Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם מציעים לשרת התחבורה החדשה?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 255
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 דקות, eitanuch כתב:

מעניין אותי לדעת - מה דעת הגולשים פה על תחבורה ציבורית בחינם?

לא יקרה, ולא בטוח שזה רעיון מצויין.

זה צריך להיות זול מאוד ונגיש אבל לא בחינם, אני חושב שחינם עלול לגרום לתוצאות לוואי שבתור משתמשים לא היינו רוצים.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי מי עושה דיסלייק לפוסטים שמבקשים לקדם תחבורה ציבורית, ולמה. מה אתם יודעים שכל שאר העולם לא.

לגבי תחבורה ציבורית בחינם - אין הצדקה ואין סיבה מיוחדת להניח שזה יקדם שימוש. המחיר כבר היום מאוד נמוך. לא יודע אם יש המון מקומות שניסו בהם להוריד ל-0. אני יודע שניסו באסטוניה (איפה רוני נעלם?), ולא בטוח שזה השיג את היעדים שם.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, eitanuch כתב:

מעניין אותי לדעת - מה דעת הגולשים פה על תחבורה ציבורית בחינם?

אין כזה דבר בחינם. זה כמו "חינוך חינם", לוקחים ממך כסף בכח נותנים לך בתמורה שירות בינוני מינוס.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

מעניין אותי מי עושה דיסלייק לפוסטים שמבקשים לקדם תחבורה ציבורית, ולמה. מה אתם יודעים שכל שאר העולם לא.

לגבי תחבורה ציבורית בחינם - אין הצדקה ואין סיבה מיוחדת להניח שזה יקדם שימוש. המחיר כבר היום מאוד נמוך. לא יודע אם יש המון מקומות שניסו בהם להוריד ל-0. אני יודע שניסו באסטוניה (איפה רוני נעלם?), ולא בטוח שזה השיג את היעדים שם.

אני חושב שהיא כיום לא מספיק זולה, סתם דוגמא כשהייתי צריך לקנות חופשי חודשי קריות-תא  היה עולה לי 700-800, עכשיו נכון זה מרחק לא קטן, אבל עדין אני חושב שרכבות שמחברות חיפה\צפון לתא ורכבת שמחברת בש לתא צריכה לא להיות יותר מ200 חופשי חודשי כדי שבאמת ניתן יהיה להגיד שזה נגיש (אני דיי בטוח שהם עדין לא יפסידו כסף מתפעול במחירים כאלו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

באירופה דווקא יש מקומות עם תחבורה ציבורית בחינם. ואני לא מסכים עם הטענה שהתחבורה הציבורית היא זולה. לדוגמא, נסיעה ברכבת היא כמעט ולא כדאית בכלל אם מתכננים נסיעה של 2 אנשים ומעלה.

צריך לעשות רה-ארגון של אגד והרכבת. למחוק את הקביעות ולהתחיל לייעל את המערכת. אלה הגופים הכי רקובים במדינה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר תחב"צ חינם, אם קיים, זה במרכזי ערים בקטעים שסגורים לחלוטין לכב פרטי. אבל זה מהזכרון ואיני זוכר פרטים.

@eitanuch להזכירך כי אגד היא חברה פרטית. חוץ מזה, אנחנו חוזרים לדיון על הפרטת תחב"צ, מהלך שנכשל ברוב מדינות העולם.

@ik3לי אין מושג מה עלויות ההקמה והתפעול של רכבת (ולצורך העניין, כל אמצעי תחב"צ אחר). כנראה שגם לך אין. מה שברור לי הוא שלמרות שהשימוש שלי בתחב"צ מינימלי - למעשה השימוש האחרון שלי היה לפני כשנה וחצי - הרי שכמשלם מיסים אני משלם לא מעט תמורת התחב"צ. קוראים לזה סובסידיות, כספים שהגיעים מהמיסים שאנו משלמים ומועברים למפעילי התחב"צ, בדיוק כפי שהמיסים שאנו משלמים עוברים למפעילי שירותי חינוך, בריאות ועוד מאות שירותים אחרים. ולגבי מחיר החפשי חודשי - אם תוריד אותו תצטרך להגדיל את הסבסוד. 

במאמר מוסגר - אם אתה מרבה לנסוע בתחב"צ בדוק האם לצרכים שלך עדיף רב קו או תשלום באפליקציה. התמחור שונה והנוסע צריך להיות טיפה מתוחכם. מכל מקום, אחד הבנים שלי נוסע מחיפה לעבודה בת"א 3 פעמים בשבוע, ולפי החישוב שלו התשלום באפליקציה עדיף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ik3 כתב:

אני חושב שהיא כיום לא מספיק זולה, סתם דוגמא כשהייתי צריך לקנות חופשי חודשי קריות-תא  היה עולה לי 700-800, עכשיו נכון זה מרחק לא קטן, אבל עדין אני חושב שרכבות שמחברות חיפה\צפון לתא ורכבת שמחברת בש לתא צריכה לא להיות יותר מ200 חופשי חודשי כדי שבאמת ניתן יהיה להגיד שזה נגיש (אני דיי בטוח שהם עדין לא יפסידו כסף מתפעול במחירים כאלו)

לא יודע, כי אני לא יודע איך לחשב באמת מה מחיר סביר. אם האלטרנטיבה היא דלק ורכב פרטי, אז אני מניח שזה יותר זול. ולצד השני, כמו שנכתב גם, הכל מסובסד גם היום ולכן הורדת המחיר הסופי היא ככל הנראה גם אשליה. אתה לא תשלם את זה בקופה, אבל כולנו נשלם את זה דרך המיסים.

לא מכיר מקרים של תחבצ חינם במרכזי ערים באירופה, חוץ מאסטוניה ונראה לי ליכטנשטיין או מדינה אחרת כלשהי עם שני תושבים וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

לא מכיר מקרים של תחבצ חינם במרכזי ערים באירופה, חוץ מאסטוניה ונראה לי ליכטנשטיין או מדינה אחרת כלשהי עם שני תושבים וחצי.

לוקסמבורג

יש, אבל זה דברים ספציפיים, נגיד כמו המעבורת באמסטרדם (לחלק הצפוני).

לפני 11 שעות, eitanuch כתב:

לדוגמא, נסיעה ברכבת היא כמעט ולא כדאית בכלל אם מתכננים נסיעה של 2 אנשים ומעלה.

זה רק אם כבר יש לך רכב. וזאת השוואה לא כזאת נכונה, יש הרבה נוחות ברכבת שאין ברכב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

זה רק אם כבר יש לך רכב. וזאת השוואה לא כזאת נכונה, יש הרבה נוחות ברכבת שאין ברכב.

יש גם הרבה נוחות שיש ברכב ואין ברכבת. לכל פיתרון יש יתרונות וחסרונות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

@ik3לי אין מושג מה עלויות ההקמה והתפעול של רכבת (ולצורך העניין, כל אמצעי תחב"צ אחר). כנראה שגם לך אין. מה שברור לי הוא שלמרות שהשימוש שלי בתחב"צ מינימלי - למעשה השימוש האחרון שלי היה לפני כשנה וחצי - הרי שכמשלם מיסים אני משלם לא מעט תמורת התחב"צ. קוראים לזה סובסידיות, כספים שהגיעים מהמיסים שאנו משלמים ומועברים למפעילי התחב"צ, בדיוק כפי שהמיסים שאנו משלמים עוברים למפעילי שירותי חינוך, בריאות ועוד מאות שירותים אחרים. ולגבי מחיר החפשי חודשי - אם תוריד אותו תצטרך להגדיל את הסבסוד. 

אני חושב שכולנו יודעים איך דברים עובדים במדינה הזאת, ובגופים שעובדים בחסות המדינה בכלל וברכבת ישראל בפרט.

אני ממש לא בטוח שהורדה במחיר בהכרח יגרום להגדלת הסובסידיות, כן זה ידרוש התייעלות של החברות האלו וצמצום של הקופונים שהמקושרים גוזרים לעצמם,

אני בטוח שאם הרכבת ישראל הייתה מתפקדת בצורה בריאה במצב הנוכחי היא לא הייתה צריכה שום סובסידיה וההכנסות ממכירת הכרטיסים היו מספיקות כדי שהחברה תתפקד כחברה ריווחית, אבל המציאות היא שהריקבון בתוך החברה הזאת בפרט ואצל גופים דומים העובדים בחסות המדינה(דואר ישראל למשל) כנראה ימנעו תפקוד תקין גם בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ik3איפה בעולם יש חברת תחבורה ציבורית מהסוג שאתה מתאר?

(הדוגמא הכי קרובה זה jr ביפן. הכסף הוא בכלל מנדלן סביב התחנות, שנמצאות באזורים הכי פופולריים בערים היפניות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא גרם לי להכנס לגוגל ולבדוק קצת מספרים לגבי רכבת ישראל.

בכתבה הזאת, מסכמת את שנת 2019, השנה ה"תקינה" האחרונה.

כמה משפטים בולטים:

ציטוט

סך הכנסות החברה בשנת 2019 הסתכמו בכ- 2,564 מיליוני שקלים

ההכנסות מהסעת נוסעים לשנת 2019  הסתכמו לסך של כ-737 מיליוני שקלים

הכנסות הרכבת מהובלת מטענים עמדו בשנת 2019 עומדות על כ- 182 מיליוני שקלים

לא צוין במפורש כמה כסף המדינה העבירה לרכבת, אבל חשבון כיתה ב' מביא אותנו לכ1.6 מיליאדר שקל סובדסידיה שנתית.

וכאן בדהמרקר יש אימות של המספרים :

ציטוט

רכבת ישראל קיבלה מהמדינה ברבעון הראשון של 2021 סובסידיה (דמי הפעלה) בסך 518 מיליון שקל, לעומת 404 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. הגידול החד בסובסידיה, בסך כ-114 מיליון שקל, קיזז את הפגיעה ברווחי הרכבת, ואיפשר לה להציג רווח כולל חיובי בסך 1.8 מיליון שקל

כלומר - בשנה רגילה, המדינה נותנת כל רבעון 400 מש"ח לרכבת - סך הכל 1.6 מיליארד בשנה.

אז כן חברים, המחירים הם די זולים והתח"צ שלנו הוא מסובסד ברמת כלכלה סוציאליסטית. בטוח שגם רכבת ישראל היא לא החברה הכי יעילה (בהנתן ועד העובדים שלהם הנודע).

להוזיל יותר מזה בהתחשב בבור העמוק שיש בתקציב - זו הדרך הטובה להדמות לונוצואלה ושות'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, gollu כתב:

אז כן חברים, המחירים הם די זולים והתח"צ שלנו הוא מסובסד ברמת כלכלה סוציאליסטית. בטוח שגם רכבת ישראל היא לא החברה הכי יעילה (בהנתן ועד העובדים שלהם הנודע).

להוזיל יותר מזה בהתחשב בבור העמוק שיש בתקציב - זו הדרך הטובה להדמות לונוצואלה ושות'.

זה שיש סובסידיה לא אומר שנסיעה ברכבת היא זולה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, יבגניפ כתב:

@ik3איפה בעולם יש חברת תחבורה ציבורית מהסוג שאתה מתאר?

(הדוגמא הכי קרובה זה jr ביפן. הכסף הוא בכלל מנדלן סביב התחנות, שנמצאות באזורים הכי פופולריים בערים היפניות)

אני רוצה להאמין שקיימות חברות תחבורה בעולם שעובדות בצורה בריאה ותקינה ולא מלאות בשחיתות, ועובדות בחוסר היעילות המירבי האפשרי.

אבל יתכן ואני משלה את עצמי ואין תקווה שאיזהו שיפור בתחום הזה אי פעם בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...