Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

״הנורא מכל קרה״, ניקבו לי שלוש חורים בדופן צמיג בעל מידה שאינה קיימת בארץ, איך מתקדמים מכאן?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקחתי היום את הצמיג לצמיגייה והתברר שניקבו שלוש חורים בדופן והצמיג פסול לשימוש ולא ניתן לתיקון, מידת הצמיג בעייתית  235/55/16 ואינה נמצאת בצמיגיות בארץ , אני בדיוק לקראת טסט וכנראה שהרכב יהיה מושבת מספר חודשים, הרכב כרגע על הספייר, מה אני עושה במקרה כזה? איך ניתן להשיג צמיגים כאלה כמה שיותר מהר? למי לפנות?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין אפשרות לשנות מידה, פניתי למחלקה הטכנית של היצרן/יבואן umi  והם טוענים שזו המידה היחידה המאושרת לרכב הזה.

ניסיתי גם במכון טסטים אבל לטענתם הרכב הזה בכלל לא מופיע אצלהם באוטודאטה מאחר והוא ישן וייבוא אישי.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידה הזאת בעייתית גם בחו"ל.

לדעתי UMI לא ממש בדקו את העניין לעומק.

המידות החליפיות ל-235/55R16 הן 215/60R16 או 245/50R16 שניהם גדלים ששווקו כמקוריים ברמות גימור אחרות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zvit כתב:

המידה הזאת בעייתית גם בחו"ל.

לדעתי UMI לא ממש בדקו את העניין לעומק.

המידות החליפיות ל-235/55R16 הן 215/60R16 או 245/50R16 שניהם גדלים ששווקו כמקוריים ברמות גימור אחרות.

אני יודע, אתה צודק ב100% אבל המחלקה הטכנית בארץ לא מוכנה לשמוע על זה ושלחו לי תשובה שזו המידה היחידה המאושרת.

לגביי לבדוק מי עשה זאת אין לי אפשרות מאחר ואין מצלמות באיזור, אני משאר שזה או ילדים משועממים(קורונה, אין לימודים) שמסתובבים כל לילה באיזור או סתם שכן שמפריע לו שאני חונה כמעט תמיד באותה החנייה.

רפי, הרכב שברולט קמארו 92 מנוע v8 5000 סמ״ק סמול בלוק 305.

פניתי טלפונית לאין ספור צמיגיות ונעניתי שאין להם במלאי ובכלל לא קיימת מידה כזאת בארץ, אפילו ג.מ פורטל הגדולים ענו לי שאין להם במלאי את המידה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב ברושור של קאמרו 1991 (1992 לא מצאתי, אבל להבנתי מדובר באותו דור)

245/50R16 מופיע שם כאופציה באופן מפורש.

1210189786_Chevrolet_USCamaro_1991.pdf

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע אתה צודק, יש לי בדיוק את החוברת הזאת בבית אבל לא הצלחתי בשום דרך לשכנע את המחלקה הטכנית בארץ שאכן קיימות עוד מידות תיקניות לרכב הזה. קיבלתי מהם מכתב חתום שבו הם מציינים במפורש שהמידה שכרגע מופיע ברישיון זו המידה היחידה שמאושרת.

אגב, למיטב ידיעתך המידה 245/50/16 כן נפוצה בארץ? כי אם לא אז לא עשינו בזה כלום.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, much כתב:

מה אני עושה במקרה כזה? איך ניתן להשיג צמיגים כאלה כמה שיותר מהר? למי לפנות?

אני מניח שזו לא הקמארו היחידה בארץ מהדגם הנ"ל, וכנראה שהבעלים של הרכב הנדיר יחסית מאוגדים במועדון או קבוצת פייסבוק כלשהם. הפתרון הפרקטי במצבך הוא לשאול מאחד מהם גלגל או שניים ליום הטסט ואז להזמין צמיגים חדשים בזמנך הפנוי. זה לא אמור להקשות עליהם במיוחד, שכן בד"כ לא מדובר ברכב לשימוש יומיומי. אם אתה לא מכיר את הקבוצות או המועדונים הרלוונטיים, תתחיל מלהתייעץ פה בפורום אספנות או באתרים של מועדון החמש ו-IVC.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבעיה שלך כרגע היא רק לעבור טסט, ניתן לשים פנימית בצמיג המנוקב ולנסוע ככה לטסט.
זה פיתרון זמני, הוא לא יחזיק לאורך זמן.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו פה בפורום את  @CheckUp  שעיסוקה צמיגים. למנכ"ל יש הסטוריה לא קצרה במחלקות טכניות של יבואנים. אולי הוא יוכל לעזור גם באישור הוכני וגם במציאת צמיגים במידה שתתאים.

• רעיון טוב! 1

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בכל מקרה של שינוי מידה נניח מ235/55/16  ל 245/50/16 אני צריך/חייב להחליף גם את הג׳אנטים כי הם יותר רחבים, נכון?

לפני 6 שעות, Audi-T כתב:

אם הבעיה שלך כרגע היא רק לעבור טסט, ניתן לשים פנימית בצמיג המנוקב ולנסוע ככה לטסט.
זה פיתרון זמני, הוא לא יחזיק לאורך זמן.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

האמת שלא שמעתי על זה אף פעם, מה גם שבכמה צמיגיות שהייתי אצלם אף אחד לא הציע לי את הפיתרון הזה למרות שהסברתי לו במפורש שאני תקוע כי אין להשיג את המידה הזאת בארץ.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשינוי כזה מינורי במידה תוכל להשתמש באותם ג'אנטים שיש לך היום.

תכתוב בגוגל tire size calculator ותקבל מחשבון שממחיש את ההבדלים.

אם יבואן הרכב לא מוכן לעזור תנסה את הטכניון: https://iim.technion.ac.il/he/labs/vehicle-machines-lab/הזמנת-עבודה-יבוא-אישי-שחרור-מכס-4/

חוץ מזה אתה חייב למצוא חניה אחרת לרכב האספנות או לזהות את השכן שמתנכל אליך ולהבהיר לו שמעשיו אינם מקובלים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...