Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב סופר מיני ידני

מתן123
שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים אשמח לחכמת הפורום.

אני לפני רכישת רכב ואספר קצת על הדרישות ואשמח להמלצות, כרגע הכיוון זה סקודה פאביה ידנית משנתון של 2017 ומעלה אבל פתוח להצעות:

אני גר בחיפה ומתחיל לימודים בהרצליה שנה הבאה, יהיו לא מעט נסיעות בינעירוניות ולא מעט קילומטראז ולכן הדרישות הבאות לפי סדר חשיבות:
- חסכוני בדלק כמה שיותר
- שיהיה נח מאוד בנסיעה בינעירונית ויחסית נמרץ
- שיסחוב טוב את העליות של חיפה
- מרווח גחון גבוה (אני מטייל לא מעט ונכנס לפעמים לשבילי עפר אז לא רוצה רכב נמוך בהגזמה)
- תא מטען יחסית מרווח

עקב הדרישות הנ"ל הסקתי שאני רוצה לקנות רכב סופר מיני (הייתה לי פיאט פנדה ידנית הרבה שנים שמאוד אהבתי ועכשיו מעוניין להשתדרג), ידני כי אני אוהב לנהוג על ידני ובדרך כלל זה יותר חסכוני וגיר יותר אמין.
כרגע אחרי כמה רכבים שנסעתי עליהם המובילה זו סקודה פאביה עם המנוע 1.0 ליטר. אשמח לקבל עוד הצעות! מה אתם חושבים על סוזוקי סוויפט ידנית? עוד לא יצא לי לנהוג על אחת (את הטויוטה יאריס לדוגמה לא אהבתי בגרסת האוטומט שנהגתי בה)
פתוח גם לרכבי מיני יחסית גדולים וחסכוניים (קראתי למשל על סוזוקי איגניס בתור אופציה וזה רכב גבוה אז בכלל יתרון מבחינתי, מצד שני הבנתי שלא מאוד נוחה בבינעירוני).

בקיצור הלכתי לאיבוד בין כל האפשרויות אז אשמח לקצת המלצות עם יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי דווקא הולך על דאציה סנדרו טורבו דיזל, חסכונית מאוד וזריזה, נוחה עם מושבים נוחים.

עוד אופציה היא 208 דיזל אם כי אין מבחר גדול, הפיגו עם איכות חומרים עדיפה, ומרגישה מודרנית יותר.

קקטוס דיזל גם אופציה טובה, נוחה עם מראה מקורי, איכות חומרים עדיפה, יש גם גירסת טורבו בנזין זריזה וחסכונית, אני מקבל בבין עירוני הררי באזור ה 1/17.5.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקי לא ממש גבוהה,
מצטרף ליוליאן להמלצה על הקקטוס הידנית או על הסנדרו דיזל.
אתה יכול להוסיף למשוואה את הדאסטר הידני שהוא כבר 4X4 ובדגם הדיזל גם חסכוני להפליא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע פחות מעוניין לקחת רכב פנאי/קרוס גדול אבל מודה שכן חשבתי על זה.

כשאמרתי גבוה אני מתכוון גבוה ביחס לרכבים פרטיים, נכון שההבדלים קצת זניחים אבל עדיין יש הבדלים.

מה אתם חושבים על האמינות של דצ'יה סנדרו דיזל ידנית?

וכנל לגבי האמינות של הקקטוס הידנית טורבו בנזין?

עריכה אחרונה על ידי מתן123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקקטוס הייתה רצועת טיימינג בעייתית שיכלה להתפורר, לכן כדאי לבדוק האם הוחלפה במסגרת הריקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה אז תודה בינתיים על ההמלצות על רכבי קרוס, אלך להסתכל.

אם אני מחזיר את הדיון לאפשרויות של סופר מיני ידניות. אתם חושבים שיש אופציה יותר טובה מהסקודה פאביה הידנית בהינתן הדרישות שכתבתי?

הייתי רוצה לנסות סוויפט ידנית אבל לא מוצא כאלו במצב טוב כל כך.

יש חלופות ששווה לשקול לדעתכם חוץ מהפאביה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסופר מיניז יש לך 208 1.2 ידנית וקליאו 0.9 ידנית.

שניהן יפלו מעט ביחס לפאביה בסעיף הכח אבל יתנו לה בראש בכל השאר- התנהגות, נוחות(קליאו פחות בנוחות ויותר בהתנהגות), איכות פנים.

לגבי ה208 צריך לבדוק את נושא הרצועת טיימינג.

לגבי הקליאו לא שמעתי על בעיות אמינות על הדגם הנל כלל.

אופציה נוספת היא פולו ידנית- אך היא תעלה יקר מכל האופציות שהוצאו בפער דיי גדול(לדעתי עסקה פחות טובה), אך ביחס לפאביה יהיה לך איכות חומרים יותר נורמאלית.

לגבי הסוויפט לא הייתי מסתכל אפילו לכייון שלה- אמנם היא אמינה, אבל פה נגמרים הפלוסים שלה, היא נורא ספרטנית ולא מהנה בלשון המעטה.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאביה הידנית גם לא ממש מאובזרת ונראית מאוד פשוטה בפנים.

קליאו אופציה טובה, בבין עירוני הקליאו דווקא נוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד, אם לא ציינתי בבירור בהודעה הקודמת, כל הדגמים שהצעתי יהיו מאובזרים משמעותית בצורה עדיפה מהפאביה

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אהיה כנה שפחות מעניין אותי האבזור ולכן הפאביה בדגמים החדשים נראתה לי מעולה.

מה חשוב לי אם אלך על סופרמיני זה נושא הצריכת דלק, אמינות ונוחות נסיעה וכח של הרכב.

הבנתי שרנו קליאו נחשב פחות אמין מסקודה פאביה אבל אולי זה סתם סטיגמות.

קראתי קצת על פיג'ו 208 ידנית דיזל בתור אופציה מאוד חסכונית, מכירים אותה? נראה שקשה למצוא כאלו

עריכה אחרונה על ידי מתן123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו לא פחות אמינה, אם כי לחלק המזגן  רגיש חלש.

208 דיזל לא פשוט למצוא כי לא נמכרו הרבה כאלו, את גירסת ה 1.2 יהיה קל יותר למצוא, תהיה חסכונית אבל פחות חזקה מהדיזל.

במקום פאביה הייתי בוחר באיביזה, מאובזרת יותר,איכות חומרים עדיפה ולדעתי מושבים נוחים יןתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...