההדרכה, החלפים, התצוגה, יהיו אותו דבר.

רק שלחלק אותן ל-20 נותן לך בהכרח מחיר גבוה.

אני לא מתכחש לתמחורים הזויים של יבואנים, בעיקר בתחום החלפים. מה היה עם ההוזלה של ה-BRZ אני לא יודע. יכול להיות פניית פרסה של היבואן ויכול להיות הנחתה מהיצרן.

אני לא הייתי ממהר לקרוא ליבואן כלשהו חזיר בלי שיש לי נתונים בידיים.

אני עושה עסקה עם המספרים שמתאימים לי, מה יעזור לי לעשות השוואות לשווקים אחרים?

בכל אופן, נסיים פה את הסטייה מהנושא.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@רק מיאטה להתחייב ל 10 שנים זה הזייה, אתה חייב לשים הון עצמי בשילוב עם מימון כדי לצמצם את התקופה של ההחזרים למקסימום 5 שנים. לקחת מימון מלא בעסקה כזו זה לא חכם. 

הכי עדיף לך זה לצוד אחת כמעט חדשה שעולה ליד 2 ב 195-200 אלף (ירידת הערך עבור רכב חדש היא יחסית גבוהה כי חייב להיות הפרש משכנע מחדשה אצל היבואן כדי שירצו לקנות אותה) 

מה גם, תבדוק טוב את העניין של יבוא אישי/מקביל, הבנתי שכן ניתן להשיג במחיר טוב יותר. 

לא הייתי הולך על ה 308 במקומך, נשמע שאתה ממש חולם על הרכב הזה, זה מה שאתה משתוקק לו, וזו חיה ממש שונה מה 308 ככה שאני לא רואה בה תחליף אם זו הפנטזיה (מילא היית אומר ברז או אבארת' 124 הייתי עוד מבין) , תלך על החלום אם זה באמת בהישג יד רק תעשה את זה בתנאים שפויים ביחס לנסיבות הלא שפויות שבהם הרכב נמכר פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון, קלטת אותי בול ... זה החלום.

לצערי יהיה לי קשה "נפשית " לשים 100,000 ₪ מקדמה על הרכב... ( וגם עיניינית )

הגן הפרטי יגמר מתישהו ואז יהיה עוד 3200₪ פנויים.

הנה חזרנו למעגל הקסמים של מתי הרגע הנכון.... בקיצור קשה לצאת מהמעגל.

אבל בלי ספק המיאטה היא החלום...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום שלי זה קופרה/טייפ אר(טייפ אר אם היית במחיר נוראמלי יותר)

קופרה אפשר להביא שנת 2017 ב150 אלף סטוק עם קמ סביר לגמרי. 

הייתי צעד ליפני הרכישה ובדקתי עלות ביטוח,וזה גרם לי לדחות. 

17,000 אלף שח ביטוח,לא מוכן לשלם סכום כזה(בן 21+עבר ביטוחי של רק שנה+הביטוח יודע שילד בן 21 לא קונה קופרה לנהיגה זהירה וסיכוי סביר שיהיה טוטאלוס עם עמוד)

17 אלף ביטוח,וירידת מחיר שנתית של 20 אלף בשנה כואב לי מידי. 

המיאטה מדהימה,אפשר להוציא איתה זנבות במהירות אפסית. 

באסה שהיא כזאת חלשה. אם היה לה מנוע מעניין....היה אפשר לפנטז.

זה בטוח יקרה,ואני מקווה שזה יהיה טייפ אר. 

זה יקרה ביום שאני אבין שעם כסף לא הולכים לקבר,מכיר יותר מידי אנשים עם המון כסף,שנהרגו במעבר חצייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, לדעתי (ודעתי בלבד) זה ממש לא הזמן עבורך לקנות מיאטה.

ובהרחבה: דבר ראשון, תפריד בין החלום שלך לחלום שמוכרים לך.

למה אתה רוצה לקנות מיאטה? נהגת במיאטה כזו מספיק שאתה מבין איך נראים החיים איתה ביומיום? אתה מבין את היתרונות (הריאליים) שלה מול המתחרות? אתה בכלל יודע לנצל את היתרונות האלה, ויש לך את הזמן והכסף לנצל אותם (נניח ימי מסלול שעולים זמן וכסף, מעבר לאחזקה השוטפת כרכב יומיומי)? אתה מבין ומכיר את החסרונות שלה (ויש לא מעט כאלו) כרכב יומיומי?

גם אם אתה באמת ממש ממש רוצה מיאטה ויכול לנצל את היתרונות שלה, אתה מתחייב לתשלום חודשי לא נמוך בכלל למשך עשר שנים! עד כמה שאתה רוצה מיאטה, זה באמת שווה לך את זה? אתה יודע איפה תהיה עוד עשור? אם כן או לא תצטרך את הכסף באמצע? ימאס לך מהרכב? תבין שזה בכלל לא מה שדמיינת שזה?

אם תחפש טוב בפורום, תמצא חלום של מישהו אחר שעומד כרגע למכירה (לא רוצה לבאס, אז לא מזכיר שמות). חלומות הם לרוב מאוד יפים על הנייר, אבל לא תמיד מתאימים למציאות היומיומית, ועולים הרבה מאוד בשביל משהו שביומיום בעיקר מבאס אותך.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, motior כתב:

עדיין לא ואני כבר בן 54...

לא יודע, אם אתה מחזיק ברכב בסמלון, זה בהחלט סוג של חלום מוטורי. 

לגבי התמחור של רכבי נישה בישראל, אין ממש מה לעשות, פשוט לא משתלם לשווק רכבים כאלו במדינה קטנה כמו שלנו. אם המחיר של מיאטה לדוגמה היה 220 במקום 250, זה לא שהיו יותר קופצים על המציאה, אולי עוד רוכש אחד בשנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בסמלון היה אחד מרכבי החלומות שלי אבל מעולם לא היה ברשותי כזה או דומה לו... התמונה של רכב שראיתי בטיול באמסטרדם. 

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, pooh-bear כתב:

חלומות הם לרוב מאוד יפים על הנייר, אבל לא תמיד מתאימים למציאות היומיומית

נכון, מצד אחד.

מצד שני, אני דוחה את החלום שלי (במקרה שלי - סיוויק טייפ R) שוב ושוב בגלל החיים (משפחה, ילדים, משכנתה), וזה גם מבאס.

את הרכב הקודם שלי (ג'אז) קניתי אחרי שישבתי עם טבלת אקסל והבנתי איזה רכב הכי מתאים לצרכים שלי.
מתאים? כן

עושה את העבודה? כן

אמין? כן. מאד (הסיבה העיקרית).

נח? לא. ממש לא.

אני מבסוט? מצד אחד יש לי את מה שאני צריך, אז אני לא יכול להתלונן, מצד שני מה שאני רוצה לא בטוח טוב לי, אבל זה חלום...

לסיכום - להגשים חלומות זה לא כלכלי, והרבה פעמים מאכזב קצת, אבל זה בשביל הלב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...