Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברלינגו 2017 - נורת תקלה ובעיית תאוצה, אולי דלק מהול

dovih22
שימו לב! השרשור הזה בן 801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי רכב אתמול בשעה טובה.

ברלינגו 2017, יד ראשונה נהג שלא נסע הרבה 61000 ס"ה.

היום התחיל עם נסיעות ארוכות לצפון מעל 210 ק"מ הכל היה פיקס לגמרי עד שפתאום נדלקה נורת אזהרה ובמסך של הרדיו היה כתוב engine fault עצרתי חכיתי בדקתי מים שמן הכל בסדר, המשכתי ....
אח"כ נדלקה גם מנורה של מנוע,

הרכב לא התחמם כלום רק שפשוט משהו השתבש לו בתאוצה של הטורבו או לא יודע איך לכנות את זה. פשוט נסע הרבה הרבה יותר לאט כל הנסיעה חזור מהצפון.

אני קורא עכשיו הרבה שזה יכול להיות מסולר מהול, אני מתדלק בתחנה קבועה בלוד (אגב הרכב הקודם שלי בדרך למות סופית בגלל בעיות אוויר\סולר\אינגקטורים או לא יודע מה) שם גם תדלקתי בבוקר.

אשמח להמלצות כל שהם מה לעשות

עריכה אחרונה על ידי dovih22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בטוח שהסולר הוא הבעיה אז קודם להחליף תחנת דלק.

אם עדיין המנורה נדלקת,אין ברירה,אלא לגשת למוסך ולטפל (אלא אם יש לך ידיים טובות ואתה יודע לפרק הכל לבד אבל גם כאן צריך ראשית מכשיר אבחון כדי לחלץ קוד תקלה).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היתה לי בעיה דומה בסיטרואן קסרה דיזל, הפתרון לגמור את הדלק הבעייתי- כי שאיבה לא ממש עזרה- היה פשוט: לקנות גלון סולר (עדיף 7 - 8 ליטר) ולנסוע עד שהדלק נגמר סופית והאוטו נכבה מעצמו, כמובן קרוב לשול ובזהירות, ואז למלאות את הדלק החדש ולהתניע עם לחיצה על דוושת הגז- שתזרים דלק- ולנסוע לשלום.

כמובן להבא לתדלק רק בתחנות מוכרות נניח סונול או דור אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, המחליף כתב:

כמובן להבא לתדלק רק בתחנות מוכרות נניח סונול או דור אלון.

גם בסונול יש בעיות וחלק מתחנותיהן אינן מל"ו הצדיקים- ראה כאן תלונות שלי ושל אחי הקוטן (ולא רק) על דלק מהול ב"קוקה קולה",צמוד לטכני, שעשה צרות צרורות וגם לפי מוסך מורשה הונדה לשעבר,ארז,מדובר בתחנה אדומה.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, tza כתב:

אתה מדבר מן הסתם על סונול משה דיין. ראיתי שהם מככבים בדוחות של משרד האנרגיה.

אכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית את הרכב אתמול וכבר נדלקה נורת מנוע.

תרחיב קצת ממי קנית. מסוחר? מאדם פרטי? האם לקחת את הרכב לבדיקה במכון שאתה בחרת?

61K ק"מ זה נמוך מאוד בשביל רכב עבודה.

גם יש משמעות לנסיעה עם נורות תקלה+מנוע דולקות. לדעתי קח את הרכב למוסך בהקדם (אפילו בגרירה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב ככל הנראה נכנס למצב צליעה, לא חייב להיות קשור לסולר מהול, מומלץ לא לחפש את המטבע מתחת לפנס. ניחושים לא יעזרו, צריך סריקת תקלות מסודרת.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב קורן, זה לא סולר אלא המחשב מגיביל הספק עקב תקלה, הוא עושה את זה אפילו בתקלות פשוטות שיכולות להשפיע על זיהום אוויר, הכל שם ממוקד כדי למנוע זיהום אוויר. 

למשל ברכב זהה היה לי את אותו הדבר כשמהירות ראשונה של מאוורר מנוע הפסיק לעבוד, הוחלך נגד מאוורר שעולה 200 שקל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, colauti 9 כתב:

אם אתה בטוח שהסולר הוא הבעיה אז קודם להחליף תחנת דלק.

אם עדיין המנורה נדלקת,אין ברירה,אלא לגשת למוסך ולטפל (אלא אם יש לך ידיים טובות ואתה יודע לפרק הכל לבד אבל גם כאן צריך ראשית מכשיר אבחון כדי לחלץ קוד תקלה).

אם הייתי בטוח לא הייתי מתדלק שם

תודה

תודה רבה לכולם.

אבדוק היום מחר בבדיקה ממוחשבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם אני אומר, זה לא סולר. 

מה שאת מרגיש זה שהמנוע עובד טוב, רגיל וחלק לגמרי, רק מאוד מאוד חלש, כמו הברלינגו האטמוספריות הישנות 1.9 אם היה לך. 

זו הגבלת הספק ממוחשבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במוסך שאיפס לי את התקלה, רק הוא שמע איפה תדלקתי והמליץ לא להתקרב לשם יותר. 

הרכב חזר לקדמותו ככה נראה בנתיים. הלכתי לתדלק מיד בתחנה אחרת.

יכול להיות שזה מה שגרם לברלינגו הקודמת שלי לגסוס? כאילו הייתי מתדלק קבוע שם, היא עדיין חיה אבל עד שהיא מניעה יוצא לי הנשמה.

לפני 9 שעות, Buki כתב:

שוב פעם אני אומר, זה לא סולר. 

מה שאת מרגיש זה שהמנוע עובד טוב, רגיל וחלק לגמרי, רק מאוד מאוד חלש, כמו הברלינגו האטמוספריות הישנות 1.9 אם היה לך. 

זו הגבלת הספק ממוחשבת. 

ממה נוצר הגבלות הספק כאלה בדרך כלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בתאריך 1.7.2021 בשעה 01:04, colauti 9 כתב:

גם בסונול יש בעיות וחלק מתחנותיהן אינן מל"ו הצדיקים- ראה כאן תלונות שלי ושל אחי הקוטן (ולא רק) על דלק מהול ב"קוקה קולה",צמוד לטכני, שעשה צרות צרורות וגם לפי מוסך מורשה הונדה לשעבר,ארז,מדובר בתחנה אדומה.

בתאריך 1.7.2021 בשעה 01:15, tza כתב:

אתה מדבר מן הסתם על סונול משה דיין. ראיתי שהם מככבים בדוחות של משרד האנרגיה.

בתאריך 1.7.2021 בשעה 05:58, colauti 9 כתב:

אכן

לפי הכתבה הזאת הם כבר לא של סונול אלא מותג פרטי.

אגב הכתבה הזאת ונושא השרשור תדלקתי לראשונה בתחנת דלק אדר חוצות המפרץ שצמודה לתחנה המדוברת והתחילו לי בעיות התנעה קשות בבקרים בדיוק כמו שמתואר בכתבה, השארתי את הרכב לילה במוסך והמוסכניק טען שהכל תקין. ואז נפל לי האסימון שאולי זה הדלק. סיימתי את הטנק, תידלקתי בתחנה אחרת ותוך כמה ימים הבעיה נעלמה לגמרי.

וכמובן לא כל הזולות והאנונימיות בעייתיות, יש לי נסיון ארוך טוב מאוד עם תחנת אורות חיפה כולל אקסלים של חישוב צריכה במשאבה אצלם לעומת מגוון תחנות אחרות מוכרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 1.7.2021 בשעה 00:48, dovih22 כתב:

קניתי רכב אתמול בשעה טובה.

ברלינגו 2017, יד ראשונה נהג שלא נסע הרבה 61000 ס"ה.

היום התחיל עם נסיעות ארוכות לצפון מעל 210 ק"מ הכל היה פיקס לגמרי עד שפתאום נדלקה נורת אזהרה ובמסך של הרדיו היה כתוב engine fault עצרתי חכיתי בדקתי מים שמן הכל בסדר, המשכתי ....
אח"כ נדלקה גם מנורה של מנוע,

הרכב לא התחמם כלום רק שפשוט משהו השתבש לו בתאוצה של הטורבו או לא יודע איך לכנות את זה. פשוט נסע הרבה הרבה יותר לאט כל הנסיעה חזור מהצפון.

אני קורא עכשיו הרבה שזה יכול להיות מסולר מהול, אני מתדלק בתחנה קבועה בלוד (אגב הרכב הקודם שלי בדרך למות סופית בגלל בעיות אוויר\סולר\אינגקטורים או לא יודע מה) שם גם תדלקתי בבוקר.

אשמח להמלצות כל שהם מה לעשות

סליחה על ההקפה אבל אני ממש חייב לפתור את זה.
אחרי שאיפסתי את התקלה זה חזר שוב  ושוב ושוב ושוב.... כל 1500-2000 ק"מ,
בלי קשר לתקלה הזאת החלטתי עם הרכב הזה ללכת לטפל במוסך מורשה.

אז בטיפול 15 שעשו לי ניקו איזה מערכת של הפליטה שאמרו שכנראה זה משם, (מוסך אחד שאיפס לי את זה זרק שזה קשור ל DPF?) משהו שקשור למסנן חלקיקים אולי? ולקחו לי 400 שקל.

אמרו לי שאוולי זה יחזור ואני אבוא ויראו יותר לעומק מה לעשות שזה חזר שוב הלכתי אליהם הלכו ופתרו משהו בתיאור בחשבונית זה היה ככה "החלפת חיישן לחץ דיפרנציאלי + צנרת יתכן ויהיה צורך בהחלפת מסנן חלקיקים" שאלתי זהו זה לא יחזור? אמרו לא בטוח :-( עלה התענוג 3300+ .... וכמובן חזר התקלה שוב פעם אחרי 1500 ק"מ.

תעזרו לי אני ממש לא יודע מה לעשות, הרכב נוסע בקצב שלו כרגע, ואין לי כוח לשלם עוד סכום כזה שוב פעם, כי כנראה זה מה שיעלה התיקון הבא ככה אמרו לי במוסך אחרי התיקון האחרון.

לצערי בדברים שאני לא מבין בהם כלל אני מהאנשים הפראיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרכשת מציאה בעייתית מסוחר וכעת אתה אוכל את הריקושטים. אולי שווה לך לגלגל את הרכב הלאה (למכור) כמה שיותר מהר מיד לאחר איפוס התקלה וחזרה לתפקוד תקין, לפני שזה חוזר על עצמו (לדבריך, קורה על 1500-2000 ק"מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...