Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואת מפרט המחשב שלי לעומת PS5

lolmit
שימו לב! השרשור הזה בן 394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, lolmit כתב:

אז איך לדעתכם בשונה מסוני 4 וסוני 2 , סוני הצליחו לתמחר בצורה כל כך אטרקטיבית את הPS5(אפילו הדגם עם הקורא דיסקים).

במונחי אינפלציה אם אינני טועה הPS3 הייתה הכי יקרה.

תזכור שאורך החיים של קונסולה הוא ארוך, 8 שנים ויותר, אז אם עכשיו סוני לא מרוויחים כלום ככל שיעבור הזמן גם עלות הייצור פר יחידה תירד וגם עלות החומרה תירד. אתה צריך לשפוט את הרווח על החומרה לאורך כל חיי הקונסולה.

בנוסף הם מרוויחים כסף מהמשחקים וזו פלטפורמה עם המון יכולות אז עם קצת דמיון אפשר למצוא דברים חדשים שיגרמו למשתמשים לבזבז כסף.

אל תשכח גם שיש תחרות. נינטנדו אומנם לא מביאים את אותן יכולות אבל יש להם מוצר אחר ושונה שנמכר במליונים בחצי מחיר.

ויש גם את מייקרוסופט עם מוצר דומה מאוד ואחד נוסף זול בהרבה. מייקרוסופט גם עובדים קשה מאוד על שיפור היצע הכותרים שלהם. שוק לא פשוט אז אי אפשר להתפרע עם המחיר יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מדויק 👆

למעשה בהשקה ולפעמים עמוק לתוך המחזור של הקונסולה הם עדיין נמכרות בהפסד מבחינת עלויות יצור והרווח מגיע ממשחקים , מכירת רישיונות פיתוח , שירותים מקווננים ואביזרים נלווים.

חוץ מנינטנדו.

הם באמת שחקן יוצא דופן שעושה his own thing

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, lolmit כתב:

אז איך לדעתכם בשונה מסוני 4 וסוני 2 , סוני הצליחו לתמחר בצורה כל כך אטרקטיבית את הPS5(אפילו הדגם עם הקורא דיסקים).

איך טלוויזיה פלזמה עלתה לפני 20 שנה 99,000 ש"ח והיום...

לגבי איך ירוץ משחק PS על PC, כשחברה מפתחת משחק לקונסולה, היא מפתחת אותו לחומרה נתונה, אז ברור איך זה צריך לעבוד ואיך המשחק ירוץ.

ב-PC, כל מחשב או אחר, גם אם יש לו חומרה שנדמה שהיא זהה. למשל, לי יש ThinkPad E480, לחברה שלי יש ThinkPad T480. השאסי שונה לגמרי, יש הבדל בחיבורים מסויימים, אבל החומרה, על הנייר, זהה. אותו לוח אם, אותו צ'יפ, אותו מחשב.

אם תבדוק מבחני ביצועים, המחשב שלה מהיר ב-30% (ועולה כפול משלי).

למה?

יש לו מערכת קירור יעילה יותר, לכן הצ'יפ מהונדס "לעבוד קשה יותר" (יש רגולוציה על מגבלות טמפ' של לפטופים).

זה כמובן משנה רק כאשר יש עומס מצטבר על הצ'יפ, אבל אתה לא יודע את זה מלהסתכל על המפרט, ובשום מקום לא יגידו לך את זה.

הדרך הכי טובה לדעת איזה מחשב יעבוד איך, זה לחפור ברשת ולמצוא מישהו שבנה קונפיגורציה מוצלחת, שיש לה מספיק מעידים שהיא עובדת כמו שצריך ו/או למצוא מישהו מבין בארץ, שירכיב לך את המחשב. לבד, אדם לא טכני, תתקשה לצבור את הידע הנדרש לדעת מה יעבוד איך.

דרך אגב, בתור אחד שגדל על מחשבי מיינפריים והדור הראשון של מחשבים אישיים, עצם זה שתוכנות שמפותחות בכל מיני מקומות, ע"י כל מיני אנשים, בכלל עובדות, זה קסם. זה שהן עובדות על פלטפורמות שונות של חומרה ותוכנה (יחסית בלי בעיות) זה בכלל נס.

יושב לו איזה מישהו בקזחסטן, כותב איזו חתכ'ת תוכנה, אתה מתקין אותה פה, על הטלפון שלך... עובד. על טלפון של יצרן אחר, עובד. על דור אחר של מערכת הפעלה, עובד. בגדול... הכל, רב הזמן, עובד.

נפלאות דרכי השם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם כל הקונסולות זה השלט, לא משנה מה, אני פשוט לא מצליח להתחבר לזה, יש לי את הסוויץ' (היה לי פלייסטיישן וXBOX) ואני פשוט לא מצליח להתרגל לשלטים.

עם הסוויץ' אני משחק רק כאשר באים חברים (וגם אז סובל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני נמנע ממשחקי מחשב, מסיבות של בריאות הנפש והתפקוד הכללי בחיים. פעם אחרונה ששחקתי זה היה בסוויץ', וסיימתי את 'זלדה'. זה אכן היה מדכא לראות כמה זמן לקח לי להגיע לשליטה טובה בקונטרולר... זה מסובך. הבת שלי צחקה עלי לא מעט. אבל בסופו של דבר, אין לזה תחרות מבחינת נוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. גם העדר אימון. אני גם לא אלוף העולם בקוארדינציה ומוטוריקה עדינה, וזה בלשון המעטה.

עדיין, זה שווה את המאמץ, כי החויה אחרת.

עכשיו עשיתם למכור בגמילה חשק לשחק, וזה לא יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט לא מתחבר לזה, יש לי פיפא למחשב ויש לי בסוויץ', שבאים חברים לשחק, אני מעדיף במחשב (הם עם השלטים ואני עם המקלדת), ניסתי המון שלטים (יש לי כבר איזה 6 שלטים מכל מני סוגים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, יש דברים שצריכים לקחת זמן ותרגול.

לפני כמה ימים שחה לידי אחד בבריכה. הוא עובד קשה, על כל תנועה שלי הוא עושה שתיים, מחזיק איתי אולי בריכה, באותה מהירות, ונחנק. אני שומע אותו מדבר עם המציל, לקבל טיפים. כל פעם יוצא איתי מהקיר... אותו סיפור.

עכשיו, אני כו-לה שחיין לא מחוייב, שוחה 2 ק"מ, בלי מסגרת או תוכנית אימון. מה שקוראים קז'ואל. אבל עם השנים הפנמתי, בהרבה תרגול, טכניקה סבירה. תמיד שומר על מנח מאוזן, מתזמן נכון ידיים ורגליים וכו'.

זה לקח הרבה זמן להפוך את סט התנועות הזה להרגל קבוע.

עם שלטים זה אותו הדבר. בטח יש תוכנת אימון למשחק, שבונה את המיומנות שלך באופן הדרגתי. לומדים, מתרגלים ואז זה הופך לטבע שני. רק התמדה וסבלנות. זה לא חיבור אוטומטי, זו מיומנות נרכשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחייה עשיתי באופן מקצועי במשך 16 שנה 😉😉😉 כשכל הילדים היו הולכים לחוגים ולחברים אני ואחי הינו בבריכה באימוני סקציה  (4 פעמים בשבוע, זה הגיע למצב שכיום אני לא מסוגל לראות בריכה).

לגבי שלטים, את הבעיה הזאת היתה לי עוד בזמנו עם הנינטנדו SNES, 64, מגהסון ועוד. עכשיו שיש לימודים ילדים ודברים אחרים אני שמח שלא יצא לי להתרגל לזה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז אתה יודע על מה אני מדבר...😆

הפילוסופיית כושר גופני שלי היא: No Pain, No Pain.

בגלל זה אני בעד שלט. עם שלט אפשר לשחק מהכורסא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Liviur כתב:

בא לא נבלבל כמות cores קטנה לחומרה מעפנה

לאייפון יש בערך 5-6 שנים האחרונות את השבבי arm הכי חזקים בשוק - בערך שנה וחצי שנתיים לפני התחרות.

וגם בא לא נבלבל שימוש יעיל בram בין iOS לאנדרואיד.

אפשר להגיד הרבה דברים על אפל - חומר מופנה בשנים האחרונות - ממש לא בכיוון.

מערכת הפעלה לא יכולה לייצר ביצועים בbenchmarkים

נכון אתה צודק.דיברתי על העבר שהם היו בפיגור יחסית לחברות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל אם אתם מסתכלים על זה, 

הPS4 PRO נמכר עכשיו ב1850 ש"ח משמע 150 ש"ח פחות מדגם הבסיס של PS5 שעתיד לעלות 2000 ש"ח איך זה הגיוני?

https://ksp.co.il/web/item/114289

אגב התחרות תמיד הייתה קיימת בין הPS לבין הXBOX תקנו אותי אם אני טועה? ואני שם שנייה בצד את כל הקונסולות של NINTENDO...

עריכה אחרונה על ידי lolmit
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגירסת הבסיס (מה נקרא Digital Edition) של ה-PS5 יש כמה חסרונות:

* עיכובים בייצור

* אין כונן פיזי (מה שקושר אותך לקנות את המשחקים רק דרך ה-PS Store, לא יד שנייה, החלפות וכו')

ובכל מקרה זה כנראה זמני והמחיר הוא כזה רק כי אין באמת PS5 Digital Edition זמין.

כמו שהמחיר של PS5 BluRay Edition כרגע רשמית 2450 אבל שמעתי שמכרו השבוע אפילו ב-3300 שקל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lolmit כתב:

הPS4 PRO נמכר עכשיו ב1850 ש"ח משמע 150 ש"ח פחות מדגם הבסיס של PS5 שעתיד לעלות 2000 ש"ח איך זה הגיוני?

חנויות עם שאריות יצור שמחפשות לעשות רווח / להפחית הפסדים של סחורה שיושבת להם במחסנים. במיוחד כשאין להם פלייסטיישן 5 במלאי למכור לך במקום.

סוני כבר לא מייצרת ומוכרת את הפרו יותר (היא עדיין מוכרת את הרגיל בחלק מהעולם ב100 דולר פחות מהדיגיטל - כלומר 300 , 400 , 500 ל4 , דיגיטל ורגיל בהתאמה)

ועל זה היא לא מפסידה כסף יותר.

כמו כן - יש עלויות מהעלויות יצור שהן דיי קבועות (מארז , ספק כח , יצור , משלוח והפצה וכו) - אז זה לא שמחר בבוקר הם ימכרו אותם בחצי מחיר. רק אולי בתור Clearance sale.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...