Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רגשות. סיכום שנה וקצת, במחיצתה של מיאטה  na אספנות

rashkana1
שימו לב! השרשור הזה בן 598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נהניתי לקרוא!

תהנה.הקשר בין מיאטות ורנגלרים ברור - מכוניות שיש להן קהל מעריצים שרוף שמוכן להוציא עליהן כסף.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהממת! ראיתי אותך/אותה/אתכם בצומת נתיבות לפני שבועיים או חודש. באמת שפשתי את עיניי להבין אם אני רואה מיאטה אספנות.

בהחלט מיוחדת!

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שהחיפוש, הרכישה, והבדיקה נוהלה ובוצעה בצורה עצמאית.
עשית את זה מרחוק או שהיית שם פיזית?

איך בכלל מחפשים רכב שנמכר בארה"ב? גולשים באתרים? אני מניח שיש הרבה כאלה.

אם יש מישהו שמתמחה, בכמה זה היה מייקר את הרכישה אם היית מגיע אליו ומבקש "תמצא לי מיאטה שמורה בתקצבי נתון"?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב מאוד ותודה על פירוט לגבי העלויות. איכשהו זה החלק שתמיד נשמר בסוד.

נשמע כמו אופציה מעולה לרכב סופשים מעניין עם עלויות החזקה שפויות.

תתחדש ותמשיך לעדכן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף של אוטו.

תהנה ותעדכן

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה לכולם על התגובות המפרגנות.
לגבי איך מחפשים רכב, גוגל הוא דרך טובה להתחיל - פשוט לרשום miata na for sale
ומשם לחפור בכל המודעות. כפי שציינתי, אני הצבתי לעצמי כמה יעדים מרכזיים בחיפוש - יבוא  מארה"ב, רכב יד ראשונה.
רכב עד 60 k ~ מייל ואורגינלי ככל האפשר, מבחינתי אם ברכב לא מותקן הרדיו קסטות המקורי, אני ממשיך הלאה.
ישנם שני לוחות יד 2 שעבדו בשבילי,
הראשון הוא bring the trailer - אתר שמתמחה ברכבי אספנות, ואחת לשבוע שבועיים מתפרסמת 1990 na למכירה. הלוח עובד בצורה של מכירה פומבית. ומה שמהווה  x factor אמיתי הוא הקהילה של מאות עוקבים וקונים פוטנציאליים שצמודה לכל מכירה עם הערות, שאלות וחפירות לגבי עשרות ולפעמים מאות של תמונות.
עוד כלי חזק הוא האפשרויות ש- BaT נותנים לחיתוך מחירים, צירפתי גרף עדכני שנותן תמונה לגבי מחיר של מיאטה שנת 90. בנוסף, יש להם סינון ראשוני כך שרק רכבים טובים עולים למכירה. ובלי קשר, האתר הזה שווה כתבה בפני עצמה.
התמודדתי פעמיים ב auction על שתי מכוניות na ופעמיים הפסדתי כי הרכב עבר את ה limit  הדולרי שהקצבתי לעצמי.
האתר השני הוא Car Gurus שדומה  לאתר יד 2 שלנו, מודעות פרטיות לצד מודעות של דילרים. דרכו מצאתי את המיאטה שלי, אצל דילר מזדה בקרולינה הרחוקה. יצרתי קשר, קצת שאלות, עוד תמונות וסרטונים, והכי חשוב קיבלתי את דו"ח carfax - דו"ח מפורט של היסטוריה של הרכב, ולמעשה לא ניתן לייבא לארץ ללא הדוח. בדוח מצויין מיילים, היסטוריית תביעות ביטוח, תאונות וכל כניסה למוסך, טיפול ומבחן רישוי ברכב, מלווה בתאריך וקילמטרז. עם משהו לא ניראה בדוח כגון חוסר רצף בטיפולים, חורים גדולים ברישומים ממשיכים הלאה. מצורף עמוד מהדוח שלי.
שיטה נוספת לבדיקה היא בדיקת רכב על ידי חברות המתמחות כגון Lemon squad תמורת 280$ מקבלים דו"ח מפורט על מצב הרכב (דו"ח בדיקה לרכב אספנות) שמכסה כל תחום.
אנקדוטה נחמדה שקשורה ברכב שלי היא שהאדם שהיה בעלים 30 שנה של המיאטה, ביצע עליה טרייד עין למיאטה 30 שנה special edition וכך היא התגלגלה לסוכנות מאזדה.

כן, יש בארץ כמה סוכנויות יבוא לרכבי אספנות שנותנים שירותים בעמילות מכס וגם עזרה במציאת הרכב. דורון ברלצקי, זה דרך מצוינת להתחיל. לשימוש בשרות יבואן יש השפעה על המחיר הסופי. לפי דעתי הצנועה זהו ההבדל בין מכפיל של 10 למכפיל של 8.5~ והמרה לשח על המחיר של הרכב בארה"ב.

לגבי הביטוח ניתן לבטח חובה צד ג ומקיף נגד גניבה. הכל שאלה של פרמיה והיסטורית תביעות הפרטית של הבעלים.
האם היא למכירה - תרשו לי להיות טיפה מליצי.
שבת 6  בבוקר עמק האלה, מיאטה, אתה, הגג פתוח, הריח של השדות והאויר הקריר, עיקול לימין, קלאץ ידית הילוכים וגז priceless
רני. 

Screenshot_20210703-152444_Gallery.jpg

Screenshot_20210703-152410_Gallery.jpg

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה שרשור - 
תהנה מהרכב, 
תמונות מהממות!

אגב,
למי ששאל לגבי רכישה ומציאת רכב בארה"ב,
אתר https://www.autotempest.com/
אמור להיות מקום שמרכז מודעות מהמון מקומות ברשת, כולל מיקום הרכב (גיאגרפית) ע"פ איזורי חיפוש וכד'.
אין לי ניסיון אישי, אבל נתקלתי בו לאחרונה במסגרת צפיה בסרטון אמריקאי, קנו בעזרת האתר רכב והסבירו על יכולותיו.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

חזרתי אחרי הרבה זמן של חיפוש הרכב הזה במפגשים בארץ, ואני שמח לומר שהיא עדיין מהממת כמו בתמונות.

שלושים שניות של סיבוב בחניון מכללת לוינסקי שאני לא אשכח, אולי כן כשתהיה לי כזאת בעצמי.

אגב, אין לי מושג מה עבר לי בראש שאמרתי לך ש-NA8C זה הדגם מנוע של הרכב, אז תן לי לתקן את עצמי - זה B6ZE. מה שאמרתי לכם בכלל היה הקוד דגם של הדור הזה. רק מחפר על הטעויות שלי בשביל לא להיראות רע 😅

"אין דבר העומד בפני הרצון"... חוץ מהעובדה שאתה גר במדינת ישראל. נו טוב, העיקר הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...