Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי החלטתם שזה הזמן לקנות את רכב החלומות ?

רק מיאטה
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחכה לסוף הקורונה. רכב החלומות הוא הרכב שאני שוכר בחו"ל. יכול להיית איזה וולבו עם 7 ק"מ על הספידומטר, יכול להיות פיאט חבוטה עם 110,000 ק"מ שההילוך הששי בה לא משתלב.

אגב, הרכבים שהזכרתי התממשו בעבר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, רק מיאטה כתב:

שמח לשמוע שחלקנו הצליחו להגשים את החלום.

אני רוצה להוסיף עוד פרמטר.

בהנחה שאחרי שכל ההתחייבויות החודשיות נגמרו, והיה נשאר לכם סדר גודל של 4000₪ פנויים.

האם הייתם רוכשים רכב או משקיעים את הכסף ומתאפקים כמה שנים ? ( במה להשקיע, לא הנקודה... )

בקיצור לבזבז או לחסוך ?

תודה

אם הסכום שיש לך פנוי הוא 4000 בחודש- זה ממש ממש לא סכום גבוהה(בקושי 50 בשנה)

הייתי שם את הכל בתיק ההשקעות.

אם הסכום היה 10K אז היה על מה לדבר על חלוקה בין רכב להשקעות- זאת דעתי בעניין.

לפני שעתיים, Doron_Z כתב:

לפי השם אולי מיאטה חדשה? 🤷‍♂️

(רבע מיליון שקל לפני תוספות וריביות ואם הוא לוקח מימון מלא בהחזר חודשי גבוה של 4000 זה עדיין יקח כמה שנים טובות לסיים את זה)

עם כל הכבוד למיאטה, מי שמשלם רבע מליון על מיאטה- כנראה משהו שם לא עובד כראוי בראש...

נכון רכב נהדר והכל אבל בסופו של יום זה מיאטה, בשום עולם היא לא שווה רבע מליון לא יעזור כלום(אפילו לא קרוב לזה), אגב ראיתי גם תמחורים של 300K על מיאטות:crazyeyes.

התמחור כיום הוא פשוט מגוחך ומראה בצורה טובה מה סדר העדיפויות של היבואן- ולמכור מיאטות לא נמצא באף אחד מהסעיפים.

קהל היעד שאני מצליח להעלות על דעתי שיקנה רכב כזה הם צעירים (בלי הרבה הבנה בעניין) עם אבא עשיר מאוד שממן להם את העניין.

לנושא אם חשוב שהרכב שתקנה יהיה מיאטה(לגמרי יכול להבין אותך), אני חושב שהאופציה הכי הגיונית תהיה לעבור לגור תקופה בארהב\מדינות אירופה השונות(גרמניה\צרפת\ספרד)

לקנות שם ליהנות ממנה שנה-שנתיים כמה שאתה צריך, ולסמן וי על החלום.

• אהבתי 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, רק מיאטה כתב:

אני מדבר על משהו אפשרי והגיוני.

מתי הרגע שהחלטתם, שזה הרגע לרכישה ?

האם לאחר סיום לימודים, האם לאחר ילדים או כל סיבה אחרת.

אצלי הקורונה "הזיזה כמה רהיטים", עבדתי יותר, לא יכולתי לצאת לטיסות הנופש שלי עם בת הזוג (פעמיים בשנה בממוצע) אז החלטתי להגשים חלום בתחום הסטריאו (וחתיכת חלום..)
בעיני שם היה ה"יורקה מומנט" - 
היות וידעתי שאני הולך למכור את ההונדה שלי שהיתה עבורי קפיצת מדרגה כבר כשקניתי אותה כחדשה,
ההנאה שהיא הסבה לי ביחד עם ההבנה שאני הולך להמשיך לעבוד קשה ולא לטוס כי, קורונה,
גרמה לי להמשיך ולהשקיע עוד ברכב ברמה גבוהה עוד יותר כרכב הבא שלי.
אני מחכה לו בימים אלה ואומר (בזהירות) כבר עכשיו,
שאם לא יהיו שינויים מרחיקי לכת בחיים שלי (ילדים לא בכיוון) ובעולם הרכב בארבע שנים הקרובות (ואני שם בצד חישמול וכד'),
אני אשתדל מאוד להעלות את הרף אפילו עוד בהמשך.

(קצת סטטיסטיקה: בן 40, ללא ילדים, חי בזוגיות נהדרת כבר כמה שנים, בעל דירה)

לפני 13 דקות, ik3 כתב:

קהל היעד שאני מצליח להעלות על דעתי שיקנה רכב כזה הם צעירים (בלי הרבה הבנה בעניין) עם אבא עשיר מאוד שממן להם את העניין.

יש לי קולגה שעבר מרוביקון משוגע לחלוטין ומאובזר ברמת אפוקליפסה, למיאטה חדשה מהסוכנות, בגרסת 100 שנים (לבן/בורדו), ושילם מחיר של סביבות 270K
האיש עבר את 50. לא מפסיק לחייך מאז.
רחוק מהפרופיל שהעלית :-) 

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד מתוקף הצד האחראי, חלק מהחלומות עלולים לגבות מחיר מצרכים ותוכניות שלוגית חשובים יותר.

מהצד השני, דחיית מימוש החלומות עלולה לגרום לכך שמימושם יהפוך לאכזבה. מיאטה או 718 עלולות להיות סיוט למצב הפיזי הממוצע של רוב בני הגיל השלישי (או עוד הרבה קודם)...

עדיף "להתפשר" הרבה קודם על משהו שמספק הנאה (יד 2...) ומחירו כמו המשעממת שבחרתם לעצמכם וחשבתם שקריעת ניילון זו חוויה שתזכרו...

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ik3 כתב:

עם כל הכבוד למיאטה, מי שמשלם רבע מליון על מיאטה- כנראה משהו שם לא עובד כראוי בראש...

נכון רכב נהדר והכל אבל בסופו של יום זה מיאטה, בשום עולם היא לא שווה רבע מליון לא יעזור כלום(אפילו לא קרוב לזה), אגב ראיתי גם תמחורים של 300K על מיאטות:crazyeyes.

התמחור כיום הוא פשוט מגוחך ומראה בצורה טובה מה סדר העדיפויות של היבואן- ולמכור מיאטות לא נמצא באף אחד מהסעיפים.

לנושא אם חשוב שהרכב שתקנה יהיה מיאטה(לגמרי יכול להבין אותך), אני חושב שהאופציה הכי הגיונית תהיה לעבור לגור תקופה בארהב\מדינות אירופה השונות(גרמניה\צרפת\ספרד)

לקנות שם ליהנות ממנה שנה-שנתיים כמה שאתה צריך, ולסמן וי על החלום.

הרכב הזה נמכר ב 60 אלף מעל המחיר האמיתי שלו, זאת אומרת היה צריך לעלות לא יותר מהברז - 195-6 על הכביש. מי קונה אותו במחיר כזה? כמעט אף אחד, הם מוכרים בלחץ יחידה לחודש. זה גם רכב שיכול להיות רק שני ואפילו שלישי בבית של משפחה ממוצעת ככה שנראה לי שבאמת רוב קהל היעד הם ילדי עשירים שרוצים צעצוע במחיר יחסית סביר בשבילם. 

מה שכן לשלוח אותו להעתיק את חייו למדינה זרה כדי לחסוך את ההפרש זה קצת מוגזם, עדיף לחכות להזדמנות שתעלה מיאטה ND2 ליד 2 ולהספיק לחטוף אותה לפני כולם, אם יצליח אז אפילו כלכלית זו לא עסקה רעה בכלל בזכות שמירת הערך שיש לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Super_T כתב:

יש לי קולגה שעבר מרוביקון משוגע לחלוטין ומאובזר ברמת אפוקליפסה, למיאטה חדשה מהסוכנות, בגרסת 100 שנים (לבן/בורדו), ושילם מחיר של סביבות 270K
האיש עבר את 50. לא מפסיק לחייך מאז.
רחוק מהפרופיל שהעלית :-) 

מאמין לך לגמרי שהוא עם חיוך מאוזן לאוזן, ועדין השכיב 270 על מיאטה שילם כמעט 4X ממה שעולה הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמזל מזלי לגדול בקיבוץ, וגם לגור 5 שנים בחווה בנורווגיה, אז יצא לי לנהוג על עשרות מכוניות וכלים חקלאים, ככה שהגיוון הצליח קצת להשביע את הרעב...

תאמינו לי רוב מכוניות החלומות שלנו, קשורות לנוסטלגיה, זיכרונות...

אני רוצה יום אחד רנו 4, כמו שהייתה לאבא שלי במטע התפוחים.לא צריך יותר מזה.

נסיים לאבזר את הבית שקניתי, קצת להתאזן עם המשכנתא, ונחפש.

ועדיין אין על ג'ון דיר גדול וירוק

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ik3 כתב:

מאמין לך לגמרי שהוא עם חיוך מאוזן לאוזן, ועדין השכיב 270 על מיאטה שילם כמעט 4X ממה שעולה הרכב

קצת גלשנו, 
אבל עולה איפה? בחו"ל?
במקרה שלו זו גרסה מיוחדת, נו שוין,
אבל עדיין, שילם מחיר של לקסוס UX 250H F-SPORT חדשה על מיאטה,
אני חושב שפה הנושא של "נישה" בא לידי ביטוי 🤷‍♂️🤯

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילם יותר מM2😂(אמנם בחול אבל עדיין)

עריכה אחרונה על ידי ik3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו לי 270 אלף מיותרים אז אני ללא ספק הייתי מבזבז אותם על מיאטה על פני כל רכב חדש אחר אבל זה היה בידיעה שעשיתי עסקה מאוד גרועה. ועדיין עדיפה עסקה גרועה שתעשה לך טוב על רכב שיביא לי יותר ערך לכסף ושאני אהיה בדיכאון לנהוג בו. גלשנו יותר מדי לאופטופיק בכל אופן.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא מובנת הבעיה עם המיאטה.

יקרה? כן. אבל זה המצב. אתה גר בישראל, רוצה מיאטה ויכול לממן, אז אתה לא בסדר בראש כי בחו"ל היא יותר זולה?

במי בדיוק אתה פוגע אם לא תרכוש אותה?

רמז קטן - לא ביבואן.

בשבילך היא עסקה גרועה, אפשר בעצם להגיד את זה על כל מכשיר יקר, עבור מישהו אחר זה לגיטימי גם כשהקולגה שלו בטיזינאבי קנה אותה בחצי.

• אהבתי 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט הכל יקר בארץ @itaysamurai, בטח ברכבים אבל עדיין יש מותגים ויבואנים שגוזרים קופון אקסטרה שמן על הרכבים שלהם ביחס לאחרים, מיאטה (ואבארת׳ ומותגים אחרים) היא דוגמא טובה לרכב שגזרו עליו אקסטרה קופון ומתומחר בצורה יותר חזירית מהממוצע ביחס למחיר שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מכירים את ה"יזמים" האלה?

"וואלה ברבע מליון אני סוגר עם סדנא, מביא לך מהנדסים מפולין בונה לך קונברטיבל פצצה לפנים ועוד ישאר לי עודף לסופש בבורגס!" 🤣

אין כזה דבר תמחור חזירי, אף אחד לא מכריח אנשים לקנות את זה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו מאוד רוצה לקנות מיאטה שיעשה את זה, אבל בארץ זה דיי שווה ערך ללקנות קרטון ליטר חלב של תנובה ב60 שקל.

אגב במחיר הזה בארץ אתה יכול גם לקנות Z370 ועוד ישאר עודף...

מחיר סביר לרכב הזה הוא כמו שנאמר 190-200 שגם אז היבואן נהנה מנתח יפה, כמו רכב שמקביל למיאטה- הברז.

זה קצת כמו למשל איש מקצוע מסויים שמציעים לו עבודה שלא כלכך בא לו עליה, אז במקום להגיד לך לא הוא פשוט זורק מחיר אסטרונומי ומנותק מהמציאות.

(למשל אתה רוצה לקנות ארון מסויים, בחנות הוא עולה 1000, אצל נגרים נגיד יהיה מקובל לקחת עליו 1000-2000, אתה ניגש לנגר לקבל הצעה- הוא אומר לך 12000)

אז נכון שיש בארץ מחלה בכל הנוגע למכוניות בהקשר של תמחור כפול ויותר ממדינות מקבילות, אבל יש דגמים ספציים ששם לוקחים את זה לקיצון- המיאטה היא אחד מאותם הדגמים

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 37 דקות, Doron_Z כתב:

כמעט הכל יקר בארץ @itaysamurai, בטח ברכבים אבל עדיין יש מותגים ויבואנים שגוזרים קופון אקסטרה שמן על הרכבים שלהם ביחס לאחרים, מיאטה (ואבארת׳ ומותגים אחרים) היא דוגמא טובה לרכב שגזרו עליו אקסטרה קופון ומתומחר בצורה יותר חזירית מהממוצע ביחס למחיר שלו.

כל עוד לא ידועים לנו המספרים האמיתיים שמאחורי המחירים הסו-קולד חזיריים, אין לנו שום יכולת לקבוע אם עושים עלינו סיבוב או לא.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...