Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהי הכמות הנדרשת להחלפת נוזל בלמים?

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 1138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

טויוטה אוריס 2013

בטיפול הקרוב יש צורך בהחלפת נוזל בלם

הבנתי שיש כמה שיטות להחלפת הנוזל, יש שיטה קלה ומקוצרת ובה מחליפים רק חלק מהנוזל, ויש שיטה בה משתמשים בשאיבה והחלפת נוזלים גדולה יותר.

מה ההבדל בין השיטות? מה עושים במוסכים מרכזיים למשל של טויוטה?

(ייתכן ואקנה בעצמי את החלקים לטיפול ואביא למוסך או למי שיטפל ברכב)

ואיזו כמות נוזל נדרשת בכל אחת מהשיטות?

והאם יש עדיפות לחברה מסוימת של נוזל? (מדובר על דוט4)

יש של קסטרול, שעולה 50 ש"ח לחצי ליטר, יש של ליקווי מולי שעולה קצת פחות, ויש של יורול שעולה חצי ליטר 20 ש"ח, האם יש הבדלים ביניהם?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד
חברות לשמנים, יש כאורך הגלות, תבדוק מה התקן לרכב שלך ורק את זה תשים, ולא רמה מתחת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה התקן שלך הוא DOT 4 ובשביל ההבדל בקטן במחיר הייתי כבר קונה DOT 5.1 שיהיה קצת טוב יותר.

אני רוצה לראות את האדם שמגיב כל פעם שה5.1 סופח יותר נוזל ואז לא מביא מקור כותב שוב בלי מקור. הכימיה של שני הנוזלים מאוד דומה ואין הבדל שהצלחתי למצוא בשום מקום באינטרנט.

מליטר אמור להישאר קצת, אצלי בערך 200 מיליליטר.

אם מחליפים לעשות החלפה מלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להשתמש בניזל בלמים מאותו תקן שהרכב נולד איתו.

אם DOT4 אז DOT4.

תחליף את הספק שלך, אני קונה ATE DOT4 ב20 ש"ח לחצי ליטר.

שים לב שבהרבה מוסכים, כולל מורשי יבואן לא מליפים כמו שצריך אלא רק מהמיכל.

צריך לרוקן נוזל ישן מארבעת הקליפרים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

אם DOT4 אז DOT4.

+1

עריכה אחרונה על ידי tribel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו טיעון טוב למה לא מעבר ללהגיד כי היצרן אמר ככה?

באותה דרך מחשבה מי שהומלץ לו dexos 1 יהיה אסור לו להשתמש בdexos 1 gen 2 למרות שזה רק עדכון של התקן.

ה5.1 זה החמרה של ה4 כמו שהוא החמרה של 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לערבב DOT4 עם DOT5.1, כל מי שכותב אחרת טועה ומדבר כמו מוסכניק ישראלי מעצבן

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/2614/DOT_5.1_Brake_Fluid__28GB_29.pdf?1492016150

https://ebcbrakes.com/product/brake-fluids/

image.png.4c3e28b040017ae75c051c562aafe96a.png

image.png.805b6d1df825097d50762cfaf925bd46.png

עריכה אחרונה על ידי shahar188
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש בכל לשון של בקשה לא להסיט את הנושא.
אם הרכב הוא דוט4, אז דוט4 או דוט 5.1 יתאימו כמו שנאמר.
הכמות היא בד"כ מעט פחות מליטר, זה משתנה קצת מרכב לרכב אבל ליטר אמור להספיק.

החלפה היא החלפה מלאה, החלפה בכוסית זה פשוט שקר, לא אכנס לכימיה(אלא אם תבקש) - אבל כבר יצא לי (ולא פעם אחת) להחליף נוזל בלם ברכב שטופל במוסכים שהיו מחליפים רק למעלה, מהכוסית יצא נוזל במצב סבבה לגמרי, מהצנרת המובילה לגלגלים יצא משהו בין מת לרקוב.
מוסך שלא מנקז את הנוזל מהגלגלים - מסכן את הבטיחות שלך (ולא חסר סיפורים מהשנים האחרונות על התחממויות בלמים).

כמו שאמרו כל המותגים הגדולים בסדר גמור (ate, castrol, motul, liqui molly,eurol), העלות הממוצעת היא כ20 ש"ח לחצי ל'.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, מרק10 כתב:

ממיכל של 1 ליטר ישאר לך עודף. אין עדיפות לחברה מסויימת כול עוד מדובר על חברות כמו קסטרול/ליקווי מולי או STP.

תודה

לפני 7 שעות, rotemb כתב:

בס"ד
חברות לשמנים, יש כאורך הגלות, תבדוק מה התקן לרכב שלך ורק את זה תשים, ולא רמה מתחת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זה אכן מה שאני מתכוון לעשות, ללכת לפי הוראות היצרן  DOT 4

לפני 6 שעות, Shab00 כתב:

ככל הנראה התקן שלך הוא DOT 4 ובשביל ההבדל בקטן במחיר הייתי כבר קונה DOT 5.1 שיהיה קצת טוב יותר.

אני רוצה לראות את האדם שמגיב כל פעם שה5.1 סופח יותר נוזל ואז לא מביא מקור כותב שוב בלי מקור. הכימיה של שני הנוזלים מאוד דומה ואין הבדל שהצלחתי למצוא בשום מקום באינטרנט.

מליטר אמור להישאר קצת, אצלי בערך 200 מיליליטר.

אם מחליפים לעשות החלפה מלאה

תודה

אני כמובן מעדיף החלפה מלאה, מקווה שמי שיטפל ברכב אכן יעשה את זה, כי הבנתי שרובם בוחרים בדרך הקלה במילוי במיכל בלבד

לפני 5 שעות, amosbmw כתב:

אם DOT4 אז DOT4.

תחליף את הספק שלך, אני קונה ATE DOT4 ב20 ש"ח לחצי ליטר.

שים לב שבהרבה מוסכים, כולל מורשי יבואן לא מליפים כמו שצריך אלא רק מהמיכל.

צריך לרוקן נוזל ישן מארבעת הקליפרים.

אני הולך על  DOT 4

לגבי המחיר, אכן לא בדקתי ATE

בדקתי ליקווי מולי, קסטרול, ויורול. והקסטרול עולה 50 ש"ח לחצי ליטר (בכל חנויות החלפים המוכרות)

מה צריך לעשות בתכלס בשביל שיחליפו כמו שצריך? מקובל שהלקוח דורש מהמוסך דרישות כאלו או שמבחינתם זה להתערב בעבודה שלהם?

לפני 3 דקות, shellcase כתב:

הכמות היא בד"כ מעט פחות מליטר, זה משתנה קצת מרכב לרכב אבל ליטר אמור להספיק.

החלפה היא החלפה מלאה, החלפה בכוסית זה פשוט שקר, לא אכנס לכימיה(אלא אם תבקש) - אבל כבר יצא לי (ולא פעם אחת) להחליף נוזל בלם ברכב שטופל במוסכים שהיו מחליפים רק למעלה, מהכוסית יצא נוזל במצב סבבה לגמרי, מהצנרת המובילה לגלגלים יצא משהו בין מת לרקוב.
מוסך שלא מנקז את הנוזל מהגלגלים - מסכן את הבטיחות שלך (ולא חסר סיפורים מהשנים האחרונות על התחממויות בלמים).

כמו שאמרו כל המותגים הגדולים בסדר גמור (ate, castrol, motul, liqui molly,eurol), העלות הממוצעת היא כ20 ש"ח לחצי ל'.

תודה על הפירוט

מה הסיבה לפער המשמעותי בין יורול שעולה 20 ש"ח לקסטרול שעולה 50 ש"ח? (יש גם מחירים באמצע, ליקווי מולי, ATEׂ)

יש הבדל באיכות? בעמידות לאורך זמן?

באשר להחלפה, אני מבין שחשוב להחליף הכל, השאלה אם זה מקובל שהלקוח דורש זאת מהמוסך?

כ"כ, ככל הנראה אני אמור להחליף גם רפידות אחורי (קדמי בטיפול הבא), האם זה משנה משהו לגבי החלפת נוזל הבלמים?

ובכלל, האם בכל החלפת רפידות יש קשר לנוזלי בלם? בריחה כלשהי וכדו'?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפלס נוזל בכוסית יורד ככל שהרפידה נשחקת, ברגע שמחליפים אותה ומזיזים את הבוכנה אחורה הוא עולה בחזרה, אז במקרה הגרוע ישפך קצת - פה בערך נגמר הקשר מנק' המבט של ההחלפה. אין מגע בין הנוזל לרפידות.
הסיבה לפער? הניחוש הראשון שלי הוא שהשוות נזול בלם מסדרת הreact שלהם לנוזל דוט4 רגיל. סדרת הreact אלו נוזלי בלם בעלי ביצועים טובים יותר (לרוב על חשבון אורך חיים) ומיועדים לנהיגה ספורטיבי יותר ולאנשים שמבקרים מדי פעם בימי מסלול, המקביל שלו במוטול למשל זו סדרת RBF.

באשר לדרישה מהמוסך - אין פה מקובל לא מקובל, תגיד למוסך מה אתה רוצה ותוודא שזה נעשה, אם הם לא מעוניינים לעשות את העבודה נכון, קח את עצמך משם ואל תחזור יותר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, shellcase כתב:

ברוב המקרים הגישה הזו נכונה ואני נוטה להסכים איתך. אבל לפעמים כדי לבדוק שבעתיים את המלצות ייצרן הרכב בעניין לפני שיוצאים בהמלצה גורפת.

שימוש בנוזל בלמים DOT3 לא מקורי כפי שמומלץ על-ידי ייצרן הרכב הונדה וגם טויוטה גרם בדגמים מסויימים לנזק באטמים של משאבת ברקס מרכזית בגלל חוסר או כמות לא מספקת של פולימרים בנוזל שתפקידם לשמן את האטמים מה שהוביל לירידה באפקט הבלימה ועלול היה לגרום לתאונה.

בשנת 2010 הייצרן טויוטה הוציא בעניין ריקול לגבי דגמים מסויימים שסבלו מבעיות במשאבת ברקס מרכזית.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, shahar188 כתב:

אפשר לערבב DOT4 עם DOT5.1, כל מי שכותב אחרת טועה ומדבר כמו מוסכניק ישראלי מעצבן

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/2614/DOT_5.1_Brake_Fluid__28GB_29.pdf?1492016150

https://ebcbrakes.com/product/brake-fluids/

image.png.4c3e28b040017ae75c051c562aafe96a.png

image.png.805b6d1df825097d50762cfaf925bd46.png

לצערי הרבה מהפורום פה מדברים בגישה הישנה של מוסכניק עקשן שלא מוכן לקבל את העולם החדש...

בכל מקרה, פותח האשכול תעשה מה שבראש שלך אבל לכל אדם שיראה את השרשור הזה אי פעם שידע שDOT 5.1 זה החמרה של 4 ומתאים לו ב100% ויותר טוב בשני דברים

בנקודת רתיחה יבשה ורטובה (אם בנוזל יש לחות של 2% ומעלה או לא) ולצמיגות נמוכה יותר במיוחד במזג אוויר קפוא (פחות רלוונטי בארץ אבל משפיע על כל הטמפרטורות)

ותמיד תזכרו שהעולם מתקדם הלאה וגם בעלי המקצוע צריכים להתקדם איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Shab00 כתב:

לצערי הרבה מהפורום פה מדברים בגישה הישנה של מוסכניק עקשן שלא מוכן לקבל את העולם החדש...

בכל מקרה, פותח האשכול תעשה מה שבראש שלך אבל לכל אדם שיראה את השרשור הזה אי פעם שידע שDOT 5.1 זה החמרה של 4 ומתאים לו ב100% ויותר טוב בשני דברים

בנקודת רתיחה יבשה ורטובה (אם בנוזל יש לחות של 2% ומעלה או לא) ולצמיגות נמוכה יותר במיוחד במזג אוויר קפוא (פחות רלוונטי בארץ אבל משפיע על כל הטמפרטורות)

ותמיד תזכרו שהעולם מתקדם הלאה וגם בעלי המקצוע צריכים להתקדם איתו.

כאן אכן כתוב שניתן לערבב

https://www.autostore.co.il/product/נוזל-שמן-בלמים-motul-dot5-1-1l/

והמחיר גם לא יקר יותר במיוחד, 75 ש"ל לליטר לעומת 59 לדוט -3-4

תודה

עריכה אחרונה על ידי mo2013
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...